Jump to content

NATO S03E14 Fredi & Goldi


FrediB

Recommended Posts

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

I meni je pretila veća opasnost od onih što su tražili topovsko meso, a uspeo sam da ih izbegnem. Zbog toga mi je izuzetno drago jer mi ideologija koja podrazumeva 'ubij, zakolji, da komšija _____________ (upisati po želji) ne postoji' nije ni najmanje bliska. Šteta je što NATO nije odradio posao do kraja, u smislu međunarodne uprave ili starateljstva, pa da se neki čika u SAD pita i kad ovi reše kolika će biti maksimalna dozvoljena brzna na magistralnom putu ili kolike će biti kazne ako se gazi cveće u parku.

Valjda su naivno mislili da ce balkanskim donbasanima nakon 3 meseca malo grubljeg vaspitno-popravnog programa konacno uci iz d****a u glavu i da ce se sami nakon toga urazumiti.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Valjda su naivno mislili da ce balkanskim donbasanima nakon 3 meseca malo grubljeg vaspitno-popravnog programa konacno uci iz d****a u glavu i da ce se sami nakon toga urazumiti.

 

Očigledno je da su se zeznuli po mnogim pitanjima. Šta da ti kažem, umeju da greše.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Očigledno je da su se zeznuli po mnogim pitanjima. 

Te sto su uzalud tracili ljudske, materijalne i vremenske resurse po kojekakvim Avganistanima, Iracima, Libijama.... umesto da potpuno zaokruze ono sto imaju: celu Evropu (sa sve gubernijom usred nje), obe Amerike od Kanade do Argentine, azijsko-pacificki prsten (mahom Japan, J. Koreju, Tajvan, Australiju i Novi Zeland) i Izrael naravno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Te sto su uzalud tracili ljudske, materijalne i vremenske resurse po kojekakvim Avganistanima, Iracima, Libijama.... umesto da potpuno zaokruze ono sto imaju: celu Evropu (sa sve gubernijom usred nje), obe Amerike od Kanade do Argentine, azijsko-pacificki prsten (mahom Japan, J. Koreju, Tajvan, Australiju i Novi Zeland) i Izrael naravno. 

Ako bi sada poslali čika Eskobara da malo zavrne mošnice ovim budalama, sliku onoga ko to uradi bih uramio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

I meni je pretila veća opasnost od onih što su tražili topovsko meso, a uspeo sam da ih izbegnem. Zbog toga mi je izuzetno drago jer mi ideologija koja podrazumeva 'ubij, zakolji, da komšija _____________ (upisati po želji) ne postoji' nije ni najmanje bliska. Šteta je što NATO nije odradio posao do kraja, u smislu međunarodne uprave ili starateljstva, pa da se neki čika u SAD pita i kad ovi reše kolika će biti maksimalna dozvoljena brzna na magistralnom putu ili kolike će biti kazne ako se gazi cveće u parku.

 

Pa imamo staratelja, zove se Aleksandar Vucic i moze da radi i izjavljuje sta god hoce, niko nece podici ni obrvu.

 

Dalje, imao je NATO raznih avantura po Bliskom istoku, ulazio sa vojskom u dve drzave, pa tim drzavama nesto nije bilo mnogo bolje tokom i nakon okupacije. Osim ako neko ne misli da su siitski militanti, ISIS i Talibani rezultat uspesnih operacija u tim zemljama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Pa imamo staratelja, zove se Aleksandar Vucic i moze da radi i izjavljuje sta god hoce, niko nece podici ni obrvu.

 

Ma ne to, mislio sam na nekog zapadnog staratelja, nekoga ko bi nacoše i FSB vratio nazad u kanalizaciju.

 

9 minutes ago, goldberg said:

Dalje, imao je NATO raznih avantura po Bliskom istoku, ulazio sa vojskom u dve drzave, pa tim drzavama nesto nije bilo mnogo bolje tokom i nakon okupacije. Osim ako neko ne misli da su siitski militanti, ISIS i Talibani rezultat uspesnih operacija u tim zemljama.

 

Slažem se, a to se desilo zato što su samo eliminisali ludake. To što su pojedina društva na nivou pećinara nije njihov problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma ne to, mislio sam na nekog zapadnog staratelja, nekoga ko bi nacoše i FSB vratio nazad u kanalizaciju.

 

Slažem se, a to se desilo zato što su samo eliminisali ludake. To što su pojedina društva na nivou pećinara nije njihov problem.

 

Zapravo je delimicno i njihov problem jer su se u proslosti bavili ekspolatacijom resursa sa tih prostora, a onda i taktikama "zavadi i vladaj", da sad ne pricamo o Saudijskoj Arabiji i sta sve oni izvoze u okolne zemlje.

 

Ja sam prvi za neku vrstu UN operacija koje bi sluzile da se zavodi red u raznim delovima planete gde vladaju diktatori koji su opasnost po svoje ili okolno stanovnistvo. Realnost je da tako nesto ne postoji i otud nema srece ako se zivi u tim slabije razvijenim delovima planete.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

Zapravo je delimicno i njihov problem jer su se u proslosti bavili ekspolatacijom resursa sa tih prostora, a onda i taktikama "zavadi i vladaj", da sad ne pricamo o Saudijskoj Arabiji i sta sve oni izvoze u okolne zemlje.

 

Ja sam prvi za neku vrstu UN operacija koje bi sluzile da se zavodi red u raznim delovima planete gde vladaju diktatori koji su opasnost po svoje ili okolno stanovnistvo. Realnost je da tako nesto ne postoji i otud nema srece ako se zivi u tim slabije razvijenim delovima planete.

Tvoja osnovna greska iz koje proizilaze i ostale greske jeste to sto verujes da su svi delovi sveta i svi ljudi podjednako sposobni i spremni za parlamentarnu demokratiju i sve sto uz nju ide.

 

Nisu, niti ce biti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Znaci da takve ljude, po tebi, ne bi trebalo ni primati u uredjena drustva?

Ne znaci. 

 

Ali, znaj, nije demokratija za svakog niti ce biti. Ako je neko 1000+ godina unazad bio despotija i satrapija, on ce takav i ostati i tu nikakva demokratija (posebno ne na duze staze) ne moze da se zapati. Izuzeci su jedino Japan, Tajvan i J. Koreja i to pre svega zbog americkog vojnog i ekonomskog prisustva tamo.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne znaci, kakvi su to lomovi mozga?

 

Pises kako su stanovnici Iraka i Afganistana takvi kakvi su, da za njih nije demokratija, a istovremeno si za to da oni dodju u uredjene zemlje, bezeci od ratova? Pa nesto tu nije tacno, ili ta drustva mogu da se menjaju ili takvima nije mesto u uredjenim drustvima.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Zasto ne znaci

Zato sto je svako ko bezi od ratova, gladi, bolesti, politickih progona........ dobrodosao.

Elementarna humanost, koja tako fali kojekakvim orbanima i slicnim izrodima poput one spodobe sto nedavno pobedi u Italiji. 

 

A u vezi demokratije, iskren da budem - prezirem je. Samo smeta napretku i razvoju nerazvijenih zemalja.

 

Da li bi Singapur bio bogat da je demokratija? Bi qrtz.

Dovoljno je videti okolnu Indoneziju, Filipine ili Banglades - sve same demokratije a opet teski raspadi iz kojih bezi svako ko moze.  

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Znaci, neko je radikalni islamista, dodje mu diktator i kaze da to ne moze tako, on zbog progona pobegne tamo gde to moze da bude i ti kazes - pa sto da ne, u Nemackoj ili Svedskoj za takve vazi demokratija, a u Egiptu ili Siriji treba da cute da ih ne bi pobili ili zatvorili?

 

Inace, te iste ratove i razaranja su im i uveli, izmedju ostalog te uredjene zemlje. Sadam je bio podrzavan od USA, Saudijska Arabija je saveznik USA, Irak i Afganistan su danas to sto jesu zbog operacija koje je pokrenula USA (uz UK, Poljsku i jos neke zemlje).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Znaci, neko je radikalni islamista, dodje mu diktator i kaze da to ne moze tako, on zbog progona pobegne tamo gde to moze da bude i ti kazes - pa sto da ne, u Nemackoj ili Svedskoj za takve vazi demokratija, a u Egiptu ili Siriji treba da cute da ih ne bi pobili ili zatvorili?

Kako god, sva ta arapska proleca, invazije na Irak i Libiju i slicna **anja su se pokazala kao kobne greske, sto za EU i SAD sto za same te bliskoistocne zemlje.

Uopste nije trebao tamo niko od stranaca da gura svoj nos, da se mesa u posla tih zemalja i da ispravlja krive Drine. 

 

I da, Poljska bas i nije nesto narocito prvoklasno uredjena zemlja. To sto je bolja od Rusije ili balkanskog Donbasa nije neki uspeh. 

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve te invazije su se, barem deklarativno, desavale jer je nekome u USA bio bitan obican covek koji je patio pod nekim diktatorom.

 

I sad dodjes ti i kazes kako je Orban djubre jer nece da primi ljude koji se muce u diktaturi, a ti prvi osudjujes pokusaje da se tim ljudima pomogne tako sto ce da se demokratizuju.

 

Pa ne moze i jedno i drugo - ili ti ljudi imaju sansu da izgrade normalno drustvo u svojoj zemlji i treba im je pruziti ili takve ne treba ni primiti u uredjene zemlje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

nekome u USA

Onom redneck kretenu busu mladjem sa IQ na nivou tostera. 

2 minutes ago, goldberg said:

patio pod nekim diktatorom

Mnogo vise pate sada nakon svih tih **anja i to je jedan od najvecih grehova SAD i co. nakon kolonijalizma i drzanja robova.

 

Zato rusija moze nesmetano do kraja vremena da mlatara o presedanima i tako pravda svoju agresiju na Ukrajinu i ko zna jos koga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo Bus odlucio da se Irak napadne pre 20 godina, citav republikanski establisment je bio za tu operaciju.

 

I dobro, ako je USA ucinila isto sto i Rusija sada, otkud to predstavljanje Rusije kao sile zla i tame, a USA kao dobre vile koje su ucinili par gresaka? Pa isti je motiv u pitanju, bildanje rejtinga kod kuce i projekcija sile u svetu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

otkud to predstavljanje Rusije kao sile zla i tame

Nisam ni 1% amerofil koliko sam 100% rusofob. Ne ponosim ijednu iteraciju Rusije, bilo da je carska, pravoslavna, ateisticka, komunisticka, demokratska, mafijaska, putinovska, jeljcinovska ili koja vec.

 

Kome smeta - sta da mu radim. 😄 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Nije problem da li si rusofob ili amerofob koliko to sto ne umes da napises dve koliko - toliko koherentne izjave. To se desava kad se deklarises iskljucivo kao protivnik necega, pa udri po emocijama.

 

Mislim, i emocije su u redu, ali za razliku od cinjenica ima i onih koji ih ne dele i imaju svako pravo da ih ne dele. Ne moze necija emocija da definise temu i forum, odnosno moze, pa dobijemo temu na kojoj svako deklamuje par puta dnevno sta sve mrzi u zivotu i onda tema treba da sluzi za to. Umesto da se pise o ratu, uzrocima zasto je rat nastao i uslovima pod kojima bi rat trebalo da se zaustavi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 rat trebalo da se zaustavi.

Rat moze da se zavrsi samo na dva nacina:

 

1. tako sto ce se Ukrajina odbraniti od agresora i vratiti okupirane delove teritorije

2. tako sto ce agresor, tj. Rusija poraziti Ukrajinu, unistiti je (anektirati) ili pretvoriti u svoju puppet-drzavu tipa Belorusije. 

 

Treca mogucnost ne postoji, pa tako ni ona ilonmaskovska laprdanja o neutralnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, goldberg said:

Znaci da takve ljude, po tebi, ne bi trebalo ni primati u uredjena drustva? Mislis li da je Merkel pogresila kada je primila izbeglice iz Afganistana i Iraka?

Ako je pustila Srbe, sto ne bi i Afganistance, ne mrze Pastuni vise Zapad od Srbalja. Sasvim je druga prica uspostavljanje parlamentarne demokratije u tim plemenskim zemljama, koje uzgred nikada nisu ni postojale u novijoj istoriji, dok ih nisu iscrtali  lenjirom. Ta plemenska drustva jos nisu dostigla stepen razvoja na kojem je tako nesto moguce, bas kao sto nije bilo moguce u Evropi u 18tom veku. Mozemo ovde da vodimo u nedogled rasprave o tome kako svi zasluzuju isto, sto ja u principu podrzavam, ali to je danas u nekim sredinama neostvarivo, sto se upravo najbolje vidi u slucaju Srbije, koja nije dostigla ni nivo Bugarske, gde se prosle nedelje ponovo promenila vlast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo, nisu Srbi i Pastuni nego gradjani/stanovnici Srbije i Afganistana.

 

Drugo, u Srbiji je demokratija sasvim lepo funkcionisala dok se neko nije dosetio da joj podmetne klip pod tockove i vrati je natrag u diktaturu.

 

Trece, to je onda i odbrana Putina, Erdogana i Lukasenka, eto i oni nisu dostigli neki razvoj, neka im diktatora.

 

Ja samo hocu da uspostavimo kakve - takve standarde, a ne da pricamo o jednoj temi na jedan nacin, a o drugoj na sasvim drugi, da zauzimamo stavove kako nam odgovara, sve zbog ove ili one negativne emocije. Mislim, mozemo i da pisemo pamflete "protiv sam te i te djubradi, onu tamo bagru treba poraziti" i tome slicno, ali to ne doprinosi normalnom razgovoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Drugo, u Srbiji je demokratija sasvim lepo funkcionisala 

Da, uz sveopstu pljacku, kriminal, afere, ubistva, korupciju, pad zivotnog standarda, unistavanje fabrika i poljoprivrede, skok nezaposlenosti i politicku nestabilnost. 

Ko stvoreno da se ponovo nazad vrate radikali i slobisti. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Da, uz sveopstu pljacku, kriminal, afere, ubistva, korupciju, pad zivotnog standarda, unistavanje fabrika i poljoprivrede, skok nezaposlenosti i politicku nestabilnost. 

Ko stvoreno da se ponovo nazad vrate radikali i slobisti. 

 

 

Sreca pa da sada vise nema nicega od toga, nema vise demokratije i dostigli smo zlatno doba.

 

Takodje, sreca pa u Milolandu nema ubistava novinara, afera, korupcije, nepotizma, politicke nestabilnosti i slicno. Ah da, usli su u NATO pa si odjednom zaboravio na sve to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...