Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

4 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A trenutno nemam pravo glasa. Samo ujak rasprodaje i kupuje stanove po BG i KV, a čȍrama (tj kevi i njenim sestrama) nista. Takvi su ti porodicni zakoni u plemenu Rovcana. 
Ja ne bih prodavao naravno. KiM sa Kurtijem na celu je obecana zemlja.

 

Jeste obećana zemlja, ako voliš da radiš "belo"...samo ne znam koliki bi ti bio rok upotrebe.

 

Na Kosovu možeš da držiš i neku trgovinu...butik, piljaru, dragstor.... za benzinsku pumpu ti treba neki viši nivo poznavanja materije(ljudi) zarada je veća, ali reket.

 

Možeš da radiš i kao prevodilac, ali raznih stranih organizacija je sve manje, a ponuda velika.

 

Nego kad pomenu Rovčane i običaje, šta se dešava kad isti u porodici i familiji imaju samo žensku decu ? Poklanjaju je random onome ko ima mušku ?

Mislio sam na zemlju i imanje...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

 

Jeste obećana zemlja, ako voliš da radiš "belo"...samo ne znam koliki bi ti bio rok upotrebe.

 

Na Kosovu možeš da držiš i neku trgovinu...butik, piljaru, dragstor.... za benzinsku pumpu ti treba neki viši nivo poznavanja materije(ljudi) zarada je veća, ali reket.

 

Možeš da radiš i kao prevodilac, ali raznih stranih organizacija je sve manje, a ponuda velika.

 

Vrv dobar kafic, fensi uredjen, mozda i burger house. 
Isto kao i kod nas.

Agencija za emigraciono bi bila dobra ideja, s obzirom da Kosovo predvodi listu zemalja po broju zahteva za azil po glavi stanovnika. Ne znam gde beze ljudi iz najdemokratskije zemlje u Evropi vodjene Cercilom modernog doba :S 
 

24 minutes ago, Constantin said:

 

Nego kad pomenu Rovčane i običaje, šta se dešava kad isti u porodici i familiji imaju samo žensku decu ? Poklanjaju je random onome ko ima mušku ?

Mislio sam na zemlju i imanje...

 

 

Nznm, pitacu kevu.
Moji baba i deda su radjali dok nisu dobili sina (mog ujaka), posrecilo im se iz cetvrte, i tu stali.
Mom ujaku iz trece, i tu stao.

 

2 minutes ago, Constantin said:

Eh, da @RatzenStadt zaboravih...ono što bi odmah mogao da radiš, ako si gabaritno poželjan, to je da budeš pripadnik KPS-a ili KBS-a....ako imaš, a mislim da imaš, ne-albansko ime i prezime, odmah možeš da budeš i mladji vodnik....ti do të jesh i lumtur :thumbsup:

 

 

Pa ono, ~200cm, 106kg, jesam gabaritan...nealbansko ime
...i treba mi fizicka zastita iskren da ti budem. Nisam bio bas primeran i odgovoran poslednjih godinu-dve xD

Rado bih konkurisao i prihvatio poziv da postoji takav xD

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

 

Vrv dobar kafic, fensi uredjen, mozda i burger house. 
Isto kao i kod nas.
 

 

Au koliko kasniš....oni su to imali još 80-tih. Drugo, osim što bi morao da se zove Ilir, Dardan, Agron, Albin, Ilir....mada je sve to zauzeto, a i morao bi da promeniš prezime i Krasniqi, Dardani, Iliri....inače neće niko da ti udje u kafić. Naravno, izvesnu svotu novca da imaš u rezervi za promenu portala, bar jednom nedeljno bi fasovao kamenicu u izlog.

 

Mada, mogao bi caffe da nazoveš Clinton, Bler, Arkasnas, New York....ali opet, moraš da promeniš rezime ili bar dda koristiš ovaj tvoj nick, Rtzen Stadt...ali provalili bi te brzo...jbg svi imaju internet.

 

Just now, RatzenStadt said:

Mom ujaku iz trece, i tu stao.

Fala Bogu....

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Perkos2 said:

Ja mislim da imaju dogovor i ništa se ne pipa do izbora....Kurti će da divlja na ovoj agendi dok ne dobije izbore, a posle, videćemo. Za sada ovo pali kod njegovih...

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 

Au koliko kasniš....oni su to imali još 80-tih. Drugo, osim što bi morao da se zove Ilir, Dardan, Agron, Albin, Ilir....mada je sve to zauzeto, a i morao bi da promeniš prezime i Krasniqi, Dardani, Iliri....inače neće niko da ti udje u kafić. Naravno, izvesnu svotu novca da imaš u rezervi za promenu portala, bar jednom nedeljno bi fasovao kamenicu u izlog.

 

Mada, mogao bi caffe da nazoveš Clinton, Bler, Arkasnas, New York....ali opet, moraš da promeniš rezime ili bar dda koristiš ovaj tvoj nick, Rtzen Stadt...ali provalili bi te brzo...jbg svi imaju internet.

 

Fala Bogu....

 

Autochtonus, to bi bilo dobro ime za kafic. Jako popularna rec 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

 

Au koliko kasniš....oni su to imali još 80-tih. Drugo, osim što bi morao da se zove Ilir, Dardan, Agron, Albin, Ilir....mada je sve to zauzeto, a i morao bi da promeniš prezime i Krasniqi, Dardani, Iliri....inače neće niko da ti udje u kafić. Naravno, izvesnu svotu novca da imaš u rezervi za promenu portala, bar jednom nedeljno bi fasovao kamenicu u izlog.

 

Mada, mogao bi caffe da nazoveš Clinton, Bler, Arkasnas, New York....ali opet, moraš da promeniš rezime ili bar dda koristiš ovaj tvoj nick, Rtzen Stadt...ali provalili bi te brzo...jbg svi imaju internet.

 

Fala Bogu....

ne ruši sneška čoveku!

sve može samo ako si pronašao pravu žicu u kontaktu sa Albancima na Kosovu, da ne talasam o biznisima sa Milanom i Zvonkom pomenuću jednu "etno kuću" u gračanici koju drži Srbin a 99% gostiju su Albanci iz sveta biznisa i estrade.  

Link to comment
Share on other sites

Dok dribla ovog našeg seronju i kao postavlja uslove zapadu mali enver sprovodi teror i etničko čišćenje nad preostalim Srbima na Kosovu

https://kossev.info/porodica-lazovica-uhapsenog-u-leposavicu-kosovo-online-najnovije-vesti/

https://kosovapress.com/srb/evo-ko-je-treci-spijun-uhapsen-u-roku-od-mesec-dana

na sve to kreće se i sa direktnim izbacivanjem porodica iz stanova koje su otkupili tokom 90-tih baš kao što ih je otkupio ii ogroman broj Albanaca na Kosovu

Link to comment
Share on other sites

Ali, da nesreća ne dolazi sama, evo i Austrijskog Parlamenta, ustvari prvo Evropskog. NAdam se da twitt nije fake, kao i autor.

 

 

Za one koji vole sve "sažvakano" :

 

Slobodarska partija Austrije (FPO), vodeća stranka na nedavnim izborima za EU, predala je nacrt rezolucije austrijskom parlamentu u kojoj traži da se parlament izjasni protiv priznanja Kosova *.

 

„’Kosovo’ je bilo deo Srbije i, suprotno međunarodnom pravu, odvojeno je od Srbije NATO bombardovanjem 1999. godine. Do danas ga većina država nije priznala kao nezavisno. Priznavanjem tzv. Kosova, Sjedinjenih Država i Evrope. zemlje nisu samo narušile i pogazile suverenitet i teritorijalni integritet Srbije već i Rezoluciju UN 1244, koja garantuje suverenitet i teritorijalni integritet Srbije. - Ovaj naglasak je podvučen u dostavljenom nacrtu rezolucije.

 

FPO je pobedio na junskim izborima za EU i vodi u anketama uoči parlamentarnih izbora u Austriji 29. septembra 2024. godine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...