Jump to content

Recommended Posts

Da otvorimo prvenstvo sa par tipova

 

Rusija-Nigerija  Hot2 (-3.5)  maxbet

 

Verovatno derbi prvog dana takmicenja. Mozda samo na papiru jer Rusija na SP dolazi osakacena povredama i sa veoma skromnim timom. Dovoljno je samo pomenuti da nece igra Aleksej Sved, Mozgov, Dmitri Kulgain, Hvostov, Bolomboj...dakle cela jedan petorka igraca.

U takvoj sutuaciji zaista ne vidim kako reprezentacija Rusije moze da isparira Nigeriji koja u svojem timu poseduje bivseg MVP-a EL Ekpea Juda, NBA igraca Okogija i Aminua, ex NBA igraca Diogua, snaznog centra Baskonije Erika. Istina, malo je neujednacen kvalitet ekipa na unutrasnjim i spoljim pozicijama, ali mislim da ce upravo preko centara ekipa Nigerije praviti veliku stetu Rusiji koja je na toj poziciji spala na Zubkova i Ivlela koji su za tu poziciju ispodprosecne visine. 

Ocekujem da Nigerija dobije ovu utakmicu i pokrije ovaj hednikep. 

 

 

Filipini-Italija H1 (17.5)   maxbet

 

Malo rizicniji tip za kladjenje ali po meni svakako vredi probati. Po meni potpuno razocaravajuca igra Italije kroz ove pripremne utakmice. Besomucno pripaljivanje trojki Belinelija, Galinarija i ekipe iz bilo koje pozicije bez imalo savesti i bez nekog autoriteta trenera Saketija. Ne verujem da se mnogo toga moze promeniti za samo par dana na ovom prvenstvu. 

Bez dileme oni su veliki favoriti na ovom susretu i pored te 'ne timske' igre, ali pitace se nesto i tu freneticni Filipinci. Nacija koja bezuslovno voli kosarku ali kojoj Bog na zalost nije dao fizikalije za istu. 🙂 Zato je njih uvek tu odlicni bivsi NBA igra Andrej Blec, koji ce i ovde svaku utakmicu flertovati sa triple doublom. 

U teoriji Filipincima najvise problema prave visoke ekipe sa dobrim centrima, a to je upravo ono gde je Italija najslabija jer je njihov najvisi igrac Danilo Galinari sa tek 204 cm. To me i najvise ohrabruje da odigram ovaj tip, i mislim da bi FIlipini ne bi trebali da izgube mec sa vise od 17 poena.

 

 

Angola-Srbija  D- (64.5) maxbet

 

Nasa reprezentacija nakon Indijanapolisa 2002. i Turske 2010. godine, i trece Svetsko prvenstvo otvora utakmicom protiv Angole. Verujem i da svaki ljubitelj zna kako se slavno zavrsilo ovo prvo, a tragicno ono drugo.

Oba ova duela su zavrsena ubedljivim pobedama Srbije. Za ocekivati je da se ta slika ponovi i ovog puta. Jednostavno razlika u kvalitetu ove dve reprezentacije je prevelika. Ono sto ocekujem od nase reprezentacije je da od starta nametne svoj tempo igre i da pokaze svoju klasu u odbrani koja ih je krasila kroz ove pripremne utakmice i zbog koje nas vecina kosarkaskih trenera i strucnjaka u raznim anketama  smatra za ekipu koja ce verovatno igrati najbolju odbranu na prvenstvu. 

Tesko ce Angola uspeti da pridje blizu reketa najvise reprezentacije na prvenstvu, a suterski jednostavno nisu toliko dobri da bi uspeli da predju zadatu granicu. 

Moj ti za ovu utakmicu je Angola postize manje od 64.5 poena. 

 

Edited by MrTripleDouble
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo za Rusiju i Italiju je potcjenjivanje evropskih ekipa koje nad ovakvim protivnicima uvijek startuju sa ogromnom prednoscu u disciplini i cvrstini. 

Licno bas mnogo simpatisem Afrikance i volio bih da se desi neki upset, ali iskreno mislim da je to SF.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ajde za Rusiju da se i slozim donekle, ali mi ni oni ne ulivaju neko poverenje sa onakvim timom. Stoji da imaju prednost u svakom smislu sto se strucnog staba tice, ali za Italijane ne mogu nikako da se slozim. Nije hendikep 7 ili 8 poena...treba dobiti nekog 20 razlike sa onako nedisciplinovanom igrom. 

 

No ne treba se zaletati nekim jakim ulozima prvo kolo, dva. Ja licno to ne radim i ona mi uglavnom sluze da bolje skautiram ekipe, jer ne moze sve da se vidi u pripremnim utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

Mocart ima za nase granicu 79,5 trojke. Minus je 1,75, plus 1,95.

Da racunamo da igramo maksimalnih 8 utakmica, to je 10 trojki po mecu. Na 10 postignutih trojki 40% suta (a i ovo je odlican timski procenat) treba 25 sutnutih trojki. Mi imamo 3 centra koji ne sutiraju trojke plus Jovica koji je los u sutu za 3. Plus sto smo mi u pripremnim mecevima gurali loptu pod kos. Meni je ovo minus i od specijala samo mi je ovo zapalo za oko.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miskooo said:

Mocart ima za nase granicu 79,5 trojke. Minus je 1,75, plus 1,95.

Da racunamo da igramo maksimalnih 8 utakmica, to je 10 trojki po mecu. Na 10 postignutih trojki 40% suta (a i ovo je odlican timski procenat) treba 25 sutnutih trojki. Mi imamo 3 centra koji ne sutiraju trojke plus Jovica koji je los u sutu za 3. Plus sto smo mi u pripremnim mecevima gurali loptu pod kos. Meni je ovo minus i od specijala samo mi je ovo zapalo za oko.

 

Imamo jednog centra koji ne sutira trojke :P 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTripleDouble said:

Pa ajde za Rusiju da se i slozim donekle, ali mi ni oni ne ulivaju neko poverenje sa onakvim timom. Stoji da imaju prednost u svakom smislu sto se strucnog staba tice, ali za Italijane ne mogu nikako da se slozim. Nije hendikep 7 ili 8 poena...treba dobiti nekog 20 razlike sa onako nedisciplinovanom igrom. 

 

No ne treba se zaletati nekim jakim ulozima prvo kolo, dva. Ja licno to ne radim i ona mi uglavnom sluze da bolje skautiram ekipe, jer ne moze sve da se vidi u pripremnim utakmicama.

I ako mi se svidjaju tvoji tipovi,moram napisati da su Filipinci extremno nedisciplinovani i jako niski. Nece ITA imati problema daim udje pod kos a Blatche je vec poprilicno mator. Nigerija je favorit,igraju atipicno za Afrikance,dosta brzoali i efikasno. Imaju i kvalitetne fizicke igrace,ono sto je problem za Ruse sto nemaju ni oni dobrog PG i imace problema da se razigraju a nisu fizicki jaci od Nigerije,j a sam stavio solidno para na  Nigerija osvaja grupu kv 7. Angola je slabo organizovana ekipa i tesko ce preci to,jedino ako ne bude neki ogroman blow out pa se skroz opustimo.  Sve u svemu igrati na Azijate i Afrikance je uvek rizicno, ali svetsko je...

 

Meni se svidja npr Tunis da pokrije hendikep, nece Spanci siliti... a ovima je svaki mec da ne izgube obraz. Argentina bi mogla otici u vise poena, Koreja ima slabu odbranu a igraju brzo. Kina ce bas tesko dobiti  Slonovacu sa vise od 13 razlike, deluje mi bas puno. Iran sa Portorikom moze biti klanje i minus poena.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti  Uvek je dobro da se cuje i drugo misljenje. Sta tipujes ti sa utakmice Filipini-Italija? Imas nesto na umu ili za preskociti?

 

Zaboravio sam da bacim tip i sa uvek utakmice.

 

Poljska-Venecuela   ukupno poena (145.5) minus

 

 


Duel dve reprezentacije koji vrlo verovatno moze da odredi i putnika za drugi krug takmicenja, jer uz duzno postovanje Obali Slonovace, jedini pravi konkurent u ovoj grupi smrti 🙂 je domacin Kina. 

Venecuela godina igra tvrdu kosarku na mali broj poseda na celu sa energicnim Ce Garsijom. Ocekujem da takva bude i utakmica sa Poljskom kojoj fali par igraca.

Granica jeste nesto niza za standarde danjasnje kosarke, ali uzevsi u obzir kvalitet timova, stil igre, , kao i verovatno nervozu kod igraca na usled vaznosti ovog meca, najmanje sto ocekujem je leprsavu igru sa puno poena.

 

 

Da ne bih stavljao dupli post, bacicu ovde i par igraca. Verovatno stavljam ovo na jedan narodni tiket.Necu da drobim mnogo analizama. Granice su iz maxbeta, ne znam da li je jos neko vec izbacio igrace.

 

B.Marjanovic 9.5  +

C. Morais(Ang) 12.5  -

G.Browne(Pue) 10.5 -

M.Belinelii 15.5 +

A.Guo(Chi) 9.5 +

 

 

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

@MrTripleDoubleSlazem se sa tobom oko Poljske i undera, Venecuela igra na kos manje, a Poljska posle problema sa Lampeom igrala je lose pripremne meceve i ne znam sta da mislim o njima. Deluje da cebiti nervozan mec i da nece biti preko 140 poena. Mislim da si potcenio Obalu Slonavace, sumnjam da ce biti na 0-3. Poljska bi trebala biti prva, ali pripreme su im bile uzasne i Sloterim s ekasno pridruzio i nije bas u nekoj formi..Nemaju Gortata,Lampe...cak ni onaj Karnkovski mislim da nije tu..Pa su mi dosta upinti tu..po meni je tu sve otvoreno u toj grupi 

 

Filipini Italija moze biti ludo ako krenee Filipine sut. Blatche je mator,i maju te ludake iz njihove lige i nikad se ne zna, ali oni su fizicki jako slabi i ako ih ne krene sut onda su bas cao. Sigurno da znaju da im je ovo jedina prilika za prolaz pa mozda daju neki jaci otpor ali mi deluje da je Italija jako potcenjena na ovom prvenstvu..Oni su tek na kraju sklopili timi nisu igrali sa celim timom nijedan mec..Saketi voli brzu kosarku ali nema pleja za neki up tempo ali ako se ubrzaju ovde moze biti dosta poena a isto tako moze se desiti da Filipini cigle bacaju.Ne bih tu ja nista igrao, eventualno bih cekao live...mada iz ovog ugla deluje da je tvoj tip na mestu...ali ta njihova liga je poznatapo fixanju..oni su bas lud narod..ali ako ih nekrene sut..mogu izgubiti i 30..mada mislim da ti ide u prilog da ce imati dosta navijaca u hali 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Miskooo said:

Mocart ima za nase granicu 79,5 trojke. Minus je 1,75, plus 1,95.

Da racunamo da igramo maksimalnih 8 utakmica, to je 10 trojki po mecu. Na 10 postignutih trojki 40% suta (a i ovo je odlican timski procenat) treba 25 sutnutih trojki. Mi imamo 3 centra koji ne sutiraju trojke plus Jovica koji je los u sutu za 3. Plus sto smo mi u pripremnim mecevima gurali loptu pod kos. Meni je ovo minus i od specijala samo mi je ovo zapalo za oko.

 

Kad smo krenuli da resetamo ovo mi je prvo palo na pamet, stanite gde ste krenuli :

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...