Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

12 minutes ago, laki perkos said:

Zvanicno je srpski jezik sluzbeni na Kosovu pa slika Vuka Karadžića ne može nikako biti provokacija

Ma dobro je da onaj buljavi nije poslao nešto slično kao onaj voz od pre par godina.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pristevac said:

Ma dobro je da onaj buljavi nije poslao nešto slično kao onaj voz od pre par godina.

Za voz smo svi smejali ovde, ali za ovo se krstim....trnovit put čeka građane Kosova, tek treba da prežive Đuru, da blokira aerodrom.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Constantin said:

Za voz smo svi smejali ovde, ali za ovo se krstim....trnovit put čeka građane Kosova, tek treba da prežive Đuru, da blokira aerodrom.

Pa sad bi bilo red da prvi avion koji sleti na aerodrom u Prištini bude isto našaran nekom ikonografijom, pošto je došlo do sporazuma o avio saobraćaju. E sad, da li će to buljavi da opet aranžira, ili onaj Hobit od Vulina, će se vidi.😉

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Pristevac said:

Pa sad bi bilo red da prvi avion koji sleti na aerodrom u Prištini bude isto našaran nekom ikonografijom, pošto je došlo do sporazuma o avio saobraćaju. E sad, da li će to buljavi da opet aranžira, ili onaj Hobit od Vulina, će se vidi.😉

To će da radi valjda Lufhanzada odrađuje,  inače bi vratili sa "granice" Novaka Đokovića (avion po tim imenom Er Srbije).....možda vređa nečija osećanja :classic_biggrin:

Inače kad si već pomenuo...kako nas je Žvalavi zajeb'o s tom linijom. Imali smo desetine hiljada putnika sa Kosova...ali ote aerodrom.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Pristevac said:

Ma dobro je da onaj buljavi nije poslao nešto slično kao onaj voz od pre par godina.

Ti si bio blizu najjstarije škole u PR koja je nosila ime Vuk Karadžić i mozda i bio đak u istoj. Za neobavestene to je bila škola u kojoj se nastava odvijala na.albanskom, srpskom i turskom jeziku a bilo je verovatno škola u kojoj je bilo i najviše romske dece .Sad je taj isti Vuk problem za kosovske policajce😡

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, laki perkos said:

Ti si bio blizu najjstarije škole u PR koja je nosila ime Vuk Karadžić i mozda i bio đak u istoj. Za neobavestene to je bila škola u kojoj se nastava odvijala na.albanskom, srpskom i turskom jeziku a bilo je verovatno škola u kojoj je bilo i najviše romske dece .Sad je taj isti Vuk problem za kosovske policajce😡

 

Da, tu sam išao u školu. Tačno je da se nastava odvijala na tri jezika,  kao što je tačno da  je poprilično bilo i romske dece. Nije ni čudno, kada se nedaleko od škole nalazilo najveće romsko naselje, čuvena "Moravska" No  romska deca su takođe išla i u školu kod starog strelišta, u školi Breanislav Nušić, jer se tu dolazilo sa druge strane Moravske, odnosno na izlazu iz Moravske iz pravca početka ulice, gde su bila dva lokala koji su držali Goranci, slastičara i kafana "Morava" Tu je bilo najslađe pijenje zajedno sa Milevnim Sportom kod stare pijace, odmah preko puta RTP-a,  i Carovim Zlatnim Burencetom pokraj bioskopa Omladina. Dosta je romske dece išlo i u školi Miladnin Popović jer  je takođe u blizini bilo još jedno romsko naselja na putu prema Kojlovici, odnosno Kolibarska ulica. Inače pored ova dva romska naselja postojala su još dva: Čuveni Divanjol ili Dalmatinska ulica, i  Keramička pored pruge prema Lukaru. A Aškalije su živele u dva naselja, odvojeni od Roma. Sarajevksa ulica je bilo najveće aškalijsko naselje (kod Lab džamije, preko pruge u blizini ciglane, i kod stare pravoslavne crkve. Iz Sarajevske ulice je čuveni bokser, tada reprezentativcac SFRJ Sami  Buzolli, a iz naselja  kod crkve Nusret Redžepi, mada su nedaleko  živeli i tu bili rođeni pokojni Predrag Jovanović, član šampionske ekipe B.K. Prištine (velter kategorija) kao i takođe pokojni Miško Đorđević.  Moravska je tada takođe davala dosta prvotimaca u boksu, da ih sada ne nabrajam. U tadašnjoj gimzaniji  Ivo Lola Ribar odvijala se nastava i na turskom jeziku. Po meni glupost što se tiče Vuka Karadžića od strane KPS, ali za ovu drugu dvojicu mislim da je trebalo kamione zaustaviti jer se radi o  namernoj provokaciji. Mene lično Putin ne bi smetao ali onaj monstrum Karadžić itekako.

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pristevac said:

Po meni glupost što se tiče Vuka Karadžića od strane KPS, ali za ovu drugu dvojicu mislim da je trebalo kamione zaustaviti jer se radi o  namernoj provokaciji. Mene lično Putin ne bi smetao ali onaj monstrum Karadžić itekako.

 

Čekaj bre...koliko je to kamiona bilo ? Ja pročitak ovaj sa Vukom S. Karadžićem i ovaj sa Putinom ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Čekaj bre...koliko je to kamiona bilo ? Ja pročitak ovaj sa Vukom S. Karadžićem i ovaj sa Putinom ?

Ne znam. Juče prelistah štampu sa Kosova, ali nigde ne nađoh ništa  opširnije o ovome. Bila je jedna štura vest i ništa više. Koha Ditore je objavila da je vozač kaimona uhapšen od strane pećke policija zbog fotografija  Karadžića i Putina.

 

https://www.koha.net/kosove/220023/peje-arrestohen-shoferet-e-mauneve-me-fotot-e-putinit-dhe-karaxhiqit-ne-to/

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

Lepo piše dva kamiona....nego čini mi se da je @Pristevac ubacio još nekog Karadžića u igru, pa rekoh da nije bio ceo konvoj. No, to ne umanjuje glupost KPS (kosovske policijske službe) što im odbijam na nedostatku obrazovanja (koje nisu dužni da poseduju jel) i pogotovu tužilaštva, koje opet treba da ima opšti nivo obrazovanja i ne dozvole ovakve gluposti i maltretiranje vozača. 

Link to comment
Share on other sites

dakle u ovoj vesti spominju se dva kamiona na kojima je na jednom bila slika Putina a na drugom Vuka Karadžića. Dakle nema nigde zločinca Karadžića a zabrana isticanja Vukove slike je krsenje zakona samog Kosova. Oko Putina me baš zanima što je pretnja Kosovu i zbog čega ali ja ga prvi nikad ne bih isticao bilo gde jer nisam odusevljen tudim predsednicima. Pokazivanje sile i zastrašivanje Srba koji bi da posluju sa privrednicima sa Kosova je cilj ove akcije policije Kosova.

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Zašto i po kom osnovu ?

Jel srpski jezik zvanicni jezik na Kosovu?  Po Ustavu jeste i Vuk bi trebalo da bude poštovan na celom Kosovu. Svako ko pokusava da skrnavi srpski jezik krsi zakon a zabrana nosenja Vukove slike je skrnavljenje srpskog jezika koji je ponavljam zvanični na Kosovu. Za ovako nesto Albanci u MKD bi srušili vladu. srpska lista naravno ne dize ni glas ali zato brani krimose kad im je frka

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, laki perkos said:

Jel srpski jezik zvanicni jezik na Kosovu?  Po Ustavu jeste i Vuk bi trebalo da bude poštovan na celom Kosovu. Svako ko pokusava da skrnavi srpski jezik krsi zakon a zabrana nosenja Vukove slike je skrnavljenje srpskog jezika koji je ponavljam zvanični na Kosovu. Za ovako nesto Albanci u MKD bi srušili vladu. srpska lista naravno ne dize ni glas ali zato brani krimose kad im je frka

Aha....ma nisam te ja razumeo, odnosno, pogrešno sam čitao i razumeo da je zabranjeno isticati sliku Vuka na Kosovu....ok

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Aha....ma nisam te ja razumeo, odnosno, pogrešno sam čitao i razumeo da je zabranjeno isticati sliku Vuka na Kosovu....ok

Zakonski nije a znam da barem tri škole nose naziv "Vuk Karadžić" sa sve njegovom slikom U Zvecanu, Priluzju i Lepini sigurno. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, laki perkos said:

Zakonski nije a znam da barem tri škole nose naziv "Vuk Karadžić" sa sve njegovom slikom U Zvecanu, Priluzju i Lepini sigurno. 

Jbg.."osećanja" su ipak nešto drugo. Mada mislim da je ovaj Vuk Karadžić bio kolateralna šteta fotografije Vladimira Vladimiroviča...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Lepo piše dva kamiona....nego čini mi se da je @Pristevac ubacio još nekog Karadžića u igru, pa rekoh da nije bio ceo konvoj. No, to ne umanjuje glupost KPS (kosovske policijske službe) što im odbijam na nedostatku obrazovanja (koje nisu dužni da poseduju jel) i pogotovu tužilaštva, koje opet treba da ima opšti nivo obrazovanja i ne dozvole ovakve gluposti i maltretiranje vozača. 

Tačno, moj lapsus ali nenameran. Izvinjavam se javno svima, jer mi zaista nije bila namera da neštpo poturam.🤐

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ovo je više obračun između samih albanaca preko naše grbače. Naime uvođenjem ovoga Kurti ostavlja u amanet sledećoj vladi da to ukida a tu meru podržava većina albanaca. mislim da im je ovo mnogo lukaviji potez od taksi jer praktično oni uvode ono što Srbija odavno primenjuje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

ovo je više obračun između samih albanaca preko naše grbače. Naime uvođenjem ovoga Kurti ostavlja u amanet sledećoj vladi da to ukida a tu meru podržava većina albanaca. mislim da im je ovo mnogo lukaviji potez od taksi jer praktično oni uvode ono što Srbija odavno primenjuje.

Odlazeći premijer (verovatno) je ovaj potez povukao znajući da je od većine građana Kosova podržavan. AAK Ramusha Haradinaja, navodno uslovljava svoje glasanje za novu vladu ostajanjem taksi. On namerno ostavlja vruć krompir sledećem mandataru (ako ga bude) da to rešava. U svakom slučaju ova vlada neće dugo trajati, jer je sve ovom zamesio Thaqi, koji po svaku cenu želi kraj pregovora po diktatu USA, odnosno Grenella, jer Trumpu gori pod nogama zb og nadolazećih novembarskih izbora, pošto je po čitavom svetu zabrljao pa mu je preko potreban uspeh, pa makar i ovaj minoran u poređenju sa globalnim njegovim broljotinama.  Thaqi ju godi pod nogama jer se panično plaši MS za Kosovo, a i pokušava da obezbedi još jedan mandat za predsednika, jer mu povratak u PDK sigurno neće garantovati da će opet biti predsednik partije, jer Kadri Veseli nije od onih slepih poslušnika, i Thaqi to zna. Ova vlda će biti krajnje nesigurna, dakle hod po žici sa 61  glasa poslanika od 120 koliko ima poslanika skupština Kosova. Kurti već sada ima preko 40% podrđke od građana, Vjosa Osdmani, najgkasnija na listi LDK je u sukobu sa  G.O. LDK, i kako stvari stoje može se lako desti rascep LDK, što bi do narednih izbora bilo pogubno za LDK.

 

Link to comment
Share on other sites

Bila bi to solidna pobeda za Trampa, kada bi resio Kosovo.

U danasnjem svetu njegovih medijskih kanala, mogu da naprave

od komarca magarca i predstave to kao neki uspeh.

Eventualno da opljunu po Bajdenu koji 'npr. 20 god nije mogao da resi problem Kosova'

 

Opcije koje Tramp moze da ponudi Vucicu i Taciju, npr da ih lozi da ce zauvek biti u njegovoj ekipi,

i kad ne bude predsednik, da ce igrati golf sa njim i imati brdo love i kontakata.

Vucic moze da padne na ovu pricu, mozda Taci. Zato bi verovatno oni i radili taj sklepani dil.

 

 

Ali izgleda da je problem taj nizi inspektor Kurti kdaa treba nekako marginalizovati valjda.

+

Kurtijev plan je dosta jasniji. On ocekuje ubedljiviju pobedu, a zatim Bajdena u beloj kuci koji

ce totalno otpustiti pritisak.

Zatim sledi jos 4-6 godina balkanskog hrkljusa gde se nece desiti nista. nista pozitivno tj.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ove godine Kosovo može da se reši jedino "razgraničenjem". Moje je mišljenje da je taj plan odbačen i da od toga nema ništa jer je EU protiv toga a za neke druge dogovore nema šanse da stignu da ih ispregovaraju do sledeće godine a to je kasno za Trampa.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...