Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Baby said:

Ok, sve su u pravu.. dosadno mi je, Tramp je car! Jel sad bolje?!

Nije, zabole me uvo za Trampa, ali ti jos uvek ne kontas sta je inflacija, samo TDS. Ko o cemu ti o Trampu. Zato ti je I dosadno, tebi je problem sta predsednik prica, a ne sta radi. Forma iznad sushtine.

 

Wall St I ekonomija nam se rushi oko ushiju, a ti I dalje ponavljas "orange man - bad". Ovaj gura rat sa Rusijom, ali nema veze ...glavno je da kaze da je on fin covek. Istraga sina Pelosi konacno stize fraud, istraga Huntera Bidena kaze da su oni veci mafijasi od Trampa, nije ni on cvecka, ali je neverovatno da ignorises posledice. Cilj opravdava sredstvo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nije, zabole me uvo za Trampa, ali ti jos uvek ne kontas sta je inflacija, samo TDS. Ko o cemu ti o Trampu. Zato ti je I dosadno, tebi je problem sta predsednik prica, a ne sta radi. Forma iznad sushtine.

 

Wall St I ekonomija nam se rushi oko ushiju, a ti I dalje ponavljas "orange man - bad". Ovaj gura rat sa Rusijom, ali nema veze ...glavno je da kaze da je on fin covek. Istraga sina Pelosi konacno stize fraud, istraga Huntera Bidena kaze da su oni veci mafijasi od Trampa, nije ni on cvecka, ali je neverovatno da ignorises posledice. Cilj opravdava sredstvo

 

Ok, sve si u pravu.. ja nista ne kontam, but, lucky me, I have you ❤️

 

Evo pogodnog opisa :girl:

 

Spoiler

Ruth: I don't know shit 'bout fuck!!!

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Nije, zabole me uvo za Trampa, ali ti jos uvek ne kontas sta je inflacija, samo TDS. Ko o cemu ti o Trampu. Zato ti je I dosadno, tebi je problem sta predsednik prica, a ne sta radi. Forma iznad sushtine.

 

Wall St I ekonomija nam se rushi oko ushiju, a ti I dalje ponavljas "orange man - bad". Ovaj gura rat sa Rusijom, ali nema veze ...glavno je da kaze da je on fin covek. Istraga sina Pelosi konacno stize fraud, istraga Huntera Bidena kaze da su oni veci mafijasi od Trampa, nije ni on cvecka, ali je neverovatno da ignorises posledice. Cilj opravdava sredstvo

Ovo je tacno! Nema nikakvih indikacija da Rusija sprema bilo sta u vezi invazije na Ukrajinu. Naprotiv, ukrajinske snage pripremaju napad na Donjeck i Lugansk. Ali cak ni onda nece da intervenisu, mozda im samo logisticki pomognu.

Drugo, Putin se smeje na ove verbalne napade (da ce izvrsiti invaziju na Ukrajinu). Cak se ne trudi ni da ih demantuje.

Sto se tice Bidena: dobio je izbore na kradji rezultata : kod elektronskog brojanja glasova, na svaka 3 Trampova glasa napravljen je bag da se automatski jedan dodeli Bidenu. Pa cak ni to nije bilo dovoljo, nego su morali jos da  muljaju sa postanskim glasanjem.  

Edited by Darth Bane
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Angelia said:

Nije, zabole me uvo za Trampa, ali ti jos uvek ne kontas sta je inflacija, samo TDS. Ko o cemu ti o Trampu. Zato ti je I dosadno, tebi je problem sta predsednik prica, a ne sta radi. Forma iznad sushtine.

 

Wall St I ekonomija nam se rushi oko ushiju, a ti I dalje ponavljas "orange man - bad". Ovaj gura rat sa Rusijom, ali nema veze ...glavno je da kaze da je on fin covek. Istraga sina Pelosi konacno stize fraud, istraga Huntera Bidena kaze da su oni veci mafijasi od Trampa, nije ni on cvecka, ali je neverovatno da ignorises posledice. Cilj opravdava sredstvo

 

Ajde da se uozbiljim koliko je moguce pa da ti odgovorim.

 

1. Orange man jeste bad iz moje tacke gledista jer je RADIO sve ono sto se meni ne dopada, osim smanjenja poreza. 

2. To za rat sa Rusijom, pa to je cisto reakcija posto je jel, orange man bio cool sa putinom, ovi sada hoce da vrate putina tamo gde je bio i da pokazu da on nema uticaj na US. Od rata nece biti nista, a i ako hoce, eto prilike da se opravdaju sve te pare koje se uguravaju u 'bezbeznost' za sta se radje izdvaja taksa nego za zdravstvo onima sto zive u siromastvu. 

3. Inflacija - ja osetim inflaciju od 2018 i to poprilicnu, ovo mi je nastavak, to sam pisala od kada je osecam, ali bila ignorisana. Ali ne znam zasto pisem ovo 150 put, ti ili ne citas ili te ne interesuje ili samo zelis da obrnes jos koji krug kako su ovi uzasni, iako ja nikada nisam rekla da su fantasticni ili hvalila Bajdena. Nesto slicno, da ne kazem isto radis kao ja sa Orange man, ali tebi moje smeta, svoje ne vidis. 

4. Inflacija i dalje - meni kazes da ne znam sta je, a ti totalno eliminises sta se desava u poslednje dve godine i totalno zelis da eliminises trgovinski rat sa Kinom, a onda napises u stilu 'pa da jeste ceo svet u problemu ali ne kao US'... pa da, jer US vodi trgovinski rat sa kinom i sve ono sto pre nije taksirano, sada je taksirano debelo, pa su i repro materjali i gotovi proizvodu znatno skuplji.

5. Kazes ja obracam paznju na reci, a ti na dela. Pa onda kreni od ovog sta su ovi uradili, a ne sta su predlozili i sto se vecinom nista nece ni ostvariti, ali eto tako, pricaju nesto da se prica. Ovi danas, Bajden i ekipa, apsolutno vode jos uvek Trampovu politiku, sve ostalo je u vazduhu... bice ili nece biti. 

6. Ponavljas Bajden trosi pare, a pare se trose do iznemoglosti od 2020, vec dve godine. Ne mozes eliminisati jedan deo kao da nije postojao i racunati od kada se tebi racuna. 

7. Zasto je Tramp mafija a ipak manja mafija. Zato sto je pokusao da isprivatizuje drzavu. Da bi to uspeo je totalno udaljio leve i desne, pa zato i nema vise onih u centru. Opustao je neposlasanike... ne cini ti se poznatim?! Znas sta se izdesavalo sa drzavama koje su to i tako radile? Znas, ali te ne interesuje, jer se tebi svidja ideja koja je njegov marketinski trik (dacu vam pare - smanjiti takse i vise vam nece tu neki imigranti otimati sto je vase). Pa evo, nisu otimali, nema ko da radi po fabrikama i dokovima, uspeo je..

 

https://sc.edu/uofsc/posts/2021/12/12_conversation_inflation.php#.YfsNOy-B1hA

Evo, nije bolno ako se procita. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darth Bane said:

 

Sto se tice Bidena: dobio je izbore na kradji rezultata : kod elektronskog brojanja glasova, na svaka 3 Trampova glasa napravljen je bag da se automatski jedan dodeli Bidenu. Pa cak ni to nije bilo dovoljo, nego su morali jos da  muljaju sa postanskim glasanjem.  

Bane, necemo tako. Tramp je mogao da pokaze dokaze za nesto tako ako ih je imao, dovoljno vremena. Jasno je da dokaze nije lako naci, ali nije ih pokazao...tako da necemo kao Hilari koja je pricala Russian collusion I svi koji su podmetali da Tramp nije dobio izbore, ili ko sto Biden sad podmece unapred da izbori nisu legitimni zato sto zna da ce u novembru izgubiti.

 

@Babystvarno nemam vremena za ovo. Svaka prica se zaustavlja sa tvojom tackom 3. Posto to sto si ti osecala od 2018 nije inflacija, nego lokalno podizanje troskova zivota, zato sto je tvoj lokal poskupeo, jer su se useljavali ljudi sa vise para. Znaci to sto su troskovi zivota u San Diegu veci nego kod mene, nije inflacija. I u tome je tvoj ili moj subjektivni osecaj nebitan. Kada dodje do inflacije ovog tipa, to oseca 99.99% i za to se gubi mandat na izborima (pogledati Kartera). Zna se sta su ekonomski parametri uspeha predsednickog mandata, a Biden je za godinu dana ubio sve. I to sto je Tramp, u situaciji u kojoj nemamo dovoljno informacija, odlucio da potrosi pare, a ja sam bila protiv dela tog paketa, Biden nije morao da pogorsa u situaciji gde smo vec znali da je to problem. Postoji nesto sto se zove "istorijski momenat" i "okolnosti". Laici su znali da to sto Biden radi...vodi u ekonomsku katastrofu, i on je priznao to u oktobru/novembru iako su to svi govorili u martu. Ali hteo je da bude "progresivan". Jel se secas one konferencije za stampu kad su ga novinari pitali sto ne ukine finansijske pandemic mere jer ljudi nece da se vrate na posao I ekonomija pati,  I inflacija raste a on rekao "platite ih vise"? E to je dovelo do inflacije I ovolike krize supply chain... I ne, nedostatak radne snage nije posledica zaustavljanja imigracije, to je najludja izjava koju sam do sada cula nakon sto je Biden za godinu dana pustio rekordni broj ilegalaca u zemlju. Mislim svaka ti cast na analizi....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

 

@Babystvarno nemam vremena za ovo. Svaka prica se zaustavlja sa tvojom tackom 3. Posto to sto si ti osecala od 2018 nije inflacija, nego lokalno podizanje troskova zivota, zato sto je tvoj lokal poskupeo, jer su se useljavali ljudi sa vise para. Znaci to sto su troskovi zivota u San Diegu veci nego kod mene, nije inflacija. I u tome je tvoj ili moj subjektivni osecaj nebitan. Kada dodje do inflacije ovog tipa, to oseca 99.99% i za to se gubi mandat na izborima (pogledati Kartera). Zna se sta su ekonomski parametri uspeha predsednickog mandata, a Biden je za godinu dana ubio sve. I to sto je Tramp, u situaciji u kojoj nemamo dovoljno informacija, odlucio da potrosi pare, a ja sam bila protiv dela tog paketa, Biden nije morao da pogorsa u situaciji gde smo vec znali da je to problem. Postoji nesto sto se zove "istorijski momenat" i "okolnosti". Laici su znali da to sto Biden radi...vodi u ekonomsku katastrofu, i on je priznao to u oktobru/novembru iako su to svi govorili u martu. Ali hteo je da bude "progresivan". Jel se secas one konferencije za stampu kad su ga novinari pitali sto ne ukine finansijske pandemic mere jer ljudi nece da se vrate na posao I ekonomija pati,  I inflacija raste a on rekao "platite ih vise"? E to je dovelo do inflacije I ovolike krize supply chain... I ne, nedostatak radne snage nije posledica zaustavljanja imigracije, to je najludja izjava koju sam do sada cula nakon sto je Biden za godinu dana pustio rekordni broj ilegalaca u zemlju. Mislim svaka ti cast na analizi....

 

Inflacija se desava stalno, negde se oseti vise, negde manje. 

 

Laici su znali da ce trampova politika da se oseti i nakon njega, kao sto se osetila obamina za vreme trampa... ali ti to ne priznajes, ti imas samo od tacke a do tacke b i to zoves istorijskim momentom. 

 

Ja ne gledam Bajdena, dosadan mi je, ne ocekujem od njega nista posebno niti ista strasno pametno. Problem je sto republikanci izgleda vise ocekuju od demokratskih kandidata pa se nekako brze i razocaraju, a kada dodju njihovi na vlast, e onda je svaki uspeh samo njihov, a svaki neuspeh od one prethodne vlade.

 

Nije nikakava analiza, pa ne bi ja utrosila na ovo trabunjanje sa tobom puno vremena da nesto ozbiljno analiziram, nabacala sam ti stvari koje ignorises. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Inflacija se desava stalno, negde se oseti vise, negde manje. 

 

Inflacija postoji stalno, ali sve dok je ispod ili tu negde kod porasta realnih primanja I stabilna, ona se ne oseca. 

 

To je to, to sto si ti osecala je porast lokalnih troskova zivota. Sa ovom inflacijom vrednost dolara je pala svima. Vrednost valute je pala I medjunarodno. Krediti ce poskupeti svima, a najgore ce to osetiti srednja I niza klasa. To je razlika. Gubitke na trzistu cemo svi osetiti. Znaci sorry, sto si ti utripovala da ja pricam o nekim lokalnim problemima, ali inflacija u US je samo I uvek inflacija na nacionalnom nivou.

 

I nemoj da se zanosis da toga ni Dems nisu svesni, barem oni koji ne tripuju da je stampanje para odgovor za sve. Pogledaj zadnje istrazivanje Galupa I sve ce ti reci. Nije ni cudo sto guraju tenziju sa Rusijom, da odvrate paznju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Inflacija postoji stalno, ali sve dok je ispod ili tu negde kod porasta realnih primanja I stabilna, ona se ne oseca. 

 

To je to, to sto si ti osecala je porast lokalnih troskova zivota. Sa ovom inflacijom vrednost dolara je pala svima. Vrednost valute je pala I medjunarodno. Krediti ce poskupeti svima, a najgore ce to osetiti srednja I niza klasa. To je razlika. Gubitke na trzistu cemo svi osetiti. Znaci sorry, sto si ti utripovala da ja pricam o nekim lokalnim problemima, ali inflacija u US je samo I uvek inflacija na nacionalnom nivou.

 

I nemoj da se zanosis da toga ni Dems nisu svesni, barem oni koji ne tripuju da je stampanje para odgovor za sve. Pogledaj zadnje istrazivanje Galupa I sve ce ti reci. Nije ni cudo sto guraju tenziju sa Rusijom, da odvrate paznju.

 

Porast lokalnih troskova zivota je inflacija na lokalnom nivou. Inflacija je prosto receno porast cena (pad vrednosti valute). 

U Floridi inflacija je 2018 godine bila 3.38%, 2021 je 4.11%. Na novou US je inflacija bila 2018 godine 2.4%, 2021 6.8% (menja se iz meseca u mesec). 

 

spacer.png

 

Kredit nema puno veze sa inflacijom jer ako uzmes kredit sa fiksnim interesom, tebi je kredit isti bez obzira na stopu inflacije. Kreditna stopa zavisi kao i trziste, od ponude i potraznje. 2020 kada je poceo covid bukvalno su banke nudile kredite za nekretnine sa 0% apr jer su ljudi prestali da kupuju nekretnine zbog straha sta ce biti. Danas imas kredite npr. za automobile, pa ti bmw nudi za 1.9%, a krajzler za 4.9%... 

 

Pare se stampaju oduvek, znaci oduvek. 

Quote

Currency in circulation, a direct measure of demand for Federal Reserve notes, increased by 4.0 billion notes or $212.8 billion dollars between June 2020 and June 2021. In contrast, during the same period the previous year, currency in circulation increased by 5.1 billion notes, or $226.3 billion dollars..

https://www.federalreserve.gov/paymentsystems/coin_currency_orders.htm

 

 

spacer.png

 

Nacionalni dug isto tako raste iz godinu u godinu, sto je jos jedan od razloga stampanja novca. Pretpostavljam da te ovo bunu sa kreditima. Evo od 2014 prelazi dug 100% gdp.

 

Spoiler

 

End of Fiscal Year       Debt (in billions, rounded)       Debt-to-GDP Ratio     Major Events by Presidential Term

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2014                             $17,824                                     101%                             QE ended, debt ceiling crisis

2015                             $18,151                                      100%                            Oil prices fell

2016                             $19,573                                     105%                            Brexit

2017                             $20,245                                    104%                            Congress raised the debt ceiling

2018                             $21,516                                     105%                            Trump tax cuts

2019                             $22,719                                     107%                            Trade wars

2020                            $27,748                                      129%                           COVID-19 and 2020 recession

2021                             $29,617                                     124%                            COVID-19 and American Rescue Plan Act

 

 

spacer.png

 

A ti sad nastavi pricu o tome kako je sve bilo fantasticno pre nego sto je dosao Bajden... 

Edited by Baby
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A koliko je bio porast realnih plata na nivou Floride u tom periodu? U %, da uporedimo.

 

evo ovako:

 

For the 2018 calendar year, Florida had 3.2 percent growth in Real Gross Domestic Product (GDP). For 2019, Florida’s growth slowed slightly from the prior year, but remained above the national average (2.8 percent in Florida versus 2.2 percent in the US). Translating the data into the state’s fiscal year, Florida grew 3.0 percent in Fiscal Year 2018‐19 and was expected to grow 2.5 percent in Fiscal Year 2019‐20 at the Conference held immediately before the pandemic. Through the first half of the 2019‐20 fiscal year, the data showed that the state was on track to match that Conference projection.

 

Znaci - vi niste ni osetili inflaciju u tom periodu. Jer vam je porast GDP bio veci od inflacije. Osim ako nije totalno lokalni osecaj, usled drugih uzroka a ne inflacije.

 

Kako vam je sad?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Ma sve ti znas [emoji1] i sta sam ja osetila i sta nisam... ali dobro, strucnjak za sve. 
 
 
 
Biće pre da ti znaš šta su drugi osetili. Čini se da po tvojoj priči znaš koliko je i cena benzina u Kaliforniji bolje od onih koji tamo žive.
Ako ćemo pravo inflacijaeje počela da galopira Obaminom pojavom na US marketu i skokovima cena osiguranja za radnike. Međutim, gospodin je tako dobar govornik i sam je prizvao DT. E sad, Mr. Biden je došao drugom pričom i da ne spekulišem sada zašto i kako je izabran, ali bata je napravio kolaps na svetskom nivou.
Znaš, nije cena enargija skočila u protekle dve godine bez razloga, a razlog svakako nije covid19.
Sad ćemo coca-cola i kokice, da vidimo šta novo donosi mudrac, koji je zaboravio ćža je hteo jutros da uradi. No, dobro tu nam je Harisova, koja je imala teško detinjstvo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Biće pre da ti znaš šta su drugi osetili. Čini se da po tvojoj priči znaš koliko je i cena benzina u Kaliforniji bolje od onih koji tamo žive.
Ako ćemo pravo inflacijaeje počela da galopira Obaminom pojavom na US marketu i skokovima cena osiguranja za radnike. Međutim, gospodin je tako dobar govornik i sam je prizvao DT. E sad, Mr. Biden je došao drugom pričom i da ne spekulišem sada zašto i kako je izabran, ali bata je napravio kolaps na svetskom nivou.
Znaš, nije cena enargija skočila u protekle dve godine bez razloga, a razlog svakako nije covid19.
Sad ćemo coca-cola i kokice, da vidimo šta novo donosi mudrac, koji je zaboravio ćža je hteo jutros da uradi. No, dobro tu nam je Harisova, koja je imala teško detinjstvo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Adjinom logikom ne treba se zaliti na inflaciju uopste, plate u US su porasle svuda prosle godine... 

 

I prestani da mi ucitavas, ja pricam o Floridi. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Biće pre da ti znaš šta su drugi osetili. Čini se da po tvojoj priči znaš koliko je i cena benzina u Kaliforniji bolje od onih koji tamo žive.
Ako ćemo pravo inflacijaeje počela da galopira Obaminom pojavom na US marketu i skokovima cena osiguranja za radnike. Međutim, gospodin je tako dobar govornik i sam je prizvao DT. E sad, Mr. Biden je došao drugom pričom i da ne spekulišem sada zašto i kako je izabran, ali bata je napravio kolaps na svetskom nivou.
Znaš, nije cena enargija skočila u protekle dve godine bez razloga, a razlog svakako nije covid19.
Sad ćemo coca-cola i kokice, da vidimo šta novo donosi mudrac, koji je zaboravio ćža je hteo jutros da uradi. No, dobro tu nam je Harisova, koja je imala teško detinjstvo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

To njeno tesko detinjstvo (Harisovu) je cini kompetentnom!!! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

To njeno tesko detinjstvo (Harisovu) je cini kompetentnom!!! 

 

Poenta Bane je da ja uopste ne mislim da ovi rade dobar posao, nego da na ovo danas ima uticaj i ono sto se pre desavalo, sto se ovde totalno negira, jer postoji samo crno i belo. Ali jbg treba znati citati, jer samo ako se malo suprotstavis, znaci totalno si u drugom cosku... 

 

Samo da dodam... svako u politici ima svoju pricu, ili preuvelicava svoje tesko detinjstvo ili preuvelicava svoje uspehe i bogatstvo... ljudi vole da se vezuju za nesto zato ih i biraju. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Adjinom logikom ne treba se zaliti na inflaciju uopste, plate u US su porasle svuda prosle godine... 
 
I prestani da mi ucitavas, ja pricam o Floridi. 
Slučajno se desilo da je sad FL u pitanju. :)
Ne učitavam ti ništa i počni da čitaš napisano.
Šteta je načinjena pre DT, ali ti politički zgodno da njemu pripisuješ. Ide voda na tvoju vodenicu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Slučajno se desilo da je sad FL u pitanju. 🙂
Ne učitavam ti ništa i počni da čitaš napisano.
Šteta je načinjena pre DT, ali ti politički zgodno da njemu pripisuješ. Ide voda na tvoju vodenicu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Sta se slucajno desilo jbt o cemu pricas?!?!?!!

 

2019 godine je meni poskupela struja za 30%, benzin se izjednacio sa cenom u Ilinoisu, hrana otisla gore ko zna koliko... i tako od tada. To sto su plate porasle 2% jer su porasle usluge, jer se dnevno doseljava 800 ljudi u Floridu od kraja 2020, a i od 2021 su plate porasle svuda. 

 

Steta nacinjena ratovanjem sa Kinom, steta nacinjena pandemijom... prosto ne moze da se izbrise jer se administracija promenila, a nova nastavila isti trend koji je i bio pre pa dosegao neki vrhunac.

 

Ovo sto vi pisete (doduse ne ti, ti samo drzis suknju Andji) jos od 2017, dosao Tramp i sve se sredilo, a to sto je sve to vec bilo u uzlaznoj liniji, to je puj pike ne vazi. Isto tako sada, kada je bilo u liniji pada pa nastavilo trend je puj pike ne vazi. Kao kada je Obama nasledio krizu pa popravljao koliko je moglo da se popravi a imalo je cenu naravno, je isto neuspeh jer je imao krizu. Jbg zli demkrati, dobri republikanci, eh da je bar jedna partija da vlada konstantno, pa da ne moramo da se zalimo, bilo bi dobro zar ne... 

Link to comment
Share on other sites

@Baby koji bre zli dem, koji dobri reps. Radi se spodobama koje su bilo vodilje. Šta je Obama dobro uradio, daj me prosvetli. Nisam ja kriv što FL bila džabe i što su Klifornjani pobegli od represalija koje trpe kao bogata država, koja je duplo skpplja za život od ostalih država. :)
Spusti loptu i ako Bog da razmisli malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

@Baby koji bre zli dem, koji dobri reps. Radi se spodobama koje su bilo vodilje. Šta je Obama dobro uradio, daj me prosvetli. Nisam ja kriv što FL bila džabe i što su Klifornjani pobegli od represalija koje trpe kao bogata država, koja je duplo skpplja za život od ostalih država. :)
Spusti loptu i ako Bog da razmisli malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Obama je svasta dobro uradio, ali je vama skocilo osiguranje (koje bi skocilo svakako, jer stalno skace) i onda drvlje i kamenje. 

Najveci problem je obamacare koji je milionima dao sansu da se lece, gej brakovi su se ozakonili, spasio auto industriju (koja je naknadno pukla), poceo da izvlaci trupe iz Avganistana, smanjio veterane beskucnike za polovinu, normalizovao odnose sa Kubom, izveo drzavu iz krize da ne padne u recesiju...

Ima i sta nije dobro uradio. 

 

Njegova ekonomija je isla uzlaznim putem, Tramp dostigao pik i Tramp je car, Obama je kreten... Sad kada posle Trampa ekonomija pada, tj. za vreme Trampa je pocela, kriv je naravno Bajden. 

 

Ajd ti malo razmisli. 

 

To sto je tebi Cali skupa, pa i zaradjujes duplo nego tvoje kolege ovde u Floridi. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 12:54 AM, Angelia said:

Bane, necemo tako. Tramp je mogao da pokaze dokaze za nesto tako ako ih je imao, dovoljno vremena. Jasno je da dokaze nije lako naci, ali nije ih pokazao...tako da necemo kao Hilari koja je pricala Russian collusion I svi koji su podmetali da Tramp nije dobio izbore, ili ko sto Biden sad podmece unapred da izbori nisu legitimni zato sto zna da ce u novembru izgubiti.

 

@Babystvarno nemam vremena za ovo. Svaka prica se zaustavlja sa tvojom tackom 3. Posto to sto si ti osecala od 2018 nije inflacija, nego lokalno podizanje troskova zivota, zato sto je tvoj lokal poskupeo, jer su se useljavali ljudi sa vise para. Znaci to sto su troskovi zivota u San Diegu veci nego kod mene, nije inflacija. I u tome je tvoj ili moj subjektivni osecaj nebitan. Kada dodje do inflacije ovog tipa, to oseca 99.99% i za to se gubi mandat na izborima (pogledati Kartera). Zna se sta su ekonomski parametri uspeha predsednickog mandata, a Biden je za godinu dana ubio sve. I to sto je Tramp, u situaciji u kojoj nemamo dovoljno informacija, odlucio da potrosi pare, a ja sam bila protiv dela tog paketa, Biden nije morao da pogorsa u situaciji gde smo vec znali da je to problem. Postoji nesto sto se zove "istorijski momenat" i "okolnosti". Laici su znali da to sto Biden radi...vodi u ekonomsku katastrofu, i on je priznao to u oktobru/novembru iako su to svi govorili u martu. Ali hteo je da bude "progresivan". Jel se secas one konferencije za stampu kad su ga novinari pitali sto ne ukine finansijske pandemic mere jer ljudi nece da se vrate na posao I ekonomija pati,  I inflacija raste a on rekao "platite ih vise"? E to je dovelo do inflacije I ovolike krize supply chain... I ne, nedostatak radne snage nije posledica zaustavljanja imigracije, to je najludja izjava koju sam do sada cula nakon sto je Biden za godinu dana pustio rekordni broj ilegalaca u zemlju. Mislim svaka ti cast na analizi....

Srdjan Nogo je pricao o toj kradji izbora. 

Kaze: center je bio u Beogradu gde su organizovali grupu hakera.

Inace, inflacija jeste veliki problem. Zato FED krece sa podizanjem kamatnih stopa. Da zauzda inflaciju.

O tome bi nesto vise mogao da nam kaze bohumilo. On bi mogao dati jednu "rentgentsku" analizu stanja US ekonomije pod Bidenoml!!!

11 minutes ago, Baby said:

 

Obama je svasta dobro uradio, ali je vama skocilo osiguranje (koje bi skocilo svakako, jer stalno skace) i onda drvlje i kamenje. 

Najveci problem je obamacare koji je milionima dao sansu da se lece, gej brakovi su se ozakonili, spasio auto industriju (koja je naknadno pukla), poceo da izvlaci trupe iz Avganistana, smanjio veterane beskucnike za polovinu, normalizovao odnose sa Kubom, izveo drzavu iz krize da ne padne u recesiju...

Ima i sta nije dobro uradio. 

 

Njegova ekonomija je isla uzlaznim putem, Tramp dostigao pik i Tramp je car, Obama je kreten... Sad kada posle Trampa ekonomija pada, tj. za vreme Trampa je pocela, kriv je naravno Bajden. 

 

Ajd ti malo razmisli. 

 

To sto je tebi Cali skupa, pa i zaradjujes duplo nego tvoje kolege ovde u Floridi. 

Da i zapoceo vise ratova (Obama) a Trump - 0 ratova!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Obama je svasta dobro uradio, ali je vama skocilo osiguranje (koje bi skocilo svakako, jer stalno skace) i onda drvlje i kamenje. 

Najveci problem je obamacare koji je milionima dao sansu da se lece, gej brakovi su se ozakonili, spasio auto industriju (koja je naknadno pukla), poceo da izvlaci trupe iz Avganistana, smanjio veterane beskucnike za polovinu, normalizovao odnose sa Kubom, izveo drzavu iz krize da ne padne u recesiju...

Ima i sta nije dobro uradio. 

 

Njegova ekonomija je isla uzlaznim putem, Tramp dostigao pik i Tramp je car, Obama je kreten... Sad kada posle Trampa ekonomija pada, tj. za vreme Trampa je pocela, kriv je naravno Bajden. 

 

Ajd ti malo razmisli. 

 

To sto je tebi Cali skupa, pa i zaradjujes duplo nego tvoje kolege ovde u Floridi. 

 

Vidiš da nemaš pojma, je ne zarađujem duplo i niko na zarađuje duplo, ali ti je lepo da tako pišeš. Pročitaj malo istraži, ovo tvoje paušalno "lupetanje" nema veze sa realnošću. Nije tačno da bi osiguranje skočilo. Neko je morao da plati Obamino ludilo. Niti su svi dobili osiguranje. Bata je samo dobio malo više glasova, a ceh su platili oni koji imaju posao.

No kako bi ti to mogla da znaš kad nosiš ružičaste naočare.

BTW gay brakovi su legalizovani pre Obame, ali ti to naravno nisu znala. Prati malo, šta se dešava oko tebe.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Obama je svasta dobro uradio, ali je vama skocilo osiguranje (koje bi skocilo svakako, jer stalno skace) i onda drvlje i kamenje. 

.......

 

To sto je tebi Cali skupa, pa i zaradjujes duplo nego tvoje kolege ovde u Floridi. 

Znas zasto je osiguranje poskupelo? Obama im je dao kako da profitiraju, da je ostavio sistem koji je postojao, to poskupljenje bi bilo nemoguce. To ne znaci da osiguranje ne bi bilo uopste skuplje ali ne bi otislo 500% ali ti i to ignorises.

 

A ja sam vec probala da ti objasnim - to sto su neke stvari na Floridi poskupele 2018, nije posledica nacionalne inflacije. Vec lokalne ekonomije, tj upliva kapitala.

Isto kao sto California nije skupa zbog inflacije. Znas to da kazes mrdu ali ne znas sebi. Imate visi minimum plate - od mnogih i jos ste podigli, nisi valjda ocekivala da ce zivotni troskovi pasti u tom slucaju?

 

Neverovatno je i da ne znas sta znaci povecanje kamata na kredite

Link to comment
Share on other sites

Ova zena, je totalno zastranila, ona pocinje pricu o burzoaziji i samoupravljanju :classic_blink:

 

ALEXANDRIA OCASIO-CORTEZ: Well, I think at the end of the day, it is about who has control over the very core assets of production and society. If it ultimately comes down to a billionaire or the Koch brothers or the Koch family having control over the vast majority or large plurality of our oil assets in the United States, if it's a handful of very wealthy families having control over-- you know, private families having control over means of production, that is essentially the capitalist system that we live in. It is a small group that is of privatized control over what we eat and how we fuel our society.

 

https://news.yahoo.com/aoc-capitalism-not-redeemable-system-110000599.html

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

Ko je rekao da je nacionalne?

Pa znaci to sto si ti osecala nije isto, eto to. Lokalne promene zivotnih troskova nisu isto. Jer recimo to ne utice na izvoz, kreditne uslove, wall st itd. 

promena lokalnih troskova zivota recimo nece uticati na tvoj 401k a inflacija hoce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...