Jump to content

Niš - glavni grad Južne Srbije


Constantin

Recommended Posts

Nije mi jasno kako može zaostala bomba da bude u gradu ? Pa nije to ww2 pa da je padalo stotine bombi pa ko će sad utvrđivati koja nije eksplodirala. Jedino ako je to bila neka pustara 1999.

Link to comment
Share on other sites

Znam gde je, sve je to bila kasarna Sindjelic 1999, NSS je napravljeno na terenima bivseg Sindjelica.

Ima 2 gradilista, 1 gde prave NTP2 i 2 gde prave parking izmedju faksa i  NSSa, gde su nasli ovu mega gigu bombu zbog koje  moraju do Beogradske da evakuisu koja je na kilometar.

Proslu bombu su nasli i aktivirali prilikom gradnje novih zgrada.

A muski su gadjali tu 99, Duvansku, obe kasarne vise puta plus onaj masakr na pijaci koja je na ~1km od lokacije.

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Tad nije bilo vojske u kasarni...

Ma svi su krivi sem retarda iz Nato pakta, 

I vojska je kriva sta su bacali kasatne po pijaci, strateski polozaj su krastavci i kupus. 
Sto je najgore sigurno ima tu jos par komada, cela ta oblast je bila dzungla sem faksa i prvog studentskog doma.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Tad nije bilo vojske u kasarni...

 

Kakve to ima veze, pa nije se rupa sama zatrpala za 3 meseca bombardovanja. Nemoguće je u izgrađenim delovima da se to desi. Jedino ako je to bilo neko šiprazje pa da u narednih 3-4 godine erozija i priroda zatrpaju rupu a niko da ne prođe tuda i vidi rupu gde je bomba udarila u zemlju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2024 at 8:38 PM, Klotzen said:

 

Kakve to ima veze, pa nije se rupa sama zatrpala za 3 meseca bombardovanja. Nemoguće je u izgrađenim delovima da se to desi. Jedino ako je to bilo neko šiprazje pa da u narednih 3-4 godine erozija i priroda zatrpaju rupu a niko da ne prođe tuda i vidi rupu gde je bomba udarila u zemlju.

Nije bomba ostala na površini, nego se zarila u zemlju. 

Link to comment
Share on other sites

Čovek treba da dobije ulicu u centru grada. U NS je bilo nekog kukanja zbog spomenika Janiki Balažu ali je na kraju ostao u centru. Jel bio poznati Novosađanin ? jeste, treba da ima spomenik. Ovima što mrze Mađare i Rome u inat.

 

Sada sam Vam malo pogledao ulice oko tvrđave i centra. Da li je moguće da vi nemate ulicu Milana Obrenovića koji je oslobodio i pripojio Niš Srbiji ? "Veliki Srbi" kojima smeta Šaban a eto nisu neke osnovne stvari ispunili. By the way koja je veza sa Aleksandrom da on dobije centralnu ulicu ? Gomila ulica ima imena koje ja nazivam "placeholder" ulice kao što su Jadranska, Beogradska i slično. Vidim da ima ulica po imenima koja su meni nepoznata, nadam se da su to sve Nišlije ili da su imali značajan uticaj na Niš jer je to jedino bitno kod dodeljivanja imena ulica. Čak ste i Konstantina proterali dosta daleko od centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
19 minutes ago, Klotzen said:

Da li je moguće da vi nemate ulicu Milana Obrenovića koji je oslobodio i pripojio Niš Srbiji ? "Veliki Srbi" kojima smeta Šaban a eto nisu neke osnovne stvari ispunili. By the way koja je veza sa Aleksandrom da on dobije centralnu ulicu ? 

Malo ti se pomerio fokus...glavna ulica u Nišu, od "spomenika" pored Kalče, seče Nikole Pašića i Dušanovu i završava na Margeru.

Trg Kralja Aleksandra Ujedinitelja je kod Pravnog i Ekonomskog fakulteta. To je, na nekih, 500-600 m od centra.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Na mapi stoji da je centar grada Trg Kralja Aleksandra Ujedinitelja.

Ne znaš da čitaš mapu....:lol_2:... inače, centralni gradski trg, gde je spomenik, Hotel Ambasador je Trg Kralja Milana. Ovamo levo, unazad je Trg Kralja A. možda asam preterao da je 500-600 m od centra, ali 450 ima....:ss:

 

spacer.png

spacer.png

 

Ako si kad bio u Nišu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Klotzen said:

Nisam bio nikad u Nišu ako ne računam jedan prolazak kroz grad. Na google maps kada odzumiraš city center stoji za trg aleksandra, zato sam pogrešio.

Mislim da je Riblja pijaca dalje u odnosu sa Miletićev spomenik, nego centar Niša, Trg Kralja A.....ne neka velika razlika, ali...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...