Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Zvezdarac said:

Idemo dalje...Mislim ako ima neko ko i dalje podrzava da se ovaj covek zove legitimnom opozicijom zato sto je protiv Vucica svaka cast,covek je svojim delima ispao veci trojanac od Cede,Dss,Canka i svih ostalih zajedno

Ne bih rekao da je trojanac jer ionako nije stigao da se nakrade, a imao je prilike da na vreme uđe u vlast. On oduvek deluje kao autentični đilkoš i autohtono seosko govedo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pavaroti said:

Bosko razmislja srcem. Mislim da jedini nije usao u dilove iz koristoljublja.

Nek razmislja u sebi...

Prvo ono izigravanje koktel majstora na You Tube,sada poziv na masovno okupljanje u crkvama i ako zna sta bi to prouzrokovalo...

Covek bukvalno ubija ikakvu sansu opozicije...

16 minutes ago, Pavaroti said:

Sta je sa Jeremicem? Jel ziv covek?

U privatnom zivotu  mu zelim dobro zdravlje i dug zivot,politicki,nadam se da nije...

Edited by mare80
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Boško meni retko kad deluje da radi srcem. Mislim da je to sve sračunato jer u Srbiji ima između 10-20% pravih vernika i verovatno je njegova pocena da će se to svideti jednom broju njih pa zato tako nastupa u javnosti. Kao i prethodni slučajevi sa još gorim izborom tema kao što su bile one o migrantima ili nekakvoj Slininoj grupi koja se bori protiv Vučića. Ali kad vidite na kakve gluposti ove vlasti ljudi padaju onda je sigurno da neko pada i na te priče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto vidimo ne pada niko na te price,tj pada jako mali broj ljudi.Rusiti Vucica na pricu nacionalizma i religije osudjeno je na totalnu propast.Da to pokusa npr Seselj (koga svaki "pravi" srpski nacionalista ceni zbog Haga)mozda bi i imao nekog relativnog uspeha ovakvim ispadima Bosko odbija od SZS mnogo vise glasova nego sto moze da ih pridobije svojom pricom.

Ukoliko je ovo taktika to pokazuje totalno odsustvo bilo kakve strategije SZS i slobodno pisite propalo da SZS moze bilo kada sa bilo kakvim medijima da srusi Vucica.

Manje losije opcije su da je trojanac ili jednostavno idiot a ukoliko je ovo smisljenja strategija onda stvarno nemam reci.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Kao sto vidimo ne pada niko na te price,tj pada jako mali broj ljudi.Rusiti Vucica na pricu nacionalizma i religije osudjeno je na totalnu propast.Da to pokusa npr Seselj (koga svaki "pravi" srpski nacionalista ceni zbog Haga)mozda bi i imao nekog relativnog uspeha ovakvim ispadima Bosko odbija od SZS mnogo vise glasova nego sto moze da ih pridobije svojom pricom.

Ukoliko je ovo taktika to pokazuje totalno odsustvo bilo kakve strategije SZS i slobodno pisite propalo da SZS moze bilo kada sa bilo kakvim medijima da srusi Vucica.

Manje losije opcije su da je trojanac ili jednostavno idiot a ukoliko je ovo smisljenja strategija onda stvarno nemam reci.

Ko po tebi nije idiot i ko je "prava" opozicija?

3 hours ago, mare80 said:

Nek razmislja u sebi...

Prvo ono izigravanje koktel majstora na You Tube,sada poziv na masovno okupljanje u crkvama i ako zna sta bi to prouzrokovalo...

Covek bukvalno ubija ikakvu sansu opozicije...

U privatnom zivotu  mu zelim dobro zdravlje i dug zivot,politicki,nadam se da nije...

Kupi glasove verovatno, sumnjam da tako misli...

2 hours ago, Klotzen said:

Boško meni retko kad deluje da radi srcem. Mislim da je to sve sračunato jer u Srbiji ima između 10-20% pravih vernika i verovatno je njegova pocena da će se to svideti jednom broju njih pa zato tako nastupa u javnosti. Kao i prethodni slučajevi sa još gorim izborom tema kao što su bile one o migrantima ili nekakvoj Slininoj grupi koja se bori protiv Vučića. Ali kad vidite na kakve gluposti ove vlasti ljudi padaju onda je sigurno da neko pada i na te priče.

U ovom slucaju da, ali ide on srcem nekad..vise nego ostali je iskren.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Kao sto vidimo ne pada niko na te price,tj pada jako mali broj ljudi.Rusiti Vucica na pricu nacionalizma i religije osudjeno je na totalnu propast.Da to pokusa npr Seselj (koga svaki "pravi" srpski nacionalista ceni zbog Haga)mozda bi i imao nekog relativnog uspeha ovakvim ispadima Bosko odbija od SZS mnogo vise glasova nego sto moze da ih pridobije svojom pricom.

Ukoliko je ovo taktika to pokazuje totalno odsustvo bilo kakve strategije SZS i slobodno pisite propalo da SZS moze bilo kada sa bilo kakvim medijima da srusi Vucica.

Manje losije opcije su da je trojanac ili jednostavno idiot a ukoliko je ovo smisljenja strategija onda stvarno nemam reci.

Ne bih rekao da je smišljena strategija niti da je trojanac, jer šta god ja mislio o njemu i njegovoj stranci, čini se da mu je politika takva da se drži jedne široke ciljne grupe: ispijača mlakog piva ispred podruma pića koji znaju sve, autentičnim primercima priprostog Srbende koji mrzi Zapad i doživljava orgazme na Rusiju, Kinu, Kubu i Severnu Koreju, ljubitelje autoritarnih režima (dok ne uhvate njihovu guzicu), klasične fašiste koji mrze sve što je obojeno i/ili nije pravoslavno, ali i pravoslavne talibane. Naprosto, išao je logikom da je veliki deo stanovništva takav i da mu je tu najveća šansa da dobije glasove. Osim toga, smatram da mu je ogromna većina stavova iskrena, bar kada se ima u vidu njegov minuli rad i obrazovanje. Doduše, takvi stavovi se najviše lupaju o glavu njihovim zastupnicima, ali to je druga priča.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Ko po tebi nije idiot i ko je "prava" opozicija?

Kupi glasove verovatno, sumnjam da tako misli...

Djilasu se ovakvi lapsusi nikada nisu desavali,bar od kada se aktivirao u SZS

Stvarno mislis da na ovu pricu moze da pokupi vise glasova nesto sto moze da izgubi SZS?

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pavaroti said:

Kupi glasove verovatno, sumnjam da tako misli...

Od koga tako moze da pokupi glasove?

Od ekstremne desnice?

Pa takvih se namnozilo kao kusih pasa zadnjih par godina i sve ih kontrolise "sluzba"...

Ranorazni Zavetnici, Vacici itd,mogu da laprdaju sta hoce,rade sta hoce ,drzava nece reagovati jer su zato i stvoreni da drze ekstremnu desnicu pod kontrolom...

Sa druge strane za svaki ekstremisticki ispad,dovoljno je da bude samo verbalan Boska ce razapeti mediji i to ne samo prorezimski nego i N1,Danas itd...

Mozda pokupi neki glas nekog cetnika-pocetnika,ali ce u isto vreme izgubiti podrsku gomile glasaca koji ne dele ekstremno desne stavove...

On covek zbog par glasova za sebe bukvalno urnise ostale stranke u koaliciji...

Da ne pricamo koliko su njegovi stavovi "simpaticni" EU od koje opozicija ocekuje da izvrsi pritisak na Vucica da obezbedi bolje uslove za izbore....

 

Edited by mare80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mare80 said:

Od koga tako moze da pokupi glasove?

Od ekstremne desnice?

Pa takvih se namnozilo kao kusih pasa zadnjih par godina i sve ih kontrolise "sluzba"...

Ranorazni Zavetnici, Vacici itd,mogu da laprdaju sta hoce,rade sta hoce ,drzava nece reagovati jer su zato i stvoreni da drze ekstremnu desnicu pod kontrolom...

Sa druge strane za svaki ekstremisticki ispad,dovoljno je da bude samo verbalan Boska ce razapeti mediji i to ne samo prorezimski nego i N1,Danas itd...

Mozda pokupi neki glas nekog cetnika-pocetnika,ali ce u isto vreme izgubiti podrsku gomile glasaca koji ne dele ekstremno desne stavove...

On covek zbog par glasova za sebe bukvalno urnise ostale stranke u koaliciji...

Da ne pricamo koliko su njegovi stavovi "simpaticni" EU od koje opozicija ocekuje da izvrsi pritisak na Vucica da obezbedi bolje uslove za izbore....

 

Nije to tacno sto pises. Znam ljude koji su pobozni i koji veze nemaju sa ovom vucicevom desnicom.

 

EU je izgubila kredibilitet kad su dali ovom bolidu da nas hebe.

1 hour ago, Zvezdarac said:

Djilasu se ovakvi lapsusi nikada nisu desavali,bar od kada se aktivirao u SZS

Stvarno mislis da na ovu pricu moze da pokupi vise glasova nesto sto moze da izgubi SZS?

 

Pa zvao je penzionere napolje. Imao je i ono sa saobracajcem itd. Meni je Djilas ok, ali nista vise od toga. Ipak je bio predsednik KSS-a za vreme prvorodjenog.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pavaroti said:

Nije to tacno sto pises. Znam ljude koji su pobozni i koji veze nemaju sa ovom vucicevom desnicom.


A sta ce oni koji su sve suprotno? Da zensku decu, verovatno pametnu, posalju u London kao Djilas dve najstarije, da ih Bosko ne veze za sporet i ukine kontracepciju?

 

Ah, da ovo sa Boskom je samo za one koji treba da proizvode buduce motace kablova. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freethrow said:

Smešno mi je bilo kakvo deljenje opozicionih stranaka u Srbiji po bukvalno bilo čemu, pogotovo sada. Interesuje me bilo kakva organizovana skupina koja bi, sa sve presecanjem crvene vrpce, izbrisala iz registra političkih stranaka Partiju, te makar pokrenula sveobuhvatnu akciju čišćenja od 2012 do danas. Apsolutno sve ostalo mi je irelevantno. Moja tačka gledišta, koja je, ponavljam, moja i krajnje subjektivna, je da 80% ljudi koji su opoziciono ili da kažem normalno nastrojeno nije svesno štete koja je naneta i koja se dan danas nanosi. 

 

Posle toga će me interesovati sve moguće podele.


OK. Sto ne unormale ovog pacijenta na Banonovom platnom spisku? Jednog od mnogih u Evropi. 
 

Dakle od potencijalnih biraca traze vizionarstvo, a nisu stanju ni u situaciji pandemije da iskontrolisu clana koalicije. Da se razumemo on radi ovo radi za pare kao i onaj Radule i Medojevic (jbg diversifikovana investicija), a to i misli. 
Krs je foliranata koji misle isto i ide im u korist da vrsta diskriminacije samo se ne autuju ili ih boli uvo dok se o njima ne radi.
 

Taj konformisticki pristup je i doveo do aktuelnog problema. Jasno je meni i kako ce se to prakticno resavati ko bude mogao. Ko mobilizacije devedestih. Pa nekom zapad, nekom fotelja, a nekom rov

 

Kud se predjem, pa procitam citirane tvitove, a prst uhvati neizdrz. 
 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zvezdarac said:

http://rs.n1info.com/Vesti/a587959/Dveri-traze-da-se-policijski-cas-ukine-ili-ublazi-za-vreme-Uskrsa.html

Idemo dalje...Mislim ako ima neko ko i dalje podrzava da se ovaj covek zove legitimnom opozicijom zato sto je protiv Vucica svaka cast,covek je svojim delima ispao veci trojanac od Cede,Dss,Canka i svih ostalih zajedno

 

Ma jok. Covek je jednostavno verski fundamentalista. To sam shvatio kad sam odgledao intervju za tv Marsh  u emisiji Govornica pre nekoliko meseci. Na primer tu se sasvim iznanada otkrila prica oko njegovog deteta ( posto su neki mediji davali razlicite podatke koliko ima dece) koje je rodjeno bolesno i vrlo brzo nakon toga umrlo. Znali su bili da dete nece dugo ziveti nakon sto se rodi , ali abortus nije nikako dolazio u obzir zbog toga sto sto nije u skladu sa njegovom verom. Bilo je i drugih stvari u emisiji na osnovu kojih bi moglo da se zakljuci da je verski fundamentalista , strogi vernik ili kako god neko oce da ga nazove al ne mogu tacno da se setim konkretno. Koga ne mrzi nek pregleda, ja ne mogu da ponovo gledam i oznacavam kad je poceo taj deo i drugi delovi.

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pavaroti said:

Nije to tacno sto pises. Znam ljude koji su pobozni i koji veze nemaju sa ovom vucicevom desnicom.

Ti druze valjda shatas sta ja podvodim pod ekstremnu desnicu u Srbiji?

Organizacije koje propagiraju :

-Versku i nacionalnu iskljucivost

-Anti EU i pro Rusku politiku

-Antimigracijsku politiku

-Istorijski revizionizam

-Ekonomski populizam

-Kult vodje "mesije"

itd,itd...

Ako neko podrzava bar pola od ovih stavki velika je sansa da je ekstremni desnicar,to je obelezje ovakvih pokreta u celoj Evropi ne samo kod nas....

Nigde ne tvrdim da je biti pobozan isto sto i biti ekstremni desnicar,ali je cinjenica da se svi ekstremni desnicari kod nas deklarisu kao vernici (Iz licnog iskustva znam da je njihova religioznost i teolosko znanje krajne diskutabilno i povrsno,sto je neka druga prica i nema mnogo veze sa ovom raspravom...)

9 hours ago, Pavaroti said:

EU je izgubila kredibilitet kad su dali ovom bolidu da nas hebe.

Bolida smo izabrali mi,gradjani Srbije na izborima 2012 i ako smo veoma dobro znali ko je on i ekipa oko njega...

Ja zameram EU sto jasnije ne osudjuje ponasanje Vucica,ali ne mozes ocekivati da se Merkelova umesto tebe bori za vladavinu prava i demokratiju u Srbiji,pogotovu ne kada kao alternativu Vucicu vidis Srpske drugare AfD.....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

O pa imao je i Đilas žestoke promašaje. Evo da ne idemo mnogo unazad imamo onu izjavu o povećavanju plata u prvih 6 meseci. To je idiotluk na kvadrat i time se samo izjednačio sa Faraonom u laganju.  Ja sam rekao pre par meseci, Đilas je izvan Bgd ekstremno nepopularan a zašto to nije slučaj u BGD to mi nikad neće biti jasno. Meni su i on i Boško kao i još par pojedinaca neprihvatljivi pojedinačno ali kao i 2000. "začepiću nos i glasaću za DOS " (SZS) . Razlog je jednostavan, ova vlast neće pasti bez široke koalicije protiv nje jer u pojedinačne stranke ljudi su izgubili poverenje. Neki zbog "putera na glavi" dok su bili na vlasti a neki kao posledica propagande ove vlasti koja ih 24/7 maže govnima.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Klotzen said:

  Ja sam rekao pre par meseci, Đilas je izvan Bgd ekstremno nepopularan a zašto to nije slučaj u BGD to mi nikad neće biti jasno.

Obzirom da Beogradom vedri i oblaci Vesic jasno je sto je Djilas popularan...

Uopste,pisao sam vec ranije da je moja velika zamerka opoziciji nepostojanje jasnog i odrzivog ekonomskog programa...

Pisao sam i bejah isprozivan da sam LDPovac,zasto to ni sam ne znam...😀

Opet pisem da je opozicioni front protiv SNS trebao da bude ustrojen u dve kolone,desnu i liberalnu...

Ovako SZS na foru neke sinergije moze privuci odredjen broj simpatizera,ali zbog nepostojanja jasnih stavova po nekoliko vaznih pitanja moze isto tako odbiti od sebe dobar deo opoziciono nastrojenih glasaca....

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je bolje postaviti pitanje: Zasto je Dragan Djilas "ekstremno" (ja doduse ne znam sta to tacno znaci) nepopularan izvan Beograda? Kad je on uopste odlucivao o ijednom pitanju van glavnog grada? Kad je on i kako uticao na zivot Vojvodjana? On je svoj mandat dobio od Beogradjana,jedino je tamo upravljao sistemom i jedino je njima trebalo da polozi racun. 
Dakle - nikad mi nece biti jasno zasto bi on bio toliko neprihvatljiv liku koji zivi na Limanu,devojci sa Radijalca ili komsiji iz Selence? (ovo su gradski kvartovi u N.Sadu,Subotici i Somboru).

Mislim..jasno je meni da Srbenda ne voli kad je neko imucan. Osim toga..ima neko ideju?

12 minutes ago, mare80 said:

Ovako SZS na foru neke sinergije moze privuci odredjen broj simpatizera,ali zbog nepostojanja jasnih stavova po nekoliko vaznih pitanja moze isto tako odbiti od sebe dobar deo opoziciono nastrojenih glasaca....

Ti mislis da ce se Vucic "skidati" programom i jasnim stavom? Ja cak mislim da to ni ne treba da bude put.

Edit:predsednikovanje Kosarkaskim savezom Srbije zaista ne bih ni komentarisao..

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ti mislis da ce se Vucic "skidati" programom i jasnim stavom? Ja cak mislim da to ni ne treba da bude put.

Ne treba da se skida programom vec zbog uvodjenja totalitarizma i urusavanja institucija,ali neki funkcionalan ekonomski program mora postojati,da ne bi smo opet izgubili godine tumarajuci kao guske u magli....

Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

Ne treba da se skida programom vec zbog uvodjenja totalitarizma i urusavanja institucija,ali neki funkcionalan ekonomski program mora postojati,da ne bi smo opet izgubili godine tumarajuci kao guske u magli....

Pa,ja se ne slazem ni sa ovim..ocito ti i ja razlicito gledamo na to sta bi bi bio prvi (i jedini) zadatak prve post-SnS vlade..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Pa,ja se ne slazem ni sa ovim..ocito ti i ja razlicito gledamo na to sta bi bi bio prvi (i jedini) zadatak prve post-SnS vlade..

Po meni prvi i jedini zadatak bi bio da pripremi nove izbore pod normalnim uslovima,posto ovakav miks stranaka koji bi rusio SNS ne bi mogao da formira skupstinsku vecinu koja bi trajala dugo....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

Po meni prvi i jedini zadatak bi bio da pripremi nove izbore pod normalnim uslovima

E,to je vec nesto oko cega se slazem.

"Orociti" prelaznoj vladi mandat na recimo sest meseci i dati joj mandat za to. Da potpuno otvori medije,da stavi pod demokratsku kontrolu ceo izborni postupak i ucini ga potpuno transparentnim. Ja makar to tako vidim.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...