Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Amber alert me probudio tacno u 3 sata ujutro sa zvukom koji najavljuje treci svetski rat i ledi krv u zilama.

 

Mnogi ljudi su nazalost vec spremni da zive u Orvelovoj 1984 ……. ja nisam. I necu nikada biti.

 

Dedi sa Alzheimerom su odgovorni roditelji poverili dvoje dece na "cuvanje" ……. slucaj je "resen" jer nije bilo nikakvog slucaja. Deda zaboravio da vrati decu.

 

Jos jednom da kazem: Ja nemam nista protiv da mi se uvek posalje text poruka da je neko dete nestalo, da je uopste neka osoba nestala ……. bio bih totalna svinja kada bih imao nesto protiv toga.

 

I jos jednom ……. zvucna uzbuna u 3 sata ujutro za 6-milionski grad je fasizam/komunizam/tesko izivljavanje na gradjanima koje ce, siguran sam - biti ukinuto.

 

Ljudi koji su budni i koji eventualno mogu pomoci ce videti text poruku …….. oni koji spavaju u 3 sata ujutro, znaci njih 5 miliona i 800 hiljada ce se probuditi videti alert I POKUSATI da nastave da spavaju …….. neki NECE MOCI ………. a sutra treba da operisu nekome srce, da voze vozove, avione, skolske autobuse, da rade na gradjevini i da ne dovedu svoje i tudje zivote u opasnost!!!

 

CIST IDIOTIZAM !!! Da su hitler i staljin imali ovu mogucnost uzbunjivali bi svaku noc tacno u 3 ujutro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa čudno ako je u iole boljem kraju, samo zbog zemljišta. Pa ovde kod mene, u osrednjem nemačkom gradu (160k stanovnika), dobar komad zemlje oko 1000m2, 4-5 km od centra, sa starom kućom ide oko 300-400k opušteno. Pa što ne bi u Torontu... 

 

Takav je market, zaista. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste da na prvi pogled deluje zapusteno, ali mi se cini da ima potencijal da izgleda odlicno kad se sredi i unese nesto licno. Ja sam na blic pocela da "sredjujem" ovaj dnevni boravak. Onima koji imaju novca i vremena i idu na to da unesu neku licnu notu ta cena ocigledno nije puno. Zavisi i od komsiluka, perspektive kraja (planirana gradnja u perspektivi)

 

Tesko je sa slike videti u kakvom su stanju drvenarija i uopste sve ono sto se odnosi na statiku.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

MIslim da nije neki kraj, vjerovatno ce se to sve srusiti i napraviti nova kuca, tako da ce to na kraju ispasti blizu miliona.

Ima tu nekih zackoljica, jer kamata na stambeni kredit, tj, mortgage je trenutno jako niska, ispod 3%, a ako nemas kes lovu za izgradnju, uzimati kredit i praviti nesto je mnogo skuplje.

Osim toga ako imas 3-4 stoje kesa, onda to das za ucesce i kupis gotovu novu kucu kakvu hoces, ali mjesecna rata tu bude 5-6 hiljada sledecih 20-25 godina :classic_ninja:

Mislim da je Toronto postao preskup, ne vrijedi to zivota ulaziti u takve kredite trenutno, no ko je to uradio samo prije 5 godina, da ne kazem 15, je profitirao strahovito, to su pare koje obicni ljudi na plati, ne mogu nikako drugacije da zarade.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mogao bih ovo da met'em na poslednje utiske, ali ovo su neki od razloga zašto volim Canadu...

Utisak prvi...

Otišli smo danas porodično u prestonicu na nešto što se ovde zove Labour Day Classic, radi se o duelu Saskatchewan Roughriders vs Winning Blue Bombers kanadska liga američkog fudbala (severno-američka mutacija ragbija) ili ti CFL... rivalstvo koje traje duže od onog Partizana i Zvezde...elem, parkiramo kola, izlazimo i spremamo se da krenemo prema stadionu... iza nas poveća grupa navijača Blue Bombersa, cirkaju, mezete i "doziraju" se za derbi, to je ovde običaj i zove se Tailgating (https://en.wikipedia.org/wiki/Tailgate_party)...prilazi nam jedan i daje mojim klincima sladoled, odlazim ka njima da malo popričamo o predstojećem duelu, malo se zajebavamo i završavamo interakciju zajedničkom fotografijom

spacer.png

Nije mi ovo prvi put da ovde prisustvujem ozbiljnim sportskim dogadjajima, već sam navikao na to da je sport samo sport i zabava (uz popriličnu dozu strasti naravno), a ne divljanje i huliganstvo...na stadionu je bilo oko 35 000 ljudi... nijedna polomljena stolica, nijedan oštećen WC ili tome slično, niko se nije potukao (mada se to verovatno nekad desi, ali jako retko), a sve to uz potoke popijenog alkohola i plastove popušene trave...

Utisak drugi...

Završena utakmica, izlazimo sa stadiona i u momentu primetim da pored mene prolazi Andrew Sheer, trenutno lider opozionih konzrervativaca

i moguće (ne i garantirano) budući premijer Canade, instinktivno mu se obratim, razmenimo par reči, rukujemo se i svako produži svojim putem... čovek je bio u pratnji supruge i još jedne osobe i to je to... iako mi nije najsimpatičniji kao pojava (kako stvari stoje, neću imati bolji izbor), fascinantno mi je da se ovde političari najvišeg ranga ponašaju uglavnom down to earth i ne glume božanstva, pa čak i nesretni Justin, koga je recimo moja supruga imala priliku da upozna, nije lik koji se distancira od običnih ljudi i vrlo često ima interakciju sa njima, često i vrlo neprijatnu, ali ipak ne izbegava i tu vrstu komunikacije...

Predpostavljam da neko ko je ovde rodjen ni ne obraća pažnju na ovakve normalnosti... ja sam ipak odrastao delimično i kao homo balkanikus pa se ponekad još uvek "iznenadim" kad me zadese civilizacijske tekovine tog tipa...

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pocela federalna izborna kampanja u Kanadi. Cetiri parlamentarne partije su i igri.

Progresivna konzervativna partija, (po imenu bi trebali biti kao nasi naprednjaci),

lider rmpalija as.png

 

Liberalna partija (nema veze sa Cedinim liberalima)

lider maneken 170px-Justin_Trudeau_supporting_Gerard_K

 

Nova Demokratska Partija, skracenoi NDP (levo krilo Liberala, nema veze sa Dacicevim socijalistima )

 

Lider, jos jedan maneken jagmeet-singh-canada-gq-6.jpg

 

 

Zeleni (najmanja partija, levo krilo NDP, nisam siguran ni za kakvu vezu sa partijama u Regionu, manje-vise njihov cilj je dobiti jednog poslanika u parlamentu)

 

Lider zena jbUkuD5E.jpeg

 

Sve u svemu imamo jednu desnu partiju i nekoliko ljevicarskih koje rasipaju glasove izmedju sebe, tako da su konzervativci u prednosti u samom startu.

Jedino sto Liberale moze da spasi da ostanu na vlasti su konzervativci koji su na vlasti u najvecoj provinciji, koju vodi Doug Ford, neobrazovani wannabe Donald.

Do sadasnja kampanja se svodi na kritiku Dzastina Trudoa, zbog neke muljaze.

Predpostavljam da ce desnica potpuno da zavlada ovom ogromnom zemljom, zivot ce biti tezi, jebiga :cigar:

Link to comment
Share on other sites

Tu su jos i neke bizarne partije, kao npr

 

kanadski radikali, Nacionalisticka partija Kanade

https://www.nationalist.ca/

 

Komunisticka partija Kanade

http://communist-party.ca/

 

No ni to nije dosta, nego postoji i Partija Marksista-Lenjinista (zvuci mi nesto poznato)

https://cpcml.ca/

 

Tu je onda i Marihuna partija, mada ne znam vise svrhu postojanja iste

http://www.marijuanaparty.ca/index.en.php3

 

i na kraju Partija Nosoroga, ekvivalentno nasem Belom Preletacevicu 

https://www.partyrhino.ca/en/

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Vidio sam histeriju u medijima u vezi toga. Mislim da smo i se i pre slozili da politicka korektnost ide previse daleko.

Politicari su svugde isti, jedni drugima podmecu, borba za vlast je izgleda nesto najzesce sto  moze biti.

Bas zbog toga postoji velika sansa da po prvi put glasam bas za Liberale. Postoji mnogo toga sto mi smeta kod Dzastina, ali su mi smucili politicari koji umesto da ponude nesto narodu konkretno, fokusiraju se na skandale, jos malo pa kao u Mitrovicevoj Zadruzi.

Andrew "Who" Sheer je potpuni anonimus i ne samo da ne verujem u ideje Konzervatizma, koga smatram nazadnim cisto ideoloski, nego ne mogu da ga ne poredim sa njegovim kolegom u Ontariju Doug Fordom koji sistematski unistava javne servise, pre svega skolstvo i zdravstvo, na podrucju nekretnina je haos, saobracaj je ubitacan, sve u svemu generacije koje dolaze ce ziveti losije, pod vecim pritiskom, provodice mnogo vise vozeci se na posao, sto je vec preslo neku granicu normale ako neko provodi po 2-3 sata svakodnevno putujuci na posao.

O tim stvarima niko nista ne prica, sve se svodi ko ce da par stotina dolara drzavnih para tu i tamo.

Poznata je takodje nebriga konzervativaca o zastiti okoline, sto je jos jedan razlog zbog koga im ne bih nikada dao glas.

Sa druge strane partija za koju sam do sada glasao NDP, levo krilo Liberala, koju trenutno prakticno vodi kopija Trudoa sa turbanom, maneken broj 2, Sing se generalno gubi poslije smrti Jack Layton-a, koji je i postigao najbolje rezultate do sada na federalnim izborima. Videcemo kako ce se odvijati daljna kampanja, da li po principu srpskog rijalitija ili fer politicke borbe.

220px-Layton_winnipeg_rally.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dzuniora pre svega jebe to sto je supalj k'o crkveno zvono, od pocetka on proizvodi sve ispravne zvuke ali radi nesto sasvim 11-to, i ovaj poslednji primer je jos jedna ilustracija svega toga. Cela njegova izborna strategija pre prvog mandata pocivala je na imidzu neukaljanog dobrog momka i sad mu se svaka brljotina lepi duplo. I korupcionaski skandali, i ovakve bedastoce. A njegov glavni problem je ustvari to da osim lepe zvake on nema sta da ponudi - na delu se nije pokazao, i ostace zabelezen kao jedan od najneefikasnijih PM-ova u istoriji Kanade. Podbacio je prakticno na svim poljima. E sad, to sto ni druga strana nema bogznasta u ponudi pa i takav kakav je Dzunior tu uspeva da kako-tako pliva to je vec drugi par carapa.

 

Mozda smo i mi previse ocekivali od moderne politicke scene na kojoj poput nekog rijalitija vecu tezinu ima fabrikovani imidz i projektovana percepcija realnosti nego koherentna politika i njeni opipljivi rezultati. Ukratko - najebali smo i ovako i onako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Vidio sam histeriju u medijima u vezi toga. Mislim da smo i se i pre slozili da politicka korektnost ide previse daleko.

Ček, ček, pa Justin Nejaki je apologeta političke korektnosti i sad kad te po ko zna koji put ujede pašče koje hraniš i miluješ, sad bi po tebi trebalo da mediji ne obraćaju pažnju na njegove idiotluke iz ne tako davne prošlosti?

Quote

Politicari su svugde isti, jedni drugima podmecu, borba za vlast je izgleda nesto najzesce sto  moze biti.

Naravno da je ovo tempirano za ovaj trenutak i da se za ovaj snimak predpostavljam znalo neko vreme

Quote

Bas zbog toga postoji velika sansa da po prvi put glasam bas za Liberale. Postoji mnogo toga sto mi smeta kod Dzastina, ali su mi smucili politicari koji umesto da ponude nesto narodu konkretno, fokusiraju se na skandale, jos malo pa kao u Mitrovicevoj Zadruzi.

Andrew "Who" Sheer je potpuni anonimus i ne samo da ne verujem u ideje Konzervatizma, koga smatram nazadnim cisto ideoloski, nego ne mogu da ga ne poredim sa njegovim kolegom u Ontariju Doug Fordom koji sistematski unistava javne servise, pre svega skolstvo i zdravstvo, na podrucju nekretnina je haos, saobracaj je ubitacan, sve u svemu generacije koje dolaze ce ziveti losije, pod vecim pritiskom, provodice mnogo vise vozeci se na posao, sto je vec preslo neku granicu normale ako neko provodi po 2-3 sata svakodnevno putujuci na posao.

O tim stvarima niko nista ne prica, sve se svodi ko ce da par stotina dolara drzavnih para tu i tamo.

Poznata je takodje nebriga konzervativaca o zastiti okoline, sto je jos jedan razlog zbog koga im ne bih nikada dao glas.

Sa druge strane partija za koju sam do sada glasao NDP, levo krilo Liberala, koju trenutno prakticno vodi kopija Trudoa sa turbanom, maneken broj 2, Sing se generalno gubi poslije smrti Jack Layton-a, koji je i postigao najbolje rezultate do sada na federalnim izborima. Videcemo kako ce se odvijati daljna kampanja, da li po principu srpskog rijalitija ili fer politicke borbe.

220px-Layton_winnipeg_rally.JPG

Tvoje opservacije stanja su poprilično nategnute. Jel stvarno misliš da je za gužve na recimo Hwy 401 kriva isključivo Fordova vlada ili da su oni krivi za što ti treba skoro  sat vremena da dodješ s jednog kraja Londona na drugi?

Ko ne poznaje političke prilike u Kanadi, pomislio bi da su svi  konzervativci ovde nešto kao Mr. Burns iz Simpsona, greasy and greedy biznismeni koji samo smišljaju kako da iskoriščavaju radničku klasu dok usput uništavaju planetu...Ne mislim ovde samo na tebe lično, ali meni je fascinantno kako veliki broj ljudi iz ex Yu projektuje svoja stečena politička uvererenja na ovdašnje prilike bez toga da se malo edukuje koja je pred-istorija političkih pokreta ovde i šta je suštinska razlika između ponudjenog... nije problem biti glasač ovih ili onih, problem je svodjenje stvari konzervativno=retrogradno, liberlarno/ndp=marksističko

I na kraju, ne bi ja mnogo nade polagao u političku kampanju, one su svuda u svetu svedene na targetiranje ciljnih grupa i degradiranje protivnika i tu će se potezati sve što se smatra za potrebnim, od sugar coated obećanja do iznošenja prljavog veša svojih protivnika...ono na šta treba obratiti pažnju su konkretni potezi koje je vukla liberalna vlada vs poteza konzervativnih vlada po provincijama ili one godine pod Harperom...u tom smislu, moj glas ove godine ide najvjerojatnije za PC

Edited by Kolbas
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

I na kraju, ne bi ja mnogo nade polagao u političku kampanju, one su svuda u svetu svedene na targetiranje ciljnih grupa i degradiranje protivnika i tu će se potezati sve što se smatra za potrebnim, od sugar coated obećanja do iznošenja prljavog veša svojih protivnika...ono na šta treba obratiti pažnju su konkretni potezi koje je vukla liberalna vlada vs poteza konzervativnih vlada po provincijama ili one godine pod Harperom...u tom smislu, moj glas ove godine ide najvjerojatnije za PC

 

Pa i ja isto tako gledam, sta je prije svega uradio Doug Ford u Ontariju, a ne samo ja, nego malo ko misli dobro o njemu, tako da je on u ovom delu Kanade najjaci igrac za Liberale. :cigar:

Trenutno ga po ovoj anketi podrzava samo 26% , a ja bih rekao da je ukupna ocjena jos manja. Kada pricam sa ljudima sa kojim radim, ama bas niko ne zeli da se izjasni da ga podrzava.

Imam utisak da ga neki i podrzavaju, posto poznajem onako odoka njihove stavove, ali da ih je to stid javno reci.

Sta se desava u drugim provincijama, koje partije su na vlasti, manje-vise ne znam mnogo, osim da je Alberta tvrdjava konzervi.

 

Ontario Premier Doug Ford’s approval rating continues to slide while Quebec Premier Francois Legault remains the most popular provincial leader among those surveyed, a new poll released Thursday said.

The DARTMaru BluePoll is conducted every quarter to gauge Canadians’ approval or disapproval of their provincial leaders.

The polling firm said about 5,273 randomly selected Canadian adults were asked if they approve or disapprove of the performance of their premier.

  • Quebec Premier Francois Legault: unchanged at 59 per cent
  • Saskatchewan Premier Scott Moe: 58 per cent, down 2 per cent
  • Alberta Premier Jason Kenney: unchanged at 55 per cent
  • British Columbia Premier John Horgan: 47 per cent, up 3 per cent
  • New Brunswick Premier Blaine Higgs: 43 per cent, down 2 per cent
  • Manitoba Premier Brian Pallister: 40 per cent, up 3 per cent
  • Newfoundland and Labrador Premier Dwight Ball: 40 per cent, up 9 per cent
  • Ontario Premier Doug Ford: 26 per cent, down 3 per cent
  • Nova Scotia Premier Stephen McNeil: 19 per cent, up 5 per cent

 

 

Liberale i NDP uopste ne posmatram kao marksiste, niti znam bilo koga ko tako misli, nego kao socijal-demokrate. 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Pa i ja isto tako gledam, sta je prije svega uradio Doug Ford u Ontariju, a ne samo ja, nego malo ko misli dobro o njemu, tako da je on u ovom delu Kanade najjaci igrac za Liberale. :cigar:

Trenutno ga po ovoj anketi podrzava samo 26% , a ja bih rekao da je ukupna ocjena jos manja. Kada pricam sa ljudima sa kojim radim, ama bas niko ne zeli da se izjasni da ga podrzava.

Imam utisak da ga neki i podrzavaju, posto poznajem onako odoka njihove stavove, ali da ih je to stid javno reci.

Sta se desava u drugim provincijama, koje partije su na vlasti, manje-vise ne znam mnogo, osim da je Alberta tvrdjava konzervi.

Pa dobro valjda je taj Ford nešto zatekao... koliko su meni ljudi pričali, iza Liberala je ostao big mess, predpostavljam da je ovaj krenuo da seče uzduž i popreko, pa naravno da neće biti popularan...ali ne bi ja mnogo o Fordu jer ne živim tamo

Quote

Liberale i NDP uopste ne posmatram kao marksiste, niti znam bilo koga ko tako misli, nego kao socijal-demokrate. 

Ovo se nije ni odnosilo na tebe, ali kad smo već tu, kako onda posmatraš PC...nekako mi se čini da su ti oni krivi za sve, od komunalnih problema do topljenja leda na Arktiku... koliko znam, pre Forda Liberali su drmali provincijom poprilično dugo, bilo je i gužvi i štrajkova javnih ustanova i naduvanih cena nekretnina i to pričam iz ličnog iskustva...da li si i onda imao tako rezoluntan stav prema ondašnjoj vladi?

 

 

Quote

 

 

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

@Kolbas kada sam ja dosao ovde na vlasti je bio NDP i premijer se zvao Bob Rea, poslije je on presao u Liberale, tako da su to po meni dvije jako bliske partije u sutini, mada ljuti neprijatelji na izborima. Odmah na slijedecim izborima su pobijedili konzervativci Mike Harris, koji je odmah udario na skolstvo i zdravstvo, isto kao i Ford sada, to je izgleda u tradiciji konzervativaca, on je vladao dosta dugo cini mi se, onda se narodu smucilo i doslli su liberali nekih desetak godina na vlast. Politicari ko politicari, svi nesto muljaju, afere i zato su kaznjeni na izborima, ali su donijeli neke stvari koje se meni svidjaju, jer sam za jednakost ljudi, npr placene lijekove djeci i omladini do 25 godina.

 

Evo ti slikoviti primjer, single mother, radi kao frizerka i nema nikakve benefite, primorana je da placa lijekove za svoju djecu, dok zaposleni u velikim firmama ili ko ima drzavnu sluzbu, ne moze da potrosi svoje benefite. Pa mora valjda neko i da shisha ljude, zasto da ti ljudi budu na ivici siromastva.

 

Poslednji liberal premijer je bila prva zena premijer, i porazena je prije svega jer to tako ide, malo viski, malo koka kola.

Sad je Ford na vlasti, vec sam rekao svoje misljene o njemu. O problemima obicnog covjeka niko ni ne prica, uglavnom standard ide dole, mada ja zivim solidno, jer sam zavrsio neke velike zivotne investicije, ali sam zabrinut za ove mlade.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

Poslednji liberal premijer je bila prva zena premijer, i porazena je prije svega jer to tako ide, malo viski, malo koka kola.

Sad je Ford na vlasti, vec sam rekao svoje misljene o njemu. O problemima obicnog covjeka niko ni ne prica, uglavnom standard ide dole, mada ja zivim solidno, jer sam zavrsio neke velike zivotne investicije, ali sam zabrinut za ove mlade.

Say no more

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Kolbas Ford je drugacija vrsta politicke zivotinje od svega sto smo dosad imali u nasoj flori i fauni - mozda jedino Bernije sada lici na njega jer nakon razlaza sa Konzervativcima pokusava da se pozicionise tako da puca na slican segment birackog tela koji simpatise Forda. A van tog relativno uskog segmenta Ford je za ovo kratko vreme postao ubedljivo najomrazenija licnost na svim nivoima politicke scene u Kanadi medju biracima u Ontariju, u tolikoj meri da se njegov uticaj smatra otezavajucim faktorom sa Sira na federalnim izborima.

 

Ford ne potpada pod klasicnu Konz-Lib dihotomiju, on je u svom pohodu na vlast pricao i obecavao svasta - a najvise da ce skresati pomahnitalu potrosnju i deficit ostao iza Vinove i Liberala ali tako da ne bude nikakvih rezova sa radnim mestima ili u nivou usluga koji se nudi (zdravstvo i skolstvo pre svega, zatim i ostala socijala), sto je naravno logicki nemoguce ali jebiga. Takodje se tokom kampanje ulagivao kojekakvim interesnim grupama raznih boja i usmerenja, pokusavajuci svima da udovolji i tako ucari sto vise na konto izuzetne nepopularnosti Liberala - sto mu je i uspelo, jer je zadobio apsolutnu vecinu - cak do te mere da su pojedina data obecanja u suprotnosti jedna sa drugima. Doveo je sebe u situaciju slicnu onoj u kojoj se danas nalazi Trudo, izgradio je sebi imidz koji sada nije u stanju da odrzi. Fordov shtick je sav u tome da je on dasa koji resava sve probleme ako treba i preko kolena i protiv Ustava, jak lider koji ne preza ni od cega samo da ispuni obecano, da radi za korist malog coveka kojeg godinama muzu korumpirane politicke elite, da ce on tu da uleti i razbuca to leglo pijavica i postavi stvari na svoje mesto. I jebiga kada neko ko se tako predstavlja pocne da neispunjava obecano (a ne moze da se ispuni, jer obecanje nije bilo utemeljeno u realnosti) cela stvar se rusi kao kula od karata i on gubi podrsku.

 

Slicno je ovo sad sa Trudoom, toliko se jadan trudio da se predstavi kao otelotvorenje PC i apsolutno ispravan po svim standardima, voli sve sto vole i mladi, ponavlja sve moderne buzzworde, brine se za zastitu ljudskih prava pingvina na Arktiku i sta sve ne, da bi na delima kiksao na identican nacin kao Ford - zamerio se radikalnim liberalima jer nije ispunio njihova ocekivanja oko ekologije, zamerio se svakom mislecem biracu korupcionaskim skandalima, i onda isplivale ove fotke. Prvo jedna. Pa tri. Pa sad kaze "bilo je toga jos, ni ne secam se koliko". I zacas posla brizljivo fabrikovani imidz se raspada. E sad, pitanje je samo koliko ce se to odraziti na procente na biralistima, odrazice se sigurno samo hoce li dovoljno da ga srusi sa vlasti?

 

Link to comment
Share on other sites

Od danas je u Ontariju, kao pilot projekat na dve godine,, podignuto ogranicenje brzine na autoputu sa 100 na 110 km/h, ali samo na nekoliko deonica, da se istestira kako ce to da funkcionise. :ajme:

Potroseno je ko zna koliko vemena, novca, istrazivanja, analiza itd da se dodje do ove famozne cifre od 110 km/h. Sada je u planu da se potrosi jos dve godine da se analizira saobracaj na tim deonicama. 

Mora se reci da je prosecna brzina na autoputevima serije 400, vrhunskim putevima, kao sto je ovaj na slici, sa vise traka, sve pravac, ravnica, odprilike 120 - 130 km/h sa tim da ko vozi do 120 policija ga nece ni pogledati. Cak bih rekao da ko vozi 100 km/h, kako je propisano, ugrozava saobracaj i bezbednost ucesnika.

 

401_expansion_stock.jpg

 

Jos jedna interresantna cinjenica je da je ogranicenje brzine sedamdesetih kada su ti putevi izgradjeni bila 113 km/h, verovatno u to doba je jos bio u upotrebi imperijalni sistem jedinica sto bi odgovaralo 70 milja na sat. U vreme svetske naftne krize tih godina, ogranicenje je smanjeno na 100 km/h da bi se stedilo gorivo.

Kanadska birokratija u svom punom sjaju :default_sofa:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...