Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

stranci kostaju poprilicno ako zelis cavi paskvala, trinkijerija ili pedra martineza. ali kapiram da ima dosta manje zvucnih trenera koji bi mogli da vode zvezdu. doduse, stavili su onaj glupi propis da stranac mora da bude ovencan sampionskim lovorom, pa je tako eliminisan plaza, npr.

ne vidim zasto je rizik sa jovanovicem iz fmp-a manji nego sa nekim strancem. jezik vise nije problem, svi govore engleski, pa je ta prica "samo jovanovic ako ne moze radonja" po meni besmislena.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

@kokodakalo

Mislim da cak ni to kasnjenje plata nije prevelika muka. Sacekaju oni malo, cak neki i do kraja sezone, pa lepo lupe BAT i ti mozes da se slikas. Naplate se oni kad tad. To je mozda ranije bila muka.

 

Ali tacno je da su skupi i da ih nema mnogo koji bi da dodju ovde. Tako da je Radonja i nama najbolja opcija a verujem i mi njemu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ulicni basketas Laki said:

887e86be1074a630890ab2e6e07bd04e.jpg

emoji7.png

Ne bih se ja lozio na rumorse. Kako rekose dobri upuceni. Hteli smo mi Paskvala, Trinkijerija, Martineza, Obradovica, verovatno jos neka zvucnija imena, a nekako uvek zavrsimo sa nekim Lazicem, Vukoicicem, , crnim Gavrilom i starcem Focom od stotinu leta.

Ali jbg, takav smo narod, volimo da nas loze, iako su nas preveslali stotinu puta.

Edited by Leonard
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Leonard said:

Ne bih se ja lozio na rumorse. Kako rekose dobri upuceni. Hteli smo mi Paskvala, Trinkijerija, Martineza, Obradovica, verovatno jos neka zvucnija imena, a nekako uvek zavrsimo sa nekim Lazicem, Vukoicicem, , crnim Gavrilom i starcem Focom od stotinu leta.

Ali jbg, takav smo narod, volimo da nas loze, iako su nas preveslali stotinu puta.

 

da, to je cesto modus operandi. hteli smo da kari ostane, nije moglo, mora milivoje lazic, nema ko drugi. hteli smo da radonja ostane, ali jbg nije hteo, pa moze samo alimpije, nema ko drugi. hteli smo cavi paskvala, ali jbg nije hteo, pa mora starac sako, nema ko drugi. sada hocemo radonju, al jbg, opet nesto zapelo, mora jovanovic, nema ko drugi. i tako se stalno guraju neki pocetnici iz predgradja, posto nema ko drugi.

Edited by Haggard
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

stranci kostaju poprilicno ako zelis cavi paskvala, trinkijerija ili pedra martineza. ali kapiram da ima dosta manje zvucnih trenera koji bi mogli da vode zvezdu. doduse, stavili su onaj glupi propis da stranac mora da bude ovencan sampionskim lovorom, pa je tako eliminisan plaza, npr.

ne vidim zasto je rizik sa jovanovicem iz fmp-a manji nego sa nekim strancem. jezik vise nije problem, svi govore engleski, pa je ta prica "samo jovanovic ako ne moze radonja" po meni besmislena.

 

Plaza može jer je osvajao Evrokup (i to dva puta), al' koliko je pravilnik genijalan najbolje govori to da recimo Jasikevičijus ne ispunjava kriterijume da vodi neki naš klub. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Plaza može jer je osvajao Evrokup (i to dva puta), al' koliko je pravilnik genijalan najbolje govori to da recimo Jasikevičijus ne ispunjava kriterijume da vodi neki naš klub. :lol_2:

Kako bi ga mazali i polivali po forumima, mogu da zamislim ... ono, koga ne bi :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leonard said:

Ne bih se ja lozio na rumorse. Kako rekose dobri upuceni. Hteli smo mi Paskvala, Trinkijerija, Martineza, Obradovica, verovatno jos neka zvucnija imena, a nekako uvek zavrsimo sa nekim Lazicem, Vukoicicem, , crnim Gavrilom i starcem Focom od stotinu leta.

Ali jbg, takav smo narod, volimo da nas loze, iako su nas preveslali stotinu puta.

 

U stvari je kranje jednostavno. Dobrog trenera moraš dobro da platiš. I tu se završava sva filozofija.

 

Nećeš? Zavšiš sa Lazićem & co.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očito se pare na kraju uvek nađu za ono što ti treba, iskustvo to govori sasvim jasno. E sada, poenta je što nekom od ovih što treba dobro da ih platiš, teško ćeš da uvališ rekreativca za drugog pleja.

 

Pa onda ispadnu iz gepeka neki Alimpijevići i slični rabotnici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Predragdjape said:

Neki igraci, treneri imaju izuzetno poverenje u menadzera i slusaju svaki njihov savet recimo... Misko mu sigurno moze srediti klub gde bi imao vecu platu a manji pritisak nego kod nas. Pritom, i Radonjic zna da krece u stvaranje novog tima, i to bez osnovne pozicije plejmejkera, a ako stvari ne krenu najbolje, pljuvanje i prozivanje je vec standardno...

 

Cenim da bi Radonjić imao do sad neviđeni kredit na ovim prostorima, po tom pitanju. Ne samo zbog predhodnih uspeha, nego i zbog toga čega se sve nagledašmo posle njegovog odlaska.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Vrhunski (skup) trener traži i skupe igrače, ozbiljan i garantovan budžet ... to je tako i ne biva drugačije.

Probali smo sa Karijem i prosečnim igračima pa nije išlo ...  džaba, ne ide to. Nije Ferari za sirotinju.

 

Ne mora Ferrari moze i neka Kia, Hyundai

🙂

 

Sakota=Zaporozac

Edited by propolis
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Plaza može jer je osvajao Evrokup (i to dva puta), al' koliko je pravilnik genijalan najbolje govori to da recimo Jasikevičijus ne ispunjava kriterijume da vodi neki naš klub. :lol_2:

 

moguce da sam nesto pomesao onda, znam da je neki spanac trebalo da preuzme zvezdu nakon alimpija, pa nije mogao jer nije osvajao titule. moguce da je to bio sito alonso onda.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Haggard said:

 

moguce da sam nesto pomesao onda, znam da je neki spanac trebalo da preuzme zvezdu nakon alimpija, pa nije mogao jer nije osvajao titule. moguce da je to bio sito alonso onda.

 

Jeste Sito Alonso, ponuđen nama kada i Cedeviti... Za njega i bolje što nije mogao da nas preuzme, realno je tanak trener. Inače, strani trener mora da ispuni neki od sledećih kriterijuma:

 

- Da je u poslednjih 5 godina osvojio prvenstvo Španije, Italije, Grčke, Francuske, Turske, Nemačke, ili VTB 

 

- Da ima osvojenu Evroligu, Evrokup, ili FIBA Ligu Šampiona

 

- Da je bio prvi trener NBA ekipe tri sezone

 

- Da ima osvojen NCAA

 

- Da je kao selektor reprezentacije osvojio medalju na prethodna tri SP, EP, ili OI, ili da ima zlato sa nekog od tih takmičenja bez vremenskog ograničenja

 

 

Baš bih voleo da znam koja je pametna glava ovo smislila  :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto se pregovaralo sa Teom i stranim trenerima!

 

 

Kako ja mogu da budem protiv njegovog dolaska u Zvezdu kad nikakvi pregovori ne postoje – kaže Miško Ražnatović za MaxBet sport.

Da li bi eventualni dolazak Radonjića zavisio od Zvezdinog učešća u Evroligi?

Ne znam od čega bi zavisilo, nikakvi pregovori oko dolaska Radonjića u Zvezdu se ne vode – odgovorio je Ražnatović.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Leonard said:

Kao sto se pregovaralo sa Teom i stranim trenerima!

 

 

Kako ja mogu da budem protiv njegovog dolaska u Zvezdu kad nikakvi pregovori ne postoje – kaže Miško Ražnatović za MaxBet sport.

Da li bi eventualni dolazak Radonjića zavisio od Zvezdinog učešća u Evroligi?

Ne znam od čega bi zavisilo, nikakvi pregovori oko dolaska Radonjića u Zvezdu se ne vode – odgovorio je Ražnatović.

 

A inace je ranije uvek nama svima saopstavao unapred da se pregovara sa igracima, da su pregovori u toku i ostaje samo da se definisu detalji ugovora?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kankkunen said:

Vrhunski (skup) trener traži i skupe igrače, ozbiljan i garantovan budžet ... to je tako i ne biva drugačije.

Probali smo sa Karijem i prosečnim igračima pa nije išlo ...  džaba, ne ide to. Nije Ferari za sirotinju.

 

kari je potpisao na 3 ili 4 godine. ta prva ili bolje rečeno, nulta, je trebalo da služi da se uspostave neki principi u procesu rada, eventualno zadrži par igrača koji su kroz tu sezonu dokazali da mogu imati nekakvu ulogu (ako me sećanje dobro služi, branko lazić i subotić su uz tajino zlato ostali i sledeće sezone, pa je tozla otišao vrlo brzo) - jer u toj sezoni zvezda nije imala nikakav prolaz igde osim da drmne partizan koji je bio 3x jači.

 

dakle, nije to bio pokušaj da se sa levacima i strava trenerom uradi nešto, već da se pripremi teren za the sezonu, koja se nakon leta ispostavila kao sezona koju počinjemo sa najneiskusnijim trenerom svih vremena, zatim je nastavio vukoičić pa završio radonjić.

 

kari ferari je fino vozio tu sirotinju u završnici, baš sam bio ponosan na ekipu.

e sad, zašto je kari-ferari otišao a za njim i svaki trener koji je uspeo da uradi nešto (pa nije dobio otkaz), je već pitanje za modus operandi kluba i onoga koji donosi sve odluke.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...