Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, laki pepe said:

Jasno da kod Radanova nema dovoljno kreacije za dva, ali u odnosu na Dobrica i Lazica iskorak je ogroman. On bi, bar u teoriji, mogao da kvalitetno napadne obruc kada mu se obezbjedi prednost, ima tu naznaka igre jedan na jedan i dva na dva, radni segment i fizika je tu, samo kada bi se moglo racunati na stabilan sut iz spot apa.

 

Jbg, nikako sa tim mladjim igracima da izguramo do kraja. Borisa ima sut vise nego odlican, igra solidno odbranu dva tri meca, a onda kad potone u tom dijelu kao da je pao s Marsa.

Radanov ima mnogo manje izrazenih minusa u igri, ali ako ne bude tak sut pouzdan ostace iza Dobrica.

Radanov nema srce i muda a Simanic glavu, to je vise nego prosto i ocito.

 

Dobric ima oba a Laza isto jos i obimnije. Radanov nije u kontinuitetu uspeo da iznese sezonu u FMP-u. 

 

On bi morao u neki drugi ABA tim da se vidi od cega je. 

 

Izguralo se sa Guduricem i Dobricem.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

Ja ne znam ko insistira na domacem pleju ili back up centru. Nije nigde odredjeno na kojoj poziciji domaci igraci moraju da igraju, ja samo smatram da je bitno da ih ima u odredjenoj meri, ne zbog srpske kosarke ili nase dece, to su prazne price, nego jer mislim da takvi timovi kod nas najbolje funkcionisu.

 

A mislim da je domaca osnova trenutno pristojna i da moze da se igra sa njom. I da nema razloga da dovodimo gomilu stranih igraca.

legenda insistira na domacem back up pleju. da ima sina ili barem ladyboya od 190 insistirao bio on i na domacem bekup centru.

1 hour ago, propolis said:

Meni se dopadaju kao moguća pojacanja na 1, 2 i sva trojica su kombo :

Filip 

Twitching Sheldon - Reaction GIFs

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imam osecaj da ce Lazic ostati u Zvezdi do kraja karijere, hteli to neki ili ne. Ne pisem to da bih bio za ili protiv, takav mi je osecaj. On je u jednom trenutku mogao da bira i da ode negde, bio je trazen one sezone kada je Radonjic otisao. Samo tad. Sve posle nije. Ima 31 godinu, bice tu jos jedno 3-4 sezone.

 

Da je Lazicu pametnije davana minutaza, mislim da bi ostao u mnogo boljem odnosu sa navijacima. On nije kvalitetan kosarkas, ali tamo neki deveti, deseti igrac rotacije, sa izrazito definisanim ulogama na razbijanju pojedinih kretnji protivnika, kao i povremeni sut, koji je, da se ne lazemo, uvek imao kroz karijeru (dakle, samo sut iz mesta, bez spustanja lopte, bez kreacije), mogao bi da bude koristan.

 

Prica o Filipu Covicu je slicna. On nikada nije mogao da bude drugi plej Zvezde, prosto on nema potrebne fizikalije za ozbiljne protivnike. Treci plej, da... neki dvanaesti ili trinaesti igrac u timu da. Ali back up plej nikako. Preko njega su primani poeni konstantno. Kada bi on igrao, protivnici bi se ili odvajali ili stizali razliku. 

 

Dakle, ta dva momka su imala srece da dobiju mnogo bolje uloge nego sto su ikada zasluzili. Cak je, ako se dobro sezam, Filip imao bolju ulogu od Nemanje Nedovica, kod Karija, sto je velika mrlja na reputaciju sjajnog trenera.

 

To je moje misljenje za obojicu. U rosteru, ok, minutaza izmedju 5 i 10 minuta ok, ali neka vazna uloga, HELL NO!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

Lazic je bas kako kažu role player, a taj njegov role je samo Radonja znao da zarola dok je kod drugih izhgledao kao ispodprosecan košarkaš. 

 

 

Nego videh slike sa Kalisa, izašao Sakota napolje 🙂

Ima li vizir?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

Radanov nema srce i muda a Simanic glavu, to je vise nego prosto i ocito.

 

Dobric ima oba a Laza isto jos i obimnije. Radanov nije u kontinuitetu uspeo da iznese sezonu u FMP-u. 

 

On bi morao u neki drugi ABA tim da se vidi od cega je. 

 

Izguralo se sa Guduricem i Dobricem.

e najbolje da ga posaljemo u mzt. ne bih se slozio za muda. decko je na debiju za cz bacio u kontri dangi allayoop, a te sezone smo za dangu bacili dva alleyoopa. iako mi se cini da se ove godine dobro radi individualno u fmp, cini mi se da se sa radanovim najvise gresi. njemu i jovanovic i dva pomocnika bukvalno celu utakmicu kenjaju posle svakog kontakta, suta, faula... i najjaci karakteri ne grade lako samopouzdanje, osim ako nisu mnogo glupi pa pucaju od istog bez osnova. covek je prosao sa radonjom dva puta pripreme, kod tomica je odigrao vrhunski super kup i prvi par tekmi i onda popio sut kartu... takvog igraca ti moras putisi makar i na stetu tima. radanov je polusezonu sabio, posle je pao i to je tacno, ali sad su mu prelomne godine kad moze odskociti

 

 

2 hours ago, laki pepe said:

A sta mislis pod Radonjom o

Nick Weiler Babb

 

 

nisam fan, ali ako bi neko mogao da ga poznaje do je radonja. sa garrettom je propusten momenat jbg covek ima 32 godine i godinu dana nije igrao. kad bi mogao jeftino da se pazari kao backup mozda bi rizik bio opravdan. evo karaicecevog skautinga od pre par dana

 

meni od interesantnih igraca, sad pitanje je koliko su dostupni 

PG NWG

SG/Sf james young

sf/PF bonzie colson

PF cam oliver, wenyen gabriel

C ben lammers, johnny hamilton, jeff withey

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

meni od interesantnih igraca, sad pitanje je koliko su dostupni 

PG NWG

SG/Sf james young

sf/PF bonzie colson

PF cam oliver, wenyen gabriel

C ben lammers, johnny hamilton, jeff withey

Pominjao sam ga nešto ranije, zanimljiv igrač ... al jbg.  

Quote

Nes Ziona inks Cameron Oliver

od pre neki dan ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nate said:

e najbolje da ga posaljemo u mzt. ne bih se slozio za muda. decko je na debiju za cz bacio u kontri dangi allayoop, a te sezone smo za dangu bacili dva alleyoopa. iako mi se cini da se ove godine dobro radi individualno u fmp, cini mi se da se sa radanovim najvise gresi. njemu i jovanovic i dva pomocnika bukvalno celu utakmicu kenjaju posle svakog kontakta, suta, faula... i najjaci karakteri ne grade lako samopouzdanje, osim ako nisu mnogo glupi pa pucaju od istog bez osnova. covek je prosao sa radonjom dva puta pripreme, kod tomica je odigrao vrhunski super kup i prvi par tekmi i onda popio sut kartu... takvog igraca ti moras putisi makar i na stetu tima. radanov je polusezonu sabio, posle je pao i to je tacno, ali sad su mu prelomne godine kad moze odskociti

 

 

 

nisam fan, ali ako bi neko mogao da ga poznaje do je radonja. sa garrettom je propusten momenat jbg covek ima 32 godine i godinu dana nije igrao. kad bi mogao jeftino da se pazari kao backup mozda bi rizik bio opravdan. evo karaicecevog skautinga od pre par dana

 

meni od interesantnih igraca, sad pitanje je koliko su dostupni 

PG NWG

SG/Sf james young

sf/PF bonzie colson

PF cam oliver, wenyen gabriel

C ben lammers, johnny hamilton, jeff withey

 

Odlican skorer i bio je odličan u Tofasu do teške povrede koja ga odvojila od parketa godinu dana. 

Kad smo kod Tofasa, Mehia što je stariji to bolji. Mogao bi da ga uporedim sa Kinsijem po stilu igre. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, laki pepe said:

A sta mislis pod Radonjom o

Nick Weiler Babb

 

Isti koledž ista visina, al nije isti nivo ... gledao sam Ludvigsburg par puta, nisam ga upisao u beležnicu :lol_2:

Pratim neke timove koji rade dobar skauting... ono, jeftino a radi posao. Tofaš, Vehta ... neki izraelski klubovi, i tako ... :classic_smile:

Zanimljiv mi je Marcus Foster iz Holona (Izrael) ... ima čak i u KLS zanimljivih igrača, al otom potom. :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Isti koledž ista visina, al nije isti nivo ... gledao sam Ludvigsburg par puta, nisam ga upisao u beležnicu :lol_2:

Pratim neke timove koji rade dobar skauting... ono, jeftino a radi posao. Tofaš, Vehta ... neki izraelski klubovi, i tako ... :classic_smile:

Zanimljiv mi je Marcus Foster iz Holona (Izrael) ... ima čak i u KLS zanimljivih igrača, al otom potom. :smiley33:

Pogledao par videa i statse iskreno. Mislio vise da je bek. A ono 196 visina, solidan hendling, baca pasove sa obje ruke, forma suta sasvim ok. Pomislih kao nacrtan za Radonju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, laki pepe said:

Pogledao par videa i statse iskreno. Mislio vise da je bek. A ono 196 visina, solidan hendling, baca pasove sa obje ruke, forma suta sasvim ok. Pomislih kao nacrtan za Radonju.

Sve OK :thumbsup:  ... e sad, ako nam treba komadant parade, neko ko će imati ključeve ... onda :smiley33: ne znam koga bih izabrao od svega što nam je dostupno.

Cenim da će to struka odraditi kako valja.

Link to comment
Share on other sites

Prvo i najbitnije pitanje je trener. Dzabe i da ubodes sa svim strancima ako ce Gavra da ti sedi na klupi dva meseca, a onda ga zameni Sakota.

 

Da se nadamo da se Covic opametio malo nakon ove sezone. Ogromna ulaganja i nikad disfunkcionalnija ekipa, poluprofesionalac u timu i jezivo vodjenje sa klupe. Sada imamo i licni primer da vise para ne donosi nuzno bolje rezultate. Ako ne Radonja, onda treba dovesti ozbiljnog trenera, platiti ga i pustiti ga da radi.

Edited by Del Piero
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Prvo i najbitnije pitanje je trener. Dzabe i da ubodes sa svim strancima ako ce Gavra da ti sedi na klupi dva meseca, a onda ga zameni Sakota.

 

Da se nadamo da se Covic opametio malo nakon ove sezone. Ogromna ulaganja i nikad disfunkcionalnija ekipa, poluprofesionalac u timu i jezivo vodjenje sa klupe. Sada imamo i licni primer da vise para ne donosi nuzno bolje rezultate. Ako ne Radonja, onda treba dovesti ozbiljnog trenera, 

 

 

1 hour ago, Del Piero said:

platiti ga i pustiti ga da radi.

Uf ne ide ovo uz Nebojsu nikako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...