Jump to content

MikiMilane

Član foruma
  • Posts

    890
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by MikiMilane

  1. Pešić najavljuje 2 do 3 novajlije u timu. Biće gadno kad Bogi i Džoker oproste od repke.
  2. Jovana Ilić 194 2009 na širem spisku U16 reprezentacije 🇦🇺. Šteta.
  3. Nije. Dečko je odrastao u 🇫🇷, ima dvojno državljanstvo. Čak je bio na širem spisku U16 repke 🇫🇷, pre nego što je bio na širem spisku naše U18 repke 2023.
  4. David Simonović 209 2005 na širem spisku U20 repke 🇫🇷. Bio je dosta dobar na pripremama naše U18 repke pre 2 godine.
  5. Jedva čekam da to vidim sudiju koji će proglasiti pravilnik KSS nevazeci. Po praviliniku, kazna ide do godinu dana zabrane igranja.
  6. Zabrana igranje takmičenja pod okriljem KSS poput Juniorske ili Kadetske Lige Srbije.
  7. To je pre svega vezano za mlađe reprezentativne selekcije.
  8. Prosek mu je 28.8 poena uz 9.7 skoka. Ako se dokaže u FMP, biće u užem krugu kandidata za U20 reprezentaciju.
  9. https://youtu.be/bWy2SJr7RSA?feature=shared
  10. Hteo dečko da ode u NCAA, nisu ga pustili pa je tu bilo svašta
  11. Nije, to proilazi od dvojicu grčkih novinara koji vode podkast Bald Brothers nakon intervju koji je Tristan dao za Mundo Deportivo i gde je rekao "Videćemo" na pitanje da li će igrati za Srbiju na Evropsko Prvenstvo.
  12. Sledi ozbiljan pad Grčke seniorske reprezentativne košarke za nakon sledeće Olimpijske Igre ako ne i pre toga. Upravo zbog toga pokušaju sve da ubede Peđinog malog, Tristana i grčkog amera Poulakidas da igraju za njih.
  13. Matković je igrao za U18 🇧🇦 jer se obavezao da igra za njih zbog prelaska u Cedeviti ZG (National Team Declaration koja je obavezna ako je pitanju međunardni transfer maloletnog igrača). Kasnije je morao dobiti saglasnog KSBIH (Teletović mu dao dozvolu) i GenSeka FIBA kako bi promenio reprezentativni dres i zaigrao za 🇭🇷. Zubac nije nikad igrao za 🇧🇦. Ali pošto je kao Matković bio maloletan (14 godina) kad je prešao iz Čitluka u Ciboni, i on je morao potpisati kao tu obaveznicu (National Team Declaration) da bi dobio dozvolu za prelazak (Letter of Clearance). Potom je zamenjen za Stipanović na zahtevu Ace Petrovića i dobio je dozvolu da igra za U16 🇭🇷. https://youtu.be/400zqi1-g-4?si=DFQFNBp2HtJLG8z7 I mi smo nekoliko slični primera u ženskoj košarci (Čađo). Zadnji slučaj je Milica Dragičević koja je sa 15 igrala za U16 reprezentaciju 🇧🇦, da bi godinu dana kasnije zaigrala za našu U16 reprezentaciju.
  14. Zubac i Matković su dva različita slučaja. Idi slobodno pročitaj pravilnik FIBA o reprezentativnom statusu igrača.
  15. Da bi dobio L.O.C od FIBE za međunarodni transfer iz KK Brotnjo Čitluk u Ciboni, pošto je tada bio u predkadestkom uzrastu, morao je potpisati obaveznicu da će igrati za 🇧🇦.
  16. "Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”
  17. Takva su pravila. Treba saglasnost takozvanog "matičnog saveza" da igrač promeni reprezentaciju osim ako Generalni Sekretar FIBE odluči da je to u interesu razvoja košarke u nekoj zemlji.
  18. Avdalović U19.
  19. Naturalizovan plej 🇧🇦 Castaneda završio sezonu nakon povrede protiv 🇫🇷. Biće van stroja najmanje 3 meseca.
  20. Teško dok je Grk Gensek FIBA.
  21. Ako je prošlo za Alibegović može i njima.
×
×
  • Create New...