Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Svi kandidati za gradonacelnika i odbornike Toronta su (formalno) nezavisni kandidati jerbo teoretski nije dozvoljena partijska politika na gradskom nivou. Ali se u praksi dobro zna koja partija kako provincijska tako i federalna stoji iza kog odbornika.

 

harper_andford.jpeg

 

20150325_RobFordVideoExhibits_Snapshot_R

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Svi kandidati za gradonacelnika i odbornike Toronta su (formalno) nezavisni kandidati jerbo teoretski nije dozvoljena partijska politika na gradskom nivou. Ali se u praksi dobro zna koja partija kako provincijska tako i federalna stoji iza kog odbornika.

 

Probaj malo bolje, ako mozes.

 

DA.  Za razliku od Montreala, naprimer, gde je gradonacelnik uvek clan neke partije, Toronto ima specificno pravilo na non-partisan bazi ……. ako zelis da se kandidujes za gradonacelnika moras da se isclanis iz partije!

 

Medjutim ……. Rob Ford nije morao da se isclanjuje ……. jer nikada nije bio clan bilo koje partije. 😁

 

Usput si zaboravio da kazes da je sadasnji gradonacelnik ne samo bio clan konzervativne partije, vec i njen LIDER dugo godina u Ontariju.  Ali ga je pod stare dane u'vatio libtardizam, pa se tako danas ponasa..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Usput si zaboravio da kazes da je sadasnji gradonacelnik ne samo bio clan konzervativne partije, vec i njen LIDER dugo godina u Ontariju.

 

Aha.

 

4 hours ago, Radoye said:

 gradonacelnik Toronta Dzon Tori - koji je i sam nekadasnji lider Fordove  PC partije!

 

Kako te vise nije sramota jebote? 🙄

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Radoye said:

 

Aha.

 

 

Kako te vise nije sramota jebote? 🙄

 

Izvini, ali sada te potpuno ne razumem i ne razumem zasto editujes moj post ???

 

Da li pricamo o gradonacelniku Toronta koji je upravo osvojio i drugi mandat? Da, on je bio lider PC u Onariju. 

 

Bice me sramota, ali bih morao bar da znam zasto da me bude sramota ……….. gde tacno nisam u pravu?

 

Mislim ……. mozda sam pomesao, mozda je to neki drugi John Tory ….. ali sumnjam 🙄 …. yebiga, sve je moguce …….

 

Quote

 

John Howard Tory is a Canadian politician serving as the 65th and current Mayor of Toronto since 2014.

After a career as a lawyer, political strategist and businessman, from 2004 to 2009 he served as the leader of the Progressive Conservative Party of Ontario.

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Pa ti rodjace vise ne citas ni sta sam pises a ne sta pisu oni sa kojima bi da diskutujes! 🤣

 

😂 Aha …... ti si to vec napisao, pa sto ne kazes 😂 , a ja te prozivam "zaboravio si da kazes" …….. ne citam tvoje postove sa "duznom paznjom". Jos ja razmisljam sto mi editujes postove. Malo sam sinoc bio napolju, popilo se, pusio se neki space shuttle ……:s_d: …. idemo dalje za iste pare.

 

I sta cemo u oktobru kada cela Kanada postane konzervativna? Kakvi su planovi? USA, Mexico, sve okupirano. Ostaju nam Venezuela i Kuba na braniku Obaminog sna "I had a dream". 😁

 

Kakve su sanse da se libtardizam povampiri? Narod nece komunizam, odbacuje sa gadjenjem, morace sila da radi.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alberto.ascari said:

Yebeš politiku, dodjite na pivo oba.

 

E pa u tome i jeste problem :). Novo libtardirano pravilo je stupilo na snagu. Ne smes vise da budes cirka na javnim mestima, hapse 😂 odmah!

 

Odes na koncert, tamo sluze rakiju i pivo. Ti popijes koju vise, nikoga ne diras, ponasas se kulturno, uljudno, ali ako procene drugovi iz komiteta da si popio malo vise, izbacuju napolje. 😂

 

Ugrozavas im sliku idealnog drustva u kom svi treba da budu srecni i retardirani. Bas kao Trudo.

 

R'n'R i alkohol ….. sumnjive subverzivne delatnosti uperene protiv libtardizma.

 

U konzervativnom sistemu to je dobro, sto si vise cirka to je vise halal ……. znaci trosis pare, biznis cveta. 😂

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Pa zasto konzumiras kad ti skodi prijatelju, prikoci malo 🙂 to valjda objasnjava zasto ti se prividjaju situacije poput maneken Dzastin finansira ISIS ili lezbejka Vinova uci sestogodisnjake da si turaju objekte u... otvore 😳. Mislim stvarno, to ni pas s maslom nece pojesti, ono nivo ravnozemljastva i tome slicnih zavera Aleksa Dzonsa.

Pazi, glasam redovno na svakim izborima otkad sam dobio pravo glasa ovde (od 2005 sam drzavljanin, nisam se dzabe onolike godine lomatao po Srbiji sa Slobom Slobodom da izboksujem za sebe pravo glasa da ga sad ne bih koristio) i nijednom NIJEDNOM do sada nisam glasao za Liberale. Tako da sto se mene tice sve OK.

 

Ali cini mi se da, kad pricamo o ovom novom populistickom talasu, tu ipak postoji problem kada osvedoceni neonaciji pozivaju da se glasa za to (spominjana Faith Goldy za Forda, David Duke za Trumpa), kad ih nazivaju "poslednjom nadom za belu rasu" a ovi se ne ogradjuju od toge nego Trump nakon neonaci skupa u Sarlotvilu kaze da je tamo bilo i "dobrih ljudi". Tesko da je bilo ko ko pristane da stane u stroj ispod zastave sa kukastim krstom dobar covek. To su sve dobro dokumentovane cinjenice, crno na belo tu nema sta da se spinuje ovako ili onako. Ja ne kazem da je Ford nacista (bozsacuvaj), ali cinjenica da njegova retorika pada na plodno tlo i dobija podrsku medju ekstremnom rasistickom i neonaci desnicom. Cinjenica je da u njegovom okruzenju (takodje i kod Endrua Sera, Trampa, Breksitovaca, Orbana i ostalih populistickih perjanica da ih ne nabrajam sve) medju savetnicima i ljudima zaduzenim za komunikaciju s medijima postoji jedan dobar broj ljudi koji iza sebe imaju istoriju pisanja za portale i blogove sa najekstremnije desnice. Na taj nacin se takve ideje normalizuju i na mala vrata ponovo uvode u sferu prihvatljivog u javnom i politickom zivotu. Cinjenica je da je u zadnjih par godina broj incidenata na rasno/versko/etnickoj osnovi znacajno porastao. A to mene poprilicno plasi, jer zadnji put kad su takve ideje bile pustene s lanca 1/4 moje familije nije prezivela. Ja se celog zivota vodim devizom da kad vidim nekog sa kukastim krstom da nesto hvali to je znak da tu nesto debelo ne valja i da treba da idem kontra toga.

Evo mi u Ontariju imamo uglednog Konzervativca starog kova kao jednog od najglasnijih kriticara Forda danas. Ocigledno da tu postoji neki problem. Ovaj novi populizam (ne samo u Ontariju vec globalno) nije konzervativizam u tradicionalnom smislu, nije cak ni koherentna ideologija nego obicna trka za "lajkovima" gde se ne bira od koga ti "lajkovi" dolaze. Pri cemu ni na formalno levici situacija nije nista bolja, i tamo je sve redukovano na identity politics i jurenje "lajkova" samo s druge strane. Zbog toga su danasnji lideri i s formalno desna (Trump, Orban etc) i formalno leva (Justin, Obama) "prazna odela", bezidejne ljusture iz cijih usta dolazi puno buke ali malo cega pametnog ima da se cuje.

 

Pri cemu korupcija cveta, korporativni sponzori su namireni, dok 1% postaje sve bogatiji a 99% stagnira.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve to dolazi na svoje mesto Radoje. Te "aleks dzons i ravnozemljasi" NDP fore ne prolaze. Vakcinis'o sam se protiv njih.  Ja obozavam vakcine, cak sam se konzervativno human papiloma jednom castio, da bih opusteno uzivao kunilingus. 😁

 

Eto, blizi se oktobar, pa ako Trudo vec siri ruke da prihvati svoju bracu povratnike ISIS borce da ih resocijalizuje ...... Imace puno slobodnog vremena da ih primi u svojoj kuci i da ih od svojih para "resocijalizuje". Malo su odsecali glave, malo palili zive ljude, malo bacali LGBT sa krovova zgrada ....... Boze alahu moj ...... desi se, svako pogresi.

 

Ah da ....... I to je izmisljotina koju pas sa maslom ne bi pojeo ......

 

Sve ide po planu i programu, nema razloga da brines.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Sve to dolazi na svoje mesto Radoje. Te "aleks dzons i ravnozemljasi" NDP fore ne prolaze. Vakcinis'o sam se protiv njih.  Ja obozavam vakcine, cak sam se konzervativno human papiloma jednom castio, da bih opusteno uzivao kunilingus. 😁

 

Eto, blizi se oktobar, pa ako Trudo vec siri ruke da prihvati svoju bracu povratnike ISIS borce da ih resocijalizuje ...... Imace puno slobodnog vremena da ih primi u svojoj kuci i da ih od svojih para "resocijalizuje". Malo su odsecali glave, malo palili zive ljude, malo bacali LGBT sa krovova zgrada ....... Boze alahu moj ...... desi se, svako pogresi.

 

Ah da ....... I to je izmisljotina koju pas sa maslom ne bi pojeo ......

 

Sve ide po planu i programu, nema razloga da brines.

 

 

 

 

Podsecanja radi da se spomene da slucaj Omara Kadrija pocinje 2003 i proteze se na prethodnu Liberalnu, pa zatim Konzervativnu i epilog dobija sa tekucom Liberalnom administracijom. Vrhovni Sud Kanade je presudio u korist Kadrija za vreme Konzervativaca pa da su ostali na vlasti najverovatnije bi Harper "placao teroristu".

U clanku se vidi hronologija slucaja i povezanost sa slicnim slucajevima koji nisu imali isti publicitet.

 

https://www.cbc.ca/news/politics/omar-khadr-settlement-analysis-aaron-wherry-1.4189472

 

Sa druge strane "ISIS borci" su dospeli u Kanadu kao deo "paketa" od nekoliko desetina hiljada izbeglica is dela Sirije pod kontrolom ISISa. Ko se seca, US je organizovala i sponozorisala evakuaciju i izvrsila pritisak na saveznike da prihvate izbeglice. Najveci deo je zavrsio u Evropi a jedan deo (cini mi se 6,000) u Kanadi. Naravno 0 (i  slovima nula) u US.

 

Mozemo sad da zameramo Trudou sto je pristao na takav pritisak, kao i sto mozemo da zameramo na hapsenju CFO Huaweia (ponovo na zahtev US) i time pokvario odnose sa Kinom, medjutim ne ide da mu istovremeno trazimo i vecu kooperativnost sa istom USA. Sumnjam da bi moglo sta drugacije da se uradi. Harper je pokazao da bi on bio jos "kooperativniji"

 

Oktobar i nije toiliko daleko da bi se moglo proceniti koliko ce novi budzet Konzervativaca (puno kresanja za zdravstvo i prosvetu bez znacajnog uticaja na balans) i afere oko Forda uticati na birace u Ontariju i pre svega Torontu na rezultate (najverovatnije ce Ontario biti odlucujuci faktor u konacnom zbiru).

 

O braci Ford bi se imalo sta reci ali nazvati Roba Forda legendom je u najmanju meru "navlacenje", jer on nije ni u familiji bio glavni.

I onako cisto radi jasnoce @Denis Jasharevic imas li ti kakve potvrde da Rob nije nikada bio clan Konzervativaca ili je to samo tvoja rec. Meni deluje malo verovatno da nije bio pa pitam.  On je cesto tvrdio da jeste konzervativac (to naravno ne znaci i clan stranke)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nssa said:

 

 

Podsecanja radi da se spomene da slucaj Omara Kadrija pocinje 2003 i proteze se na prethodnu Liberalnu, pa zatim Konzervativnu i epilog dobija sa tekucom Liberalnom administracijom. Vrhovni Sud Kanade je presudio u korist Kadrija za vreme Konzervativaca pa da su ostali na vlasti najverovatnije bi Harper "placao teroristu".

U clanku se vidi hronologija slucaja i povezanost sa slicnim slucajevima koji nisu imali isti publicitet.

 

https://www.cbc.ca/news/politics/omar-khadr-settlement-analysis-aaron-wherry-1.4189472

 

Sa druge strane "ISIS borci" su dospeli u Kanadu kao deo "paketa" od nekoliko desetina hiljada izbeglica is dela Sirije pod kontrolom ISISa. Ko se seca, US je organizovala i sponozorisala evakuaciju i izvrsila pritisak na saveznike da prihvate izbeglice. Najveci deo je zavrsio u Evropi a jedan deo (cini mi se 6,000) u Kanadi. Naravno 0 (i  slovima nula) u US

Omar Kadri, mitsko biće nastalo ukrštanjem Nazema Kadrija i Omara Kadara😁

222192125_nazem-kadri-2019-38(1).jpg.5fa78d65b510b48a9b8be3df620edee4.jpg

3692fb0aecff44a3ab0722314bc80e5e_18.jpg.26ac0d290083216e7e857bb02ae92129.jpg

Izvini nisam mogao da izdržim

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Kako da se uozbiljim? 😂😂

 

"If you kill your enemies - they win !!!"

 

Justin Jihadi Trudeau


Except Trudeau never actually said that.

 

Izvor je ovaj lik: https://en.wikipedia.org/wiki/Gavin_McInnes (u satiricnom YT videu u personi svog "brata" karikiranog SJW kulturmarksiste kako ih vec zamisljaju spodobe s ekstremne desnice). Ne postoji nikakav trag da je JT ikada izgovorio te reci ili bilo sta slicno tome pre tog Mekinisovog videa. Nakon ovoga "citat" je preuzet na jos nekoliko altrajt portala i blogova i kao sto znamo 1000 puta ponovljena laz postaje istina.
 

16 minutes ago, nssa said:

...potvrde da Rob nije nikada bio clan Konzervativaca...


Kao sto rekoh, da bi se neko bavio politikom na lokalu u Torontu on ne moze biti (zvanicno) clan nijedne partije. Pokojni Rob Ford je rodjen 1969 a u lokalnu politiku je usao jos polovinom 90-tih godina, dakle kao vrlo mlad, i posto je uslov za to bio da ne bude clan partije naravno da nije bio clan. Nije stigao kad. No u njegova politicka usmerenja sumnje ne moze biti - cela familija Ford je vec 3 generacije u politici i zna se koju stranu zastupaju (hint: siguno ne CPC(ML) 😉).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kolbas said:

Omar Kadri, mitsko biće nastalo ukrštanjem Nazema Kadrija i Omara Kadara😁

222192125_nazem-kadri-2019-38(1).jpg.5fa78d65b510b48a9b8be3df620edee4.jpg

3692fb0aecff44a3ab0722314bc80e5e_18.jpg.26ac0d290083216e7e857bb02ae92129.jpg

Izvini nisam mogao da izdržim

 

 

Podsvest, sta ces...samo steta sto ovaj nije "isterorisao" Bruinse

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Radoye said:

 


Kao sto rekoh, da bi se neko bavio politikom na lokalu u Torontu on ne moze biti (zvanicno) clan nijedne partije. Pokojni Rob Ford je rodjen 1969 a u lokalnu politiku je usao jos polovinom 90-tih godina, dakle kao vrlo mlad, i posto je uslov za to bio da ne bude clan partije naravno da nije bio clan. Nije stigao kad. No u njegova politicka usmerenja sumnje ne moze biti - cela familija Ford je vec 3 generacije u politici i zna se koju stranu zastupaju (hint: siguno ne CPC(ML) 😉).

 

Znam za taj uslov, pisao sam o tome na bivsem forumu upravo kada je @Denis Jasharevic tvrdio kako su konzervativci pobedili u Torontu na lokalnim izborima...njegov odgovor je bio (parafraziram,) 'ma zna se ko je ko"

A sto se Roba Forda tice, cini mi se da je izabran prvi put 2000 pa je imao vremena da i formalno bude clan stranke

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kolbas said:

Baš zato i nisam mogao da izdržim, ja volim Bruinse, a bogami da ovaj nije suspendiran, ko zna da li bi se provukli

 

Suspeziju jeste dobro zasluzio, pa da se ne zalimo previse... ali sport je na drugoj temi

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radoye said:

Izabran je prvi put 2000 ali se vec i pre toga kandidovao (ali nije izabran).

 

cini mi se da nije toliko ni vazno jer je javno, mozda i na Gradskoj Skupstini, izjavljivao da je konzervativac i da se bori protiv "left-wing"

Link to comment
Share on other sites

@nssa 

 

Pripadnost partiji ne bi trebalo biti misterija. Zasto Rob Ford nije bio clan PC ne znam, ali podatak da jeste ne postoji.

 

Kada sam rekao da je legenda on to zaista i jeste bio ...... Usao je u legendu definitivno, po urban dictionary kriterijumima: 

 

Any person who is funny, reckless, original and sensitive in the right measures is likely to be nominated a legend

 
 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...