Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Hmmm... Malo mi postaju nejasni sa ovolikim ekskursima. Evo jos jedne epizode koju su pojeli skakavci. Super je flesbek da se daju pozadina i dubina Ellie-noj prici, ali zaista se trosi previse vremena na ovaj bocni kontent zbog cega trpi osnovna radnja - zajednicka 'avantura' Joela i Ellie u sadasnjici serije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je epizoda 7 vrlo dobra. No,da se ne ponavljam po stoti put..u smislu zbog cega mi se dopala.

Inace...
 

Spoiler

Mada mi,gledaoci,znamo da ce ih inficirani napasti,iscekivanje da se to zbilja i dogodi Eli i Rajli (koje to ne znaju) je i napeto i uzbudljivo. Jako dobro odradjeno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Last of Us epizoda 7

 

Kao što se i očekivalo, ekranizovan je DLC "Left Behind" sa pričom o Eli pre susreta sa Džoelom. Čak je i umetnut tamo gde treba, gde bi "legao" i u originalnoj igri. Ali...

 

U prošloj epizodi smo ostavljeni sa cliffhanger-om, ranjenim Džoelom i pitanjem da li će preživeti.

 

Spoiler

u DLC-u Eli dovodi ranjenog Džoela u napušteni tržni centar, gde kreće u potragu za medicinskim potrepštinama da ga zakrpi. Dok pretražuje tržni centar, izbegavajući ili eliminišući bandite i zaražene, na određenim lokacijama se priseća kako je nekada davno šetala kroz tržni centar u Bostonu sa Rajli. Ti delovi služe više kao cutscene predah od akcije u sadašnjosti, sve do finiša kada Eli i Rajli napada gomila zaraženih privučenih muzikom (Eta Džejms, "I got you babe" kao i u seriji) i kraj flashback-a je isti kao na TV-u. U sadašnjosti Eli nalazi šta joj treba u srušenom vojnom helikopteru na krovu tržnog centra i vraća se kod Džoela, uz naravno dosta akcije i u putu i u povratku.

 

Znači, sve vreme imamo poveznicu sa Džoelovim stanjem i brigu o njemu. Ali u seriji je izbačen čitav deo u sadašnjosti i...

 

Na početku ove epizode Džoela i njegovu ranu totalno bacaju u zapećak, ceo clifhanger iz prošle epizode ide u peršun i imamo razvučeni davež koji ne služi maltene ničemu na ovom mestu u seriji. Hajde de, makar su se držali originalnog materijala, za razliku od priče o Bilu i Frenku, ali ta priča na način kako je ispričana u seriji u odnosu na dosadašnju radnju ide ko luk na puding. Sporo, razvučeno, bez ikakve veze s tokom priče. Ubačen je deo na početku sa Betani i oficirom kojih nema u igrici da bi nekako dobili zaokruženu epizodu. Da je ekranizovan kompletan DLC onakav kakav jeste, bilo bi mnogo bolje, ali su se producenti fokusirali samo na ovaj prikazani deo.

 

Ostala su nam još dva glavna događaja iz igrice, kao i još dve epizode serije, pa će svaki stati u jednu. Međutim, jedna epizoda je strašno malo vremena i za prvi, a pogotovo drugi događaj, pa ćemo verovatno dobiti barebone verziju istih, "od tačke A do tačke B" slomivrat brzinom. A to neće dati vremena ni radnji da se razvije, ni Pedru i Beli da se pokažu (a imaće čime i jedno i drugo). Već sad se vidi da je cela serija prilično zbrdazdolisana u odnosu na igricu, još tri-četiri dodatne epizode bi strašno pomoglo. Nadam se da će za ekranizaciju TLOU 2, koja je duplo duža od TLOU, producenti da iskukaju bar dve, a možda i tri sezone, da bi se svi događaji iz nje prikazali kako treba i kako zaslužuje priča. Mada je priča prve igrice in my humbly opinion mnogo bolja od druge (koja nije loša, naprotiv, ali...).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2023 at 7:49 PM, Markoss said:

Homicide: Life on the street. Odgledah je drugi put (u cugu, gledao sam je i ranije ono kad naletim na epizodu, ali 10 years later ponovo, od prve do poslednje epizode) i utiska sam da je ovo najpotcenjenija serija ikad. Neverovatno mi je da dosta ljudi uopste nije culo za nju, a doslovno je masterpiece. 

 

Ne znam seriju sa bolje napisanim dijalozima i zanimljivjim likovima. Jbg, moracu da budem sablonac i da kazem da mi je Pembleton ipak najdrazi, s tim da je Kroseti mogao da bude, ali brzo je otisao. 

 

Pre nedelju dana sam završio sa prvom sezonom i stvarno je predobro. U prvih deset minuta prve epizode su me već razneli dijalozima i presrećan sam što mogu da gledam ovako kvalitetno seriju maltene po prvi put.

 

Ali epizoda kad Kej i Bejlis bataljuju cigare, koliko sam se smejao onim dijalozima jer sam i sam u nekom takvom "procesu" od prošle godine :lol_2: Početak epizode kamera samo prati kako ljudi puše, pale jedni drugima cigarete, razmišljam šta je bre ovo i onda mi sine kao mora da je ova prestala da puši i kreće ludnica sa argumentacijom za i protiv. Pemblton i Felton koji vode razgovor gde Pemblton kaže jednom nisam pušio 3 meseca i opet ću jedanput prestati zauvek, a Felton dodaje ja nisam pušio 8 meseci, Pemblton mu kaže svaka čast, a ovaj nastavlja sa ne odjednom nego tokom godina sam više puta prestajao i sve ukupno je 8 meseci :lol_2: Onda Kej i Bejlis koji vode razgovor o tome kako je Bejlis kupio paklu Vinstona samo da bi skinuo vrpcu i osetio u rukama čvrstinu pune pakle i na kraju tog razgovora beži kod Pembltona da uzme jednu cigaru. Meni zaista bilo naročito smešno jer sam sve ove priče sam pričao prošle godine jer nisam pušio prvo mesec dana, pa sam pušio dva dana po par cigareta, pa onda nisam 4 meseca uopšte, pa onda opet po par cigareta nekim danom i onda opet nisam pušio mesec dana i u tom periodu sam pogledao epizodu, a onda sam opet uzeo da palim 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJORDJE said:

Barbarians on Netflix, zavrsio prvu sezonu. Interesantna tema o Arminiusu koja nije puno obravidjivana, ali niskobudzetna produkcija i ispodprosecna gluma.

spacer.png

 

 

 

Samo da te obradujem to je bila druga sezona tako da imaš još epizoda da odgledaš u cugu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Svako malo se vracamo Breaking Bad, pa mi se cini zgodno da ovde ostavim pismo Anthony Hopkinsa Bryanu Cranstonu,
zgodna potvrda za sve one koji govore o tome koliko je ova serija podigla standarde i kakav je trag ostavila jer dolazi od onog ko zna 🙂

 

Dear Mister Cranston.

I wanted to write you this email - so I am contacting you through Jeremy Barber - I take it we are both represented by UTA . Great agency.

I've just finished a marathon of watching "BREAKING BAD" - from episode one of the First Season — to the last eight episodes of the Sixth Season. [Ed note: There are in fact five seasons of Breaking Bad; this might have been wishful thinking.] (I downloaded the last season on AMAZON) A total of two weeks (addictive) viewing.

I have never watched anything like it. Brilliant!

Your performance as Walter White was the best acting I have seen - ever.

I know there is so much smoke blowing and sickening bullshit in this business, and I've sort of lost belief in anything really.

But this work of yours is spectacular — absolutely stunning. What is extraordinary, is the sheer power of everyone in the entire production. What was it? Five or six years in the making? How the producers (yourself being one of them), the writers, directors, cinematographers.... every department — casting etc. managed to keep the discipline and control from beginning to the end is (that over used word) awesome.

From what started as a black comedy, descended into a labyrinth of blood, destruction and hell. It was like a great Jacobean, Shakespearian or Greek Tragedy.
 

If you ever get a chance to - would you pass on my admiration to everyone — Anna Gunn, Dean Norris, Aaron Paul, Betsy Brandt, R.J. Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Steven Michael Quezada — everyone — everyone gave master classes of performance ... The list is endless.

Thank you. That kind of work/artistry is rare, and when, once in a while, it occurs, as in this epic work, it restores confidence.

You and all the cast are the best actors I've ever seen.

That may sound like a good lung full of smoke blowing. But it is not. It's almost midnight out here in Malibu, and I felt compelled to write this email.

Congratulations and my deepest respect. You are truly a great, great actor.

 

Best regards

Tony Hopkins.

 

  • Like 4
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2023 at 10:07 PM, Drug Crni said:

Sta je ovo..majke mi,morao sam da proverim da li sam na pravom topiku :lol_2:..nema nijednog posta o TLoU e08?

giphy.gif
 

 

Pa sta ja znam, tanko mi je ovo, TWD je sve ove teme toliko puta sazvakao i prezvakao (nesto na dobar, vecinu na uzasan nacin) da vrv vise nista novo u "zanru" (koji god da je) necemo videti. Nista da me odusevi, nista da me sokira, sve ovo za sada mi je izmedju "pih" i "meh" .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je TLoU zanimljiv projekat svakako.
Horor fimovi "b" produkcije (tzv.zombi podzanr) su inspirisali autore video igara da se proslave na ovom polju,a sada je jedna od tih uspesnih igara postala tv serija. Cini se kao da se krug zatvorio i to mi je zanimljiv fenomen. A i serija kao takva mi je vrlo dobra.

Link to comment
Share on other sites

Oz (1997-2003)

 

9780060521332

 

Ponovo pogledah ovu seriju jer sam dok je išla propustio bar trećinu epizoda. Serija je o dešavanjima u zatvoru o borbama bandi i pojedinaca. Ono što je interesantno je da u zatvrou postoji eksperimentalni deo zatvora gde su dosta bolji uslovi za život i gde, gle čuda, postoje savršeni uslovi za snimanje serije 🙂

 

Elem ja ovu seriju smatram pionirom ove ere kvalitetnih serija. Bilo je i pre dobrih serija ali su one bile retkost. Posle ove serije smo dobili gomile dobrih serija i zantno veća ulaganja u iste. Serija i dalje izgleda odlično, radnja je zanimljiva iako sam veći deo serije već znao. Ono što me fascinira i dalje je da su uspeli da naprave seriju koja se 100% odigrava u zatvoru. Jedino što je snimano izvan zatvora su upoznavanje sa novim zarobljenicima što su neki flešbekovi od 10s. Nema potrebe da idem u detalje jer verujem da ste ovo svi gledali.

 

Gomila dobrih uloga i dobrih glumaca je prodefilovala kroz ove seriju. Nažalost nisu svi uspeli da naprave dobre kareijere posle. Dean Winters (Rajli) inače brata u seriji mu je glumio njegov brat iz RL i Lee Tergesen (Bičer) su dobri primeri za to. Sa druge strane gomila likova su posle napravili još bolje uloge u drugim serijama i meni draga osoba je učestvovala u seriji Evan Seinfeld koji je osnivač legendarnog hard core benda Biohazard i koji nema čime se nije bavio. Nije neki glumac ali se ovde dobro snašao u sporednoj ulozi Hojta.

 

Ako ima neko ko nije gledao slobodno neka krene, ovo je serija koja se većini svidi. Jedino negativno posle svih ovih godina je što je rađena u 4:3 formatu. Ne znam da li postoji verzija 16:9.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

TLOU epizoda 8.

 

Šta znam. Finiš je isti, ali su postavke znatno drugačije. Dejvid jeste psihopata, ali nije ni religiozni fanatik ni pedofil, kakav je prikazan u seriji. I to odmah na početku, da gledaoci znaju s kim imaju posla. U igrici prvi put srećemo Dejvida i Džejmsa kad Eli ubije jelena. Niti znamo ko je on ni šta je on. Dok čekaju Džejmsa da se vrati s penicilinom Dejvid pomaže Eli da se odbrane od napada zaraženih, tu već počinjemo da smatramo da je OK tip. Tek kad se Džejms vrati Dejvid kaže da zna da su Eli i Džoel pobili njegove ljude na Univerzitetu i tek tada shvatamo da je u pitanju lažovčina koja samo hoće da prati Eli i tako dođe do Džoela. Ostatak priče je zbrzano praćenje igrice da bi sve stalo u format jedne epizode.

 

Inače lik koji glumi Džejmsa je Troj Bejker, glumac koji u igrici pozajmljuje glas Džoelu. 🙂

 

Sada se već jasno vidi da Bela nema glumački kapacitet da odigra ulogu Eli. Nikako ne može da proda publici taj dijapazon osećanja koji treba da prikaže u ovoj epizodi. Bukvalno nacrtana verzija u igrici ima bolje odavanje osećanja od male Mormontice:

 

8ttuxsyi9fq91.jpg

 

Pune oči suza, ali šta joj je? Je li tužna, uplašena, dirnuta? Po izrazu lica nema šanse da utvrdiš.

 

Ako bude igrala Eli i u ekranizaciji TLOU 2 (a izgleda da hoće) stvarno ne znam kako će neke stvari da iznese.

 

Spoiler

U TLOU 2 pet godina starija Eli ima pasaže kada je takav kasapin da se Majk Majers i Džejson Vurhes postide. Kako će tu njenu crtu Bela da prikaže, nemam pojma.

 

 

U nedelju finale prve sezone i kraj prve igrice. Biće veselo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni se cini da ce tu agresivniju crtu eli mala mormontkinja lakse moci da iznese nego ove manje naglasene, suptilnije emocije

 

o s1 konacan sud nakon poslednje epizode

 

 

edit:

kad smo vec kod nacrtane verzije eli u igrici - to je cream of the crop kada je u pitanju facijalna animacija u igrama. nema bolje

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...