Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

1 hour ago, Barker said:

Ljudi, nije stvar samo u nabijanju postova, mora se to i citati 🤓 Kako ovo niko nije video u wwww-inom postu ( a ja ne znam kako da ga boldiram:

DEMONIC Thiem 🤣🤣😆

 

Video sam ja to, ali mi je detalj u kom se spominje opuštanje sa devojkom i prijateljima više zapao za oko :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Admiral Yi Sun Shin javlja se dužnost. Kolika je norma japanskih brodova koje danas trebamo potopiti.

 

 

Nema je. Rekord se nalazi u rukama Novak Djokovica. Ako on izgubi, nema nista od rekorda. Ako pobedi, rekord pada mozda vec sutra u toku finala.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Admiral Yi Sun Shin javlja se dužnost. Kolika je norma japanskih brodova koje danas trebamo potopiti.

 

Nisam verovao da je moguće na početku. Na kraju sam se zainteresovao i pogledao arhivu tamo.

Evo kakav je current standings:

 

1. ROLAND GARROS 2011  -  4,176 replies
2. Roland Garros 2013  -  3,908 replies
3. Wimbledon 2013   -  3,569 replies
  4. Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)  -  3,457 replies
5. AUSTRALIAN OPEN 2013  -  3,150 replies

 

Drugo mesto će se desiti.

A bome i za prvo sam optimista čak i ako Novak zakaže. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dakle, neverovatni ste! 

Pretvarate se u isti profil ljudi koji pišu na Politici i Društvu.

Čast pojedincima. Novaka ćete opljunuti i kada tome nema mesta, valjda da biste bili politički korektni, šta li? Jer treba zadovoljiti i navijače Nadala, a posebno Federera.

Nasedate na novinarske idiotluke, u čemu, naravno, prednjači novinarsko smeće iz UK, i nije vam dovoljno što je Novakav izlazak s terena objašnjen, dakle nije samoinicijativno napustio teren, nije dovoljno ni što je Forže demantovao da je Nole samoinicijativno napustio teren... Ne, trućaćete o tome kao pokvarena ploča, džaba razumno objašnjenje. Razvlačićete ga baš poput novinarske zapadnjačke žgadije. Ajmo, hajka na Novaka, pa makar i da smo njegovi navijači, jer mi pišemo na bivšem Forumu B92, tom leglu autošovinizma, samoporicanja i drugosrbijanštine! Na žalost, i vi koji pišete na sportu (opet čast izuzecima) ne razlikujete se mnogo od njih na gornjim spratovima.

Da, ne morate trošiti varn ili ban na mene, bez brige. Sama ću se povući kao što već jednom jesam. Naravno da niko neće patiti zbog toga, samo informativno kažem.

Ostajte uzdravlje, jer ovoliko smeća na Novakov račun, čak i od njegovih navijača, ja odavno ne pročitah. Malo je degutantno... malo je više degutantno.

Pozdrav.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Esej uzrokovan nesanicom, razvučen na (što) više postova.

Prvo dve bitne (diskutabilne) napomene:


1. normalni uslovi za tenis su da se ne igra ni po prehladnom ni po prevrućem vremenu, odskok loptice bi trebalo da bude sličan na svim delovima terena, vetar ne sme da bude toliko jak da (drastično) menja putanju loptice, kiša može da rominja itd.

Link to comment
Share on other sites

Obrazloženje: oba igrača igraju pod istim uslovima, tkd je nebitno kao kontraargument je validno, ali ja mislim da nije u duhu igre, tenis ne bi trebalo da je umetnost snalaženja sa vremenom kao spoljnim faktorom već isključivo sa protivnikom (i svojim mogućnostima u odnosu na njega).


Obrazloženje: ako su mogli Federer i Nadal (i Tim) da igraju, onda isto to važi i za Novaka, oni su profesionalci, njihovo je da igraju za pare u datim okolnostima (zanemarimo da je vreme u toku drugog polufinalnog meča bilo mnogo gore). U suštini, ispravno, ali to što se drugi nisu bunili nikako ne znači da Novak ne sme i ne može da se buni. I on je profesionalac koji bi profesionalno da pokaže svoje tenisko umeće i koga vremenski uslovi u tome sprečavaju (vetar koji nosi prašinu u oči, vetar koji menja putanju loptice, natopljena, neravnomerno raspoređena šljaka kao opasnost od povrede prilikom proklizavanja, potpuno neočekivano odskakanje loptice). Kontraargumenti mogu da budu onda neka završava poene brže, snažnije da udara lopticu po cenu UE-a itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Goga64 said:

Dakle, neverovatni ste! 

Pretvarate se u isti profil ljudi koji pišu na Politici i Društvu.

Čast pojedincima. Novaka ćete opljunuti i kada tome nema mesta, valjda da biste bili politički korektni, šta li? Jer treba zadovoljiti i navijače Nadala, a posebno Federera.

Nasedate na novinarske idiotluke, u čemu, naravno, prednjači novinarsko smeće iz UK, i nije vam dovoljno što je Novakav izlazak s terena objašnjen, dakle nije samoinicijativno napustio teren, nije dovoljno ni što je Forže demantovao da je Nole samoinicijativno napustio teren... Ne, trućaćete o tome kao pokvarena ploča, džaba razumno objašnjenje. Razvlačićete ga baš poput novinarske zapadnjačke žgadije. Ajmo, hajka na Novaka, pa makar i da smo njegovi navijači, jer mi pišemo na bivšem Forumu B92, tom leglu autošovinizma, samoporicanja i drugosrbijanštine! Na žalost, i vi koji pišete na sportu (opet čast izuzecima) ne razlikujete se mnogo od njih na gornjim spratovima.

Da, ne morate trošiti varn ili ban na mene, bez brige. Sama ću se povući kao što već jednom jesam. Naravno da niko neće patiti zbog toga, samo informativno kažem.

Ostajte uzdravlje, jer ovoliko smeća na Novakov račun, čak i od njegovih navijača, ja odavno ne pročitah. Malo je degutantno... malo je više degutantno.

Pozdrav.

 

Srpski proizvod. Mali ljudi, botovi, sakriveni iza svojih tastatura pljuju po (jedino) vrednom sto Srbija ima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2. Igrač može da proba da iskoristi svoj uticaj, reputaciju, šta već, da utiče na organizatore, da, u okviru datih pravila, sebi osigura što bolje uslove za igru. NĐ ima iskustvo igranja na RG-u sa prekidima zbog kiše, sa igranjem bez dana pauze pred finale, sa "lošim" rasporedima dana za igranje, osvojio je RG, treći je po broju osvojenih slemova, trenutno je najbolji teniser na svetu. Njegovi zahtevi mogu da budu da hoće normalne uslove za igru i da hoće dan pauze između mečeva.

Link to comment
Share on other sites

Kontraargument organizatora može da bude kako za sve tako i za tebe, bitniji su (zbog komercijale) drugi igrači i njihovi mečevi. Kontraargument može da bude prilagodi svoju igru tako da što pre dobiješ meč i ne rizikuješ razvlačenje u dva dana

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu svega što sam video i pročitao, da napravim rekonstrukciju događaja:

- Novak tražio da se oba polufinalna meča igraju što pre, u isto vreme.
- organizator odbio/već isplanirao drugačije: TV fokus na Fed-Nadal, žene u 11, Novak-Tim kao drugi meč.

- uslovi za igru Novaku i Timu (od početka meča) bili mnogo gori od 1. polufinala (još jači vetar, kiša i dodata/zalivena šljaka).

Link to comment
Share on other sites

- (Špekulacija:) Novakov pritisak na organizatore (u smislu da su uslovi za igru neregularni) se dešavao van terena (pre početka meča i naročito za vreme prve pauze).
- (Špekulacija:) u toku prve pauze zbog kiše desio se razgovor organizatora i igrača, razmotrena vremenska prognoza, utanačeno da sledeći prekid znači kraj igre za taj dan. Ima logike da bi stvarno bilo previše da se meč igra iz 4 puta u toku dana, da se tri puta prekida i nastavlja, uz potencijalna četiri ili pet setova, igralo bi još dosta, bez sigurnog završetka.
- Tim igra bolje ali ne toliko bolje da je ishod meča izvestan.

Link to comment
Share on other sites

- (Subjektivan, navijački utisak:) kvalitet Novakove igre obrnuto proporcionalan jačini vetra.

- Nakon prve veće kiše u nastavku (koja se poklopila sa brejkom), Novak odmah, ne čekajući ni sudiju (bar se to na TV-u nije videlo), (skoro) samoinicijativno napušta teren. Ima logike ako se prethodna stavka desila.
- Organizator još jednom proverava prognozu i saopštava igračima da se meč prekida (nije međusobni dogovor, već oni to samo primaju k znanju). Prekidaju se i ostali mečevi.

- Novak (ne samoinicijativno) napušta mesto događaja.

- Paralelno kreću nagađanja, vesti i lažne vesti šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, krzna said:

Srpski proizvod. Mali ljudi, botovi, sakriveni iza svojih tastatura pljuju po (jedino) vrednom sto Srbija ima.

Sad me bezveze teras da vredjam Novaka. Ako je drzac reketa bez dana skole jedino vredno sto Srbija ima, treba da nestanemo kao zemlja danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino vredno nije ali najvrednije ili jedno od najvrednijih verovatno jeste. Bar privremeno cu se pridruziti gogi jer neki bas preterano pocinju da suvise lupetaju a drugi ih vrlo blagonaklono tretiraju i uopste bzvz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Jedino vredno nije ali najvrednije ili jedno od najvrednijih verovatno jeste. Bar privremeno cu se pridruziti gogi jer neki bas preterano pocinju da suvise lupetaju a drugi ih vrlo blagonaklono tretiraju i uopste bzvz

Kakvo je to tretiranje? 

Ljudi sa visokim obrazovanjem nesvesno ponizavaju sebe i pljuju po svemu sto su uradili i naučili u zivotu kada idealizuju bilo kog sportistu. To je moj stav i nema apsolutno nikakve veze sa Novakom Djokovicem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...