Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 minutes ago, Snjofko said:

Ne znam šta se desilo, ali jutros sam se probudio kao škotski nacionalista

 

 

Prvi mobilni telefon (jos uvek je u zivotu :classic_biggrin:) mi je bila Nokia Nokia 1610 i jedna od melodija zvona je bila Scotland the brave i ostade mi do danas jedina melodija za zvono. :lol_2:

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Retke su obrade koje dostižu visine originala... Ali ako postoji neka kojom bi se i originalni autori ponosili - ova je:



Dobar je i klip za single verziju:



(I opet "ukrštanje" was (not was) sa sirotim G.M. :wicked: )

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mili moji i dragi, drugarica sprovodi istraživanje koje se tiče muzike i promene raspoloženja, te doživljaja emocija prilikom slušanja iste. Trenutno joj fale muški ispitanici, pa ću vas zamoliti da ako imate do 30 godina popunite anketu, ili poznajete nekoga starosti od 18-30 godina da mu ovaj link prosledite:

 

https://forms.gle/tcSxk2pKGoYW9fHm6

 

Hvala svima! ❤️

  • Love 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Treba joj više od toga, zato se ja obraćam i ovde gde znam da ima dosta osoba muškog pola. 

 

ma jasno, samo sam skeptičan prema  online i telefonskim istraživanjima. radije bih pričao sa relevantnim ljudima da bih došao do insajta. ovi razni kvanti su samo da se proda nešto nekome ali bože pomozi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ma jasno, samo sam skeptičan prema  online i telefonskim istraživanjima. radije bih pričao sa relevantnim ljudima da bih došao do insajta. ovi razni kvanti su samo da se proda nešto nekome ali bože pomozi.

 

Htedoh natenane da ti odgovorim. To što tebi više godi je kvalitativno istraživanje (fokus grupe, strukturisani ili polustrukturisani intervju i sl). Iako ti možda očekuješ da su to kvantitativna istraživanja, zapravo dosta marketarskih studija je kroz fokus grupe. To rade u agencijama koje se bave istraživanjem tržišta, recimo.

 

Što se tiče kvalitativne metodologije, ja sam mnogo više za to, mislim više se bavim eksperimentalnim dizajnom u psihologiji, takva mi je tema master rada i sl. Zato što je eksperimentalnim putem jedino moguće pokazati uzročno-posledičnu vezu između određenih pojava. Međutim mnoge teme nisu pogodne za takav metodološki dizajn, evo recimo istraživanje koje sam zamolila da popunite - ona bi trebalo da uzorak ljudi "podvrgne" slušanju određenih muzičkih žanrova, pa da im onda ispituje emocije i beleži raspoloženja itd. Ovako je kroz upitnik mnogo jednostavnije i dobiće te podatke koji su joj potrebni. Mogu da razumem neprijatnost od kvantitativnih istraživanja, ali neko ko se zaista time bavi (akademski) zna šta radi, sve zavisi od toga ko tumači podatke jelte. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...