Jump to content

RG 2024.


Helena

Recommended Posts

Gledala sam sad kvote, Alkaraz je izgubio set, i dalje je prvi, Siner drugi, Novak treći.

Nije mi jasna pozicija Zvereva, valja peti, pa on je odigrao najbolji muški meč protiv Rafe, ako ga suđenje ne poremeti, vidim ga kao favorita.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, delgado said:

Ma dobar si, Felix ti je u ok poziciji, servira sutra za prvi set cim se vrate. Shapo ako prezivi ovih 40-40 na startu u servis gemu, ko zna, novi dan je ;D

Ocekujem da Fricko dobije Kokinakisa sa 3-1. Nemam pojma kako Tanasi igra ovih dana, ali znam da je dobar server. 

 

Struf ove sezone igra ozbiljno i mislim da je u prednosti u odnosu na DeMinora. Rud-Eceveri & Cerundolo-Paul jaki mecevi, moguci peteserci. 

Zveki i Meda trebalo bi da idu dalje bez vecih problema, pa i Rune i Novak. 

 

Sto ne navijas sa mnom za brata Fricka, bukvalno ima karijeru (rezultatski) kakvu bi Tipsa imao da je ostao zdrav. 

 

Nema Etcheverry u arsenalu ništa sa čime bi mogao da ugrozi Ruuda. Igraju sličan tenis. Stabilnost sa osnovne linije i preciznost su u prvom planu, samo što sve to Ruud radi bolje. Pogotovo u ovom momentu. Iako ima sasvim solidne rezultate, meni Etch igra lošije ove godine nego lani. Mislim da je tu ulogu odigrala i promena lopara.

Musetti je uhvatio formu u pravom momentu. Odlična predstava protiv Monfilsa. Takvi igrači kad igraju sa dosta samopouzdanja (a Lorenzo trenutno igra), su uvek jako opasni. Još je on u prošlosti imao nekih dobrih predstava protiv Noleta, što mi verovatno uliva i dodatnog poverenja u svoje sposobnosti.
Za Noleta sam pisao da nije pravi pre svega u fizičkom smislu. Posle dužih poena izgleda kao da če pasti u nesvest. A po drugoj strani, na grand slamovima neretko vidjamo kako kod ovih najjačih stvari odjednom kliknu i posle mučenja u prva 2-3 meča odigraju perfektno nastavak turnira. Ono, iz vedra neba. Videčemo može li Novak tako nešto da izvuče iz rukava večeras.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Generalno kladionicarski gledano ovde je bas zicer kladiti se na pobedu Musetija jer je bas potcenjen. Djokovic je jako los na sljaci ove sezone. Trebalo bi da dobijemo interesantan mec

Link to comment
Share on other sites

Novak je jako loš cele sezone, nevezano za šljaku.

Ne znam, nekako ne očekujem mnogo, pa ćemo videti-svakako ga ne vidim kao pobednika turnira.

Bojim se da će to ipak biti Siner, Alkaraz će se saplesti možda i pre SF.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ne vidim da je Novaku posebno olakšano, to bi bilo tek polufinale, ja ću biti prezadovoljna ako uopšte stigne dotle s ovom fizičkom spremom a i Zverev ima još dosta da gilja. Titulu na RG ionako ne uzimam u obzir praktično nikad, ali stvarno bi fina bila još jedna završnica, makar četvrtfinale.

Sad kad Dimitrov otegne pet setova :classic_biggrin:

 

Edit: e da, Marijana je odlična bila danas.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Struf je bolje igrao do prekida, imao je 2-0 u 3. setu(1-1) i onda je usledio duzi prekid zbog kise i posle nisam ispratio, preokrenuo Alex i dobio u 4 seta.

Shapo ispao ali uzeo set, Felix razneo Sheltona, McLe moras biti zadovoljan. 

Ladno Grikspor imao ogromnu sansu, otpratio sam samo poslednji njegov SG i super TB gde je Zveki izbriljirao. 

 

Fricko krenuo jako vodi 5-2 i poteze neke bombe iz FH-a. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alcesta said:

Je li realno da i pored nedovršenih mečeva nijedan teren i dalje ne počinje pre 11?

Mislim da to ne moze iz raznoraznih razloga kao naprimer - publika koja ima karte ne moze da udje na stadion ranije, tv prenosi koji su prodati krecu od tada itd itd

Link to comment
Share on other sites

Pa nije kao da se nikad dosad to nije radilo ni na jednom slemu. Prenose se ionako dva-tri najveća terena, evo danas je ES davao na prvom kanalu reprizu meča Alkaraz-Korda iako su na par terena mečevi već bili u toku. A ne znam što bi bio toliki problem da se pusti publika ranije na manje terene i da se zaostali mečevi prebace tamo. Jesu dodatni troškovi za turnir ali imaju i mogućnost da dodatno opelješe publiku za toliko duže koliko su tu :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Jbt Djokovicev meč lagano može da počne tek oko ponoći. Računam ako ovo ode u 5 setova i plus četrdesetak minuta da isprazne stadion, i da puste ljude sa kartama za večernju sesiju.😬

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Elias said:

Jbt Djokovicev meč lagano može da počne tek oko ponoći. Računam ako ovo ode u 5 setova i plus četrdesetak minuta da isprazne stadion, i da puste ljude sa kartama za večernju sesiju.😬

 

To su vec odradili, makar su tako rekli ovi na ES

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barker said:

Uh, zamalo da nam se olaksa put do titule 😕

Novakov mec pomeren dok ne zavrsi Dimitrov, taman dovoljno da ovaj nas posizi 😬

Nek šizi koliko hoće, on će dobiti novac, pobedio ili izgubio, šta misliš kako je publici, recimo roditeljima čija su deca želela da vide baš Novaka ili bilo kog drugog, a moraju kući.

Francuzi su najgori organizatori.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Tačno sam znala da Dimitrov ne može to rutinski da završi.

Ako ništa drugo, Đoković i Muzeti makar neće propustiti finale Lige šampiona, a možda će i celu utakmicu stići da vide do kraja.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kad može da se najkasnije završi meč na RG? Znam da nema ograničenja kao W, nego ako recimo zaglave do 2 ili kasnije, igraju li dok ne popadaju ili se u neko doba prekine pa sutradan nastavlja?  Ne mogu da se setim kad je najkasnije završen meč otkako imaju krov i reflektore.

Evo uvračah Dimitrovu da završi za divno čudo :lol_2:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...