Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Horium said:

 

Evo recimo ovo sad poslednje oko AD, da li ce biti trejdovan ili ne. Pola sata polemike, prica radi same price, gde cak sam sebe opovrgava (primer - Niksi bi trebalo da dovedu AD za gomilu pikova i nekoliko igraca i to bi kao bilo super za njih, a malo kasnije kada ga sagovornik priupita jel bi on to uradio na mestu Niksu, Simons je u fazonu lol ne, RJ + dva pika bih dao).

 

ja sam slušao samo yt isečak od 10mins i tu je bilo još glupih ideja, tipa, trebalo bi da diluju juti davisa za kesler edwardsa i vanderbilta i grade novu ekipu oko lebrona, kao da ovaj ima 25 godina.

 

mogu da se složim da je taj deo koji si naveo idiotski (iako nisam slušao ceo pod) ali generalno ima jako dobre insajte i solidna opšta pitanja.

svakako se povremeno desi neka besmislena konverzacija ali to je više izuzetak od pravila.

Link to comment
Share on other sites

Dok je u toku NFL, uglavnom je to fokus njegovih podkasta. Koliko sam ispratio, povremeno dovede nekog na pola sata da nešto kažu i o basketu. Tako je i ovdje dovukao KOC-a da bezveze bacaju neozbiljne ideje, zabave radi.

 

Generalno, puno kvalitetniji podkast će biti nakon NFL sezone. Lično su mi Russillova gostovanja omiljena, a čini mi se da ga ove sezone još nije ni bilo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

simmons realno nije neko ko ce ti reci nesto pametno i sto vec ne znas. on je pre svega zabavljac i dobro upuceni navijac. nisu mi mnogo interesantni njegovi podkasti jer u vecini slucaja ima one smarace iz ringera kao goste. russilo je okej ali ni njegov podkast ne slusam, jer je u vecini slucaja i on prica vise o nfl-a. poslednji simmonsov podkast koji sam poslusao je bio sa barkleyem koji je bio vrlo dobar i steta sto jos nije trajao bar sat vremena. 

sve u svemu ok za poslusati, ali je vise za zabavu nego za neku ozbiljnu nba pricu, sto svakako ima svoju publiku jer je zaradio milione i milione radeci ovaj posao 20 godina. za mene ima mnogo zanimljivijh i boljih podkasta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gggggggg said:

simmons realno nije neko ko ce ti reci nesto pametno i sto vec ne znas. on je pre svega zabavljac i dobro upuceni navijac. nisu mi mnogo interesantni njegovi podkasti jer u vecini slucaja ima one smarace iz ringera kao goste. russilo je okej ali ni njegov podkast ne slusam, jer je u vecini slucaja i on prica vise o nfl-a. poslednji simmonsov podkast koji sam poslusao je bio sa barkleyem koji je bio vrlo dobar i steta sto jos nije trajao bar sat vremena. 

sve u svemu ok za poslusati, ali je vise za zabavu nego za neku ozbiljnu nba pricu, sto svakako ima svoju publiku jer je zaradio milione i milione radeci ovaj posao 20 godina. za mene ima mnogo zanimljivijh i boljih podkasta.

 

E pa to je ono sto mene nervira. Mene bas zanimaju (a ne znam koji su) ozbiljni analiticni podcast-i, sto ce mi dati nesto vise od ugl opstih mesta i praznih naklapanja.

 

Ako iko ima neku preporuku, bicu zahvalan za istu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Simmons je pre svega navijac koji dosta gleda kosaraku i bavi se svim aktuelnostima, od kosarke, nfl-a, bejzbola, kinematografije itd...

 

Diskutuje o nekim stvari koje se desavaju svakodnevno i ako lupam ne odgledas 4-5 dana ni jednu utakmicu moci ces da uhvatis sta se desilo...

 

Da slusam 2 budale koje sat vremena koje pricaju o liniji za 3 poena i dimenzijama terena dok depresija izbija iz njih, neka hvala...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

simmons realno nije neko ko ce ti reci nesto pametno i sto vec ne znas. 

 

ako mislis na nekakve podatke i infoe, onda mogu da se slozim. 

 

ako mislis na insajte tj po srpski uvide u aktuelni kontekst neke ekipe ili pojedinca, onda samo mogu da kazem da sam ili slep tj svinja koja ne vidi takve  bisere ovde i kojekude ili to ljudi cuvaju za sebe, iako znaju.

 

u svakom slucaju bih voleo da vidim upola tako dobrih upisa npr ovde, na bilo koju nba temu, ne bih morao da slusam njegov pod dva sata, jer ja puno tih uvida dobijem prvi put od njega.

 

tako da, pisite cesce tako nesto, ima i nas koji ne znamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

 

Njih/Njega znam, ali nema bas toliko mnogo kontenta, makar na jutjubu. I uglavnom je od prosle/pretposle godine.

 

Izbacuju podkast svakih 5-6 dana. Inače, youtube sadržaj im je kvalitetniji, što je i za očekivati zbog prednosti video formata. Meni je podkast izrazito dosadan, puno čitanja adjusted box plus/minusa i sličnih statistika, što je legitimno, ali nije baš interesantno slušanje. 

 

Ima naravno izuzetaka, poput priče o modernim košarkaškim arhetipovima, promjenama pravila kroz istoriju i slično. Skoro su izbacili podkast sa D'Antonijem što zvuči zabavno, ali nisam stigao poslušati. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Horium said:

 

E pa to je ono sto mene nervira. Mene bas zanimaju (a ne znam koji su) ozbiljni analiticni podcast-i, sto ce mi dati nesto vise od ugl opstih mesta i praznih naklapanja.

 

Ako iko ima neku preporuku, bicu zahvalan za istu.

 

ne slusam podkaste toliko kao ranije zbog nedostatka vremena ali nesto sto poslusam su:

 

ako hoces full nerdovski podkast - preporucujem duncdon, problem je sto su pre jedno dve godine presli na subscriber mod (16 dollara mesecno mi je previse, da imam americku platu ne bih razmisljao ni sekundu) gde izbacuju jedan free (od pet) podkasta nedeljno. momci odlicno znaju znanje od giannisa do 450. igraca lige. eksperti cba, napredne statistike i analitike a i same igre. kao sto rekoh nerdovi. pridruzio im se i john hollinger od nedavno. ima podkasta od trenutnih desavanja, raznih rangiranja pa do vracanja u blisku proslost da se prisete prognoza.

 

tu je zach loweov podkast koji za mene nema previse mane osim ako za gosta neke debile tipa dave mcmenamin ili ramona shelbourne. steta sto nema vise arnovitza, bio mu je mozda i najbolji gost.

 

ima i true hoop podkast sa windhorstom. to je vec podkast o poslednjim desavanjima, obicno su gosti mcmahon i bontemps. nema tu neke posebne analitike ali nije los pre svega zbog upucenosti i povezanosti ove trojke u nba. windhorst zna da zaboravi da vodi podkast i cesto prica vise od gosta, pre svega zato sto mu treba 28 minuta da postavi pitanje.

 

jake fischer ima novi podkast. njega sam slusao na nekim od ovih podkasta iznad, ne znam vec na kojem ali ima i on svoj. nba insider, sigurno vredi poslusati.

 

simmonsa slusam jedino kada mu je gost dobar ili kada se desi neki trejd ili slicno pa da cisto cujem njegovo misljenje. najbolji je u paru sa loweom jer je tema obicno o nekim ludim trejd idejama. ne ludim kao sto grof ima, ali nije ni daleko, a i billovi se obicno mogu izvesti.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

simmons je mnogo bolji od zach lowea, koji je opet verovatno simpaticniji, mada ne bih znao da kazem zasto.

simmons povremeno izvlaci bas fine bisere aktuelnog nba konteksta, ono, mega-trendova koji uticu na nba realnost dugorocno.

 

jeste on zabavljac i razbibriga ali je bolji od mnogih koje satro cenite

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

necu sada da ulazim u podkastometriju, ali kao sto rekoh simmons je tu da zabavlja a lowe je tu da prica o samoj igri. uporedjivanje nijihovog kosarkaskog znanja je kao da uporedjujes mene sa kosarkaskim trenerom. nije slucajno lowe stalno u kontaktu sa agentima i gmovima dok simmons prica sa caletom pola dana o tatumu i deuceu.

Edited by gggggggg
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

necu sada da ulazim u podkastometriju, ali kao sto rekoh simmons je tu da zabavlja a lowe je tu da prica o samoj igri. uporedjivanje nijihovog kosarkaskog znanja je kao da uporedjujes mene sa kosarkaskim trenerom. nije slucajno lowe stalno u kontaktu sa agentima i gmovima dok simmons prica sa caletom pola dana o tatumu i deuceu.

 

izvini ali ovo je hevi glupost. lowe uopste nije narocito profound, to sto se lozite na veze i kontakte je vas social thing i potencijalno problem.

od lowea nikada nisam cuo nista sto me je teralo da se zamislim, od simmonsa 50% iz igre i zabave

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@gggggggg

 

Lowe je odlican u analizi i ima nestvarnu ability da to tako iscrta da mi pseudo/lazni strucnjaci to razumemo. Simmons je lik, jedan jedini, koji je neka vrsta istoricar kosarke. Book of Basketball je remek delo i njegovi long form dela na ESPN su takodje nesto najbolje sto je jedan kosarkaski novinar napisao. Naravno da to sto je covek napisao nisi znao, ama bas nista od toga. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, OnionKnight said:

 

Vodio ih je u bablu, ako se dobro sjecam. Doduse, nije ovakvu bradu imao.

Da. 

Vodio je i Orlando prije nekih 7-8 godina.

 

Uglavnom jasno je bilo kad se oduzilo oko onog iz Bostona a i posle izjave KD juce kako su pronasli nesto u igri na ovim gostovanjima posle odlaska Nesa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...