Jump to content

Masters turniri 2024 AD


alcesta

Recommended Posts

14 minutes ago, delgado said:

Sve u svemu, odlican mec, Fricko nije razocarao kvalitetom i nivoom igre, ali ponovo jeste na mentalnom planu

Bude mi i malo žao, ali kad se videlo da Novak ima problem u završnici i nije se znalo koliko je ozbiljno, glavna nada mi je bila što je Fric poznat po tome da ne ume da dotuče povređenog protivnika. On to zna i drugi to znaju, i to mu baš pravi problem kad treba da iskoristi šanse i preuzme inicijativu.

 

Gle, vratio se jevrem  :heart:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Izvini delgado ali bas je tuzno da ovakav igrac bude top 5. On je mentalno rang nekog Benetoa, Berdih je za njega mentalna gromada bukvalno. Generalno kvalitetan mec, ali imajuci sve u bidu, tezak fejl Frica na kraju drugog seta

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je uzasan mentalno i da je do sad izgubio mnoge vazne meceve na glavu. Nadala je trebao da dovrsi na Wimbledonu, protiv Musetija je takodje zestoko kiksnuo na W, a u finalu USOa se nije pojavio. Ipak, pisao sam i pre par godina kako neko treba da radi sa njim na mentalnom planu jer igru definitivno ima i osetio sam taj napredak na BH. Uspeo je da napreduje u tom smislu da vise ne dize ruke od meceva kad prsne, ali u krucijalnim momentima protiv najjacih mora bolje.

 

Dupla u tajbrejku na 5-3 je stvarno bila epic fail, a onda set lopta na svoj servis i gubi 3 poena u nizu i mec. U trecem setu bi mozda bio i favorit..

 

 Inace, mislim da je ovo klasicno foliranje Djokovica i spreman izgovor za povredu ako izgubi od Sinera. Nek ne izadje na finale ako je stvarno povredjen. Povredjen, a trci kao duracell zeka, stize sve i odigrava najbolji poen u karijeri. Ma ajte, molim vas..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Delgisa, jedan dobronameran savet za tebe. Tvoj osnovni problem u percepciji igre tvog pulena je zbog toga sto zbog netrepeljivosti prema Novaku, ne vidis da mladi Amerikanac jos uvek nije dostigao ni nivo igre koji su svojevremeno imali jedan Cicipas ili Zverev na mahove, a da je to jos uvek daleko od nivoa igre jednog Alkaraza, Sinera, pa i jednog Medvedeva na americkom betonu, naravno tu se ubraja i stara kuka Novak. Ja njega u bliskoj buducnosti, ne vidim u tom visokom drustvu, i ne iskljucujem mogucnost da ce mu ovaj (jos uvek) top 5 plasman mozda ostati i najbolji renking u karijeri. Jeste popravio neke segmente u igri, bekhend mu je stabilniji, ali njegova igra jos uvek u odredjenoj meri zavisi od toga kako mu ulazi prvi servis (varijacije drugog servisa sa kikom su danas bio procitane od strane iskusnijeg igraca). Njega je Novak danas u prvom setu bukvalno devastirao, i da je iskoristio onaj zicer na prvu brejk loptu u drugom, mi uopste ne bi ni pricali o propustenim sansama mladog Frica. Dakle, ima tu jos puno posla za njega, o mentalnom aspektu si ti vec dosta toga rekao. 

Edited by jevrem69
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fric jeste dosta napredovao, pogotovo sa bekhend strane. To je meni, gledajuci ga na pocetku karijere kada je prvi put upao u top 20, bilo prilicno neocekivano. Kao i ucinak na sljaci ove sezone, mada bi to moglo da se ispostavi kao splet okolnosti. On je kad se pojavio bio tipican Stiv Dzonson igrac, tako da mu treba odati priznanje. Sa druge strane, Tomi Pol koji objektivno nema njegov talenat ni kvalitet moze da mu predaje tenis kao takticku i mentalnu igru. Fric prosto nema ni takticku potkovanost, teniski IQ (mada svakako nije medju najgorima u  top 30 u tom segmentu, negde je po sredini), a pogotovo glavu za velika dela, tako da je top 5 i finale slema puna kapa za njegovu karijeru. Uvek mi je reper za te igrace David Ferer. On je toliko konstantan bio maltene 8 godina i za sve to vreme jedno finale slema i jedan osvojen masters. Jos 6 finala mastersa, finale zavrsnog mastersa, po dva SFa na oba betonska slema... bas stavlja sve u dobru perspektivu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jevrem69 said:

Delgisa, jedan dobronameran savet za tebe. Tvoj osnovni problem u percepciji igre tvog pulena je zbog toga sto zbog netrepeljivosti prema Novaku, ne vidis da mladi Amerikanac jos uvek nije dostigao ni nivo igre koji su svojevremeno imali jedan Cicipas ili Zverev na mahove, a da je to jos uvek daleko od nivoa igre jednog Alkaraza, Sinera, pa i jednog Medvedeva na americkom betonu, naravno tu se ubraja i stara kuka Novak. Ja njega u bliskoj buducnosti, ne vidim u tom visokom drustvu, i ne iskljucujem mogucnost da ce mu ovaj (jos uvek) top 5 plasman mozda ostati i najbolji renking u karijeri. Jeste popravio neke segmente u igri, bekhend mu je stabilniji, ali njegova igra jos uvek u odredjenoj meri zavisi od toga kako mu ulazi prvi servis (varijacije drugog servisa sa kikom su danas bio procitane od strane iskusnijeg igraca). Njega je Novak danas u prvom setu bukvalno devastirao, i da je iskoristio onaj zicer na prvu brejk loptu u drugom, mi uopste ne bi ni pricali o propustenim sansama mladog Frica. Dakle, ima tu jos puno posla za njega, o mentalnom aspektu si ti vec dosta toga rekao. 

 

 Pozdrav Jesho i pre svega dobrodosao again, koliko god da ovaj put ostajes na forumu ;D

 

 Napisao si dosta tacnih stvari u ovom postu. Pa Cicipas i Zverev imaju prilicno jace karijere od Frica, imaju po 2 GS finala, Cici 2 mastersa i zavrsni, Zverev 6 mastersa, i jace rezultate overall i na slemovima i na drugim turnirima. Naravno da ga ne vidim na nivou Medvedeva, Sinera, Alkaraza. Meni je drago pre svega da me je konacno neki teniser posle Tipse zainteresovao za ozbiljnije pracenje i gledanje turnira, jer konacno imam pulena poslednjih 3 godine. Ovaj napredak sam predvideo jos i ranije, kada mi se Helena smejala da ce uci u top10 (a evo, uspeo je i top5), jer sam video da tu ima prostora za napredak na BHu, da to nije onaj klasican ukoceni dvorucni americki BH. Prvi put sam ga gledao protiv Bruksbija 2021. gde je izgubio u 1. kolu, ali mi je bas privukao paznju talentom. Ima sada jakih igraca pa ako hoce da se zadrzi u TOP5 sto kaze Helena, mora da ubaci slajs (jos su mu losi ovi pokusaju dropshota iz fh slajsa posebno, ali pokusava nove stvari da ubaci u igru) i malo takticki da napreduje, mentalno naravno uvek ima prostora, do kraja karijere. Svidja mi se sto Russell ozbiljno radi sa njim, svuda ga prati, ucestvuje. Treba mu jedna takva stabilna figura jer je on prilicno nestabilan. Ali, zato mi je bas i drag ;D

 

@McLeod Bio je solidan Fric na sljaci i prosle godine, ulovio je SF Monte Karla gde je izbacio Cicija na putu koji je osvojio i '22 i '24 taj turnir. Izgubio u TB odlucujeg seta od Zhenga za QF Madrida. U Zenevi SF, na RG 3R prvi put i poraz od Cerundola. Ulovio je QF MC-a (iako je najsporija sjaka) i '22 kada je izbacio Cilica, i posle izgubio od Fokine u 3s. Ove godine je samo to probio po stepenicu dalje - 1/8 RGa, SF Madrida, QF Rima i Finale Minhena. U MC poraz od Muska jbg. Sve je gubio od jakih igraca, Rud, Rublev, Zverev, Struff tad u formi i kuci, a i tu je imao ogromnu sansu nego je slepac ispao. Imam osecaj i da se krece sve bolje, da i tu napreduje, sto naravno pomaze u igri na sljaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš sam se smejala?

Msm, nisam ga cenila visoko, ne cenim ga ni sad i gle, ovde se slažem sa Mekom.

Ponoviću, a nije mi jasno, zašto je to tako, da američki teniseri već skoro dve decenije nikako da se odmaknu od sevis-forhend igre, dok teniserke sasvim solidno stoje, čak i da ne računamo Vilijamsove-imaš Kenin, Gof, Stivens...i imaju mnogo raznovrsniju igru.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Drug Crni said:

Kako su se kretale kvote za finale pre meča,zna li ko?

 

Ne pratim kvote ali sam danas, kad je stigla notifikacija SofaScore da meč počinje, primetio zanimljivost - ispod Sinnera 1.5 a ispod Novaka 3.

Link to comment
Share on other sites

Novak nazalost ne koristi ono malo prostora sto mu Siner ostavlja kada se razvije igra u poenu, i ono sto je bas vidljivo u ovom prvom gemu drugog seta je da kasni da se namesti na loptu ...................... steta, posto je i tako bio maltene na jednu loptu da ucini tajbrejk jos neizvesnijim.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Kako meč odmiče sve je vidljivije koliko mu fali brzina u razmenama. Šteta za TB jer ni Siner ne igra svoj najbolji tenis, a od brejk lopti nema ništa.

Alcesta Mcloude

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Helena said:

Baš sam se smejala?

Msm, nisam ga cenila visoko, ne cenim ga ni sad i gle, ovde se slažem sa Mekom.

Ponoviću, a nije mi jasno, zašto je to tako, da američki teniseri već skoro dve decenije nikako da se odmaknu od sevis-forhend igre, dok teniserke sasvim solidno stoje, čak i da ne računamo Vilijamsove-imaš Kenin, Gof, Stivens...i imaju mnogo raznovrsniju igru.

 

Ma nisi se smejala, samo si bila u fazonu nema sanse, ne mislim nista lose, nego eto drago mi je da sam bio u pravu i pogodio jednu procenu a i pritom za "svog" igraca ;D

Lepo si primetila svakako da nema slajs, i da onda nema mnogo varijacija u defanzivi na toj strani, pa mora da pribegava tricky udarcima koji nisu laki za izvodjenje.

I McL je u pravu da je Paul takticki/mentalno izuzetno jak teniser i da je zbog toga usao u vrh svetskog tenisa. Ako se dobro secam, njemu je @nlavrnja predvideo uspeh jos dok se kretao oko 50og mesta na listi, da veruje da moze i do TOP10 🙂  

 

 Inace, ni Kenin ni Stivens nisu dugo trajale, osvojile po slem, bile malo u vrhu i to je to

 Gauff je vec druga prica i bice velika sampionka, meni se svidja i Emma Navarro, a I Pegula je dobra. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam mislila, devojke su im uvek u vrhu, igraju finala, pobeđuju, a ovamo se stalno pominje šljaka kao osnov dobrog kretanja i raznovrsnosti.

Ali teniseri iz Amerike, eto imaju Fricovo finale USO i možda sam zaboravila neki masters.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...