Jump to content

Besni lala

Član foruma
  • Posts

    2,610
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Besni lala

  1. I ovde je dobar + jako je dobar i film. "Nick of time" https://www.imdb.com/title/tt0113972/
  2. Ladno sam ovo zaboravio - Prašćaj, Džezebelo ++ Big Easy je sladak stari filmčić - kad su još svi bili mladi i lepi.
  3. Ma ode i Vens i Hegset i Gabard ... te čitava ta MAGA ekipica, u tri p.m. gde je i mesto takvim kultovima. Fuj. Ono malo ljudi što pratim, je u fazonu da im se sve zajedno popelo na onu stvar - jbga. Pa šta će im onda, dragi Mekliša?
  4. Same here, čak ni zbog Fajnsa (donekle i Rikmana) nisam mogao da ispratim seriju ---
  5. ... Pošto vam se obojici svideo - gledati će se.
  6. Ja sam ovaj voleo k'o klinac ...And Justice for all. I ovaj kida - Klijent
  7. Meni se, osim par detalja - dosta svideo. Po atmosferi je "ubo" prvog i drugog "Predatora" više nego ijedan kasniji. Ričson jeste naslednik Akcionih Heroja - ali koji zna i da glumi.
  8. Nisi naglasila koji Režim i Čije hiljade, ...
  9. ... e jbga - sa'će dođe. Prašćajte. Eve.
  10. 30? Više, puno više ...
  11. Otišo je po Smrt. Odmori, Majstore. 🙏
  12. Pa dobro pazi - Druidi, Aspiriniks je bio nekakav farmaceut što je opet jelte, nauka Space opera je opet nekog đavola SF, ne bih SW - al pa dobro, tu se kasnije uglavio, kako klinci kažu "Kanon"(zakon ili po starinski Krmčija ) 'de ima Klonova, tehnika izrade laserskih mačeva, Svemirskih crvotočina etc. Opet ima i standardnog protagonistu, antagonistu, lepu princezu te sudbinu galaksije o koncu - diskutabilno jeste, svakako. ... ... e, a vidiš - to ne znam - tu sam težak laik (zato sam i o ne raznobojne Marsove teškom mukom pročitao) ... znam da je film imao baš težište na "objašnjavanju" procesa, gde su likovi bili uglavljeni a ne obrnuto. Dugoo me interesuje i dugo oklevam da ga gledam zbog njegovih kasnijih filmova. Znači - gleda se, hvala
  13. Evo ga i ovaj s' mrežama ... ... Ne znam, nešto mi nije ... valjda me razuvere.
  14. Mislim da će i oni postati izlišni vrlo brzo ... Svodi se na to koliko dobar "prompt" možeš da napišeš - i mašta... Ne znam čak ni za ove druge, jednom kad AI počne da se koristi za pisanje kodova etc... Nebo, tj vodeni resursi su granica.
  15. Sećam se da je čak i to spadalo u "mekanu" SF "Praaavi" Hard SF je bio onaj čiji je glavni predstavnik bila Gudvinova priča The Cold Equations (hladne jednadžbe) kako je zapamtih iz voljenog "Sirijusa" ... ili Ridlijev "Marsovac" npr. ... ali da, "Dina" je daleko više Naučna - od Fantastike u SF složenici Dok je SW ,to jest bio je pre Kate, bio primer kako se pravi "Space opera" ... ...šta li mu onda dođe "Andor"? - hard SF u svetu Space Opere ? +++ 'bem li ga, nadam se da će ovi sa Goslingom ( Hail Mary i Starfighter) biti dobri.
  16. Šta znam, mislim da je neumitno ... što b' se reklo - "Duh je pušten iz boce" i nikakvi propisi, zabrane i kazne ga neće više vratiti u istu. Filmska - i uopšte "industrija" zabave - je dead in the water... za par godina ni ta čuvena Intelektualna Svojina neće ništa značiti - al kao što rekoh, možda je tako - na neki način - i više fer. Kreativnost, domišljatost, inventivnost (te svakako dobra reklama) će imati kupce... Osećam setu, ali nisam bez nade ... Svakako ćemo doživeti da vidimo nešto ... veliko. To i nije tako loše.
  17. Sjajno izgleda ... nadam se da ću se pokajati što su me delovi ostavili ravnodušnim, sad kad se priča zaokruži. Anju Tejlor bih mogao i imenik da gledam kako čita - a deluje da je ovde "ubola" ulogu.
  18. Poštujem tvoje mišljenje Anđo. Ne mislim da si u pravu, ali svakako poštujem.
  19. Drago mi je ako sam te nasmejao, Anđo ... Kao što rekoh - to je samo moje viđenje situacije, ništa više.
  20. Ne bi bio konkurencija, obrisao bi ga . Realno čitava ekipa koja je DJT-u pomogla da dođe na vlast se listom ograđuje od njega ... što i nije čudo u svetlu zadnjih par meseci. Taker IMO ima podršku "Normies"-a z' desna (a sve češće i s' leva) jer uglavnom zastupa njihova gledišta ... na osnovu kojih je DJT i dobio izbore. My 2¢ draga Mina
  21. Joj, al' stvarno ne znam - onizak lik, nosat, stalno cvike za sunce ... Čitav posao mu je bio da "šaljivo" najavi novi film i pusti trejler. Ta emisija nikada nije imala uredan termin - ali se sećam da sam je čekao k'o ozebo sunce.
  22. Da - sećam se dobro vremena "Tv Revije" i "Tv Novosti" ( tu je jedna G-đa bila kritičar, sjajan - neka Boba - zaboravih prezime) ...čak se sećam i onog srećnog lika sa sunčanim naočarama što je petkom na drugom predstavljao nove trejlere... Pokojni Nebojša Đukelić i njegove revije filmova sa Festa , Genijalni Ranko Munitić , takođe nažalost pokojni, čiju knjigu "Tucanje Dinosaura" i dan-danas rado čitam ...Uh, rasplakaću se jbte Samo htedoh reći da ti filmovi možda ne bi bili komercijalni (mada su se tada birala i imena Glumaca & Režisera) ... ali kvalitet bi se prepoznao - sud vremena etc ... Danas je Globalno tržište svega + Socijalne mreže + piratisanje, možda je tako i više fer - ali svakako osećam setu , ... Ja sam zbog Milijusovog "Konana" plakao danima što me nisu pustili u bioskop - imao sam 7. godina
×
×
  • Create New...