Jump to content

Totalna preporuka


dali_man

Recommended Posts

On 8/30/2022 at 2:45 PM, BojanaCZV said:

Dajte ovde neki film 🙂

 

Evo ti dva: :ss:

 

images?q=tbn:ANd9GcSObvAvTibbMZ47hnPlZzX

 

Sjajan - onako baš Lurmanovski... Šljašteći,topao.

Batler je pokidao ko Elvis.

 

MV5BODAxNGFhMTEtYWMzYy00NTlkLTk4OGUtMDk2

 

E na ovaj sam ponosan. Sam sam ga otkrio...

Volim Tartakovskog još od "Dva glupa psa" ali sad je zeznuo i "Samuraj Džeka".

Animacija standardno prelepa,sa Korbenovskim elementima a kadrir'o ga je ko Ajzenštajn :s_d:

Ja ti preporučujem film ali čisto da znaš da ima i serija jednako raskošna.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pogledah ga sinoc ponovo, nakon mnogo godina..proslo je bar 10 ..ali mislim da ne gresim sto o filmu pisem na ovoj temi.

Sever-severozapad (North by Northwest) (1959) avanturisticni spijunski triler

Roger Thorhill (Cary Grant) je sredovecni,ugladjen i kulturan muskarac,dvaput razveden,koji se odjednom nadje u spijunskoj intrigi koja mu preokrece zivot - biva kidnapovan, namesta mu se zlocin, progone ga, bezi, a pomaze mu lepa i tajanstvena plavusa (a kakva drugacija kod Hitchcocka?) Eve (Eva Marie Saint).
Ovaj spijunski triler imponuje uzbudljivom pricom, bogatim likovima, izvrsnim dijalozima, nadahnutim humorom i majstorskom naracijom,ali iznad svega genijalnom rezijom.

Zanimljivo mi je kako sam nekada (pre dvadesetak godina) upravo Sever-severozapad dozivljavao najboljim Hitchcockovim filmom,a danas mi je to mozda ipak Vrtoglavica.  Do mene je i do mojih pogleda koji se nekada i menjaju sa godinama. Film nista od kvaliteta nije izgubio;naprotiv.

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 10:10 PM, Drug Crni said:

Pogledah ga sinoc ponovo, nakon mnogo godina..proslo je bar 10 ..ali mislim da ne gresim sto o filmu pisem na ovoj temi.

Sever-severozapad (North by Northwest) (1959) avanturisticni spijunski triler

Roger Thorhill (Cary Grant) je sredovecni,ugladjen i kulturan muskarac,dvaput razveden,koji se odjednom nadje u spijunskoj intrigi koja mu preokrece zivot - biva kidnapovan, namesta mu se zlocin, progone ga, bezi, a pomaze mu lepa i tajanstvena plavusa (a kakva drugacija kod Hitchcocka?) Eve (Eva Marie Saint).
Ovaj spijunski triler imponuje uzbudljivom pricom, bogatim likovima, izvrsnim dijalozima, nadahnutim humorom i majstorskom naracijom,ali iznad svega genijalnom rezijom.

Zanimljivo mi je kako sam nekada (pre dvadesetak godina) upravo Sever-severozapad dozivljavao najboljim Hitchcockovim filmom,a danas mi je to mozda ipak Vrtoglavica.  Do mene je i do mojih pogleda koji se nekada i menjaju sa godinama. Film nista od kvaliteta nije izgubio;naprotiv.

 

Baš mi je prijalo da ga ponovo pogledam.Kao što si napisao,film ništa od kvaliteta nije izgubio.

Nego,koliko je Hičkok bio genijalan.Njegovi filmovi su pravo uživanje.

Teško je izdvojiti omiljenog režisera,ali on je svakako jedan od njih.

Sad sam se primio i verovatno ću nastaviti sa Vrtoglavicom :classic_biggrin: .

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

MV5BM2I0ZDcyYzItMGEyNi00YWVhLTlmNTQtOWVlYjE1ZGVhNWM0XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_FMjpg_UX1000_.thumb.jpg.b1f0e06812093636211d4f0525d35b85.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt14444726/

 

Meni je bio odličan, vrlo lepo je snimljen, a i pod utiskom sam glume Cate Blanchette. Ona glumi svetski najpoznatiju dirigentkinju koju počinjemo da pratimo na vrhuncu slave i upoznajemo se sa njenim životom unazad, ali sama priča i nije najbitnija, više je fokus na njenoj ličnosti. Njen lik je izmišljen, ali je u filmu povezan sa stvarnim ličnostima i meni to uvek doda neku dodatnu draž.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 10:10 PM, Drug Crni said:

Pogledah ga sinoc ponovo, nakon mnogo godina..proslo je bar 10 ..ali mislim da ne gresim sto o filmu pisem na ovoj temi.

Sever-severozapad (North by Northwest) (1959) avanturisticni spijunski triler

Roger Thorhill (Cary Grant) je sredovecni,ugladjen i kulturan muskarac,dvaput razveden,koji se odjednom nadje u spijunskoj intrigi koja mu preokrece zivot - biva kidnapovan, namesta mu se zlocin, progone ga, bezi, a pomaze mu lepa i tajanstvena plavusa (a kakva drugacija kod Hitchcocka?) Eve (Eva Marie Saint).
Ovaj spijunski triler imponuje uzbudljivom pricom, bogatim likovima, izvrsnim dijalozima, nadahnutim humorom i majstorskom naracijom,ali iznad svega genijalnom rezijom.

Zanimljivo mi je kako sam nekada (pre dvadesetak godina) upravo Sever-severozapad dozivljavao najboljim Hitchcockovim filmom,a danas mi je to mozda ipak Vrtoglavica.  Do mene je i do mojih pogleda koji se nekada i menjaju sa godinama. Film nista od kvaliteta nije izgubio;naprotiv.

 

 

Meni idu ovim redosledom:

 

1. Vertigo

2. Marnie

3. North by Northwest

Edited by drgnk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MV5BNjM2MjMwNzUzN15BMl5BanBnXkFtZTgwMjEzMzE5MTE@._V1_.jpg.1caa5fb95717709ccb52a954df1d7bac.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0060107/

 

Na Božić sam prvi put pogledao ovo remek delo čije sam gledanje odlagao godinama i drago mi je da sam baš na taj dan na kraju i pogledao. Lakoća režije mi je neverovatna, kakvi su to kadrovi, kako kamera klizi i vodi te, fascinantno. Glumci su savršeno izneli svoje uloge, a naročito tu mislim da je glumac koji je glumio Rubljova imao težak zadatak da prenese njegovu ličnost i da nam objasni to njegovo posrnuće i uzdizanje sa jako malo izgovorenih reči što je dodatno pojačano i time da se u određenim delovima filma uopšte ne pojavljuje. Za kraj ne mogu da se ne zapitam kako je moguće da je film u kojem se kao temelj Rusije navodi pravoslavna vera, uspeo da bude snimljen u SSSR-u.

 

Moram u skorije vreme da okajem grehe počinjene odlaganjem gledanja filmova Andreja Tarkovskog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 10:16 AM, Klotzen said:

 

Neko je pisao o ovom filmu davno i nikako nisam mogao da nađem taj post iako sam čekirao film za gledanje. Sad bar znam ime.

RImejk italijanskog Sono tornato, sa, logično Musolinijem. Meni je taj bolji, ali ja sam subjektivan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Babylon (2022.) 

https://m.imdb.com/title/tt10640346/

 

Fantastičan film, fantastična glumačka postava. 

 

Traje dugo, tri sata, priča ima dosta prelaza sa sporijih scena na potpuno ludilo uz brdo eksplicitnog sadržaja.

 

Holivud, filmska industrija dvadesetih godina i prelazak na tonske filmove, različiti prikazi muka i poroka tadašnjih glumaca i celog tog filmskog sveta. 

 

Iako nisu isti, ima mi delimično vajb kao Once Upon a time in Hollywood samo mi je solidno brži, a po mom mišljenju i bolji. 

 

Celokupan rad kamere, prelazak s jedne scene na drugu - nisam filmski stručnjak zaista, ali meni je ovo razlog zbog čega volim filmove i idem u bioskop. Baš sam uživao. 

 

I da - Margot i Bred Pit su još jednom pokazali kakve su glumčine. 

Edited by мајор јосип
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...