Jump to content

Niš - glavni grad Južne Srbije


Constantin

Recommended Posts

Quote

 

Kubansko/hrvatsko/slovenački sastav EuroCubans koji čine 14 muzičara, nastupiće na predstojećem Nišvil džez festivalu u subotu 12. avgusta, a među njima biće i dobitnici “Gremija” Huan de Markos Gonzales i Huan Munguia.

 

Grupa je nastala na inicijativu slovenačkog perkusioniste Črta Pšeničika, koji je afro/kuban stilove, prema rečima organizatora, usavršavao kod Huana de Markosa Gonzalesa, najpoznatijeg kao člana sastava Buena Vista Social Club.

 

Iz organizacije Nišvila poručuju da pored Pšeničnika i Gonzalesa, grupu čine i druga poznata imena džez i latino muzike, poput Huana Munguia, koji je dvostruki dobitnik “Gremija” sa grupom Irakere.

 

Između ostalih, u bendi EuroCubans su i perkusionista Rolando Salgado Palacio, pijanista David Alfaro i pevač Emilio Suarez Martinez - kažu iz organizaicje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati da Nis postaje sve atraktivnija turisticka destinacija. 

Pogotovo za ljude iz manjih gradova Srbije, jer je Beograd vec postao preskup. U Nisu su cene u odnosu na Beograd i neke druge krajeve, jos uvek sasvim pristojne.

Naravno, Nisu treba jos mnogo vise sadrzaja, trenutno je najbolji za krace vikend ture u trajanju 2-4 dana. Ali mislim da je Nis na dobrom putu.

Dopala mi se raznovrsnost gastronomske ponude, jer se pored domace kuhinje, u Nisu moze naci I grcka, italijanska, kineska, pa cak I japanska I tajlandska kuhinja (tj restorani), po cenama gotovo upola manjim od beogradskih (premda je to bilo pre otprilike 4-5 meseci, valjda nije sad drasticno skuplje). 

Preporuka za Nis je da se izgradi vise kondominijuma (premda je to posao investora) , prosiriti Deltu za jos bar 20-ak hiljada m2, eventualno jos jedan shopping moll velicine Delte. Naravno, prosiriti I kapacitet aerodroma, obnoviti terminal, kao I izgraditi zeljeznicku obilaznicu.Toliko,za pocetak. 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od danas do 13. septembra svi koji žele da do Atine ili Tivta odu avionom, moći će to da učine i sa Aeorodroma "Konstantin Veliki" u Nišu. Karte za sezonske letove do glavnog grada Grčke ili do crnogorskog primorja koštaju od 3.874 do 28.516 dinara, prema podacima sa sajta nacionalne avio-kompanije Air Serbia.

 

https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Od-danas-ponovo-avio-linije-od-Nisa-do-Tivta-i-Atine.sr.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ovo može da ima smisla ako se oprema predaje ustanovi i ako se dugoročno planira nabavka skupe opreme zbog servisiranja, što je obavezno-nama se u ambulanti servisira i kontroliše oprema, od vaga do TA aparata.

 

Link to comment
Share on other sites

Do sada su donacije išle direktno. Nikome nije smetalo i sve je išlo bez problema. Meni se čini da tu ima svega i svačega, od sujete do najnižih poriva.

Osim što se Dr Milić ranije, sećamo se, sukobio sa Grujičićkom, a i svi hvalospevi idu ka Dr Miliću, ništa partija, ništa Prvorodjeni...

Evo, čekali smo mesec dana da nam se odobre sredstva za popravku MR-a, a sada trebamo da čekamo još mesec dana da nam se tenderom smiluje majstor. To mi opet smrducka na neku opstrukciju....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Sve to stoji, ali stoji i to što sam rekla, standardizacija je ekonomski uvek poželjna...plus, rešenje je potpisano 25. maja, što se to tako kasno objavilo?

Mislim da je centralizacija ovde veći problem uz to da se slažem sa standardizacijom...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U Nišu su u toku "Dani bureka" od 17-20.08. popularna "Buregdžijada"...Zapeo jedan od sinova sinoć da odemo, pa ajde da odemo, kad ono...Nišlije, kao da nisu videli burek. Redovi, redovi, redovi...ne možeš da dodješ na red da kupiš burek najmanje sat vremena.....valjda je dobar, šta znam.
 
 

b32f71b9b53f4fccb31232d7ab6d6cc0.jpg3c182044a3368ebf505a2550d3fdb48b.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

U Nišu su u toku "Dani bureka" od 17-20.08. popularna "Buregdžijada"...Zapeo jedan od sinova sinoć da odemo, pa ajde da odemo, kad ono...Nišlije, kao da nisu videli burek. Redovi, redovi, redovi...ne možeš da dodješ na red da kupiš burek najmanje sat vremena.....valjda je dobar, šta znam.
 
 

b32f71b9b53f4fccb31232d7ab6d6cc0.jpg3c182044a3368ebf505a2550d3fdb48b.jpg

I, koji je verdikt?

Link to comment
Share on other sites

Poslednji pozdrav nasem poznatom pozorisnom glumcu Risti Bukvicu, koji je svoji najznacaniju ulogu odigrao na ulicama Nisa '96 kao zastitno lice protesta protiv kradje izbora. Mi malko do mnogo stariji (videti pod @Constantin :classic_tongue:) Nislije ga pamtimo jos i kao autora i voditelja kultne emsije 90-tih Arhiv Duse (tatko na Vanju Bulica i Tesu Tesanovica). Nikada necu zaborviti taj mio osmeh i ceznjiv pogled ka Branki Black Rose, koja je u tom trenutku, nasuprot njega, izvodila striptiz u studiju bivse TV5 :classic_biggrin:.

 

Ima tu jos dosta crtica i urbanih legendi u biografiji naseg sugradjanina, o kojima nije ni vreme ni mesto da to pominjemo. Kakogod bio je bitan deo onog Nisa koji je, uz svo ludilo 90-tih imao to zrno dostojanstva i prkosa. Necega sto ovom Nisu danas strsano mnogo nedostaje.

 

Pocivaj u miru RIsto

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Klotzen said:

 

Ekstra ?

Ja sam ga zaobišao, te večeri, nije "šećer u vodu" da se čeka toliki red. Utešna nagrada je bila pljeska, velika. Šta god uzeo u Nišu od toga, burek-autentični,izvorni, niški proizvod ili pljeskavicu-niški specijalitet, nema greške.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...