Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

....a ja se uvek pitam zasto se insistira na tome da `nema to veze sa politikom` a odnosi se na proteste i druge skupove, kao ovaj juce u bg. Nikako politika nikako politicari, politicka obelezja, nedajboze P od politike i sve u tom smislu....Kad ono to je zato sto Vuckovic zeli da prikaze svaki protest cak i protiv ili za kisu meteora - kao poziv na njegovo rusenje ili kakvu elEminacija....Hocu da kazem tek sada mi je jasno zasto se svi kunu da to nije politika kada se spontano okupi narod.

 

Ali i narod nije bas mnogo mudar (a kako bi narod uopste bio mudar osim na `seoski` nacin), narod stvarno veruje da je apolitican. Organizatori se brinu da im slucajno okupljanje ne zalici na politicki cin - ali zasto?

 

Da jeste politicki je cin i okupljeni su protiv vlasti. To nesto strasno za priznati? Zasto tako ne odgovore kada Vucic pocne da se prenemaze da je protest politicki i uperen protiv njega. Da jeste i sta onda? Svasta, zar to nisu prirodne stvari.

 

(odmah da kazem da znam zasto je to tako, ali ako se neko drugi ne doseti i kaze, ja cu o tome drugi put, hint- jednostavno je)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

....a ja se uvek pitam zasto se insistira na tome da `nema to veze sa politikom` a odnosi se na proteste i druge skupove...

 

Zbog jedenja g*** koje je kod nas preraslo u folklor, da se tako izrazim. Bilo da su u pitanju zemljoradnici, taksisti, prosvetari, obični štrajkači ili neki deseti, navikli su da daju nekakav disclaimer, ma koliko da su im zahtevi jasno formulisani. To je valjda da ne bi ljutili vlas', bez obzira na to ko je trenutno u fotelji. S druge strane, pošto imamo stranke koje nemaju ni čestit program, to može da bude i sredstvo za ogradu od istih, koji uglavnom lešinare na podržavanju tuđih zahteva. Kod nas ima stranaka koliko u 5-6 ozbiljnijih zemalja, a koje su uglavnom skupovi pajaca kojima je jedina orijentacija da parkiraju guze u fotelje. Mi nemamo stranke koje po definiciji podržavaju npr. frilensere, stočare, zanatlije ili nekog desetog i koji sarađuju sa njima. Da postoji npr. stranka koja bi kao podsticaj privredi u fokusu imala male firme, samozapošljavanje i slično, mogla bi da sarađuje sa pomenutim frilenserima, zanatlijama i drugim esnafima. Nažalost, stranke koje imamo kao najveći kvalitet ističu to što su opozicija, a što samo po sebi nije dovoljno.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ovo bila baš luda žuka prethodne noći ? Analitičari na žeton pokušavaju da saniraju štetu, ali JJ nije stigla do rasonice...i melje 100 na sat, nezaustavljivo.

 

 

Edited by Constantin
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se ovaj osvajač zlata digo protiv rio tinte i režima pomislio bih da nisu lični rekordi razlog onolikog cmizdrenja posle pobede. Ovako ono busanje bog, srbija kur.. palac i nema neki smisao za narod u koji se kune toliko. Jbg...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikola said:

Kad bi se ovaj osvajač zlata digo protiv rio tinte i režima pomislio bih da nisu lični rekordi razlog onolikog cmizdrenja posle pobede. Ovako ono busanje bog, srbija kur.. palac i nema neki smisao za narod u koji se kune toliko. Jbg...

Jeste 04.12.2021. prenela štampa.

Link to comment
Share on other sites

Prvo da vidimo sta je sa onih nekoliko stotina hlljada  stanovnika Beograda koje je mrzelo da se dovuku na protest. Je li njima vrucina i smor da se maltretiraju... A, da, problem je u Djokovicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesi li video Avramovića kako se u oči ljubi sa našim predsednikom?  

 

Jebiga treba misliti na budućnost, neće se reke same od sebe staviti u cevi, i ne padaju gradjevinske parcele sa neba...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ali kako se tamo na drugom pod forumu teše da ga Novak nije baš srdačno zagrlio. 🤣

 

Voleo bih da imam devojku koja će me ovako zaljubljeno gledati.

d9hfJRl.v5.jpg

Edited by Utopista
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Prvo da vidimo sta je sa onih nekoliko stotina hlljada  stanovnika Beograda koje je mrzelo da se dovuku na protest. Je li njima vrucina i smor da se maltretiraju... A, da, problem je u Djokovicu.

 

I ovo je tačno. Naravno da će Đovak da gleda samo svoju guzcu, što bi on talasao pa da ima problema. Ili Jokić, bolje mu je da podržava Vučića i SNS jer njegovi mogu samo da imaju vajde od toga, otvaraju se razne mogućnosti kao što su npr. građevinsko zemljište, građevinski poduhvati, investiranje, privatizacije i razne druge kombinacije.

 

A, s druge strane, na protestima bilo 40-ak iljada ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isli su Duda, Bodiroga i ostali kod Slobe na prijem, to ne znaci da su ga podrzavali.

Najlkase je vaditi se na druge dok je vlastitm.guzicama tesko da se dovuku na protest.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sen said:

A, s druge strane, na protestima bilo 40-ak iljada ljudi.

Nemoj tako. Savoa i Kreni-stani rekoše da je bilo 119.000 ljudi. Malo je to, ja mislim da je bilo bar pola miliona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drug Crni said:

Da se podsetimo:

 

 

Isto bi bilo i danas da je Đinđić živ. Šta se drugo može očekivati od tapkača lopte kojima je krajnji intelektualni domet to što umeju da se potpišu?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Treba da kopaju i ne samo tamo nego sve gde im se čini zgodno. A sutra po danu ću po dvorištu da vidim da nema neki dokon litijum pa da vidimo koga precednik više gotivi mene ili Noloa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sportisti nastupaju za Srbiju i kad su pozvani idu na prijem kod zvaničnog predsednika države makar to bio i AV. Uostalom sa njim se zvanično sreću i svi svetski lideri, ćaskaju, piju vino, grle se i uoošte ne misle da je loš čovek. Nisu problem Srbije njeni sportisti već poltronstvo, lažni moral, zajedljivosti zavisti kod 95% stanovnika u Srbiji

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Sportisti nastupaju za Srbiju i kad su pozvani idu na prijem kod zvaničnog predsednika države makar to bio i AV. Uostalom sa njim se zvanično sreću i svi svetski lideri, ćaskaju, piju vino, grle se i uoošte ne misle da je loš čovek. Nisu problem Srbije njeni sportisti već poltronstvo, lažni moral, zajedljivosti zavisti kod 95% stanovnika u Srbiji

https://www.usatoday.com/story/sports/2020/11/02/president-donald-trump-10-times-athletes-sports-figures-challenged/6054940002/
 

Đinđića su iskulirali, a na linku se vidi kako to rade Ameri. Nema ovo veze sa Rio Tintom, već sa moralom. Od nepismenih primitivaca se ne može mnogo očekivati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...