Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 5/7/2023 at 3:51 PM, drgnk said:

Počeo da gledam domaću krimi-seriju "Močvara". Priča za sada, tako-tako, već viđeno, ali me je zapanjio stepen nekvaliteta dijaloga. Primećujem da je to rak rana naše novije filmske i TV produkcije već duže vreme. Na momente nisam razumeo šta ljudi govore. A onda ono mrmljanje Gorana Bogdana, gde pola reči i slova proguta. To što nije uspeo da skine beogradski naglasak, najmanji je problem dosad odgledanog. Uz to treba pomenuti, za moj ukus, odvratno snimljene scene eksplicitnog seksa. Kao da su snimali životinje, a ne ljude. Na momente se ni serija "Oz" ne bi postidela istih.

Druga sezona je jako dobra, sve do poslednje epizode, koja je nekako zbrzana. Radnja se seli u Sentu tokom letnjih dana i donosi malo vajb vojvodjanske melanholije... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 3:51 PM, drgnk said:

Počeo da gledam domaću krimi-seriju "Močvara". Priča za sada, tako-tako, već viđeno, ali me je zapanjio stepen nekvaliteta dijaloga. Primećujem da je to rak rana naše novije filmske i TV produkcije već duže vreme. Na momente nisam razumeo šta ljudi govore. A onda ono mrmljanje Gorana Bogdana, gde pola reči i slova proguta. To što nije uspeo da skine beogradski naglasak, najmanji je problem dosad odgledanog. Uz to treba pomenuti, za moj ukus, odvratno snimljene scene eksplicitnog seksa. Kao da su snimali životinje, a ne ljude. Na momente se ni serija "Oz" ne bi postidela istih.

Odgledaj Kljun, malo se priča o njoj, a jako dobra serija. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina zamerka sto se OZ-a tice mi je sto likovi nekako kao americki rvaci svojevremeno, u jednoj sezoni dobri, u drugoj losi, ili da preciznije objasnim, jednostavno im je razvoj nekako random i nimalo logican kao u slucaju Wirea i Homicidea. Jasno je da meni da covek prsne u zatvoru, ali to su takve varijacije gde npr Bicer bude dve epizode normalan, dve nenormalan, dve prenormalan, dve najludji na svetu. Adebisi koji od narkomana dodje do nekog prosvetitelja, pa onda ode u ludnicu, pa potom pravi rasnu pobunu.

 

Generalno ima mnogo sjajnih socioloskih pitanja i bas serija tera na razmisljanje, ali likovi su bas nekako kao u sapunici odradjeni, dal da se napravi veca poenta da je zatvor totalno ludilo, ali neke stvari mi budu too much. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

57 minutes ago, Sector said:

Počeo sam da gledam Succession ali mi nekako dosadna. 

 

Ni ja nekako nisam mogao da se povezem sa serijom, zena jos manje, pa smo batalili. Nikako nisam mogao da ukapiram sta seriji fali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BN2ZhNDljOTQtMWE5OS00MTEzLWE2MDYtNDRh

 

Penal Battalion (2004)

 

Ovo je serija koju dugo čekam da negde navatam sa prevodom, nađoh je na jednom od onih narodnih sajtova i konačno odgledah. Serija je osrednjeg kvaliteta, vidi se da je nedostajlo novca za produkciju. Scene borbi su prosečne, dramski ima nešto što je dobro odrađeno ali bogami ima i dosta praznih priča. Serija prati Kažnjenički bataljon u kom završavaju ljudi različitih sudbina i koji se koristi za najteže zadatke. Sama radnja je interesantna, možda dve epizode su mi bile dosadne, i rađena je više kao presek razno raznih događaja koji su se desili u ratu a ne kao nešto što se samo jednom bataljonu desilo. Što se tiče glume tri glavna glumca su poznati ruski glumci i odradili su dobar posao ali ostali su na ivici ili baš loši. Ono gde joj treba odati prinanje je da su u seriji prikazali i loše strane SSSR i to poprilično. U seriji između ostalog postoji i situacija gde NKVD ubija sve vojnike koji pokušavaju da se povuku iz jednog napada. Sećam se kada je izašao onaj američki film "Staljingrad" o Zajcevu da je kritikovan zbog te scene a eto sada vidimo da toga ima i u ruskim serijama.

 

Serija je definitivno gledljiva, ima 11 epizoda, svaka epizoda ima svoju radnju a kroz selu seriju se prenose odnosi među ljudima. Preporuka za istoričare jer je zanimljivo videti rat iz perspektive ove jedinice a ostali neka sami prosude.

Link to comment
Share on other sites

@ Gospođa Dejvis
Završio sam seriju (ili sezonu..?). Nisam siguran da je za svakoga niti da će se svakome dopasti,ali meni jeste. Zabavna je,a opet tera na neko promišljanje i aktivaciju ganglija. Neobična,posebna i aktuelna..jesam uživao i daću joj ocenu 7.5/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SpyAmongFriendsPoster.png

 

"A spy among frineds" (2022)

 

Špijunska drama po istinitom događaju koja ima samo 6 epizoda. Serija počinje time što Britanski agent beži u SSSR pošto je provaljen da je špijunirao 25 godina u njihovu korist. Krstim je kao dramu a ne kao triler kako obično ova tematika biva obrađena iz prostog razloga što vidimo na samom početku šta se desilo i posle toga nam serija odmotava paralelno priču koja je bila pre prebega i priču koja se bavi istragom oko ove afere u SIS. Dramski odlično urađena ali odsustvo akcije će definitivno da joj ograniči popularnost. Radnja u počektu ide sporo (zaspao 2 puta u toku prve epizode) ali od 3. epizode kada ste odprilike povatali ko je ko uzima pažnju i drži do kraja. Serija je rađena po istinitom događaju ali ima dosta stvari koje su izmišljene jer je nemoguće znati šta se stvarno događalo u jednom delu serije koji gledamo. Takođe postoji i jedan važan lik koji je izmišljen što na kraju serije i bude objašnjeno ali je potpuno jasno da je taj lik ubačen da nam lakše serviraju priču o prijateljstvu dva agenta. Glumci su odlično odabrani, "Winters" odlično glumi i u ovoj ulozi inače potpuno drugačiju osobu od Winters-a.

 

Preporuka samo za one koji vole drame, mislim da će biti prespora drugima. Možda istoričarima, mada ovo baš i nije neka ekskluzivna tema pa onda samo one koje zanimaju ti hladnoratovski špijunski obračuni.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2023 at 11:32 PM, Drug Crni said:

@ Gospođa Dejvis
Završio sam seriju (ili sezonu..?). Nisam siguran da je za svakoga niti da će se svakome dopasti,ali meni jeste. Zabavna je,a opet tera na neko promišljanje i aktivaciju ganglija. Neobična,posebna i aktuelna..jesam uživao i daću joj ocenu 7.5/10.

 

ako nisi, pogledaj dirk gently's hollistic detective agency. to je nekakva pretecha mrs davis.

edit na netflixu je, makar je bila onomad.

...

sto se tice oldie but goodie a relativno povezanih naslova, preporucujem bored to death, mnogo sam se smejao pre 10ak+ godina

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2023 at 8:49 PM, 40Wins said:

 

 

Ni ja nekako nisam mogao da se povezem sa serijom, zena jos manje, pa smo batalili. Nikako nisam mogao da ukapiram sta seriji fali. 

Bas nista...masterpiece ❤️

 

Treba doduse par epizoda da se udje u taj svet bahatih sposobnih I nesposbnih, trauma, komplexa, ambicija, neverovatnih dijaloga, retka serija u kojoj ne postoji nijedan pozitivan lik.

 

Series finale danas...😓😓

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na preporuke sa foruma sam krenuo da gledam Succession i u jako brzom roku spicih sve taman na vreme za poslednju epizodu :classic_biggrin: bas kvalitetna serija, dijalozi su bas brutalni i imaju tacno koliko treba tu neku humoristicku notu sa dozom vulgarnosti koja bas nekako lezi tom sloju ljudi. U pocetku je bilo malo cudno i nije mi drzala toliko paznju ali kad se naviknes na likove i pohvatas sve, bas ide brzo, 9/10 :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Meni je Succession totalna bulja serija.
 
5 likova i dva prilepka u različitim kadrovima, na različitim lokacijama u različitim kombinacijama jedni protiv drugih, 4 sezone bez normalnog dijaloga, a koji se uglavnom svaki završava sa fuck off ili A-ha?
 
Kao svet bogatih i beskrupuloznih, a u realnosti parada tupsona i beskičmenjaka...  
 
Klasična epizoda troje se dogovaraju da sjebu četvrtog koji šuruje sa petim, prvo šilje patke u kancelariji, pa sednu na avion i bez vidljivog razloga odu negde gde nastave dogovore pokušavajući da pridobiju i četvrtog protiv petog, koji u međuvremenu pridobije dvoje od onih troje pa sad prvi i četvrti budu protiv drugog trećeg i petog... pa onda sednu u avion i odu iz čista mira na lokaciju G6 gde pokušavaju da pridobiju drugog ili trećeg, ali je peti u međuvremenu pridobio prvog, a i četvrti trećeg, pa onda treći i četvrti sednu na avion i odu na lokaciju H7 gde telefonskim pozivima pokušavaju da pridobiju prvog i drugog, ali peti opet u međuvremenu napravi munju i pridobije četvrtog, ali treći napravi dil sa prvim pa onda opet sednu u avion i odu malo u inostranstvo pa se krug nastavlja...
I tako iz epizode u epizodu, iz sezone u sezonu, ništa se zapravo ne događa osim beskonačnih Fuck off!-ova i A-ha?-ova.
Dosadno, u jednom momentu prestanete da brinete o radnji jer je ionako spora, repetitivna i u krajnjoj liniji besmislena, samo želite da avion konačno padne i pobije ih sve na gomili [emoji20]
 
Jedina svetla tačka je Alexander Skarsgård (vampir Eric iz True Blood) čiji se lik javlja negde od, čini mi se, 3. sezone... koji ih sve vreme gleda s takvim gađenjem i u fazonu "jebem ti glupu seriju, ali sam bar dobio dobar honorar".
 
Sa druge strane Silo dobro počeo, da ne ureknem, Rebecca Ferguson je... :classic_love:
 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, fancy said:

Meni je Succession totalna bulja serija.
 
5 likova i dva prilepka u različitim kadrovima, na različitim lokacijama u različitim kombinacijama jedni protiv drugih, 4 sezone bez normalnog dijaloga, a koji se uglavnom svaki završava sa fuck off ili A-ha?
 
Kao svet bogatih i beskrupuloznih, a u realnosti parada tupsona i beskičmenjaka...  
 
Klasična epizoda troje se dogovaraju da sjebu četvrtog koji šuruje sa petim, prvo šilje patke u kancelariji, pa sednu na avion i bez vidljivog razloga odu negde gde nastave dogovore pokušavajući da pridobiju i četvrtog protiv petog, koji u međuvremenu pridobije dvoje od onih troje pa sad prvi i četvrti budu protiv drugog trećeg i petog... pa onda sednu u avion i odu iz čista mira na lokaciju G6 gde pokušavaju da pridobiju drugog ili trećeg, ali je peti u međuvremenu pridobio prvog, a i četvrti trećeg, pa onda treći i četvrti sednu na avion i odu na lokaciju H7 gde telefonskim pozivima pokušavaju da pridobiju prvog i drugog, ali peti opet u međuvremenu napravi munju i pridobije četvrtog, ali treći napravi dil sa prvim pa onda opet sednu u avion i odu malo u inostranstvo pa se krug nastavlja...
I tako iz epizode u epizodu, iz sezone u sezonu, ništa se zapravo ne događa osim beskonačnih Fuck off!-ova i A-ha?-ova.
Dosadno, u jednom momentu prestanete da brinete o radnji jer je ionako spora, repetitivna i u krajnjoj liniji besmislena, samo želite da avion konačno padne i pobije ih sve na gomili emoji20.png
 
Jedina svetla tačka je Alexander Skarsgård (vampir Eric iz True Blood) čiji se lik javlja negde od, čini mi se, 3. sezone... koji ih sve vreme gleda s takvim gađenjem i u fazonu "jebem ti glupu seriju, ali sam bar dobio dobar honorar".
 
Sa druge strane Silo dobro počeo, da ne ureknem, Rebecca Ferguson je... :classic_love:
 
 

 

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Series finale vrlo korektno, naravno imam utisak da uvek moze bolje, ali 🥂

Dobili smo sta smo hteli, skup prebogatih, iskomplexiranih, uplasenih, neopravdano ambicioznih, i dupeuvalkackih i fuck off morona na delu...do kraja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2023 at 9:49 AM, fancy said:

Meni je Succession totalna bulja serija.
 
5 likova i dva prilepka u različitim kadrovima, na različitim lokacijama u različitim kombinacijama jedni protiv drugih, 4 sezone bez normalnog dijaloga, a koji se uglavnom svaki završava sa fuck off ili A-ha?
 
Kao svet bogatih i beskrupuloznih, a u realnosti parada tupsona i beskičmenjaka...  
 
Klasična epizoda troje se dogovaraju da sjebu četvrtog koji šuruje sa petim, prvo šilje patke u kancelariji, pa sednu na avion i bez vidljivog razloga odu negde gde nastave dogovore pokušavajući da pridobiju i četvrtog protiv petog, koji u međuvremenu pridobije dvoje od onih troje pa sad prvi i četvrti budu protiv drugog trećeg i petog... pa onda sednu u avion i odu iz čista mira na lokaciju G6 gde pokušavaju da pridobiju drugog ili trećeg, ali je peti u međuvremenu pridobio prvog, a i četvrti trećeg, pa onda treći i četvrti sednu na avion i odu na lokaciju H7 gde telefonskim pozivima pokušavaju da pridobiju prvog i drugog, ali peti opet u međuvremenu napravi munju i pridobije četvrtog, ali treći napravi dil sa prvim pa onda opet sednu u avion i odu malo u inostranstvo pa se krug nastavlja...
I tako iz epizode u epizodu, iz sezone u sezonu, ništa se zapravo ne događa osim beskonačnih Fuck off!-ova i A-ha?-ova.
Dosadno, u jednom momentu prestanete da brinete o radnji jer je ionako spora, repetitivna i u krajnjoj liniji besmislena, samo želite da avion konačno padne i pobije ih sve na gomili emoji20.png
 
Jedina svetla tačka je Alexander Skarsgård (vampir Eric iz True Blood) čiji se lik javlja negde od, čini mi se, 3. sezone... koji ih sve vreme gleda s takvim gađenjem i u fazonu "jebem ti glupu seriju, ali sam bar dobio dobar honorar".
 
Sa druge strane Silo dobro počeo, da ne ureknem, Rebecca Ferguson je... :classic_love:
 
 

 

random scenarista će ti reći u 5mins ili 3mins šta je vrednost successiona, pored očigledne glume.

to što ti se ne sviđa tema, ne bi trebalo da te sprečava da uživaš. ali možda i može

6 hours ago, leki bg said:

Series finale vrlo korektno, naravno imam utisak da uvek moze bolje, ali 🥂

Dobili smo sta smo hteli, skup prebogatih, iskomplexiranih, uplasenih, neopravdano ambicioznih, i dupeuvalkackih i fuck off morona na delu...do kraja.

 

malko je kopija sopranos finala ali okej, proper završetak. epizoda pre ovog finala je jedno od vrhunskih standalone tv dela, pa mi samo finale nije bilo make or break.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

 

malko je kopija sopranos finala ali okej, proper završetak. epizoda pre ovog finala je jedno od vrhunskih standalone tv dela, pa mi samo finale nije bilo make or break.

Meni je cela 4 sezona sjajna, mozda i najbolja, narocito posle onog dogadjaja, zato i kazem da mi je kraj sasvim dobar,  naravno nije BB ili Wire quality. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne da nisam kliknuo sa "Našlednjicima" nego je to valjda jedina serija koju sam prekinuo na polovini druge epizode. I nikad nisam dobio želju da joj dam drugu priliku. Što je šteta jer je očito kvalitetna..na sve strane čitam pohvale i dobijam preporuke.
My bad,šta da radim?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...