Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Piksi je nešto najbolje što se desilo našem fudbalu u naprednoj eri.
Čovek ima Savez i onoga koji stoji iza Saveza koji mu rade o glavi.
Siguran sam da postoje i igrači kojima se šapuće svašta.
Mislim da ima neverovatne rezultate sa talentom kojim raspolaže. Imamo tri svete krave u repki koji su bili kornjače na vrhuncu, kamo li sada.
Zna se i koji naprdni šaban će da ga zameni, a to kada se desi biće povratak u treću ligu evropskog fudbala, gde nam je objektivno i mesto.
 
Da, da sigurno, pa taj koji stoji iza saveza ga i lično doveo, sa njim ide i slika se po Le,i taj mu dao lične garancije da neće biti hapšen zbog sranja, koja je radio u Zvezdi.

Poslato sa FNE-NX9 pomoću Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni mi smo juce odigrali dobru utakmicu, čak sto vise i najbolju u ovim kvalifikacijama  i smatram da formacija sa klasičnim bekovima može da funkcionise, naravno u zavisnosti o snazi protivnika i njihove koncepcije igre. E sad, problem je taj sto mi nemamo desnog beka i sad bi nam kao suvo zlato značio jedan Antonio Rukavina, sto dovoljno govori koliko smo u kanalu i koliko smo tanki  sto se tiče te pozicije. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Па очигледно је да јесте нешто пукло. Јер како год ми јесмо одиграли годину и више неког другачијег и озбиљнијег фудбала. Јесу то биле квалификације и Лига нација али и у тим групама имао си неке респектабилне екипе. И не само то него је сама игра деловала другачије. Многи овде смо констатовали после рецимо оне утакмице са Ирском у Даблину да је ово пример како се на игру види печат тренера. Због свог оног пресинга али и контроле утакмице. То је одједном престало, на СП-у. Екипа делује као разбијена војска, скроз хаотична. 

 

Тако да нешто се сигурно догодило, а шта искрено није толико ни битно, али можда једног дана чујемо узрок том стању. Као рецимо што смо једног дана чули и како је Муслин и када добио отказ.

 

Оно што је сигурно је да се у фудбалу код нас неке ствари неће променити. Макар не у некој блиској будућности. Јер је опасан криминал и корупција заступљен у њему. То иде од неких клиначких категорија па све до врха. Не може се са таквим стањем у борбу са Европом. Жао ми је али не може. Ми можда мислимо да може и да ми ништа нисмо ту гори од осталих али се некако увек изнова и изнова испостави да ипак не може и да је нека доза озбиљности и стручности пре свега сигурно потребна да би био константнији и искористио максимално свој потенцијал, па чак и више од тога јер неке екипе као што су Швајцарска, Данска... често пруже игре и ван својих неких можда реалних могућности, али то раде константно већ деценију и више па ко може да каже да то нису њихове реалне могућности заправо. 

 

Медији свесно лажу и мажу у договору са тим криминалним групацијама, "фудбалски радници" су заштићени и ослобођени било какве одговорности, нико не отвара пандорину кутију где би се стварно кренуло са озбиљним питањима а као све их интересује стање српског фудбала, јавност прихвата њихова лапрдања здраво за готово, а уосталом и огуглао је брате више. Народ је заправо убијен у појам и нема више никакву критичку свест. Убијено је то у њему, ако је некада и постојало и сви се правимо блесави... и чудимо резултатима. 

 

Не ваља ово на дуже стазе никако. Са ове тачке гледишта када се погледају неке ствари баш није добро.

Edited by dzoneee
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam utakmicu ali nisam pratio sta ste pisali pa sam prosao kroz ovih par strana postova sad i moram da zakljucim da ogroman broj postera kao da nije gledao utakmicu uopste. Ovde se daju neke ocene po automatizmu i pausalno, da li prema klubastvu ili prema simpatijama generalno, tako da onaj ko nije gledao i dodje ovde da samo procita sta se pisalo i stekne neki utisak, imace potpuno pogresan.

 

Mi smo ono sinoc mogli i trebalo je da dobijemo sa 2-3 gola razlike. I u Beogradu nije trebalo da izgubimo od njih. Posle ovog dvomeca reklo bi se da je Madjarska jednostavno bolji tim, a ustvari ih je prosralo nevidjeno. I ovakvi kakvi smo, da igramo jos 5 utakmica sa njima dobicemo 4, ali jbg. To sad vise nije bitno.

 

Ono sto je bitno je da smo videli neke promene i da, ma koliko odbrana bila nesigurna, ova formacija za nas trenutno je bolja. Mislim da ni do nje ne bi doslo da je Vlahovic bio u timu, ali to su sad neke druge stvari.

 

Nismo mi preterano sijali, ali imajuci u vidu da su mnogi igraci samo uskocili u startnu postavu ovde i da smo igrali u formaciji u kojoj prosto nismo do sada igrali, mene je ovo podsetilo na neki pocetak ciklusa sa Piksijem, kada se svima svidela ideja i energija. Sada je bilo neke nove energije, ne dovoljno, i jednostavno nismo dovoljno spremni za ritam koji namecemo, ali kao i pre dve godine, jasno je da tako moramo da igramo.

 

Sto se igraca tice, novi su bili onako, ne bas sjajni, Gacinovic je bas bio los, Terzic mozda najbolji od tih koji su sad dobili vecu sansu, ali je bitno sto su karte malo promesane, i to u poslednjem trenutku.

 

Mi nemamo sirok pool igraca, ali moramo ga siriti i moramo traziti zamene za matore nosioce, to je neumoljivo, jer su nam apsolutno svi nosioci u kanalu. S tim u vezi, mi i ne mozemo mnogo bolje od ovoga, ali i to sto mozemo bi trebalo i moralo da bude dovoljno da rutinski prodjemo ovu grupu.

 

Piksi jeste veliki krivac za stanje koje imamo. Drzao se nekih stvari kao pijan plota, sad je promenio malo, odbrana i dalje lose izgleda. Realno, mi osim Pavlovica, koji je objektivno moderan igrac i moze da izraste u svetsku klasu (ali i on ima neke ocigledne i velike mane), nemamo odbrambene igrace koji mogu da obavljaju rutinski svoj posao na ovom nivou. Bleki je propao kao zeton, potpuno neshvatljivo da mlad igrac poput njega regresira na ovaj nacin, on je bukvalno bio duplo bolji igrac sa 19 godina nego sad, to se stvarno ne vidja cesto.

 

Selektor je morao ranije da dodje do ovoga i ubacuje druge igrace i formacije kako bismo imali takticku sirinu. Umesto toga je dopustio da budemo potpuno procitani. Samardzicevo neigranje je potpuni rebus, on bi morao da bude zacementiran u startnoj postavi. Ja ne vidim u njemu nekog igraca koji bi mogao da nas nosi, ali realno igra i imajuci u vidu da mu je konkurencija Lukic koji je uspeo da i u Fulamu bude na margini, to je potpuni no brainer. Lukic eventualno moze da dobija minutazu u drugom poluvremenu kad vodimo, za svoje drzanje lopte i alibi pasove, kad gubimo, potpuno je beskoristan na terenu, Sergej izgleda jos gore zbog njega, trci dosta ali neinteligentno i onda ceo vezni red bude u rasulu, on je glavni krivac za to, a Piksi kao da to ne vidi.

 

Imamo neke dve opcije, kako vidim trenutno. Prva je dosta ofanzivna:

 

Mitrovic

Kostic-SMS-Tadic

Samardzic-Gudelj

Terzic-Pavlovic-Milenkovic-Erakovic

VMS

 

U ovoj postavi nam je desna strana potpuni kancer, ali mislim da bolja resenja nemamo, ako hocemo da ubacimo i SMSa i Tadica u tim. Defanzivna bi bila SMS na klupu ili pozadi umesto Samardzica, Tadic na svoju poziciju i Kostic inverted da igra desno, samo da Zivkovica vise ne gledam. Esencijalno je da zato sto nemamo desnog beka igramo sa 4 u liniji pozadi i Gudeljom kao osiguracem.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Mi smo ono sinoc mogli i trebalo je da dobijemo sa 2-3 gola razlike. I u Beogradu nije trebalo da izgubimo od njih. Posle ovog dvomeca reklo bi se da je Madjarska jednostavno bolji tim, a ustvari ih je prosralo nevidjeno. I ovakvi kakvi smo, da igramo jos 5 utakmica sa njima dobicemo 4, ali jbg. To sad vise nije bitno.

 

 

Kako sve prosere protiv nas kukavnih.... Dok se mi lozimo da druge sere a nas kao ne....Nece nam biti bolje.

 

Msm ok je da se prica kako je Madjare prosralo ali eto nas nije u dvomecu recimo protiv Portugala. :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Mi smo ono sinoc mogli i trebalo je da dobijemo sa 2-3 gola razlike. I u Beogradu nije trebalo da izgubimo od njih. Posle ovog dvomeca reklo bi se da je Madjarska jednostavno bolji tim, a ustvari ih je prosralo nevidjeno. I ovakvi kakvi smo, da igramo jos 5 utakmica sa njima dobicemo 4, ali jbg. To sad vise nije bitno.

А дај не зезај :lol_2: Па то што су они нама препустили иницијативу знајући да смо траљави, спори и безидејни у нападу не значи да смо их стварно надиграли. Ок јесте то коцкање, јер је могуће и да ти Луксембург чак да на тај начин неки гол али такво коцкање је својствено италијанским тренерима. 

 

Мађарска је објективно бољи ТИМ од Србије, и да играмо још 5 мечева са њима 4 би изгубили и можда једном победили или играли нерешно. 

 

Не постоји један објективан и рационалан разлог да ми мислимо да их можемо добити у битној утакмици када највише треба. 

 

ПС: Хаха ја и Дуле цитирали исти део поста :lol_2:

Edited by dzoneee
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prosralo nas je protiv Portugala, ali to je davna proslost.

 

I uopste nije problem u tome da li ih je prosralo ili ne, nego je problem prica ovde koja ide po nekim ustaljenim obrascima, a utakmica nidje veze sa onim sto se ovde prica.

 

Niti smo mi bas toliko losi, niti je opisano ono sto se desavalo na terenu.

 

Gledam i druge utakmice kvalifikacija i preglede kola redovno, jedna Holandija recimo izgleda gore od nas, jedna Norveska sa Halandom i Edegorom izgleda gore od nas, jedna Italija tu negde sa nama, Ukrajina izgleda gore od nas, Poljska izgleda gore od nas.

 

Da ne pricamo o gorim reprezentacijama tipa Bosna, Irska, Svedska, od kojih i ocekujemo da smo bolji.

 

Ne mozete da gledate Premijer ligu i onda to uporedjujete sa ovim sto gledate, ako vam je to reper i ako hocete da budete posteni, onda je i utakmica Francuska - Holandija neki Kopenhagen - Galatasaraj nivo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dzoneee said:

Медији свесно лажу и мажу у договору са тим криминалним групацијама, "фудбалски радници" су заштићени и ослобођени било какве одговорности, нико не отвара пандорину кутију где би се стварно кренуло са озбиљним питањима а као све их интересује стање српског фудбала, јавност прихвата њихова лапрдања здраво за готово, а уосталом и огуглао је брате више. Народ је заправо убијен у појам и нема више никакву критичку свест. Убијено је то у њему, ако је некада и постојало и сви се правимо блесави... и чудимо резултатима. 

 

Не ваља ово на дуже стазе никако. Са ове тачке гледишта када се погледају неке ствари баш није добро.

 

Prijatelju, da nisi napisao ''fudbalski radnici'', svako bi mislio da generalno pises o zivotu u Srbiji. Ne postoji nikakva odgovornost, narod je stondiran i anesteziran, samo mu daj malo mrznje prema Hrvatima i svakodnevnih emisija na Hepiju kako Rusi deru sve zivo. Na to nadovezi fudbal kao posebnu zabokrecinu.

 

S tim u vezi, da se ipak ne zaboravi da smo otisli na SP i uzeli prvo mesto u LN. Dobijamo Crnu Goru i idemo i na EP. To su rezultati kakve niko nije imao od SFRJ, i to treba postovati. 

 

Ja Piksija ne bih menjao, ali bih voleo kada bi se strucni stab malo izmenio. Kakvi crni Zivkovic, Djorovic i Ljubinko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Па нико не каже да смо надиграни од Мађара. Него да су нас два пута победили и заслужено као најбоља екипа групе узела исту.

 

Ми свакако јесмо ту негде по квалитету са Мађарима. Можда када се погледа тим квалитетнији смо, али то се не види на терену. Мађарска је за трунку макар компактнија, али опет јесте осетно компактнија екипа од нас и то су и показали. 

 

Они су такође имали две, три баш баш изгледне шансе пре наше стативе да "убију" меч. Пикси каже како голман Мађарске треба лото да уплати. Искрено голман Мађарске није имао неке екстравагантне одбране на утакмици. Ок бранио је, али је бранио оно што треба. Онај шут главом Миленковића брате оно голман треба да брани. Јесте може да буде гол некада, али голман треба да брани оно. 

 

Њихов голман је био добар, сконцентрисан читав меч, и реаговао на оно што је требао да реагује. Ништа више ништа мање од тога. Није имао одбране какве некада имају Куртоа, Де Хеа, Алисон и остали. Да сада кажеш аууу брате шта одбрани овај. Она одбрана ногом оног голмана Ирске Митровићу у Даблину што је била за потенцијалних 0:2 за нас је марка за све одбране овог Мађара синоћ реално.

 

Заправо највећа пропуштена шанса на утакмици која је била била је шанса Мађара када је онај играч шутирао поред стативе из изгледне позиције. Лопта савршена у простор, играч избачен 1 на 1 са Вањом. Зицер 100%. Ту је уједнно и шанса направљена после отворене игре, контре неке. 

Ми наше шансе које смо имали углавном смо имали из неких прекида, бунарења. Иако смо имали иницијативу на мечу ми нисмо могли да створимо шансу из отворене игре. И то је исто један од сегмената у игри где смо непрепознатљиви у односу на период Пиксијевог почетка. Ми у овим квалификацијама се толико мучимо да створимо шансу из отворене игре а имамо и посед и иницијативу у готово сваком мечу. Док са друге стране свака друга противникова контра је опасност по наш гол и онда се уздамо у голмана или срећу да се противник спетља. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Madjarska je bas smesna ekipa, ogranicena do zla boga, imaju tu neku disciplinu i malo su poceli da se loze na fudbal u odnosu na prosle generacije, ali to je to. Mi smo u procesu gubitka samopouzdanja, i samo zato ih nismo dobili sinoc + ne bas dobra fizicka sprema. Da je Vlahovic igrao, to bi verovatno bilo nereseno u najgorem slucaju, Madjarska je bas busna pozadi, isto kao i mi i nema sanse da Vlahovic ne bi dao 1-2 gola. Crna Gora i Bugarska su ispit za Piksija, prilika da se resetuje samopouzdanje, i jos jednu, verovatno poslednju sansu Tadicu, Mitrovicu, Gudelju... da zablistaju na velikoj sceni, odnosno u Nemackoj. Ne treba da ocekujemo nista, jer odavno nismo neki bitan faktor u fudbalu, a ako odemo u Nemacku to jeste uspeh, cak i da tamo ne prodjemo grupu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Па нико не каже да смо надиграни од Мађара. Него да су нас два пута победили и заслужено као најбоља екипа групе узела исту.

 

Ми свакако јесмо ту негде по квалитету са Мађарима. Можда када се погледа тим квалитетнији смо, али то се не види на терену. Мађарска је за трунку макар компактнија, али опет јесте осетно компактнија екипа од нас и то су и показали. 

 

Они су такође имали две, три баш баш изгледне шансе пре наше стативе да "убију" меч. Пикси каже како голман Мађарске треба лото да уплати. Искрено голман Мађарске није имао неке екстравагантне одбране на утакмици. Ок бранио је, али је бранио оно што треба. Онај шут главом Миленковића брате оно голман треба да брани. Јесте може да буде гол некада, али голман треба да брани оно. 

 

Њихов голман је био добар, сконцентрисан читав меч, и реаговао на оно што је требао да реагује. Ништа више ништа мање од тога. Није имао одбране какве некада имају Куртоа, Де Хеа, Алисон и остали. Да сада кажеш аууу брате шта одбрани овај. Она одбрана ногом оног голмана Ирске Митровићу у Даблину што је била за потенцијалних 0:2 за нас је марка за све одбране овог Мађара синоћ реално.

 

 

 

Ovo je tacno, ali pusti ti Piksija, izgubio se lik u izjavama, to se relativno cesto desava kad krenes jako i sa tom nekom mangupskom filozofijom kad ti ide na vodenicu onda si najveci car univerzuma, kad ne ide, onda si klovn.

 

Van toga, utakmica ko utakmica, oni iskoristili sanse, mi nismo.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dekifisher said:

Piksi je nešto najbolje što se desilo našem fudbalu u naprednoj eri.

Čovek ima Savez i onoga koji stoji iza Saveza koji mu rade o glavi.

Siguran sam da postoje i igrači kojima se šapuće svašta.

Mislim da ima neverovatne rezultate sa talentom kojim raspolaže. Imamo tri svete krave u repki koji su bili kornjače na vrhuncu, kamo li sada.

Zna se i koji naprdni šaban će da ga zameni, a to kada se desi biće povratak u treću ligu evropskog fudbala, gde nam je objektivno 

 

Edited by Venger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nik_nurse_ said:

Da, da sigurno, pa taj koji stoji iza saveza ga i lično doveo, sa njim ide i slika se po Le,i taj mu dao lične garancije da neće biti hapšen zbog sranja, koja je radio u Zvezdi.

Poslato sa FNE-NX9 pomoću Tapatoka
 

 

Koja sranja je pravio u Cz? Nije dozvolio kolegama sa šipke da mu se mešaju u posao, naređuju koji igram mora da igra i tale se za procente?

 

3 hours ago, dekifisher said:

Novopečeni neimar sa Slavije.

 

Najbolje da vratimo Tumbu, nema greške.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Па добро није да нисмо знали то. :classic_biggrin: Јесте да може бити неком бљутаво када га чује овако да то прича али јбг, знали смо све од тренутка када је дошао како је дошао. Још од отварања оне фабрике када није званично постао селектор. Тако да оно јбг. Народ сам бира да ли хоће уређен демократки систем у својој држави или аутократију где је председник власник свих живота који су везани са том државом где је он у тој држави врховни владар и све од њега и њеогве партије зависи. Код нас другачије никада и није било, а ми нисмо нешто познати за нека експериментисања и промене. 

 

Са друге стране у некој теорији да све иде како треба да иде, да смо наставили и даље са оним презентовањем игре од почетка његовог мандата мало ко би ово помињао, ако би неко уопште. Проблем је само што дугорочно то очигледно није било одрживо. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

Па добро није да нисмо знали то. :classic_biggrin: Јесте да може бити неком бљутаво када га чује овако да то прича али јбг, знали смо све од тренутка када је дошао како је дошао. Још од отварања оне фабрике када није званично постао селектор. Тако да оно јбг. Народ сам бира да ли хоће уређен демократки систем у својој држави или аутократију где је председник власник свих живота који су везани са том државом где је он у тој држави врховни владар и све од њега и њеогве партије зависи. Код нас другачије никада и није било, а ми нисмо нешто познати за нека експериментисања и промене. 

 

Са друге стране у некој теорији да све иде како треба да иде, да смо наставили и даље са оним презентовањем игре од почетка његовог мандата мало ко би ово помињао, ако би неко уопште. Проблем је само што дугорочно то очигледно није било одрживо. 

 

Sve okej, samo ga ne treba prezentovati kao nekog opozicionara i borca protiv zlog Saveza i ne znam cega, kad to nije. Svaki selektor ce biti "na liniji", tako da nema potrebe prozivati neke druge, a Piksija velicati za ono sto nije istina. Oko terena vec moze da se diskutuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa danas niko ne moze da bude na takvom polozaju a da nije na kakvoj takvoj liniji sa ocem nacije. Treba da budemo srecni sto je to Piksi a ne ludi Lalat npr.

 

Nije svako Dejan Savic (mada nije ni otac nacije Toma Grobar, njemu se takav propust ne bi dogodio)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

 

Mi smo ono sinoc mogli i trebalo je da dobijemo sa 2-3 gola razlike. I u Beogradu nije trebalo da izgubimo od njih. Posle ovog dvomeca reklo bi se da je Madjarska jednostavno bolji tim, a ustvari ih je prosralo nevidjeno. I ovakvi kakvi smo, da igramo jos 5 utakmica sa njima dobicemo 4, ali jbg. To sad vise nije bitno.

 

 

Mi smo vec igrali 4 zvanicne sa Madjarima, oni su dobili 3, pazi ti to, tako da ovaj tvoj ceo upis nema smisla, zaista. Ne znam kako ocekujes da dobijes BILO koju ozbiljniju OSREDNJU evropsku reprezentaciju sa ovakvom smesnom odbranom. Mi cemo dati mozda svakom jedan gol, napraviti i par sansi, ali ce i odbrana sve da sjebe. 

To je citava poenta. 

Realno, ovaj tim nista nije pokazao vredno EURA, mada nije ni CG nista vise pokazala, grupa je verovatno najslabija u istoriji svih grupa, tako da zaista pisati afirmativno o A timu je deplasirano i smesno. 

 

Uopste mi nece biti krivo , ako ( kad ) se ne ode na EURO. Ovaj tim je mnogo vise zasluzio da gleda EURO ispred TV ekrana nego da je tamo ucesnik, sa sve Piksijem na klupi, koji na finjaka keca Samardzica, da bi mu igrali Djuricici i slicni koji odavno nemaju sta da traze u nacionalnom timu. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ocekujem kako smo i pre toga dobijali mnogo bolje ekipe sa isto smesnom odbranom.

 

Sta ti je reper kad pricas, i tebi i drugima, o odron igri, o losoj odbrani, o neorganizovanosti?

 

Je l' si gledao Holandiju u ovim kvalifikacijama? Pola sata neke utakmice, evo recimo sa Francuzima, ili bar preglede?

 

 

Evo kako su pali golovi, oba gola koji su primili - smejurija, odbrana i golman Novi Pazar nivo. A pricamo o Holandiji.

 

Nego vi gledate Premijer ligu i La Ligu i onda sa tim uporedjujete ono sto ste gledali sinoc. A bukvalno ne stavite ni za trenutak u referentni sistem reprezentacija.

 

Link to comment
Share on other sites

Btw, nas su Danci resetovali i vratili na zemlju, ne Katar nego Danci, i tu je izgubljen "mojo" iako je bila prijateljska, posle koje Piksi i igraci jos uvek nemaju odgovor da konacno napravimo neki znacajan pomak. 

 

Tako da, cilj treba da bude kontinuitet odlazaka na evropsko i svetsko. Sve ostalo, i traziti neku leprsavu igru bi bilo nerealno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...