Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Just now, Amigo said:

 

Pa to ti kazem, u Torontu osim plate, sve je drugo lose.

Ma mani me Toronta. Inace 16. mesto ne da nije lose, nego i odlicno od 200 i nesto mesta na listi. 

 

Poenta cele price je nazadnost ruske pomijare, cak i za balkanske prilike...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FrediB said:

Ma mani me Toronta. Inace 16. mesto ne da nije lose, nego i odlicno od 200 i nesto mesta na listi. 

 

Ma super je 16-to mjesto, zato se i cudim. Kada bih mogao da biram postije stotine gradova u kojima bih ziveo pre Toronta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1 hour ago, Amigo said:

 

Ko to moze da izmjeri, npr Toronto 16-ti, pa to se ni jaran nece sloziti.:cigar:

Ili Bec prvi, a Prag 69-ti.

 

1 hour ago, Amigo said:

 

Pa to ti kazem, u Torontu osim plate, sve je drugo 

 

Mislim da ti ne bi shvatio kako se to "mjeri" cak i kada bih potrosio 2 sata da ti to objasnim. 

 

Ukratko sve je to vec izmjereno, samo se "sloze kockice", koristeci vec postojece mjere.

 

1 hour ago, Amigo said:

 

Ma super je 16-to mjesto, zato se i cudim. Kada bih mogao da biram postije stotine gradova u kojima bih ziveo pre Toronta.

 

Sasvim sam siguran da je Banja Luka medju njima. Na visokom mestu.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FrediB said:

Evo jos jedne liste najboljih (i najgorih) gradova za zivot: 

 

https://mobilityexchange.mercer.com/Insights/quality-of-living-rankings

 

ZG 98. , BG 139. , Sarajevo 156., moskva 167. :lol_2: , st. petersburg 174. :classic_laugh:

 

Inace, evo i top 10 gradova:

 

1 Vienna Austria
2 Zürich Switzerland
3 Vancouver Canada
3 Munich Germany
3 Auckland New Zealand
6 Düsseldorf Germany
7 Frankfurt Germany
8 Copenhagen Denmark
9 Geneva Switzerland
10 Basel Switzerland

 

 

Jos jedna u nizu, da budem blag, debilnih listi...  FFM ispred Gen/Basela, Sa/Bgd ispred StP/Mosc.. itd.

 

Od  ("velikih") ruskih  gradova, meni je Krasnodar ubedljivo na prvom mestu, po svim parametrima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Putin počinje da priprema teren za sebe posle 2024. godine kada mu ističe mandat. Naime nove "reforme" prenose glavne poluge moći na parlament i premijera tako da Putin može da nastavi tamo gde je stao od 2024. samo sa druge dužnosti. Interesantna je i ova trka da li će uspeti da prestigne Staljina na listi diktatora koji su najduže upravljali Rusijom. Staljin je prvi na listi sa 29 godina na vlasti, Putin je pre dve godine prestigao Brežnjeva koji je vladao 18 godina i danas je na cifri od 20 godina "diktiranja" sa kojim drži drugo mesto.

 

Praktično ako završi ovaj madnat i odradi još jedan premijerski ustoličiće se na prvo mesto po dugovečnosti vladnaja među Ruskim diktatorima.

Edited by Klotzen
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Medvedev je nešto slično Slini kod nas. On sam vredi jako malo tako da 100% zavisi od pordške Putina. S druge strane Putin ga je stavio kao svog zamenika u agenciji za bezbednost a to sigurno nije mesto gde stavljate nekog sa kim ste se posvađali. Po nekim medijima najverovatnije ga sklanja sa mesta premijera jer je postao nepopularan zbog ovih zadnjih zakona (penzioni sistem pre svega) i time želi da zaustavi pad popularnosti njegove stranke a i samog Medvedeva jer će mu trebati 67% za promenu ustava a i Medvedev je korisna budala koje se ne treba bez preke potrebe odricati. Recimo idealan za predsednika 2024. do tada će narod da zaboravi brljotine njegove vlade.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Od Medvedeva se ocekivalo da ce on biti ta licnost koja ce zapoceti sa reformama u Rusiji. Medvedev je vise pro-zapadan  i pro- liberalan od ostalih Putinovih saradnika. Sta ce sad biti videcemo. Kazu za ovog novog - Mihajla, da je dosta dobar ekonomista. 

 

Bane, niko nije nista ocekivao od dvorske budale Medvedenka osim da djipa ovako ko pusten s lanca. Jos manje ocekujemo od tog "dobrog ekonomiste". Putin vec ima svoje "ekonomiste". Ali realno ........ koga interesuje ta nedodjija. Mozda progledaju za 200-300 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Ali realno ........ koga interesuje ta nedodjija.

 

Tebi u Kanadi nisu bitni, to je potpuno logicno.

 

Ali nama koji zivimo na Balkanu, tj. u Srbiji ce u slucaju ukidanja sankcija ruskoj pomijari (ne daj Boze!) preostati mogucnost samo da budemo ili njihovo roblje (kao i roblje njihovih slugu tipa dacica, farAVona i seselja) ili da se selimo iz zemlje... :classic_angry:

 

 

Quote

Mozda progledaju za 200-300 godina.

 

Ni tad nece. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Tebi u Kanadi nisu bitni, to je potpuno logicno.

 

Ali nama koji zivimo na Balkanu, tj. u Srbiji ce u slucaju ukidanja sankcija ruskoj pomijari (ne daj Boze!) preostati mogucnost samo da budemo ili njihovo roblje (kao i roblje njihovih slugu tipa dacica, farAVona i seselja) ili da se selimo iz zemlje... :classic_angry:

 

 

 

Ni tad nece. 

Prvo mislim da u Srbiji vece prisustvo ima Kina, bar u ekonomskom pogledu.

Drugo, ovim smenama Putin je ipak indirektno priznao da je ekonomija zemlje u teskom sranju. Sto je nedopustivo za zemlju sa takvim prirodnim potencijalima. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

 

 

 preostati mogucnost samo da budemo ili njihovo roblje (kao i roblje njihovih slugu tipa dacica, farAVona i seselja) ili da se selimo iz zemlje... :classic_angry:

 

 

Pa sam pitas - sam odgovaras :classic_biggrin:......... ja da sam danas u Srbiji - sutra bih vec bio u Austriji, Nemackoj, Irskoj ........ gde bilo.

 

Mislim, potpuno mi je jasno da to nije lako, ali ....... sta imas da izgubis? Ili bolje .... cemu se nadas?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

 

Sto je nedopustivo za zemlju sa takvim prirodnim potencijalima. 

 

Bas suprotno - i treba da budu u sto vecem sr**nju. Sto pre ta pomijara propadne, to bolje za sve ostale.

Samo, prava je steta sto oni mamlazi iz EU (baba-stazijevka, edipovac, zvalini...) ne sprovode SAD sankcije prema rusiji jos bolje, vec stalno pokusavaju da se izmire sa rusijom.... :furious:

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Mislim, potpuno mi je jasno da to nije lako, ali ....... sta imas da izgubis? Ili bolje .... cemu se nadas?

 

To je taktika leminga i zeceva, a ne ljudi. Najlakse je tako. Vucic i ostali ruskokolonasi bas i to prizeljkuju, da najpamentniji odu, a da ostanu samo oni kojima je lako manipulisati....

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

Realno ko zna koliko je ljudi izgubilo zivote u pokusaju osvajanja iste.

 

Napoleon, Dzingis Kan,   a narocito budalas hitler su prevazidjeni. Treba to pritiskati sankcijama sto cvrsce i nemilosrdnije, dok se ne raspadne ko ogavan sssr! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...