Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Samoopredeljenje (Kurti) 48,22% - 55 poslanika (Na izborima 2019. 26,27% - 29)

DPK (Tači) 17,69% - 20 (21,23% - 24)

DSK (Mustafa) 13,47% - 16 (24,55% - 28)

AzB (Haradinaj) 7,64% - 9 (11,51% - 13)

 

Uzorak 70% prebrojanih.

 

I još 20 mesta imaju manjine. Dakle Kurtiju treba 6 poslanika za vladu, to može i sa manjinama da dobije. Pokazalo se da su se ovi ostali svi preračunali kada su ga smenili posle prošlih izbora jer su iziritirali narod i duplirali mu podršku. Mada moje mišljenje je da će morati nekog od Albanaca da privuče u vladu jer ih čekaju neke teške odluke vezane za pregovore sa Srbijom. U toj situaciji im treba većina među samim albancima da ne bi morali da prave kompromise sa manjinama ako bi samo sa njima pravili vladu.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

Kosovo je pokazalo kako izgledaju slobodni izbori. Jedini feler je sever naravno. Juce na novoj reportaza. U Pristini ljudi slobodno pricaju o izborima, U S Mitrovici izlaze sa glasanja , spustili glave, ne sme niko u kameru da pogleda a kamoli da kaze nesto.

Sever je Srbija tu vlada bugojanski klan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ras kass said:

Treba mu i 80 poslanika za izbor predsednika. 

 

Moguce Haradinaj i manjine 

Nije tačno. Za prvi krug treba 80 glasova, ako ih nema ide se u drugi krug. Ako i tada nema odluke, onda odlučuje većina, dakle 60 +1. Ovo miriše na veliku koalicijju između LVV i PDK. Pošto su Thaqi i  Veseli u Den  Haagu, a oni su bili crvena liniuja Kurtiju. AAK Ramudha Haradinaja ne dolazi u obzir jer on uslovljava predsednilko mesto sa jedva 8% glasove, što je nerealno. Predsednica će biti Vjosa Osmani. Kurti sada može komotno da izbegne Srpsku Listu za koalicionog partnera. SL će dobti jedno ministarstvo ali neće biti u koaliciji, dok je drugo ministarsko mesto koje pripada manjinama još u vazduhu.

Link to comment
Share on other sites

vv sa ostalim manjinama bez srpske liste imace solidne brojeve, ne treba mu nikakva koalicija. a za predsednika dobice glasova onih poslanika kojima odgovar da ostanu poslanici 4 godine a ne da idu opet na izbore u septembru kao sto najavio kurti ako ne dobije 80 glasova sa osmanijevu. verujem da ce dobiti te glasove bez problema jel svi znaju da ako opet idu na izbore bice veci masakr

 

51kawnZ3HFL.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, comandante said:

vv sa ostalim manjinama bez srpske liste imace solidne brojeve, ne treba mu nikakva koalicija. a za predsednika dobice glasova onih poslanika kojima odgovar da ostanu poslanici 4 godine a ne da idu opet na izbore u septembru kao sto najavio kurti ako ne dobije 80 glasova sa osmanijevu. verujem da ce dobiti te glasove bez problema jel svi znaju da ako opet idu na izbore bice veci masakr

 

51kawnZ3HFL.jpg

Da ne bude kao prošli Put sa Limajem. Za sada nije prešap cenzus, ali kasnjim prebrojavanjem jeste. Ako tako bude, a nadam se da neće, LVV neć ipak moći formirati vladu sama.

9 hours ago, comandante said:

btw isa mustafa danas dao ostavku na mesto predsednika ldk tako da su dobre sanse da dobar deo poslanika ldk glasa za vjosu osmani

GTreba da ode i onaj kastravec iz Bradaša, Agim  Veliu koji je izgubio i u svom selu, Lutvi Hazir pod  hitno, Avdullah Hoti isto, i još par metuzalema. Mislili da mogu večno bitio na vlasti sa "Rugovizmom"

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2021 at 4:22 PM, Kronostime said:

 

Vlasti u Pristini, ma kakve bile, su jedina adresa za sve sa Kosova i Metohije i na njima je da se tamo bore za svoje dobro.

 

Za ovo si u pravu....videli smo kroz noviju istoriju da to tako, u suštini, jedino i funkcioniše. Tamošnji živalj, nealbanskog porekla, u celosti može da se osloni na kosovarske institucije sistema.

Mogu slobodno da se voze autobusima, neće im se ništa desiti. Doduše odleti po koji autobus u vazduh, pogine nekolicina ljudi, ali bar žrtve dobiju kakvo-takvo zadovoljenje, u smislu pravde. Počinilac se uhapsi, priovede pravdi i tbriše iz Bondstila. Mogu slobodno da idu u žetvu na svojim njivama, čak dođu i komšije da pomognu...pokose sve živo.

 

Mogu slobodno da pošalju svoju decu na reku da se kupaju, ništa im se neće desiti.

Mogu kroz svoju Gračanicu slobodno da se šetaju, nije valjda neko lud da baci bombu kroz prozor auta na nekog tinejdžera...a ko zna da li je Srbin. Šanse da je srbin su 50-50....samo što je to u Gračanici šansa 99,9%...

 

Eto, desi se i onaj 17. mart, ali to sve zavisi od ugla gledanja, neko bi rekao pomagali su Srbima da imaju još jedan neradan dan, mogu da ga proglase nekakvim praznikom. Dobro, desi se omaška pa u novinama i portalima se proglase ljudi i ratnim zločincima uz sitnu omašku da su u vreme stradanja imali 2-3 godine, ali to su sitnice koje se lako prevazilaze....edituje se vest kad neko primeti takve gnusobe...

 

Nije važno što nema vakcina, važno je da ne dolaze iz Srbije. Nije važno što u srpskim enklavama nema lekova, bitno je da ne mogu preko Jarinja i Merdara. Uostalom, oni bi mogli da "ugase" sve te ZC u Gračanici, Lapljem selu, na Severu, u Štrpcu....ali to je gest "dobre volje"..što bi plaćali srBske doktore.

 

Sve će biti u redu jer Aljbinu je dijalog sa Srbijom "poslednja rupa na svirali" a ujedinjenje sa Albanijom C-dur tako da Srbi ne moraju da brinu, ima ko da misli na njih i ne znam šta se bune protiv salonskih guzičara iz prestonice koji se gromoglasno pitaju "Zar još niste potpisali nezavisnost - je-bo-te???"  

 

Briselski sporazum, Vašingtonski nisu u obavezida se poštuju.

Svako ko je protiv međusobnog priznanja je nacionalista.

Svako ko je protiv međusobnog proznanja je kočničar na evropskom putu.

 

Samo međusobno priznanje je tas na vagi koji nas ubacuje u EU, sve drugo smo sredili i koliko sutra mi se obreli u EU i bili ravnopravna članica saveza, a fondovi koji su nam nadohvat ruke bili bi u našim džepovima. Koliko bi u novih motača kablova mogli da investiramo...po 10 soma €, a ?

 

Sam sam bio, nakon završetka rata, da se Kosovo prizna kaonezavisna država. Naivno sam mislio da do revanšizma neće doći i da narod koji je preživo sve strahote rata se neće usuditi da se još krvoločnije sveti. Kako sam se zajeb'o....Ono što su Srbi nakon 1989. radili Albancima, sveteći se za sve učinjeno nad njima do te godine, uradali su Albanci Srbima, a nisu bili pošteđeni ni ostali nealbanci, i to brže, jače i bolje.

 

I sad, zarad nekog komoditeta pomenutih guzičara, kojima je Kosovo dovoljno daleko, treba ova, istina neodgovorna država sa još neodgovornijom vlašću, prepustiti na milost i nemilost stotinak hiljadu ljudi mafijaškoj državi koja organizovano trebi i proteruje svoje državljane drugačijeg etnosa.

Može, ako te ljude, koji će tog trenutka krenuti put Srbije, snestite u svojim domovima i brinete za njih. Možda ako im obezbedite adekvatan smeštaj i zemlju koju će napustiti, ovde negde u Srbiji....ili vas zabole "ona stvar" ako ih budu vozali, kao migrante od Divljana do Subotice, pa opet negde na treće mesto.

 

Ako država nešto reši, može....ja i onako kad dođem do Merdara ili Jarinja, zbog "presedana" u međunarodnom pravu, dajem dokumenta i prolazim kroz graničnu kontrolu...jbg to je realnost. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam siguran da žvalavi neće još dugo pregovarati u ime Srbije, velikm igračima je konačno uspelo da ratne lidere sa Kosova bace sa strane pa će tako biti i sa AV u Srbiji. Jednostavno mir i sporazum ne mogu da donesu oni koju su rat izazvali već na obe strane treba da vodeći budu ljudi neukaljanog obraza i čistih ruku.

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2021 at 2:10 PM, Perkos2 said:

Ja sam siguran da žvalavi neće još dugo pregovarati u ime Srbije, velikm igračima je konačno uspelo da ratne lidere sa Kosova bace sa strane pa će tako biti i sa AV u Srbiji. Jednostavno mir i sporazum ne mogu da donesu oni koju su rat izazvali već na obe strane treba da vodeći budu ljudi neukaljanog obraza i čistih ruku.

Zarad sveopštego dobra u regionu žvalavi i njegova svita treba da odu što pre to bolje. Mislim da će posle svih ovihturbolentnih godina nastati jedan duži period mira i okretanja životu i životnim problemima. Jebale ih sve Velike (državu stavi po izboru) Eh da mi je da prošetam prištevskom krozoom, pa da čujem sve jezika koje se govore, da uđem kod Đanija u kafić ili kod Bedre u Pastrmku i Gradić Pejtonu, mad ne bih propustoi ni Milevin Sport i Mileta Ćora kod opštine.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pristevac said:

Zarad sveopštego dobra u regionu žvalavi i njegova svita treba da odu što pre to bolje. Mislim da će posle svih ovihturbolentnih godina nastati jedan duži period mira i okretanja životu i životnim problemima. Jebale ih sve Velike (državu stavi po izboru) Eh da mi je da prošetam prištevskom krozoom, pa da čujem sve jezika koje se govore, da uđem kod Đanija u kafić ili kod Bedre u Pastrmku i Gradić Pejtonu, mad ne bih propustoi ni Milevin Sport i Mileta Ćora kod opštine.

Nemoj da udaraš po sećanjima😪 Mileva je nazalost pre nekih mesec dana preminula a umesto  kafane verovatno sad je neki tržni centar

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Izgleda da pomazu jedino optuznice haskog tribunala.

Kada nema te vrste prisile, Srbiji je ravnotezno stanje Belorusija.

 

 

Nije da ne pomažu, ali na žalost, nekako zaobilaze najveće ratne huškače sa naših prostora, konkretno u Srbiji. Još uvek se ne otkrivaju nalogodavci likvidacije braće Bitići npr. a svedoci nestaju ili stradaju pod "čudnim" okolnostima.....Ne pomažu, svakako, ni izmišljene optužnice protiv svakoga, pa i protiv onoga na čiji se plac nameračiš. Srbija=Belorusija, Kosovo=Kolumbija ... kakva bi to sinteza bila. Samo ne znam ko bi bio Mobuto Sese Seko....?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Perkos2 said:

Nemoj da udaraš po sećanjima😪 Mileva je nazalost pre nekih mesec dana preminula a umesto  kafane verovatno sad je neki tržni centar

Ccc za Milevu. Koliko sam se svađao sa njom i lomio kad sam bio u "blaženom stanju" toliko smo se i voleli. Mileta sam mnogo voleo, dobar je čovek bio, Dragan je takav kakav je, ali ipak ok. a Sneža nikako da se pomiri sa tregedijom početkom ratova 90-ih. Zaista jedna fino sećanje. Dolazila je kod moje starije sestre, jer su se družile. Kod Bedre je bilo val ponekad i ohoho. Posle smo se prebacili iz Pastrmke u Bagrem (par metara niže, tik uz kafić Đani. Dođe Bedra naveče, vidi nas sve tu "tryq" na okupu, što bi rekli Prištevci, plati nam turu i ide. Znak da je zaboravio šta se predhodne noći dešavalo. I tako godinama. E 'bem ti sve ovo, tek sada vidim šta sam sve izgubio u toj jebenoj Prištini, koja nikako da me pusti. To kad u'vati Perkose, ne pušta.  Veruj ovoj matoroj budali.

 

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pristevac said:

Ccc za Milevu. Koliko sam se svađao sa njom i lomio kad sam bio u "blaženom stanju" toliko smo se i voleli. Mileta sam mnogo voleo, dobar je čovek bio, Dragan je takav kakav je, ali ipak ok. a Sneža nikako da se pomiri sa tregedijom početkom ratova 90-ih. Zaista jedna fino sećanje. Dolazila je kod moje starije sestre, jer su se družile. Kod Bedre je bilo val ponekad i ohoho. Posle smo se prebacili iz Pastrmke u Bagrem (par metara niže, tik uz kafić Đani. Dođe Bedra naveče, vidi nas sve tu "tryq" na okupu, što bi rekli Prištevci, plati nam turu i ide. Znak da je zaboravio šta se predhodne noći dešavalo. I tako godinama. E 'bem ti sve ovo, tek sada vidim šta sam sve izgubio u toj jebenoj Prištini, koja nikako da me pusti. To kad u'vati Perkose, ne pušta.  Veruj ovoj matoroj budali.

 

 

Znam to stanje😢 nazalost zivot nas nije mazio!  I Dragan je rahmetli vec par godina a jedan Snežin sin je poginuo na Košarama, eno ga ima u onom filmu. Trgedije ratne su užasne

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Perkos2 said:

Znam to stanje😢 nazalost zivot nas nije mazio!  I Dragan je rahmetli vec par godina a jedan Snežin sin je poginuo na Košarama, eno ga ima u onom filmu. Trgedije ratne su užasne

Nisamm hteo da ovo iznosim za Snežu, ali svi mi Prištevci žalimo za njim. Sneža se družila sa svima bez obzira na nacionalnost, bila je odličan ginekolog pored ostalog. Pokojni Dragan je bio anacionalan i takvo mu je društvo bilo (ja ga takvog pamtim) za Mileta Dudtinu je suvišno šta reči, Milevaje ipoak bila naša iako je Đivđanka. Eh kako mi moji đivđani nedostaju.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...