Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, mrd said:

Daj da postavimo DT po strani. Ovo nije pocelo da se desava zbog DT, niti se desilo zbog njega. Suvise se kredita daje jednom egocentricnom tipu. 

 

 

Isti recnik je u manifestu koristen, a od Meksikanaca su napravili drzavne neprijatelje br. 1. Invazija! Mislim jbt mnogi i u zombije veruju, pa imas specijalozovane radnje za gradjenje sklonista i kupovinu orzja protiv istih. Kao tesko zabu u vodu naterati sa retorikom... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Oduzmes njemu, ostane u kuci njegovom tati, dedi... mami, bratu... 

Well, to je rizik koji uvek moramo da prihvatimo. 

Najcesci DUI je kod ljudi koji piju. Njih hvataju 5-6 puta, cak im oduzimaju automobile, ali oni opet sednu pijani za volan. Nema perfektnog resenja. 

 

Zabranis oruzje, on ce da ga kupi na ulici. Do dozvole distribucije su marihuanu kupovali na ulici. Pojedinci su imali svoj delivery. 

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, melankolic said:

 


Uglavnom čuješ u vestima da niko nije posumnjao u njih. Čak ni u Breivika niko nije posumnjao pre nego što je napravio pokolj.
Sad tek izlaze neki detalji da su drugovi tog idiota iz TX rekli da je bio čudan. A koliko takvih ima?

 

 

To je vec za posebnu temu koja se moze otvoriti da se ova ne spamuje.Koliko ja znam Brejvik je bio lecen jos kao dete i imao je neku dijagnozu. Ima tu dosta propusta sistema i porodice.

Secam se nekog intervjua profesora Savica koji je bio psihijatar i sudski vestak cini mi se iz Novog Sada koji je rekao otprilike, nisu opasni oni koji se prave ludi (neka korist, prevara), vec oni koji jesu poremeceni ali se prave normalni.

 

Posmatrala sam jedan slucaj tokom odrastanja koga su nekim cudom provukli kroz obican sistem skolovanja, cak i zaposlili, inkluzija pre inkluzije. Od deteta se videlo da debelo nije u redu. Tek je smrt oca koji ga je nekako autoritetom drzao pod kontrolom izvukla sa ga je nemoguce kontrolisati. Pobio ostale clanove porodice i sebe.

Mislim da je sa ovim navodno anti PC govorom gde se prakticno podstice mobing u svetu odraslih, doslo do toga da se ocigledno nasilne osobe ne prozivaju za takvo ponasanje. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Well, to je rizik koji uvek moramo da prihvatimo. 

Najcesci DUI je kod ljudi koji piju. Njih hvataju 5-6 puta, cak im oduzimaju automobile, ali oni opet sednu pijani za volan. Nema perfektnog resenja. 

 

Zabranis oruzje, on ce da ga kupi na ulici. Do dozvole distribucije su marihuanu kupovali na ulici. Pojedinci su imali svoj delivery. 

 

Pa, to moze kod tebe. Kod mene ne moze. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

 

Isti recnik je u manifestu koristen, a od Meksikanaca su napravili drzavne neprijatelje br. 1. Invazija! Mislim jbt mnogi i u zombije veruju, pa imas specijalozovane radnje za gradjenje sklonista i kupovinu orzja protiv istih. Kao tesko zabu u vodu naterati sa retorikom... 

Sta sad predlazes? Eto dems ce da sruse DT na izborima. Do tada je on legit i tadam. Columbine shooting je bilo u proslom veku, ne mozes mi reci da je i to DT krivica.

Da li ti je ova retorika poznata?

Ne shvatam zbog cega agresija?

Link to comment
Share on other sites

Daj da postavimo DT po strani. Ovo nije pocelo da se desava zbog DT, niti se desilo zbog njega. Suvise se kredita daje jednom egocentricnom tipu. 

 

Desilo se i zbog njega. On ima itekako veliku odgovornost.

Manifest onog idiota je terminološki identičan Trumpovom obraćanju tim grupama.

Preko 5000 njegovih postova na Fb označeni kao “invazija”.

Samo ove godine je poraslo nasilje prema Latinosima za 25 % u odnosu na prošlu godinu.

Ono u TX jasno da je usmereno prema njima a u Ohiu iako se još ne zna motiv simptomatično da je krenuo ka klubu gde se okupljaju uglavnom AA.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 

Gledao sam danas Baidenov intervju na CNN- u i on nudi konkretne predloge kako rešiti taj problem s oružjem. Prvo da postoji dodatna provera od strane organa koji izdaje dozvole, zatim da se tačno zna ko sme koji tip oružja da poseduje (shvatio sam to kao civili, pripadnici policije, vojske i obaveštajnih agencija) ali i da se zna u kojoj situaciji (to je to ono što si rekao da je jedno koje oružje neko nosi u divljini a koje neko u urbanom okruženju) . I na kraju svako mora da ima neko mesto gde će držati oružje za čije čuvanje će vlasnik biti odgovaran a koje neće biti dostupno drugima.

Svi predlozi mi zvuče razumno.

 

Svi prijedlozi koje si naveo su kršenje privatnog vlasništva.

Za balkance razumljivo ali me Ameri (Baiden) ponekad stvarno čude...silom žele postati kao Rusija, Kina.

 

Država će odrediti prostor i boju ormarića gdje ćeš držati nešto?

Odlično

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Desilo se i zbog njega. On ima itekako veliku odgovornost.
Samo ove godine je poraslo nasilje prema Latinosima za 25 % u odnosu na prošlu godinu.
Ono u TX jasno da je usmereno prema njima a u Ohiu iako se još ne zna motiv simptomatično da je krenuo ka klubu gde se okupljao uglavno AA.

 

Ruzno je da pozivamo brojke. Desio se taj u El Paso-u i taj u Dayton-u. Desili su se i mnogi drugi, ali ovaj El Paso-u je belo obojen. Shvatas sta ja govorim. Naravno da DT ima odgovornost, nemojmo mu pripisivati suvise znacaja. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, demag said:

 

Svi prijedlozi koje si naveo su kršenje privatnog vlasništva.

 

Država će odrediti prostor i boju ormarića gdje ćeš držati nešto?

Odlično

 

Dobro si to primetio. Ako drzava to hoce tako za US populaciju ce morati da investira i da im da za dzaba. To tek nema sanse.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Sta sad predlazes? Eto dems ce da sruse DT na izborima. Do tada je on legit i tadam. Columbine shooting je bilo u proslom veku, ne mozes mi reci da je i to DT krivica.

Da li ti je ova retorika poznata?

Ne shvatam zbog cega agresija?

 

Ne predlazem ja nista, znam samo da agresivna retorika ne vodi na dobro, nikada nije i sumnjam da ce biti izuzetka. Nije u pitanju samo jedno pucanje, u pitanju je mnogo dublji problem koji se "oslobadja" sa tom retorikom. 

 

I ne razumem sta ne shvatas, svaki dan imas neki tvit o zivotinjama koji ubijaju, diluju i kradu a dolaze sa druge strane granice. Ljudima je i pre toga bilo mozda malo previse spanskog, sada dobijaju podstreh da su u pravu i da mogu "adekvatno" delovati. Vec kada imas takvu atmosferu, ne treba je podgrejavati, nego hladiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

I ne razumem sta ne shvatas, svaki dan imas neki tvit o zivotinjama koji ubijaju, diluju i kradu a dolaze sa druge strane granice. Ljudima je i pre toga bilo mozda malo previse spanskog, sada dobijaju podstreh da su u pravu i da mogu "adekvatno" delovati. Vec kada imas takvu atmosferu, ne treba je podgrejavati, nego hladiti. 

Objasni mi na koje zivotinje mislis, da bih mogao adekvatno da odgovorim. 

 

Ovaj deo o atmosferi razumem, ali trenutno imam constrain a to je DT, koji ce da tweet-uje sta mu padne na pamet i tu nemam kontrolu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

 a u Ohiu iako se još ne zna motiv simptomatično da je krenuo ka klubu gde se okupljao uglavno AA.

 

Eh sad. Levicar, socijalista, simpatizar Elizabet Voren, fan antife, protivnik Trampa i njegove imigracione politike, registrovani glasac demokrata, izvrsio rasno motivisani napad. Ne ide to bas tako.

Jedna od ubijenih je i njegova sestra, logicnije je da to ima veze sa motivom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Dobro si to primetio. Ako drzava to hoce tako za US populaciju ce morati da investira i da im da za dzaba. To tek nema sanse.

 

Ako netko želi napraviti masovni pokolj, nikako mu ne treba vatreno oružje.

Dovoljan mu je jedan automobil ili kamion.(isprobano u Europi)

 

Ako netko želi slavu, bolesan mozak će smisliti način.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Eh sad. Levicar, socijalista, simpatizar Elizabet Voren, fan antife, protivnik Trampa i njegove imigracione politike, registrovani glasac demokrata, izvrsio rasno motivisani napad. Ne ide to bas tako.
Jedna od ubijenih je i njegova sestra, logicnije je da to ima veze sa motivom. 


Misliš na ovog:

https://www.npr.org/2019/08/05/748420957/cesar-sayoc-florida-man-who-mailed-bombs-to-democrats-and-media-gets-20-years

Bodibilder i izbacivač iz noćnih klubova nakrkan steroidima.
Tipičan trumpovac.
Link to comment
Share on other sites

 

Ne podmeci. Znas ti dobro na koga mislim. 

 

Znam.

 

A ima i ovo :

 

Still, contrary to the explicit anti-immigrant purpose of the El Paso shooting, police do not know what motivated Betts to open fire early Sunday morning in a popular nightlife district in downtown Dayton.

(CNN)

 

Zašto nema komentara kada to urade desni ekstremisti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sprivel said:

Kako se to radi u Teksasu.

US je velika i sa milion drugacijih kultura. Beogradjani se zgrazavaju po pitanju razlicitog nacina zivota, kad odu u Lazarevac, ili Ostruznicu, a ovede jednoj zemlji, koja je vise desetina puta veca od Srbije zahtevaju jednobraznost. US je mnogo velika, eno bilo je argumenata da je Kanada veca od US, ali ti primeri nisu izasli iz Ontaria da bi se mogla potezati razlicitost.

Ljudi, kad se udaljite od SF oko 200 milja, na radiju mozete da slusate samo country.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mrd said:

Uf sporo palim. Ne shvatam zbog cega ti pises prema meni ovako agresivno! To je bila poenta posta.

 

Nije agresivno, rekao si ne shvatas, pa reko sta tu ima toliko da se ne shvati... zavisi samo koji ugao posmatranja zelis da zauzmes. 

Neko ignorise nesto sa jedne strane, a primecuje na drugoj strani to isto (tu mislim na levicare, desnicare). Mslm, svako se cese gde ga svrbi, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Nije agresivno, rekao si ne shvatas, pa reko sta tu ima toliko da se ne shvati... zavisi samo koji ugao posmatranja zelis da zauzmes. 

Neko ignorise nesto sa jedne strane, a primecuje na drugoj strani to isto (tu mislim na levicare, desnicare). Mslm, svako se cese gde ga svrbi, zar ne?

Hvala na objasnjenju. :) Ja bih rekao da ovde nemamo problem levicara/desnicara, vec kulturoloski problem. Obrati paznju, niti su svi dems(levo/desni) niti reps(desni), vec su svi u istoj prici po pitanju oruzja. Veoma su konzervativni pri ovoj prici i niti su svi za zabranu oruzja, niti za slobodnu distribuiju. Evo ga i DT je uveo pricu o red flag. Veliki problem.

Ne mogu da odolim. Opet gledam bivsu devojku ovoga iz Daytona. Na prvi date je odveo na shooting ring. Kako to niko jos nije evidentirao. 

Najbolje bi bilo zabraniti oruzje, ali kad to ne prolazi, onda mora da postoji benigna mera, koja moze da donese rezultate. Samo nemoj da mi uvode compromise Obama-care. To ce da vrati tocak, nazad da ce ljudi borbene avione da nabare. Rakete vec imaju.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Plavi Golub said:

Odakle dolazi ova inflacija zeljnih slave na taj nacin? Imas li neku ideju. 

 

Nije to inflacija nasilja, nego konstanta.

 

Samo su vijesti/informacije postale dostupnije...svatka budala snimi kada prdne i to može viditi ona druga budala na drugom kraju svijeta.

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mrd said:

Hvala na objasnjenju. 🙂Ja bih rekao da ovde nemamo problem levicara/desnicara, vec kulturoloski problem. Obrati paznju, niti su svi dems(levo/desni) niti reps(desni), vec su svi u istoj prici po pitanju oruzja. Veoma su konzervativni pri ovoj prici i niti su svi za zabranu oruzja, niti za slobodnu distribuiju. Evo ga i DT je uveo pricu o red flag. Veliki problem.

Ne mogu da odolim. Opet gledam bivsu devojku ovoga iz Daytona. Na prvi date je odveo na shooting ring. Kako to niko jos nije evidentirao. 

Najbolje bi bilo zabraniti oruzje, ali kad to ne prolazi, onda mora da postoji benigna mera, koja moze da donese rezultate. Samo nemoj da mi uvode compromise Obama-care. To ce da vrati tocak, nazad da ce ljudi borbene avione da nabare. Rakete vec imaju.

 

Oruzje je vecna politicka diskusija i niko jos od njih nije uhvatio da se lati zaista problema jer to bi negativno uticalo na rejting doticnog. Smatram da kada bi svi to zajedno uradili, shvatajuci problematiku i da se drustvo, svet, tehnologije, znanje... promenilo od donosenja drugog amandmana da bi moglo nekako da se sprovede na "nuzno potrebno." 

 

Evo link gde zena psiholog koja je radila istrazivanja govori https://www.cbsnews.com/news/el-paso-dayton-mass-shootings-role-of-mental-illness/

 

Sama kaze da ne moze da se prepozna da li ce neko ko spada u rizicnu grupu biti trigerovan da pobije gomilu ljudi. Upravo ono sto sam ti gore rekla, nije svaki mentalni bolesnik, zlostavljan kao dete...  masovni ubica. 

 

Zasto ocekujes da neko ko je pozvan u streljanu na prvi sastanak ode i prijavi tog nekog? Mislim, koliko je ona pre toga morala da se bavi njegovom licnoscu i mozda nestrucno analizira da bi ga prijavila? U krajnjem slucaju, da ga jeste prijavila, to je kao da si prijavio nekog jer ti se cini posto ima pistolj u kuci da ce ubiti nekog. Ne mozes mu suditi niti ga trpati u ludnicu na posmatranje samo zbog necije sumnje ili nesvidjanja. Koliko puta si samo na forumu napisao da treba da postoji fizicki dokaz za zlocin ili dokaz namere, vodjenje na pucanje nije nikakav dokaz namere. Niti gledanje snimaka masovnih ubistava. Pa svi smo pogledali sve te snimke da bi videli sta se tu desilo. Nije lako kao sto izlgeda, samo dobija smisao nakon ucinjenog zlodela. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...