Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

22 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ima li ko iskustava sa Mazdom 6? Trenutno imam dilemu izmedju nje i Mercedesa A klasa. 

 

Imao sam je (pre 10-ak godina) - "Sport Wagon" verziju, sa 3-litarskom V6 masinom i 6-brzinskim automatskim menjacem.

Iskustvo: odlican auto! Jedino sto je puklo, a i to u garantnom roku, je bio podesivi "lumbar support" u vozackom sedistu. Masina je verovatno nepoderiva. Odlicne kocnice, mocno "lezanje" na drumu.

Nije mi se svidjao radio (komplikovan), ali to retko koristim pa nije bilo bitno. Smetalo me samo sto su nocu instrumenti crveni (da sam mogao da biram, uzeo bih zeleno osvetljenje).

 

Sa Mercedesom nemam licnog iskustva, no nemam razloga da ne verujem da je i to odlican auto. No, deo cene ide i na ime.

Na drugoj strani, Mercedes ce verovatno puno sporije gubiti na vrednosti.

 

U svakom slucaju, ako kupujes polovna kola, uzmi onaj koji je bolje (ako je proverljivo) i redovnije odrzavan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovaj model izmedju 2012. i 2014. 

Ako je i Mercedes tih godina onda definitivno Mazda. Poznajem vlasnika velikog servisa, specijalizovan za "evropljane" i njegov je savet da ih treba izbegavati kada predju 6-7 godina. Tu mislim na Audi, BMW, Mercedes , Mini...

Covek kaze da kao vlasnik servisa treba da nadjes 20tak vlasnika Landrovera, jer od toga moze i da se zivi. Ljudi koji ih voze ih obozavaju, ne pitaju koliko kostaju popravke, a oni se stalno kvare.:classic_biggrin:

Za Mazdu sam od istog coveka cuo da imaju probleme samo ako im je ugradjen Jatco automatski menjac. Te modele treba izbegavati.

Mazdu 6 sam puno puta vozio kao rentacar, odlicno ide i u gradu i na putu, udobna, jako dobra potrosnja .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Malo sam se raspitivao koliko mogu da d adobijem za svoju Toyotu Camry XSE 2017 sa 147000 km i kada sam saznao, nisam mogao da vjerujem da mogu da dobijem te pare, te sam odlucio da je dam za noviji automobil. Ovaj model Toyote sve vise voze taksisti i ko hoce novu mora dugo da ceka, tako da se to proda zacas.

Izbor je pao na Subaru Outback XT 2020, auto koji vec razmatram duze vrijeme, jedan sam probao tamo negdje 2020 taman kada je pocela pandemija i to u Volvo dileru. Neko je kupio novog Outback-a i prepostavljam da mu se nije svidio iz istog razloga kao i meni, tj taj motor je bio kilav za tu tezinu, pa ga je zamijeno za Volvo i taj automobil je imao samo 6000 kmsagotovo svim opcijama, medjutim odustao sam zbog slabog motora.

Ovaj koji sam uzeo sada je turbo verzija, odlicna masina, mada sam razmatrao i jedan drugi sa 6 cilindara, medjutim prodao se u medjuvremenu.

Malo mi se ne svidja sto su gotovo sve kontrole na ogromnom touch screen-u, ali ne mogu se sve zelje ispuniti u zivotu :wink2:

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj Subaru izuzetno ruzan, nekako mi nije seo i dimenzije mi nisu proporcionalne. Prijatelj hoce da ga uzme, a ja ga odgovaram. Ne znam za kojeg Volva se mogao odluciti, jedino xc60 jer je xc90 izuzetno kilav. Ogroman a taj 2.0 jednostavno nema dovoljno snage i po magistralnim putevima nemam neku sigurnost prilikom preticanja, al je za sve ostalo vrhunsko auto. 
 

prijatelj je odusevljen sa tim subaruom, pri cemu je njegova dilema bila izmedju ram-a f150 i trenutno vozi amaroka. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2023 at 2:39 PM, Hertzog said:

Meni je ovaj Subaru izuzetno ruzan, nekako mi nije seo i dimenzije mi nisu proporcionalne. Prijatelj hoce da ga uzme, a ja ga odgovaram. Ne znam za kojeg Volva se mogao odluciti, jedino xc60 jer je xc90 izuzetno kilav. Ogroman a taj 2.0 jednostavno nema dovoljno snage i po magistralnim putevima nemam neku sigurnost prilikom preticanja, al je za sve ostalo vrhunsko auto. 
 

prijatelj je odusevljen sa tim subaruom, pri cemu je njegova dilema bila izmedju ram-a f150 i trenutno vozi amaroka. 

 

Ne odgovaraj prijatelja :capone: :classic_biggrin:

Zezam se, bez turba je kilav, sa turbom odlican. Volvo je previse skup, a nije bas pouzdan. Imao sam prije SAAB 9-5 i odlican dok je ispravan, ali zahtijeva previse odrzavanja, u poredjenju sa japanskim automobilima, pa sam se poslije toga ponovo vratio Tojoti.

Kazu da se njemacka (tu su i sveCka) auta dizajniraju tako da se ocekuje od vlasnika da ih redovno odrzava i ide na sve preporucene servise, a japanska sa pretpostavkom da ih vlasnik lose odrzava, tako da nije cudo sto se japanci manje kvare i duze traju.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
5 hours ago, Hertzog said:

Opet ja sa novim idejama. 
 

peugeot 3008 1.6 ili 1.5 motori sa nekih 130ks, ima li neko iskustva. 
 

cini mi se da je neko vozio pezo pa da zna kakvi su ovi motori. Godiste je tipa 2018-2020

 

Imam 508 1,6 benzin, 185KS, auto yebe kevu, ali na 90k otišlo turbo. Doduše, boli me qratz, plaća leasing. Inače, uživanje u vožnji.

Godište 2020.

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2023 at 4:34 PM, Hertzog said:

Opet ja sa novim idejama. 
 

peugeot 3008 1.6 ili 1.5 motori sa nekih 130ks, ima li neko iskustva. 
 

cini mi se da je neko vozio pezo pa da zna kakvi su ovi motori. Godiste je tipa 2018-2020

Napisaću ti iskreno mišljenje sa nadom da se nećeš naljutiti.

Mislim da se od njihovih dizela najpouzdanijim pokazao onaj BlueHDI sa 120 KS koji je u nekom trenutku izbačen iz produkcije. Od ova dva koje si naveo..hm..taj 1.5 dizelski blok (sa 130 KS) je baš dosta napljuvan. Imao je baš ozbiljnih stativa: od razvoda,radilice,usisa i turbine..Navodno su problem sa lancem rešili u novijim verzijama,ali ne znam šta je bilo sa ostalim stvarima.

Ja bih taj 1.5 zaobišao u širokom luku i gledao ili 1.6 ili 2.0. Obzirom na tu težinu i veličinu 3008 bih išao prvenstveno na 2.0 BlueHDI (150 KS manuelac ili 180 KS Aisin automatik).

Nedavno je onaj momak,Nemanja Autoanaliza baš predstavio jedan 3008 sa 2.0 agregatom..dizel,pa nađi recenziju na yt.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaš zašto? Zato što se sa autima i njihovim motorizacijama često i lako dolazi na skliski teren..svako tu ima svoje favorite,pa ako napišeš nešto loše o njima,kao da si im rod rođeni uvredio.

Inače se slažem za ponudu. Ja zato sve više gledam napolju oglase tj.ponudu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2023/12/19/nemci-ukinuli-subvencije-za-kupovinu-elektricnih-automobila

 

Quote

Nemačka više ne subvencioniše kupovinu automobila sa nultom emisijom štetnih gasova. Krajem aprila u ovoj zemlji na putevima je bilo oko 1,2 miliona potpuno električnih vozila, a cilj do 2030. je 15 miliona automobila bez CO2.

Nedavno je nemački ustavni sud odlučio da izvršna vlast više ne može da računa na 60 milijardi evra, niti ih može preneti u novu fiskalnu godinu, iako su u pitanju nepotrošena sredstva namenjena pandemiji Covid-19. Sredstva su bila osigurana u državnom budžetu na inicijativu Zelene stranke, a vlada je kroz subvencije od 2016. vratila kupcima oko 10 milijardi evra.

 

Prema prvim rezultatima prodaja EV u Nemačkoj je znatno opala od ukidanja subvencije. Sigurno je imalo uticaja na ovu odluku Mercedesa.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se vec to uveliko vrti na vestima (odluka za nastavak razvoja sus). Izgleda da su celnici dosli i preslisali politicare.  Sa rastom popularnosti AFD (desnice) i otvorene (ne)podrske CDU i koalicinog FDP-a, zelena politika je na klimavim nogama. Lako je tudjim k**** (parama) gloginje mlatit.  Nisu samo subvencije, niko nece da kupi auto gde vas ceka ceh pre ili kasnije od par desetina hiljada eura za zamenu baterije. Pogotovu oni koji voze polovnjake. Kome da prodaju aute par godina stare koje niko nece posle garantnog roka? O ceni nabavke i punjenja na brzim punjacim da ne pricamo. A ove zime imali smo 7 dana -10 stepeni. Svi su bili iznenadjeni kada su videli da njihov EV koji je letos imao domet 350km od WLTP obecanih 500, sada nema ni 200. Pizdeli po raznim emisijama. 

 

Ja treba u Novembru da zamenim auto. CX-5 puni 3 godine i ide nazad dileru ja uzimam novi auto, nisam ni pogledao nista van benzin dizel varijante i to strogo bez hibridnog dela. Cak se vodim time da kupim i god-dve mator auto. Samo da izbegem bilo sta sto ima bateriju (ne racunam akumulator 🙂 )

Edited by Dzoni_m
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedno je odluka da se nastavi sa razvojem sus motora, a sasvim nešto drugo je da će takvi motori biti u upotrebi najkasnije do 2050, kada će u Evropi po Pariskom sporazumu upotreba istih biti onemogućena. Ako teške industrije, gde je određene stvari sa trenutnom tehnologijom nemoguće elektrifikovati usled neophodnosti izuzetno visokih temperatura, planiraju u potpunosti da elektrifikuju, automobilska industrija u kojoj je čista tehnologija već komercijalno implementirana sigurno neće to izbeći. Uostalom, ti sus motori će moći da se prodaju u  BRIKS-u, a verovatno i u USA. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

 

 

Ja treba u Novembru da zamenim auto. CX-5 puni 3 godine i ide nazad dileru ja uzimam novi auto, nisam ni pogledao nista van benzin dizel varijante i to strogo bez hibridnog dela. Cak se vodim time da kupim i god-dve mator auto. Samo da izbegem bilo sta sto ima bateriju (ne racunam akumulator 🙂 )

 

 

Ja bih recimo uzeo Camry, sticajem okolnosti sam je baš imao rentanu u BG prošle jeseni i pao sam na dupe. Nije plug in nego mild hybrid + 2,5l benzin, auto yebe kevu. Naravno, varijanta je službeni na leasing tako da me bole uvo šta će biti sa baterijom posle 3 godine i pošto je litar ulja ili zimska guma.

 

Inače, Arteona sam vratio i uzeo Superba od kolege koji je dobio novi auto, apsurdistan korporacije, Arteon je samo za Board a ja sam ispod. Nema veze što je Arteon u opremi "socijal", motor od kosačice i krpena sedišta, to ne mogu da vozim, ali mogu Superba u koži, 4x4 i 150kW... 🤷

 

Nemam šta da naručim, car policy je zastarela već kad je objave, dok je napišu, dok odobre Francuzi, već pola auta se ne pravi, ili nisu motori ili oprema. Kodiaq neću a novi Superb liftback će možda početi da se prodaje na jesen, a kad ga poručiš čeka se godinu dana. Nešto se pričalo da će nam dati mesečni limit za leasing ali za sada ništa od toga. Drugar radi za Amerikance i ima limit 24000 CZK mesečno, za te pare je uzeo V90, mene Superb košta 22000, mogao bih da uzmem x drugih zanimljivijih i boljih automobila nego što je bezlični dosadni Superb za dede.

Edited by alberto.ascari
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

Ja bih recimo uzeo Camry, sticajem okolnosti sam je baš imao rentanu u BG prošle jeseni i pao sam na dupe. Nije plug in nego mild hybrid + 2,5l benzin, auto yebe kevu. Naravno, varijanta je službeni na leasing tako da me bole uvo šta će biti sa baterijom posle 3 godine i pošto je litar ulja ili zimska guma.

 

Da nije običan hibrid, koji nije ni mild ni PHEV? Meni se čini da su ti mild hibridi daleko najgora solucija, imaš zajebanciju sa tim elektromotorm, a emisije maltene kao kod sus motora. Ne znam kakav je leasing bio u pitanju, ali sam prilično siguran da banke koje se lože na to da imaju zeleni portfolio neće da finansiraju kredite za mild hibride.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...