Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Pa bio je u novembru koncert u Areni, nema tri meseca...

 

Svraća taj u BG bar jednom u dve godine, samo malo strpljenja 🙂

 

Čuj, meni samo jednog dana dune nešto, onda to guglam i vidim da je prošao voz a sledeći je...ko zna kad. Obaveštena kao Koštunica. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Dragi ljudi, treba mi pomoć. Da li ste gledali neki od animea koje ću izlistati? Da pojasnim, treba da odgledam anime i onda odradim analizu sa određenog aspekta (psihološkog, kulturološkog i sl) - ima više različitih tema. Treba mi anime koji biste preporučili za takvu analizu, da je inspirativan, interesantan, da tu ima dovoljno "mesa" itd. Nisam familijarna sa ovim žanrom i zato mi treba pomoć da brzo odaberem jedan nekim sistemom eliminacije ili kako već. 

 

Ghost in the Shell

Millenium Actress

Paprika

Urotsukidoji

Wicked City

Akira

Ninja Scroll

Princess Mononoke 

Grave of the Fireflies

Barefoot Gen

 

Dankeee 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Dragi ljudi, treba mi pomoć. Da li ste gledali neki od animea koje ću izlistati? Da pojasnim, treba da odgledam anime i onda odradim analizu sa određenog aspekta (psihološkog, kulturološkog i sl) - ima više različitih tema. Treba mi anime koji biste preporučili za takvu analizu, da je inspirativan, interesantan, da tu ima dovoljno "mesa" itd. Nisam familijarna sa ovim žanrom i zato mi treba pomoć da brzo odaberem jedan nekim sistemom eliminacije ili kako već. 

 

Ghost in the Shell

Millenium Actress

Paprika

Urotsukidoji

Wicked City

Akira

Ninja Scroll

Princess Mononoke 

Grave of the Fireflies

Barefoot Gen

 

Dankeee 

 

Princess Mononoke, bez ikakve konkurencije.

 

Sve što je potpisao Hayao Miyazaki.

 

https://www.imdb.com/video/vi3351821849/?ref_=tt_vi_i_2

Edited by Stiletto
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Hvala svima koji su pomogli, gledaću Princess Mononoke 🙂 

 

 

 

 

To je prvi film koji sam otisao da gledam sam u bioskop, sa nekih 9-10 godina. BIo sam pod utiskom nedelju dana bukvalno, za vikend su tipa bile litije u kevinom selu, dosla mi je sestra od strica kojoj sam prepricao ceo film od A do SH, ubio sam je u pojam.

Medjutim tad je bilo tesko tek tako da se film nadje piratski film, tj. starijeg brata je boleo paja da se cima, i onda sam nakon nekoliko godina video taj film na pola, na nekom lokalnom TVu, bukvalno je osecaj bio kao da sam dobio neku najbolju najvecu igracku po izboru. 

A kako sam odrastao, tek su se onda otvarale poruke autora filma o prirodi, ekologiji, vezi izmedju ljudi i prirode, a ono sto ce tebi biti posebno bitno, kao psiholoskinji ( 😉 ), o feminizmu, tj. autor je na jedan dobar nacin prikazao kako su muskarci i zene jednaki, sto mislim da je i dalje aktuelan problem u Japanu. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...