Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Kod nas niko živi nije imao Alcatel. Moja nedosanjana želja je bila Motorola na preklop, kao u filmovima i serijama tog doba. Htela sam i ovu Nokiu u roze boji ali jbg imali su samo crnu. Bilo je super da se flexuje dok se telefon ne pokvari od silnog drndanja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procitah konacno knjigu Isijavanje, 20 god posle gledanja filma prvi put, nikako da dodje na red. Zakljucak... da sam gospodin Stiven King tuzio bih Kjubrika za unistavanje dela. Sta mu je uradio sa karakterom likova skandal. Znao sam da se razlikuju knjiga i film u ostalom kao i uvek manje ili vise, ali sam mislio da ce makar biti dosledni likovima, ovako ispada da su jedina slicnost sa knjigom imena likova. Sve ostalo je potpuno iz Kjubrikove glave. Sto nije nista nuzno lose, jer eto dobismo i odlicnu knjigu i odlican film, samo iznosim misljenje iz Kingove perspektive, da meni neko ono uradi sa knjigom (od mojih silnih nagradjivanih knjiga jelte) spalio bih ga na sred filmskog seta kao Sosana Nemce u Inglorious Basterds. Ispada da je iskoristio popularnost knjige da uzme naslov i snimi neki potpuno drugi film koji ce u startu imati prednost jer je povezan sa tada vec kultnom knjigom, koja je by the way odlicna a to kazem kao neko ko u opste nije zaljubljen u horore i sf price. 

 

 

Quote

“I feel the same because the character of Jack Torrance has no arc in that movie. Absolutely no arc at all,” he added. “When we first see Jack Nicholson, he’s in the office of Mr. Ullman, the manager of the hotel, and you know, then, he’s crazy as a shit house rat. All he does is get crazier. In the book, he’s a guy who’s struggling with his sanity and finally loses it. To me, that’s a tragedy. In the movie, there’s no tragedy because there’s no real change”.

 

@realno *w znam da ga ti obozavas sto je ocigledno  😄

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

U moje doba TM go-to telefon svake zenske jedinke je bila pink Motorola V3. Koja to nije imala to je bio svojevrstan skandal pa je bilo vidji je greote onaj Alcatel prsli drzi i dalje.

 

1 hour ago, DameTime said:

Kod nas niko živi nije imao Alcatel. Moja nedosanjana želja je bila Motorola na preklop, kao u filmovima i serijama tog doba. Htela sam i ovu Nokiu u roze boji ali jbg imali su samo crnu. Bilo je super da se flexuje dok se telefon ne pokvari od silnog drndanja... 

 

Posle Nokie 1610 sledeci model u upotrebi je bio

1131417-nokia-8110.jpg

:classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Tamburinjo said:

Procitah konacno knjigu Isijavanje, 20 god posle gledanja filma prvi put, nikako da dodje na red. Zakljucak... da sam gospodin Stiven King tuzio bih Kjubrika za unistavanje dela. Sta mu je uradio sa karakterom likova skandal. Znao sam da se razlikuju knjiga i film u ostalom kao i uvek manje ili vise, ali sam mislio da ce makar biti dosledni likovima, ovako ispada da su jedina slicnost sa knjigom imena likova. Sve ostalo je potpuno iz Kjubrikove glave. Sto nije nista nuzno lose, jer eto dobismo i odlicnu knjigu i odlican film, samo iznosim misljenje iz Kingove perspektive, da meni neko ono uradi sa knjigom (od mojih silnih nagradjivanih knjiga jelte) spalio bih ga na sred filmskog seta kao Sosana Nemce u Inglorious Basterds. Ispada da je iskoristio popularnost knjige da uzme naslov i snimi neki potpuno drugi film koji ce u startu imati prednost jer je povezan sa tada vec kultnom knjigom, koja je by the way odlicna a to kazem kao neko ko u opste nije zaljubljen u horore i sf price. 

 

 

 

@realno *w znam da ga ti obozavas sto je ocigledno  😄

 

Nije da se ta opcija nije razmatrala.

 

The Shining by Stephen King

 

Sa druge strane bio je zadovoljan sa Dr Sleep koji je nista spec, nema potrebe da bude i njegove verzije.😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ta'veren said:

 

Nije da se ta opcija nije razmatrala.

 

The Shining by Stephen King

 

Sa druge strane bio je zadovoljan sa Dr Sleep koji je nista spec, nema potrebe da bude i njegove verzije.😄

 

Znam za ovu njegovu verziju ali TV serija u tim vremenima pati od svega onoga sto jedan visokobudzetni Holivudski film moze da priusti. Bolji glumci, bolji setovi raskosniji kadrovi. I sve je nekako na tri levela ispod. Kad kazem pati mislim nema para za nesto bolje. I naravni da dolazi do uporedjivanja i tu nema spora ko odnosi prevagu. 

 

Dr Sleep ima odlicnu recenziju... dobar ali bespotreban. Toliko o tome. 

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod eksperimenata nad životinjama...jel znate za ovaj 

 

https://www.sciencehistory.org/distillations/mouse-heaven-or-mouse-hell

 

 

 

Treba mi mala pomoć. Za poklon tražim crno vino. Apsolutno sam duduk za vina, ideja je da se baš ne obrukam, ali i da ne bankrotiram. Takođe poželjno bi bilo da se za kupovinu ne treba ići u specijalizovanu prodavnicu u na primer Borču ili Batajnicu, nego nešto što je rasprostranjenije...hvala. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ding Hao said:

Kad smo kod eksperimenata nad životinjama...jel znate za ovaj 

 

https://www.sciencehistory.org/distillations/mouse-heaven-or-mouse-hell

 

 

 

Treba mi mala pomoć. Za poklon tražim crno vino. Apsolutno sam duduk za vina, ideja je da se baš ne obrukam, ali i da ne bankrotiram. Takođe poželjno bi bilo da se za kupovinu ne treba ići u specijalizovanu prodavnicu u na primer Borču ili Batajnicu, nego nešto što je rasprostranjenije...hvala. 

I ti si mi neki Hercegovac - Zilavka, Blatina.....:hammer:

https://spiritswineshop.rs/hercegovacka-vina.html

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ding Hao said:
Kad smo kod eksperimenata nad životinjama...jel znate za ovaj 
 
https://www.sciencehistory.org/distillations/mouse-heaven-or-mouse-hell
 
 
 
Treba mi mala pomoć. Za poklon tražim crno vino. Apsolutno sam duduk za vina, ideja je da se baš ne obrukam, ali i da ne bankrotiram. Takođe poželjno bi bilo da se za kupovinu ne treba ići u specijalizovanu prodavnicu u na primer Borču ili Batajnicu, nego nešto što je rasprostranjenije...hvala. 


Doja Prokupac, moj favorit.

edit: trebutno u disu 1150, maxi 1270, roda 1250. @Ding Hao

Edited by deez nuts.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ding Hao said:

Treba mi mala pomoć. Za poklon tražim crno vino. Apsolutno sam duduk za vina, ideja je da se baš ne obrukam, ali i da ne bankrotiram. Takođe poželjno bi bilo da se za kupovinu ne treba ići u specijalizovanu prodavnicu u na primer Borču ili Batajnicu, nego nešto što je rasprostranjenije...hvala. 

Zavisi sta znaci "da ne bankrotiras". 

 

Najbolja domaca vina su ti u rangu od 1000din, recimo ja volim Kovacevic vinariju, imas ih u svim boljim Maxi/Idea/Roda prodavnicama a cena je negde oko 1250 do 1500din za 0.75l. Ja volim njihovo belo vino, Bermet, ali ga nisam skoro video u prodavnicama.

Recimo ovo https://cenoteka.rs/artikal/1010200/belo-vino-kovacevic-chardonnay-0-75l 

Ili ovo https://cenoteka.rs/artikal/1010199/crno-vino-kovacevic-aurelius-0-75l 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...