Jump to content

Filmovi koje nestrpljivo ocekujemo


Drug Crni

Recommended Posts

Bukvalno, ako bismo isključili par režisera koji standardno donesu dobar film i filmove koji su prepakovani stari filmovi - da li išta i preostane?

 

Nije da sam neki pasionirani filmofil, ali teško mi je da se setim da me je neki film impresionirao ili ovako-onako ostao u sećanju u zadnjih 6-7g da je iz Holivuda, a nije Tarantino, Nolan ili neki rimejk. (Ford vs Ferari, pa onda dosta da razmišljam...)

 

Mnogo zanimljiviji su uradci kinematografija drugih zemalja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kod cetvorke nije problem u konceptu vec sto je izvedba katastrofalna u svakom koraku (scenario, produkcija, gluma) maltene b film
generacijski jaz i predaja stafete je i dalje potencijalno dobra osnova za zabavan film u duhu prva tri, naravno strepnja je jaca od nade ali ipak postoji neka nada

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 2:27 PM, Drug Crni said:

Jedan od najboljih akcionih filmova ikada snimljenih (slobodna procena autora posta) i jedan od najboljih filmova iz dekade devedesetih,dobija nastavak..

4c81d54d1e8a8202e5c557c63fe35a64.gif

Reditelj Michael Mann je potvrdio da "Heat" ("Vrelina) dobija nastavak..tako je..Mann je udruzio snage sa nagradjivanom spisateljicom krimi-novela, Meg Gardiner, i najpre zavrsio krimi-roman pod nazivom "Heat 2". Roman obuhvata vreme pre i posle dogadjaja iz filma,a dace i blizi prikaz lika Neila (igrao ga Robert De Niro) povratnika iz Vijetnamskog rata, koji boluje od PTSP i njegovog uspona u svetu kriminala. Knjiga izlazi u prodaju 9.avgusta i predstavljace osnovu za scenario buduceg filma.

Sad,sto se filma tice,odluka je da ce u pitanju biti zapravo prequel. Radnja ce biti smestena u period od sest godina pre dogadjaja iz prve "Vreline". Iz tog razloga, Mann nece angazovati De NIra niti Val Kilmera. "Volim te momke,ali morali bi biti sest godina mladji nego u Vrelini",izjavio je nedavno reditelj. Ocito,Mann ne zeli da koristi efekte vizuelnog "podmladjivanja",kojima je npr.pribegao Scorcese u Irishmanu.

Spekulise se da bi Al Pacino,medjutim,mogao da ponovi (samo u jednom delu filma) ulogu ekscentricnog detektiva Vincenta Hanna-e;dok je sam Pacino predlozio da mladju verziju lika igra zvezda "Dine" - Timothee Chalamet.

Uh, kakav je to film. Uvek kad gledam, neki detaljcic se otkrije.

Kakvih sve tu sve scena  ima...

Razgovor sa Idi pri njihovom upoznavanju, pogled na gradska svetla i poredjenje sa Fidzijem, razgovor  dvojice u kafeu, faca Van Zanta kada mu Nil kaze da razgovara sa mrtvim covekom, Nil kada posle pogibije Majkla izgovara "kada pada kisa, pokvasis se"...  Ma remek delo.

Jedva se ceka drugi deo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi navedete tri filma od milijardu snimljenih ciji je sikvel ili prikvel posle +10/20 godina uspeo da prebaci osrednjost. 

Sopranovi, Hobit, Terminator, Indijana Dzouns... Mozda Trejnspoting 2 je premasio ocekivanja.

 

 

@oko Ibada 

Man je inace za Heat a mislim i za sve svoje filmove pisao bekgraund za likove. Tako da svi likovi ih Heat-a imaju istoriju i to kako su se nasli tu gde jesu. I to je jako lepo i korisno, ali zar nema neka car u tome da ne znamo bas sve do detalja i da ne moramo bas svaku sitnicu da imamo sazvakano i predstavljeno kao za debile?

I sada ce da nam predstavi Nila kao ne bas hladnokrvnog ubicu nego vijetnamskog mucenika... 

 

Ne znam, smem da se kladim da ce biti tesko sranje. Bukvalno promil sanse ostavljam da nisam u pravu. Ogromno postovanje od mene imaju ljudi koji ne mamuzaju stare stvari i ne prave se da ih ne zanimaju pare nego eto umetnicki bi oni da zaokruze pricu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

mozda hustler/color of money i chinatown/two jakes :classic_biggrin:

stoji da je jako retko da je sikvel dobar film i sto je veci razmak manja je verovatnoca

slazem se ja s tobom generalno ali ovde mi deluje da bi se mogao napraviti smislen film

da je man bio u fazonu "ne mamuzam stare stvari' vrelina uopste ne bi bila snimljena s obzirom da je sam film rimejk tj reimaginacija LA takedown-a :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Besni lala said:

297501461_606312771150532_83185891678614

 

Doug Liman, known for directing The Bourne Identity, Jumper, and Edge of Tomorrow, will helm the remake of Patrick Swayze's 1989 bouncer classic Road House, this time starring Jake Gyllenhaal in the lead role.

 

roadhouse.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...