Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

54 minutes ago, Stiletto said:

 

 Moja sestra iz Rijeke je tokom godina nakupila nekoliko tih kutija, skupljao je ceo njen razred u osnovnoj tako da je uvek bilo nekog za menjažu duplikata. Ovde u Beogradu nije bilo džoranja za Životinjsko carstvo, uglavnom Fudbaleri i timovi, svetska i evropska fudbalska prvenstva plus ultra popularni albumi poput Vinetu ili Tarzan.

E dobro da si me podsetio na Vinetua i Old Seterhenda! Koliko se secam slicice su bile fotografije iz filma, a glumac koji je glumio Vinetua je bio nas covek, Gojko Mitic.

Link to comment
Share on other sites

Čokoladice od 15 grama Životinjsko carstvo se proizvode od 1938. dok album kreće 1956. i izdaje se do danas.

Just now, Newcastle said:

E dobro da si me podsetio na Vinetua i Old Seterhenda! Koliko se secam slicice su bile fotografije iz filma, a glumac koji je glumio Vinetua je bio nas covek, Gojko Mitic.

 

Vinetua je igrao Francuz Pjer Bris, Gojko je igrao nekog drugog indijanca.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stiletto said:

Čokoladice od 15 grama Životinjsko carstvo se proizvode od 1938. dok album kreće 1956. i izdaje se do danas.

 

Vinetua je igrao Francuz Pjer Bris, Gojko je igrao nekog drugog indijanca.

Tacno, Pjer Bris je bio Vinetu, mada su ti indijanci svi isti 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
40 minutes ago, Constantin said:

Šta ti se nametnulo kao mogući odgovor ?

 

Tad anije bilo mašina za sušenje veša pa su htele da znaju kad mogu da rasprostru veš da se suši. 

A, muškarci mogu na pivo i po kiši i po vrućini.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Volim da znam i proverim zato što onda znam kako da s obučem ili decu kad su bila mala. I danas isto, uvek otvorim vrata, izadjem da osetim temperaturu, pa donesem odluku. Neverovatno mi je koliko ljudi izadju napolju bez ikakve provere vremena (pričam specifično za ovde gde se zaborave tokom zime, pa nose šortseve i japanke). A ja jaknu, kapu, šal, čizme). 🙂 Doduše, danas manje više svi voze automobile od-do, tako da manje brinu o tome, pretpostavljam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ControlFreak said:

Volim da znam i proverim zato što onda znam kako da s obučem ili decu kad su bila mala. I danas isto, uvek otvorim vrata, izadjem da osetim temperaturu, pa donesem odluku. Neverovatno mi je koliko ljudi izadju napolju bez ikakve provere vremena (pričam specifično za ovde gde se zaborave tokom zime, pa nose šortseve i japanke). A ja jaknu, kapu, šal, čizme). 🙂 Doduše, danas manje više svi voze automobile od-do, tako da manje brinu o tome, pretpostavljam.

Hillbilly vole da nose bermude zimi, ali mi nikada nisu bili jasni Indusi/Pakistanci, oni kao da su svi odrasli na Himalajima. Nisam mogao da verujem kada sam ih u Kanadi video u onim papucama na -40. 

Mi dok smo bili u Salt Lake-u moji klinci zimi krenu u skolu u majci kratkih rukava i zimska jakna preko togo. Ja naravno , poucen od roditelja, krenem da se derem, idi po dzemper, sal, kapa, a zena me gleda kao da sam senuo. Pusti decu da nose sta hoce, a realno i sto bi se trontali kao mi. Iz kola u skolu, iz skole u autobus koji ih istovari maltene pred kucom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 2:03 PM, ControlFreak said:

Volim da znam i proverim zato što onda znam kako da s obučem ili decu kad su bila mala. I danas isto, uvek otvorim vrata, izadjem da osetim temperaturu, pa donesem odluku. Neverovatno mi je koliko ljudi izadju napolju bez ikakve provere vremena (pričam specifično za ovde gde se zaborave tokom zime, pa nose šortseve i japanke). A ja jaknu, kapu, šal, čizme). 🙂 Doduše, danas manje više svi voze automobile od-do, tako da manje brinu o tome, pretpostavljam.

Cerka je otisla u USA u Julu sa namerom da ostane 2 meseca i da se vrati. U Avgustu stuze obavestenje iz skole da za nju nema ni 30% fonda casova, resila je da ostane, da se ne vraca. Dogovorimo se  da joj posaljem zimsku garderobu uz napomenu da spakujem samo cizme,  perjanu jaknu, nekoliko dzempera od kashmira i shtlanda, da to ne kupuje jer je skupo.Proverim geografsku shirinu i duzinu Ilinoisu i vidim - zime bas ostre, Kanda im je u komsiluku.  Mislila sam da se podrazumeva topli donji ves, trenerke "za po kuci", zimski bade mantil, znam koliko voli da se vikendom razvlaci do podne u pizami pa spakujem i zimske pizame, zimske carape kratke i dugacke, sto da se dete trosi.....bude to paket tezak oho ho, kostalo boga oca da se posalje. I dobijem jedno "Mamaaaa......" kad je paket stigao gde treba. Posle je gledam na Vajberu, javlja se iz dnevne sobe, Decembar a ona u majici sa kratkim rukavima kao da je leto. I tako, posle 25 srpskih zima u kojima plina malo ima, malo nema a kad ga ima skup je kao otrov pa se stedelo i troslojno oblacilo i po kuci, dete mi se, konacno, lepo ugrejalo. "Amerika, zemlja velika....."kako ide ona pesma....?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...