Jump to content


Laki21

Recommended Posts

  • 1 month later...

Po treci put Sting. 71 godinu, vitalan, glas pun, koncert fantastican. Uzivala sam svaku notu. Najvise me je fasciniralo da sve sto se cuje je na bini, dve gitare (bas), bubanj, keyboard, usna harmonika, dva prateca vokala i Sting i reflektori su dovoljni za maestralni koncert. 

 

Nasla sam snimak celog koncerta na youtube od prethodnog dana

 

 

Iskreno se nadam da cu imati priliku jos koji put da odem ako bude pravio turneje i dalje i otisla bi svaki put kada imam priliku. Menjala sam omiljene izvodjace tu i tamo, ali Sting je tu na vrhu moje top liste jos od (o kako sam matora) 1978 i prvog The Police albuma. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Ne znam koliko ce ovde bilo koga zanimati, ali ja to moram da izbacim iz sebe. LM, tamo neke 2013 mislim, bio sam u piku izucavanja kantrija... George Jones, Hank Williams i sve ono sto sledi. Tu se, pored standardnih, naslo i par zenskih izvodjaca i najvaznija od svih - Lucinda Williams. Tog leta su bila u Berlinu 2 koncerta jedan za drugim: Neil Young i ona u nekoj crkvi. Iako sam je voleo, osim par albuma nisam znao previse. To mi je bio jedan od par koncerata u zivotu koji je blow my mind, ta emocija koju je ona pevala je i dalje u glavi. 

Uglavnom pre par godina zena je imala mozdani udar i moje iznenadjenje kad sam video da je ove godine na turu (pomislio sam da je onda bio neki manji udar)... zakasnio za Bec i uzeo dve karte za Minhen. Kad je izlazila na scenu, koji osecaj tuge... zena se jedva krece: na bini je stajala, ali pridrzavala se za stolicu i mikrofon. Medjutim glas je ostao. 

Prvi deo koncerta je retrospektiva zivota, vise mesavina bluza i pesme o detinjstvu i mestima gde je odrastala. Medjutim, onda pocinje sa you cant rule me i nastavlja sa pesmama o zeni koja je svasta preturila preko glave (falilo je I changed the locks meni licno :)). I to je ono sto ne mogu da izbijem iz glave: ona ima 70 i neku, ozbiljan stroke iza sebe ali i dalje ima sta da kaze svetu i sto je najbolje - moze. Dakle ceo koncert skoro pa religiozno iskustvo, mada mislim da je ovo bio njen swan song tour. 

 

Eto,  ne znam koga bi interesovalo, ali ja sam morao da izbacim to iz sebe

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...