Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

14 minutes ago, skarabudži said:

Da je bilo mudrosti, Kosovo i Metohija bi bili srce srpstva. 

Pošto su Srbi neracionalna skupina, Kosovo je danas de jure albansko. 

 

It is what it is

 

Pa nije to suštinsko pitanje. Suštinsko pitanje je obezbedjivanja prava na normalan i uopšte život manjina, pa tako i srpske, na Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

 

Pa nije to suštinsko pitanje. Suštinsko pitanje je obezbedjivanja prava na normalan i uopšte život manjina, pa tako i srpske, na Kosovu.

koga briga za to pitanje, naučeno je to da oplete po Srbima bez obzira na vreme i mesto, doleti tako sa pinuh 30 postova da provocira bez pardona  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, skarabudži said:

Ne mere tako.

 

Neracionalnim rukovođenjem, Srbi si su danas parije. 

 

Ne samo ba Kosovu. 

 

Slažem se da su parije i to u ustašoidnim mozgovima, kao i onim fundamentalističkim, koji očekuju novi rat da bi izravnali neke raćune. Običan narod je normalan i nema takve predrasude.

 

8 minutes ago, skarabudži said:

Suštinski problem je da  su "Srbi" uglavnom osnovnoškolskog obrazovanja

 

Možda grešim

 

Narvano da ne znaš i lupaš gluposti i verovatno si prenapunjem predrasudama koje te onemogućavaju da racionalno razmišljaš. Prepun si generalizacija i ili se upristoji u konverzaciji ili se nosi u 3 lepe....e tako...

 

Bez školske spreme 5.7667 (1,01 %)

Nepotpuno osnovno obrazovanje 299.739 (5,27 %)

Osnovno obrazovanje 1.013.067 (17,80 %)

Srednje obrazovanje 3.020.958 (53,08 %)

Više obrazovanje 344.056 (6,05 %)

Visoko obrazovanje 933.340 (16,40 %)

Nepoznato 22.724 (0,40 %)

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

...

Kako se to implicira na želju jednog čoveka da bude Premijer svih Albanaca i njegovi postupci i činjenje, da je na delu ogoljeno puzajuće etničko čišćenje Severa Kosova ?

Vidimo već godinama unazad, s jedne strane osvajanjem vlasti, većinskom podrškom za svoje planove, s tim što je i učio od SM da ne bude drzak prema MZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Ne razumem te....nisam to pitao.

Pa, ja ne mogu da znam kako vladavina SM utiče na bilo čiju želju za bilo čim, ali jeste stvorila uslove da se želja postepeno ostvaruje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Div said:

Pa, ja ne mogu da znam kako vladavina SM utiče na bilo čiju želju za bilo čim, ali jeste stvorila uslove da se želja postepeno ostvaruje.

SM je umro pre 18 godina, kao i Ibrahim Rugova, Rat na Kosovu je završen pre 25 godina...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

SM je umro pre 18 godina, kao i Ibrahim Rugova, Rat na Kosovu je završen pre 25 godina...

TO su nebitni detalji za moju tvrdnju da je SM započeo sranje u SFRJ i da danas Kurti koristi iskustva iz tog vremena za svoje ciljeve.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

https://www.danas.rs/vesti/politika/haradinaj-kurti-amerika-srbija-kosovo/

 

da li je stvarno mali enver otišao predaleko ili iskusni ramush plaši javnost na kovosu i tako priziva glasove za svoju partiju

I ovo je interesantno.....

https://www.danas.rs/vesti/politika/vjosa-osmani-aljbin-kurti-idealista/

54 minutes ago, Div said:

TO su nebitni detalji za moju tvrdnju da je SM započeo sranje u SFRJ i da danas Kurti koristi iskustva iz tog vremena za svoje ciljeve.

Nešto je započeo, a nešto nije mogao da izbegne ili oberučke prihvatio....medjutim, nije tema. OK :thumbsup:

Kakva god da je politika tada bila vodjena, drugačija od SM, ne bi bila pogrešna. 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

koga briga za to pitanje, naučeno je to da oplete po Srbima bez obzira na vreme i mesto, doleti tako sa pinuh 30 postova da provocira bez pardona  

Naravno ova tema pripada tebi( perkos-za kosovo)koji svaki dan pise  malo  o "enveru",nabije tako 100 ispraznih postova.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...