Jump to content

Recommended Posts

Gledao juče pola prvog i celo drugo poluvreme.

 

Ono što je Jang Bojs uradio u drugom poluvremenu je bilo kao protiv Partizana da igraju. Tipa 65-35 posed lopte, Junajted potpuno raznet na sredini terena.

 

Ostaje ogromna rupa na poziciji zadnjeg veznog i to će biti glavna prednost nekih konkurentnskih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Bro, igrali smo sa igracem manje od 30og minuta.

AWB pocinje da im ide na kurac sa nekim stvarima. Opasno mi je klimam taj narativ da je on defanzivni bek.
Nemam uopste poverenja u njega u defanzivi, previse izlaze stopere, beze mu iza ledja.

Juce se zaleteo bas kao klen i prakticno nam oduzeo 3 boda.

Napred je i funkcionalan.
Dobice sad sansu Dalot malo da mu uzdrma mesto u timu.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, BattleBender said:

Bro, igrali smo sa igracem manje od 30og minuta.

AWB pocinje da im ide na kurac sa nekim stvarima. Opasno mi je klimam taj narativ da je on defanzivni bek.
Nemam uopste poverenja u njega u defanzivi, previse izlaze stopere, beze mu iza ledja.

Juce se zaleteo bas kao klen i prakticno nam oduzeo 3 boda.

Napred je i funkcionalan.
Dobice sad sansu Dalot malo da mu uzdrma mesto u timu.

 

I sa igračem manje ne očekujem da ti Jang Bojsi drže 70% loptu u nogama i da odnos šuteva na gol bude tipa 19-2.

Potpuna dominacija.

 

Kako bi onda izgledao igrač manje protiv Čelzija ili Sitija?

Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme smo zavrsili sa 59% posedom lopte, iako ssmo trecinu istog igrali sa igracem manje.

Posed ko posed, nismo ni mi posed ekipa.
Postavka je bila postavljena da se ovaj mec dobije samo. Kad smo ostali sa igracem manje, nismo imali ni krilo vise, nekog brzog. Sancho je zrtvovan, jer jbg Pogba, Bruno i Ronaldo se ne vade. To je druga tema, i to jeste problematicno.
Ali bez Greenwooda, Rashforda ne mozes da napravis kontru sa igracem manje. Mislim, moze... ali tesko.

Treba uzeti i u obzir da je YB dobra ekipa, ali pritom i naviknuta na njihov teren sa veštačkom travom.

Nema, ovo je brainfart meč. Postoje 2 tipa najgoreg brainfarta u fudbalu. Jedan koji ti sjebe utakmicu celu, i tok cele utakmice, i jedan koji sjebe kljucni momenat koji ne moze da se ispravi. Oba smo cekirali juce. Crveni u prvom poluvremenu, i primljen gol u poslednjoj sekundi tako sto si dodao protivniku loptu u noge ispred gola.
Nema gore od toga.

 Ne brine mene poraz toliko, mada nije naivno. Jedino što može da me brine je ako se ne izvlače pouke. 
Pre svega mislim da se detektuje neki issue sa AWB-om, ali i da se vidi nemamo holding midfieldera, čisto da se bolduje to.

I da, da Lingard nije za Man Utd.

Ako se te 3 pouke izvuku, ovaj poraz nije loš.

Ole za ove 2 i po godine, je pokazao da nije top top nivo trenera, da nije world class. Ali je pokazao da uči na greškama, i da ispravlja neke stvari.

Bumo videli.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Odnos izmedu Freda i Olea mi lici na odnos Saloa i Raduljice, nema racionalnog objasnjenja za njegovo drzanje na terenu. Matic je ostareo, usporen, cini mi se i nezainteresovan, i kao takav je manja rupcaga od doticnog.

 

Malo mi je zao i van de Beka, decko je izgubljen, nema poziciju, dobija sansu na kasicicu i kada je dobije igra u grcu. Bilo bi mu najpametnije da ode negde dok ne bude kasno. Lingard je ispricana prica, Vest Hem mu je prava mera.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Nije manja rupcaga. Definitivno nisi gledao mec protiv Njukasla. Niko nije rupa kao Matic. Od kako ja gledam United, Matic moze da se svrsta lagano u top5 najgorih igraca United-a. Ako tu ne racunamo kojekakve, i ako se racunaju samo ljudi koji su skupili vise od 10,15 utakmica. Matic je tu rang Darmian, Pereira, raspalog rooney-a...
Mislim da bi onog mucenog Sniderlina stavio ispred ovog Matica.

Chase-uje Ole Fred-ovu dobru formu. Imao je Fred 2 perioda od po 3 meseca u United-u gde je sabijao. 2019/2020, on je preokrenuo ritam u sezoni i tako smo upali u top4.
I prošle sezone je isto kidao jedan period.

Mnogo čudan blenta. Izgleda da odustvo samopouzdanja totalno razori u svemu.

McTominay da je barem tu.

 

Link to comment
Share on other sites

Matic, kao i Mata pre svega, su tu zato sto su mnogo dobri ljudi, i mentori kako da se ophodis prema klubu i obavezama.
Bukvalno 90 posto razlog sto su tu je to.

Mata je verovatno najbolji covek u svetu fudbala, i zato bih voleo da je u klubu jos dugo dugo godina. Da ostane sa nekakvim ulogama...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Matić je ok igrač za prosečne i slabije engleske klubove, čim su ove najjače ekipe sa tim uber-pokretnim igračima sredine terena, on se muči to da isprati.

 

Ali ok, imati takvog igrača na klupi je sasvim ok.

Kada je dosao u United bio je jadan od najboljih defanzivaca u timu , ali je sada zasao u godine i odavno igra ispod proseka. Gubitak ove utakmice ne znaci nista, ali pokazuje da je Solskjaer neiskusan kao trener. Imao je bolje opcije od povlacenja Fernandesa i Ronalda.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, BattleBender said:

Matic, kao i Mata pre svega, su tu zato sto su mnogo dobri ljudi, i mentori kako da se ophodis prema klubu i obavezama.
Bukvalno 90 posto razlog sto su tu je to.

Mata je verovatno najbolji covek u svetu fudbala, i zato bih voleo da je u klubu jos dugo dugo godina. Da ostane sa nekakvim ulogama...

Čovek se zove i preziva Huan Mata, mora nekako dobar čovek da bude.

Link to comment
Share on other sites

@BattleBender sramota je da nas onako YB razbije. Mi nismo imali sut ka golu od 25tog minuta, sramota...

 

Tim koji ima Ronalda, Oogbu, Fernandesa, Megvajera, Varana na terenu sigurno orotiv YB i sa igracem manje je apsolutni favorit a mi se povukli u miaju rupu.

 

Pa bas ovaj poraz pokazuje da ne uci, jer je prosle sezone 2 puta failovao u grupnoj fazi LS ( Istanbul i Lajpcig u gostima ) a i u LE je bilo takvih meceva. Jos samouvereno kaze prije meca da se Istanbul nece ponoviti. Drag mj je lik, imam i dalje povjerenja u njega ali treba da zna da vodi Utd i da je u pitanju neko nabudzeno vozilo koje treba ostrije da vozis a ne ko da vozis Yugo. Mnogo prica o DNK Utd ali mjerilo toga je teren. 

Onaj brainfart sa izmjenama Ronaldo i Bruno vani a Matic i Lingard na teren je WTF momenat, samo pozvao jos veci pritisak YB a onda jos vadi Freda da ubaci Marsijala pored Pogbe🤦‍♂️

 

Sto ne kazes koju i za pozicioniranje Shawa kod 1 gola YB? Igramo sa 5 pozadi a lik na toj strani sam ko duh da centrira, kasni Shaw sa zatvaranjem. Definitivno imamo problema sa krajeva, previse su nam bekovi opusteni i dozvoljavaju da im se ubacuju iza ledja i ostavljaju mnogo prostora.

 

Ove sezone je bitan trofej ili sut karta, izgovora nema. 

Link to comment
Share on other sites

O tome da Ole nije ruthless bi isto imalo stosta da se kaze. Lik koristi Lingarda da bi ga privolio da potpise novi ugovor pa da ga prodamo na ljeto. Zasto isti nije prodat ljetos nakon sto je imao odlicnu epizodu u WH? Opstaju bre u klubu neki igraci a nicim zasluzeno.

Jonesa brani nesto, okej sa ljudskog aspekta ali bre to treba odjebat iz kluba pa po cijeni da mu se placa i vecina plate, samo da se ne gleda tu.

 

Isto tako, sta bre koji k.... odmara Varana i Greenwooda? Umorice se na pocetku sezone. Kontam da Klopp to radi sa VVD jer izasao iz teske povrede ali Varan i Megvajer kad su zdravi treba da igraju svaku utakmicu osim Liga kupa i FA kupa u pocetnoj fazi 

19 hours ago, mr clutch said:

Ono sto je Matic odigrao u prvih par meseci u MU, to Fred ne moze odigrati u jednoj tekmi.

Fred je najgori veznjak koji igra redovno u UTD u zadnjih ohoho godina a bilo ih je dosta. Decko je dijabola, operisan od fudbala. Brazilska orevara. Ne umije dati pas duzi od 2-3 metra a i to je kriticno, posebno pod pritiskom. Trci ko muva bez glave i to izgleda u fazonu vidi ga al je borben a ono uzaludnog trcanja koliko hoces. Jednostavno on ne treba ni u rotaciji biti u timu koji se bori za trofeje a kamoli da bude standardan.

Link to comment
Share on other sites

I takav je bolji od Matića.

Fazon sa Matićem, on kao visok i iskusan, on igra odbranu pozicioniranjem. Taj neki narativ, blage veze sa zivotom nema, i dokaz koliko ljudi gledaju napamet fudbalu. Blage veze nema sa životom cela ta prica. Njegovo pozicioniranje je na nivou prosečnog radnika u banci, kome firma plaća jedan termin nedeljno u balonu. Da ga izvučeš isto bi se postavljao. 
Čak Matić uspeva da bude i genijalan u svom lošem postavljanje. Nekad da stoji u mesto bi bi uspešniji.
10 godina gledam visoku osobu na toj poziciji. Posle Carrick-a, kao da si sa savršeno mirnog kompjutera pao na jednoćelijski sundjer koji samo bleji tu. Nekad ga talas gurne da odleti negde besmisleno. Sa Ajnštajna na dete.


Matić je od lopte užasan fudbaler. Bukvalno teško da je za Car Konstantin. I u napadu i u odbrani.
I takav je manje više uvek bio. To se manje videlo u Chelsea-u zato što su tamo i drugi trčali, Chelsea igra po pravilu rigidniji fudbal, sa dosta strukture. A i tad je bio brži, pa kad se zaleti ko budala negde, nekad mu i uspe iako je pogrešna procena. 

On je onaj klen što dodje na fudbal, priča se kako zna da igra fudbal, trenira 10,15 godina, mekano pipka loptu, ima touch bla bla, nekad u duelu ispadne dominantan  i autoritativan, sa lakocom oduzme loptu bla bla... igrao neke lige.
Sa burazerom ga odma detektujemo, i samo strpljivo izvrtiš više dodavanja, makar ista, on ima da ispadne da se zabulji u loptu kao klen dok igra odbanu od lopte, dok mu se potopi dešavaju iza ledja.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Diskutovati da li je bolji Fred ili Matic je kao da diskutujemo dal je bolje gledati Zadrugu ili Farmu. Ne treba ulaziti u analize. :D

 

Rezultat ovog tima moze da oscilira jako od prosecnog do sjajnog a to ce ponajvise zavisiti od.toga kako ce nam igrati igraci na toj poziciji tj dal cemo dovesti tu nekog pismenog u januaru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, karipesic said:

Diskutovati da li je bolji Fred ili Matic je kao da diskutujemo dal je bolje gledati Zadrugu ili Farmu. Ne treba ulaziti u analize. 😄

 

Rezultat ovog tima moze da oscilira jako od prosecnog do sjajnog a to ce ponajvise zavisiti od.toga kako ce nam igrati igraci na toj poziciji tj dal cemo dovesti tu nekog pismenog u januaru.

Farmu svakako.

Link to comment
Share on other sites

 

Macka💪💪💪 mnogi su ga pljuvali ali on je ove sezone fenomenalan, pun samopouzdanja.

 

Vrijeme je da i odbrana ispred njega ne pravi gluposti konstantno, prvenstveno tu mislim na trojku AWB, Maguire i Shaw. Sta je radio sa rukama u 90+ minutu Shaw? Ukljuci mozak jbt. O Maguireu da ne pricam, lik mozda nosi traku ali lider nije. 3 lopte je prodao u zadnjih 10 minuta i ubijao momentum.

 

Brazilska prevara treba da igra slabije kup utakmice. Zamisli koliko si los kad te i Viskovic komentarise i kaze na sta bi tek Utd licio da ima Rice umesto njega. To je u pravu. Matic pokazao da je za njega doktor fudbala i steta da nije mladji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...