Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Tupcho tupavi,

 

Desilo se to da je tesno izgubio prvi set i da je iskoristio drugi da se rekuperira i da skupi snagu za dalje. Svako sa 2 grama mozga je video da Novak ide na sto duzi mec i da te je takticki razvalio. To sto si se ti poradovao pa pomislio da se tako lako dobija GOAT, tvoj problem. Mozda mu to isprva nije bio plan, ali je u toku samog meca uvideo sta i kako treba i prilagodio se situaciji. To tako rade pravi sampioni, tebi ce i dalje biti domet titula na ponekom Master turnircicu jer mentalno nisi sazreo da neke stvari shvatis. 

 

 

Prima: Stefanos Cicipas

Adresa: ulica Agias Paraskevis, Paralia.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tsitsipas ima istoriju slicnih izjava, Medvedev ga je onomad optuzio da ne zna da gubi.

Plus sto zna da pokaze pogresan trag protivnikove loptice (onako samouvereno, pa ako prodje kod sudije - prodje) kad se buni da je bila u autu ili slicno, plus sto regularno "zaboravlja" da promeni reket kad treba, vec uzima jos malo vremena pred protivnicko serviranje da ga promeni itd. itd.

Ima poprilicno tih sitnica koje nisu ni malo fine. "Filozofiranje" i "kradja tudjih reci" su najmanji problem, mada ga neki i za to prozivaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Martin Mystere said:

Nije njemu čak ni što je izgubio koliko to što je izgubio od Novaka.

Nije, ovo mu je manir, protivnik je manje bitan deo, da je npr. Meda bio sa druge strane e tu bi bio jos gori, za sve ostale manje vise isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije, ovo mu je manir, protivnik je manje bitan deo, da je npr. Meda bio sa druge strane e tu bi bio jos gori, za sve ostale manje vise isto.
Mislim da ne bi da je sa druge strane bio Rafa pošto su porazi od Rafe na RG sasvim očekivana i normalna stvar, dok je poraz od Novaka za njega grčka tragedija jer se svakako ponadao naročito posle drugog seta.
Link to comment
Share on other sites

Onaj deo sa "Ne znam sta se desilo tamo (u svlacionici)", stvarno ostavlja prostora kao da je mislio da su se tamo desile sumnjive radnje.

Sto je poprilicno nekorektno (blago receno) sa njegove strane, pogotovo sto je tokom meca sam pribegavao trikovima (odugovlacenje prilikom pocetka gemova kad je Novak servirao, par puta pokazivao na pogresan trag...).

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Btw strašno me nervira kad vidim na tviteru/instagramu da bilo ko napiše kako je Sisicas zaslužio da osvoji ovaj GS?

 

Ne, nije!!! Voleo bih da čujem bar jedan jedini razlog zbog kog bi on zaslužio da osvoji ovaj GS pre Novaka!

 

Još ako dodamo da je najjjadniji i najpokvareniji gubitnik nekog GS...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

@Boxy sta je tacno konkretno uradio na tom mecu s Fedom? Znam da ovo sto sam prethodno napisala radi regularno protiv svih, ali sam nesto mislila da se nije usudio da to radi protiv Feda.

 

Odugovlacio, menjao patike (tada je stalno imao problem sa pertlama), pravio pauze, menjao reket itd. i to uvek u bitnim trenucima u mecu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

uporediti njegovo ponasanje i govor s ponasanjem prakticno svih drugih porazenih u finalu slema (ukljucujuci i Medvedeva s AO, koji je zaista hajlajt). svi drugi nadju snage da se izbore s razocaranjem zbog poraza i da daju nekakav pristojan/dostojanstven govor.

Link to comment
Share on other sites

Pojma nemam o tenisu i pratim samo Djokovica i to kad dodje do 1/2 😄 al moram da izbacim iz sebe jedno zapazanje danasnjeg meca. 

 

Elem, Djokovic je predao drugi set kad je video da nema sanse i vrlo pametno takticki sacuvao snagu za naredne. Pred treci set vratio se resetovan i da li je to samo moj dojam ili je stvarno tako bilo ne znam, ali

bukvalno je igrao gem za gem, poen za poen kao da je 0 0, znajuci da Cicipas nema toliko snage i koncentracije da odigra na tom nivou kao prva dva. Morao je da padne, mislim da su mu greske eksponencijalno rasle

kako se mec priblizavao kraju a Djokovicu su se smanjivale. Bukvalno mu je usao u glavu i lomio ga polako. Videlo se da sve lakse uzima gemove na svoj servis i potpuno samouvereno i bez nervoze ceka brejk dok je Cicipas imao 

prilicnih problema na svoj servis da uzme gemove uvek je bilo tu strasne borbe.

U poslednja tri seta jedina prava Cicipasova sansa je bila u bukvalno zadnjem gemu na mecu gde se nesto koprcao ali nije uspeo da pridje blize. Takodje njegovo kopiranje Djokovicevih riternova kada ide na sve ili nista je funkcionisalo 

donekle posle je bila aliexpres kopija. 

 

Inace neverovatno me podseca na Majkl Dzordana u ovoj smiraj fazi karijere. Kao i Dzordan dominira sa 35 godina i osvaja trofeje, fizicki ne padajuci ni za procenat. Dzordan je u poslednjoj sezoni u Cikago Bulsima odigrao svih 82 utakmice regularnog dela i jos 21 u plej ofu. Djokovic rudari 5h protiv Nadala sto je gore nego da bere maline 5 h u Arilju, i spreman i svez opika 5 setova protiv Cicipasa koji u 22 godine oce lipse od vrucine i bolova u krstima i pometla ga za vjek vjekova u poslednja 3 seta da se ovaj ne oporavi godinama od ovog poraza, u snu ce da ga proganja. 

  • Like 17
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zato je meni na USO bilo bitno da Tim uzme slem, pre ili kasnije biologija ce odratiti svoje i neko od mladjarije ce poceti da osvaja slemove ali bar da je prvi iz generecije '90-ih i to dok su matorci tu (ma koliko bizarne okolnosti bile) uzme dobar momak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...