Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

5 hours ago, Stondisha said:
Quote

"Posle tri veštačenja, koje nisam tražio ja ili moj sin Aleksandar, VEĆ TUŽILAŠTVO, sva tri su potvrdila da moj sin Aleksandar nije kriv, ali je danas sud osudio mog sina samo zato što je moj sin! E moj časni sude!", napisao je Mitrović na svom Twitter profilu.

E moja budalo nedoklepana..... (Željku Mitroviću)

 

P.S. A šta tebi znači ovaj naslov, crvenim slovima sa desetak i više znakova čuđenja i koja je veza sa linkom koji ukazuje na ubistvo automobilom i presudu za isto ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Constantin said:

 

 

P.S. A šta tebi znači ovaj naslov, crvenim slovima sa desetak i više znakova čuđenja i koja je veza sa linkom koji ukazuje na ubistvo automobilom i presudu za isto ?

 

Bio sam sa nekom ekipom jutros koja je vrtela neku gomilu priča oko Kosova/CIA/Masoni...

 

Call me paranoid ali

 

 

Nekako se lepo namestilo ovo sa humanitarnom krizom na severu Kosova što se forsira preko main stream media i presude malom Mitroviću...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 

Bio sam sa nekom ekipom jutros koja je vrtela neku gomilu priča oko Kosova/CIA/Masoni...

 

Call me paranoid ali

 

 

Nekako se lepo namestilo ovo sa humanitarnom krizom na severu Kosova što se forsira preko main stream media i presude malom Mitroviću...

 

Ma opušteno, lako je zamaskirati bilo koji događaj i nekim skroz bezazlenim vestima koje se lako mogu modifikovati. Evo šta bi napisali đubroidi:

 

- Tačijeve horde maltretiraju srpske privrednike (= uhapšena dva švercera)

- Haradinajeva banda maltretira srpske vozače (= policija naplaćuje kazne za pojas)

- Udario Srbin na Srbina: izdaja među nama (= potukla se dva pijanca u kafani, od kojih je jedan podržava lokalne krimose,a  drugi ne)

- Agenti UČK zarobili Srbina (= uhapšen džeparoš)

- Nacionalistički napad na srpski autobus (= iznervirani vozač automobila pokazao srednji prst vozaču autobusa koji je preticao preko pune linije)

 

Ovako mogu da pišem do sutra, a mašta 'novinara' u đubroidima nema granica.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...

>> ... Desničari upali u Kolarac na predstavu "Srebrenica - Kad mi ubijeni ustanemo"
Beograd -- Oko 20 osoba u majicama sa nacionalističkim simbolima upalo je u zadužbinu Ilije Kolarca u Beogradu na izvođenje predstave "Srebrenica. Kad mi ubijeni ustanemo"
Izvor: Beta, cetvrtak, 11.07.2019.


     Kako N1 javlja, policija ih je posle verbalnog sukoba sa rediteljem i glumcima izvela napolje.

     Grupa koja je upala na predstavu pokušala je u više navrata da nadglasa reditelja Zlatka Pakovića uzvicima da u Srebrenici nije bilo genocida i da je Ratko Mladić heroj, da bi posle toga počeli da pevaju nacionalističke pesme.

     Organizatori su u nekoliko navrata apelovali na pripadnike MUP-a u civilu da izbace provokatore kako bi se predstava nastavila u miru, na šta je jedan od njih rekao: "da su mu ruke vezane", objavio je N1.

     Tek pošto su glumci izašli sa njima da razgovaraju, policija je izvela nacionaliste iz sale.
     Glumcima se pridružila i publika, koja je pokušala da izbaci desničare napolje.

     Na pitanje novinara zbog čega nisu sprečili ulazak ljudi za koje se moglo proceniti sa kakvim namerama dolaze, jedan od pripadnika policije rekao je da je ulaz slobodan i da nisu mogli da reaguju, ali da će sve procesuirati. Dodao je da je bilo bitno da ne dođe do fizičkog konflikta.

     Predstava je inače organizovana posle komemorativnog skupa u centru Beograda, a povodom 24. godišnjice genocida u Srebrenici.

     Isti mladići koji su upali na predstavu bili su i u parku kod Predsedništva Srbije gde su predstavnici Inicijative mladih za ljudska prava, nekoliko ambasadora i javnih ličnosti palili sveće i odavali poštu srebreničkim žrtvama.

     I na tom skupu su nacionalisti dobacivali i novinarima koji su izveštavali sa događaja i onima koji su došli da zapale sveće, ali su fizički bili odvojeni od njih policijskim kordonom. ... <<

...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kinik said:

...

 da u Srebrenici nije bilo genocida i da je Ratko Mladić heroj, da bi posle toga počeli da pevaju nacionalističke pesme.

   

...

:ajme:

 ovi izasli javno i deru se manjinski ono sto se misli vecinski...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/1121314.html

 

>> ... Relativizacija dva života i dve smrti
9. juni/lipanj, 2008.

 

     Nakon što je lider DS Boris Tadić na sednici Glavnog odbora stranke otvoreno uporedio bol Socijalista zbog gubitka njihovog lidera Slobodana Miloševića sa bolom Demokrata zbog ubistva Zorana Đinđića, pitanje je ima li granica u dodvoravanju SPS-u.

U pokušaju ostvarivanja najava o nacionalnom pomirenju političkih snaga devedesetih i snaga koje su vodile Srbiju od demokratskih promena 2000. godine, predsednik Srbije i lider DS Boris Tadić otišao je prilično daleko. Upoređujući bolove jedne i druge strane zbog gubitaka njihovih lidera - haškog optuženika Slobodana Miloševića i prvog demokratskog premijera Srbije Zorana Đinđića, Tadić je, prema rečima nekadašnjeg bliskog Đinđićevog saradnika i lidera Socijaldemokratske unije Žarka Koraća, prevazišao sve granice:

 

     “Slobodan Milošević i Zoran Đinđić su, ne samo dva pola politike u Srbiji u poslednjih dvadeset godina, već su i njihove smrti izraz tih različitih politika. To je još mučnija slika. Ta relativizacija dva života i dve smrti koje su potpuno različite - jedan čovek umire u ćeliji od srca, optužen za najstrašnije zločine, a drugi čovek biva ubijen od čoveka koji nosi legitimaciju pukovnika srpske policije, a ta policija je Miloševićeva policija i taj čin mu daje ta ista Miloševićeva policija. Dakle, uopšte u jednoj rečenici dovesti žitvote ta dva čoveka u istu ravan je zastrašujuće.”

     

     No, ova dva života i dve smrti koje se ni na koji način ne mogu porediti uspeo je, bez ikakve veće bure u javnosti, da uporedi upravo Đinđićev naslednik na čelu DS-a Boris Tadić, vođen političkim pragmatizmom i pokušajem da pridobije Miloševićeve Socijaliste za formiranje Vlade:

 

     “Obe stranke se suočavaju sa činjenicom da neki naši lideri nisu više među nama, obe stranke imaju svoja iskušenja, imaju svoj bol, imaju svoju nesreću u sebi, ali imaju spremnost da pronađu pravo rešenje koje obezbeđuje sreću za razvoj čitavog društva.” ... <<

 

...

Link to comment
Share on other sites

A što ne bi on, kad može i ona:

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=12&nav_category=11&nav_id=1565462

 

Quote

Brnabić: Srbija ne spori zločin u Srebrenici

Srbija ne spori da je u Srebrenici počinjen zločin, izjavila je premijerka Ana Brnabić,

IZVOR: TANJUG PETAK, 12.07.2019. | 14:33

 

Ona je dodala da izražava duboko sučešće i saosećanje sa porodicama i prijateljima žrtava.

Na pitanje novinara zašto je problem da Srbija kaže da je u Srebrenici počinjen genocid, ona je rekla da kao predsednica Vlade Srbije može da se rukovodi samo onim što je reklo najviše zakonodavno telo, Skupština Srbije, kroz Deklaraciju o osudi zločina u Srebrenici. Premijerka je podsetila da je u Podrinju ubijeno 3.267 gradjana srpske nacionalnosti za koje "niko nije odgovarao i nikome nije žao". 

"Da vidimo ko je taj ko negira zločine, ko je taj ko nije priveo pravdi ljude koji su ih počinili. Što zar 3.267 ljudi nije mnogo, zar nisu važni", upitala je premijerka. 

Ona je rekla da Srbija ne veliča ratne zločine, niti pribegava revizionizmu i da je jedina zemlja u regionu koja je saradjivala i isporučila sve ljude koji su bili optuženi u Hagu, kaznila sve za zločine. Podsetila je da je Direktor Centra "Simon Vizental" Efraim Zurof rekao da u Srebrenici nije bilo genocida. 

"Pitajte njega on je veći stručnjak za genocid od Ane Brnabić. On je rekao da u Srebrenici nije bilo genocida i da bi to bila relativizacija reči genocid", navela je premijerka. 

Priznaje da joj nije laka nijedna godišnjica zločina u Srebrenici, ali da Srbija za to nije kriva, nije odgovorna, nije pomagala i nije učestvovala. 

"Srpski narod ne može da se tereti za to", zaključila je ona.

 

Ako nekome nije jasno kako izgleda relativizacija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

A što ne bi on, kad može i ona:

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=12&nav_category=11&nav_id=1565462

 

 

Ako nekome nije jasno kako izgleda relativizacija. 

Vlada li ovde konsenzus da li je Srebrenica genocid ili zlocin protiv covecnosti? Pritom, ne priznajem misljenja onih koji nisu diplomirani pravnici ili bar politikolozi sa dobrim poznavanjem istorije. Svaka diskusija na ovu temu na Twitteru, FB, forumima raznim, koju sam zapoceo se zavrsila....nicim...ili ti palamudjenjem i lupetanjima tipa bilo je 7000 ubijenih, znaci-genocid ili bilo je 2000- znaci nije.

Link to comment
Share on other sites

Na N1 je juce gostovao Marko Atila Hoare (istoricar iz UK) , ukratko je rekao da sad znamo da jeste a da nekad prije “manji masakr” ne bi bio smatran za genocid.

U biti je definicija jednostavno poostrena sto je sasvim ok.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doorn said:

 

 

200.gif

ti si bio tamo, nemoj da te mrzi napisi neku o svemu i onoj presudi hol bataljonu.

mene najvise zanima zasto ta pomoc nije stigla holandjanima, ko i zasto to nije odobrio

Edited by quad
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Armin said:

Na N1 je juce gostovao Marko Atila Hoare (istoricar iz UK) , ukratko je rekao da sad znamo da jeste a da nekad prije “manji masakr” ne bi bio smatran za genocid.

U biti je definicija jednostavno poostrena sto je sasvim ok.

Ko je poostrio definiciju i gde? Ko je imao pravo da to uradi? Imamo visedecenijsku definiciju genocida sadrzanu u Medjunarodnoj/im konvencijama koju je i SFRJ usvojila, a koju su posle i nacionalna zakonodavstva uvrstila u svoje KZ. Nema smisla.

 

P.S. Ne relativizujem niti cu ikad relativizovati masakr/zlocin u Srebrenici. Pitanje je samo kvalifikacije krivicnog dela.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, leki bg said:

Ko je poostrio definiciju i gde? Ko je imao pravo da to uradi? Imamo visedecenijsku definiciju genocida sadrzanu u Medjunarodnoj/im konvencijama koju je i SFRJ usvojila, a koju su posle i nacionalna zakonodavstva uvrstila u svoje KZ. Nema smisla.

 

P.S. Ne relativizujem niti cu ikad relativizovati masakr/zlocin u Srebrenici. Pitanje je samo kvalifikacije krivicnog dela.

Mislim da je prvo sudsko vijece koje je donijelo presudu bilo ono na sudjenju Generalu Krsticu.

Nakon te presude vise se nije odlucivalo da li je ili ne genocid, nego samo da li je ili ne neko kriv.

Mislim da je to jako osjetljiva tema,  i da nije produktivno polemisati, bar dok se na forumu ne odredi neki okvir u kojem se moze racionalno i argumentovano razgovarati a bez podizanja tenzija i pogresnih tumacenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Armin said:

Mislim da je prvo sudsko vijece koje je donijelo presudu bilo ono na sudjenju Generalu Krsticu.

Nakon te presude vise se nije odlucivalo da li je ili ne genocid, nego samo da li je ili ne neko kriv.

Mislim da je to jako osjetljiva tema,  i da nije produktivno polemisati, bar dok se na forumu ne odredi neki okvir u kojem se moze racionalno i argumentovano razgovarati a bez podizanja tenzija i pogresnih tumacenja.

Ja pokusavam godinama na tu temu da polemisem. Svi nacionalisti po Tw i FB su ili mene ili ja njih blokirao zbog ove teme.

Kazu nije bio i tacka ili...Bio i tacka.

Meni ovakvom to nije dovoljno. Ali, ok. Razumem  pojacane emocije kod ove teme, razumljivo je 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Ja pokusavam godinama na tu temu da polemisem. Svi nacionalisti po Tw i FB su ili mene ili ja njih blokirao zbog ove teme.

Kazu nije bio i tacka ili...Bio i tacka.

Meni ovakvom to nije dovoljno. Ali, ok. Razumem  pojacane emocije kod ove teme, razumljivo je 

Zvanicni stav na ovom forumu je da se ne smeju negirati odluke Haskog suda. 

E sad, i Srbija je u obavezi da ne negira te odluke sto je u direktnoj suprotnosti sa rezolucijom o Srebrenici na koju se fikus premijerka poziva. 

Ja sam stava da se o svemu moze pricati i polemisati, ali se slazem sa @Arminda se o tome ovde moze racionalno polemisati tek kad se odredi neki okvir za diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CLASH said:

Zvanicni stav na ovom forumu je da se ne smeju negirati odluke Haskog suda. 

E sad, i Srbija je u obavezi da ne negira te odluke sto je u direktnoj suprotnosti sa rezolucijom o Srebrenici na koju se fikus premijerka poziva. 

Ja sam stava da se o svemu moze pricati i polemisati, ali se slazem sa @Arminda se o tome ovde moze racionalno polemisati tek kad se odredi neki okvir za diskusiju.

Ako je stav da mora da se uvazi kval.dela kao genocid, jer je sudsko vece bilo kog suda tako odlucilo u presudi - ok. Ne slazem se obzirom da imamo definiciju u Medj.konvenciji koja je iznad bilo kakve presude u kont.pravu.

 

Ali, postujem stav foruma. Voljan za debatu ako se dogovorimo oko pravila. Pozz

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mama_mia said:

Evropski parlament je usvojio amandman kojim se osudjuje poricanje srebrenickog genocida u Srbiji.

Debata oko toga bi se sastojala u cemu tacno?

 

Naprimer o tome bi se moglo diskutovati.

Zasto je stav srpskih zvanicnika da nije bio genocid.

Medjutim to bi vrlo brzo preraslo u jeste genocid/nije genocid/sta je definicija/ sta nije definicija i eto ti banovanja koliko hoces.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...