Jump to content

Recommended Posts

On 9/16/2020 at 12:05 AM, Marko said:

Eberle dao gol u ot.

Jedini razlog zašto bi voleo da ostrvljani odu do kraja je taj da Eberle uzme prsten jer mi je mnogo gotivan lik, ali ne verujem da mogu preko Tampe, jedino možda ako Point ne bude igrao

Jordan Eberle i još par likova iz NYI mi jesu OK, ali ne bi voleo da osvoje sa tom igrom, tj stilom. Volim ja kad timovi igraju muški, čvrsto kad dođe playoffs, ali ga oni, (bar za moj ukus a mislim i uopšte kod ljudi), preteraše sa oslanjanjem na defanzivu. Drago mi je da nisu prošli, negde mi je i ovo previše, iako kvalitet ne sporim.

Tampa prošla u finale. Islandersi su brzo poveli, ali samo 2 min posle Hedman izjednačio, ostalo 1:1 do kraja regularnog dela, da bi Anthony Cirelli dao gol u ot i odveo Boltse do Stanley Cup finala. U subotu prva utakmica Stars-Lightning.

Spoiler

Edited by Marko

Ja se dvoumim između Boltsa i Starsa, i za prognozu, i za koga da navijam. Moraću da razmislim koja ekipa ima više igrača, od onih kojih bi mi bilo žao da ne osvoje, pa ću onda za njih da navijuckam. Za Hedmana mi drago što dominira jer je uvek bio igračina. Stamkos (C) će se, možda, pridružiti tokom finala, u prvoj ne igra. Verovatno će, oseti li da može da doprinese, zaigrati pa makar rizikovao da mu pukne taj mišić što je operisao krajem regularne sezone. Bishop je isto povređen, doduše  Khudobin brani odlično. Trebalo bi da bude odlično finale, nadam se da će biti bar 6 mečeva. Dajem malu prednost Tampi, jer su mi nekako bili uverljiviji tokom playoffa, da ne kažem da je Dallas imao više sreće. 

Tampa opet furiozno, ovog puta su svi nosioci dali golove. Stamkos ušao na 3 min i upisao se u strelce u prvom meču još od marta. Dallas je možda zaslužio vise od 2:5 sinoć, ali su Boltsi bili daleko efikasniji, iako su obe ekipe bile tu negde po shots on goal.

Spoiler

Edited by Marko

Tampa je pošteno govoreći bolji tim, no to im svakako ništa ne garantira, bio bolji i Vegas pa su izduvali...Dallasu su jedina nada ludačke partija Khudobina i visok procenat realizacije šuteva na gol... interesantno je da je onaj pogodak Stamkosa bio njegov prvi šut na gol još od marta...

Tampa povela sa 3:1 nakon gola u ot. Sad već ne mogu da zamislim da ne osvoje titulu. Vidim priča se da je Bennov faul, posle čega su Boltsi dali gol iz pp, bio nepostojeći bar što se tiče igre u playoffu, nisam pametan kod ovih stvari.

Spoiler

• Thanks 1

Tampa Bay Lightning, od daleko najvećih luzera prošle godine i nepojmljivog razočarenja, do Stanley Cupa ove godine, neverovatan obrt, priča. Pat Maroonove back to back titule u različitim timovima. Cooperove poslednje dve godine kao trener najvećeg playoff busta od ekipe, a zatim championship coach. Meni je posebno drago što je tim sa takvom igrom, sa takvim brendom hokeja uzeo titulu. Ubedljivo najatraktivniji tim je šampion, nema ekipe koja ima više highlightsa u ovom playoffu, bilo da se radi o Pointovim&Kucherovim bravurama, Hedmanovim partijama u stilu legendarnih i najraznovrsnijih defensemana ikada, odbranama Vasilevskog, doprinosima Sergacheva, KIllorna, Shattenkirka, McDonagha, Cirellija itd , rutiniranje Jacketsa, nadigravanju Bruinsa i razbijanju Islandersa (pogotovo u prvoj, 8:2, kao da se igra neka nebitna regularka), i naravno trijumf nad Starsima u finalu kao da je prva runda. Svaka čast Boltsima.

• Thanks 1