Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

fazon, šta ima veze što si visok 2+ meteri i vozio 10+ sati. arbajten

čudo da se više igrača nije povredilo kod duleta, kažem ovo kao i za thibsa, koga valjda jedino činjenica da trenira u nba sprečava da ne napravi nešto ludo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
35 minutes ago, uini said:

ja zaista mislim da on vidi oly kao svoj klub, nisam tatatatirac kad ovo kazem.

 

5x sezona u olyju je vise nego u bilo kom drugom klubu (hemofarm, partizan, cska).

Nisam ni ja tatisao, samo kažem da Zeljko nije nikada pokazao interesovanje za Nikolicu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Ma pričam i kad je bio mladac, daleko od dvije milke... Nikad nije bilo nagovještaja da je Zeljko zainteresovan da ga dovede.

 

Zanimljiva misao.

 

Sto je prilicno cudno jer je Zoc tokom karijere u PAO govoto uvek imao nekog naseg centra (Rebraca, Tomasevic, Pekovic, Maric). Posle u Feneru nije, tad se preorijentisao na bekove i krila (Bogdanovic, Guduric, Kalinic). A i da je tada hteo Milutinova on je tada bas bio vezan dobrim ugovorom sa OLY. Eventualno je mogao da ga uzme direktno iz Partizana u Fener.

 

Ne znam ko ne bi voleo Milutinova u timu. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Zanimljiva misao.

 

Sto je prilicno cudno jer je Zoc tokom karijere u PAO govoto uvek imao nekog naseg centra (Rebraca, Tomasevic, Pekovic, Maric). Posle u Feneru nije, tad se preorijentisao na bekove i krila (Bogdanovic, Guduric, Kalinic). A i da je tada hteo Milutinova on je tada bas bio vezan dobrim ugovorom sa OLY. Eventualno je mogao da ga uzme direktno iz Partizana u Fener.

 

Ne znam ko ne bi voleo Milutinova u timu. 

 

Nije bio u Oliju.

Doveo je Bogdana iz Partizana, nije Milutinov otišao prije Bogdana.

 

Po mom nestručnom mišljenju razlog su nešto sporije noge.

 

Milutinov bi čudo napravio da se rodio jedno 15 god ranije, pravi je od skul centar. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ne sam Safete said:

Nije bio u Oliju.

 

Procitaj opet obe recenice koje sam napisao:

Quote

A i da je tada hteo Milutinova on je tada bas bio vezan dobrim ugovorom sa OLY. Eventualno je mogao da ga uzme direktno iz Partizana u Fener.

 

Razmisljao sam o tome da li ga je mozda ikada hteo pa posmatram period i dok je bio u OLY, a i pre, dok je jos bio u Partizanu.

 

Ne mogu sada da prebirem po mozgu ili netu koga je tada Zoc imao u Feneru od centara kada je Nikola prelazio u OLY, ali svakako da je i u OLY pokazao kvalitet i mozda privukao jos vecu paznju ali verujem da je tada vec bio duboko vezan ugovorom... Kad se "oslobodio" tog ugovora i prelazio u CSKA, Zoc je upravo tada napravio pauzu u svojoj trenerskoj karijeri. 

 

 

Edit: Ekpe Udo je valjda bio centar tada u Feneru, dakle Milutinov nije bio potreban Feneru sve da ga je Zoc i hteo... 

 

Da zakljucim - mozda Zoc nikada nije pokazao interesovanje za Milutinova prosto zato sto se nisu kockice poklopile. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovo prava tema za ovu diskusiju. 

Po meni Bogdan nije napravio NBA karijeru kakvu sam ja nekako ocekivao. Da li je kasno otisao, birao donekle pogresne klubove ni sam nisam siguran. Ne misim sad da je propao nesto, daleko od toga,  al sve nekako mislim da je mogao vise makar nivo Bojana Bogdanovica

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djurava said:

Mozda je ovo prava tema za ovu diskusiju. 

Po meni Bogdan nije napravio NBA karijeru kakvu sam ja nekako ocekivao. Da li je kasno otisao, birao donekle pogresne klubove ni sam nisam siguran. Ne misim sad da je propao nesto, daleko od toga,  al sve nekako mislim da je mogao vise makar nivo Bojana Bogdanovica

 

Bogdan sigurno nema lošiju karijeru od prezimenjaka, ni ukupnu a ni samo što se tiče NBA. Kad je on u pitanju to je sklop faktora: jeste otišao prekasno za eksplozivniju karijeru (s druge strane duži ostanak u Evropi mu je doneo neke prednosti), po mom mišljenju je bio predugo u SAC, kad je došao u NBA već je bio načet povredama s kojima ima konstantne probleme i malo nije bilo sreće sa trejdom u Buckse koji se izjalovio. Kad se sve to uzme u obzir, mislim da ima sasvim respektabilnu karijeru u NBA, mada tako ne deluje na prvi pogled. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...