Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

@Marš na Drinu
 

E jbga... ovde neko treba “deci” objasniti da ta pesma, koja se orila na tribinama Arene i pre deset godina, poziva na i slavi nešto što je naša kolektivna sramota.

 

Možemo biti ponosni na sportske uspehe, ali pozivanje i vezivanje na nekakvu slavnu vojnu tradiciju, nakon što je ista donela opsadu grada, progon&pogrom i genocid je u najmanju ruku neukusno i neodgovorno (da ostanem blag). 

 

Potpuno odsustvo svesti i empatije. 

Edited by GlennGould
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GlennGould said:

E jbga... ovde neko treba “deci” objasniti da ta pesma, koja se orila na tribinama Arene i pre deset godina, poziva na i slavi nešto što je naša kolektivna sramota.

 

Možemo biti ponosni na sportske uspehe, ali pozivanje i vezivanje na nekakvu slavnu vojnu tradiciju, nakon što je ista donela opsadu grada, progon&pogrom i genocid je u najmanju ruku neukusno i neodgovorno (da ostanem blag). 

 

Potpuno odsustvo svesti i empatije. 

 

О којој пјесми је ријеч? 

Link to comment
Share on other sites

Znaciiii, svaka cast momcima!!! 🤩😍 Ocekujem da ce se ovo adrenalinsko pumpanje odraziti svima u toku sezone. Lajovicu najvise, Novak sad jos vise jedva ceka AO, a Viktor, paaaa... samo nek je ziv i zdrav 😂

Jos da je Makedonija pobedila u rukometu, bila bi ovo savrsena sportska nedelja. Na trosedu! 😀

Link to comment
Share on other sites

 

 

14 minutes ago, GlennGould said:

@Marš na Drinu
 

E jbga... ovde neko treba “deci” objasniti da ta pesma, koja se orila na tribinama Arene i pre deset godina, poziva na i slavi nešto što je naša kolektivna sramota.

 

Možemo biti ponosni na sportske uspehe, ali pozivanje i vezivanje na nekakvu slavnu vojnu tradiciju, nakon što je ista donela opsadu grada, progon&pogrom i genocid je u najmanju ruku neukusno i neodgovorno (da ostanem blag). 

 

Potpuno odsustvo svesti i empatije. 

 

koliko ja znam pesma je nastala po motivima koji ne slave nasu sramotu, vec naprotiv.

 

pesma je decenijama kasnije zloupotrebljena i delimicno je opoganjenatm.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GlennGould said:

@Marš na Drinu
 

E jbga... ovde neko treba “deci” objasniti da ta pesma, koja se orila na tribinama Arene i pre deset godina, poziva na i slavi nešto što je naša kolektivna sramota.

 

Možemo biti ponosni na sportske uspehe, ali pozivanje i vezivanje na nekakvu slavnu vojnu tradiciju, nakon što je ista donela opsadu grada, progon&pogrom i genocid je u najmanju ruku neukusno i neodgovorno (da ostanem blag). 

 

Potpuno odsustvo svesti i empatije. 

Ah Glene.. Jos te bole porazi vojske Austrougarske na Ceru i Kolubari 1914? :classic_sad:

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro znate ko je i kako tu pesmu koristio 90’... 

Napravite jedan mentalni eksperiment:

Dovedite u goste nekog sararjliju ili bošnjaka koji je te dve-tri godine proveo na terenu i pustite mu tu pesmu uz kafu. 
Ne bi vas bio ni malčice stid da mu pričate o 1918. i AU?
Dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro znate ko je i kako tu pesmu koristio 90’... 
Napravite jedan mentalni eksperiment:
Dovedite u goste nekog sararjliju ili bošnjaka koji je te dve-tri godine proveo na terenu i pustite mu tu pesmu uz kafu. 
Ne bi vas bio ni malčice stid da mu pričate o 1918. i AU?
Dobro. 

Zašto bi im pustali tu pesmu?

Šta je tvoja poenta?

Link to comment
Share on other sites

Moja poenta je kristalno jasna i ja nemam od nje bežati, niti je se maniti. 
Sa druge strane, poenta da je ta vojnićka pesma sinonim za nešto drugo, te da se ista može nakon 90’ razumeti na taj način ne odgovara realnosti. Stoga da se “politike” manemo i glavu u pesak. 
 

Čemu nervoza? Momci slave pobede u WWI / sve kool. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da ukinemo i zaboravimo Mars na Drinu zato sto su je neki idioti zloupotrebljavali u nekom sumanutom bratoubilackom ratu...man'te se coravog posla...

Bravo za momke, sjajna pobeda, bas se vidi da im ovo znaci, istinska radost, ona decija...Raduje Novakova igra pred omiljeni nam GS...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GlennGould said:

Moja poenta je kristalno jasna i ja nemam od nje bežati, niti je se maniti. 
Sa druge strane, poenta da je ta vojnićka pesma sinonim za nešto drugo, te da se ista može nakon 90’ razumeti na taj način ne odgovara realnosti. Stoga da se “politike” manemo i glavu u pesak. 
 

Čemu nervoza? Momci slave pobede u WWI / sve kool. 

 

ne, nego slave sto su pobedili bosnjake u finalu atp kupa i to na celu sa djokovicem koji je poznat po izlivima sovinizma. :ajme:

 

nije pesma kriva za ono zlo 90ih.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Ne vidim da se Amerikanci stide "Star spangled banner" a mnogo zla su po svetu napravili pod tom zastavom i pevajući tu pesmu u svečanim prilikama. 


Analogija ne stoji. Nikako. 
 

Nije mi cilj da dižem forumske tenzije, niti da otvaram teme koje su otvorene gde im je mesto - jednostavno ne mogu da ignorišem ono što mislim i osećam. 
 

Momcima svaka čast za prikazano na terenu. Svlačionicu ostavljam. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...