Jump to content

Recommended Posts

12 hours ago, Barracuda said:

Jesmo li se sada bolje razumeli oko pritiska?

 

Bezobrazan si, da budem kulturan.

 

Tok dogadjaja:

 

1. post sa Sisojem

2. report nakon 13h (ovo 13h boldovano i font milion)

3. dodeljen warn 10 minuta nakon reporta

4. 15ak h nakon reporta i bez vidiljivog kaznjavanja forumasa koji je upotrebio sporan nadimak, postavljam pitanje moderatoru da li je video report i to tek nakon sto je ostavio post na temi.

5. dolazis ti i govoris mi da ne vrsim pritisak.

 

Jel smo se razumeli zasto si bezobrazan?

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 2:27 AM, Barracuda said:

Nadam se da smo svi generalno zadovoljni dosadašnjim razvojem događaja na forumu, iako ima još vremena da se sumiraju utisci. Bilo kako bilo, u ovoj velikoj selidbi i akciji spasavanja, fale nam neki forumaši poput Bugla i Nakamure. Ima ih još, stoga bi bilo lepo i korisno da sakupimo još nickova koji nisu još uvek tu i pokušamo da ih kontaktiramo da dođu i ovde nastave forumašenje.

 

Konkretno, Nakamuri je poslat mejl, ja ću poslati još jedan, ali Bugla ne možemo da nađemo. Ako neko zna njegov mejl neka pošalje ili neka se javi moderatorima, pa će to učiniti neko od nas.

 

Moderacija Sporta vam unapred zahvaljuje.  

 

Pozdrav svima. Našao sam vas. Al morao sam se pnovo registrirat. Jel postoji mogućnost da se vrati stari profil sa statistikom i td.? Ili svi idemo iz početka? Mislim, nije da mi je od životne važnosti, al ako može zašto ne. 😄

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bugl Khan said:

 

Pozdrav svima. Našao sam vas. Al morao sam se pnovo registrirat. Jel postoji mogućnost da se vrati stari profil sa statistikom i td.? Ili svi idemo iz početka? Mislim, nije da mi je od životne važnosti, al ako može zašto ne. 😄

 

Ne može, nov je forum i svi smo krenuli od nule. Ima dosta inovacija i promena, poput slobode kretanja tj. pisanja, tako da možeš komotno koristiti sve PDF-ove bez ikakvog rizikatm. Radi se na tome da se zbliže dve heterogene celine, "spratovi" više ne postoje, a forum je u omaž najboljem topiku dobio i ime. Tvoja je slobodna odluka gde ćeš i koliko pisati, mada bih ti preporučio (zbog informisanosti) da na topicima koji se nalaze pri vrhu pročitaš detalje koji su bitni za svakog forumaša. 

 

Pravila su takođe modifikovana u izvesnoj meri, imamo i dalje pros'n'cons oko finesa, ali očekujemo da ćemo vremenom naći najbolji modus operandi i time svima omogućiti normalno i opuštenije forumašenje od onog na koje smo godinama bili prisiljeni. Ako imaš pitanja, možeš ih izneti ovde ili preko pm, sastav ekipe je proširen i na povratnike koji su prestali iz svojih razloga da pišu na starom forumu. Tu su i forumaši kojima je pružen second chance i koji to do sada uglavnom opravdavaju, Moderacija Fudbala je dobila pojačanje u vidu @Crni Bombarder  (ex-Wizard Of Oz) a ulogu forumskog Overseera je dobio @Arsenije Pesic. Većina forumaša je zadržala originalne nickove i avatare, a za ostale ćemo te pustiti da se malo snađeš. :classic_biggrin:

 

Welcome home!

Edited by Barracuda
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barracuda said:

 

Ne može, nov je forum i svi smo krenuli od nule. Ima dosta inovacija i promena, poput slobode kretanja tj. pisanja, tako da možeš komotno koristiti sve PDF-ove bez ikakvog rizikatm. Radi se na tome da se zbliže dve heterogene celine, "spratovi" više ne postoje, a forum je u omaž najboljem topiku dobio i ime. Tvoja je slobodna odluka gde ćeš i koliko pisati, mada bih ti preporučio (zbog informisanosti) da na topicima koji se nalaze pri vrhu pročitaš detalje koji su bitni za svakog forumaša. 

 

Pravila su takođe modifikovana u izvesnoj meri, imamo i dalje pros'n'cons oko finesa, ali očekujemo da ćemo vremenom naći najbolji modus operandi i time svima omogućiti normalno i opuštenije forumašenje od onog na koje smo godinama bili prisiljeni. Ako imaš pitanja, možeš ih izneti ovde ili preko pm, sastav ekipe je proširen i na povratnike koji su prestali iz svojih razloga da pišu na starom forumu. Tu su i forumaši kojima je pružen second chance i koji to do sada uglavnom opravdavaju, Moderacija Fudbala je dobila pojačanje u vidu @Crni Bombarder  (ex-Wizard Of Oz) a ulogu forumskog Overseera je dobio @Arsenije Pesic. Većina forumaša je zadržala originalne nickove i avatare, a za ostale ćemo te pustiti da se malo snađeš. :classic_biggrin:

 

Welcome home!

Hvala frende. Žao mi samo što nisam našao ranije, prošlju nedjelju npr 😄
Gledao sam tu i tamo na starom forumu jel se pojavio link, pa neko vrijeme prestao gledat. Danas mi plao na pamet reko idem vidjet možda su stavili nešto i eto.
It's good to be back.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milijaš #10 said:

Masa sinoc imala udes, srecom devojka je dobro, ali je unisten Q3. jbg mora Jovelja u Njemacku da se proda.

 

masa-saobracajka1.jpg

I pored upozorenja dva moderatora da se ovakvi postovi izbegavaju,i nakon zvanicnog warn-a, nastavljeno je sa istom praksom.
15 dana :default_banned:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čovek je napisao "srećom, devojka je dobro", dakle, ni na koji način nije likovao nad njenim udesom niti bi se to tako moglo protumačiti. Ovde uostalom nije ni reč o Maši, ona je samo beneficiary tatinog lopovluka, a tata je, gle čuda, predsednik FKCZ. Ne deluje mi uopšte nemoguće da će taja da iskešira novi džip od neke "fudbalske" mahinacije u kojoj će biti dobar za neku ilegalnu proviziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2019 at 9:50 PM, Crni Bombarder said:

Dobro.
I dalje ne menja cinjenicu da je rec o uvredljivoj kvalifikaciji. 

Takve kvalifikacije (i teze) u nasem drustvu zasluzuju samo oni pripadnici socijalne zajednice koji su pokazali odsustvo bilo kakvih ljudskih i moralnih kvaliteta. To su politicari,tajkuni,ratni zlocinci, ratni huskaci,ratni profiteri,osobe koje izbegavaju i izvrgavaju pravdu,javne licnosti koje su sluzeci navedenima ili stavljajuci se na njihovu stranu pokazali odsustvo gotovo svakog integriteta i kredibiliteta.
Ja sportiste,igrace i trenere,ne mogu da stavim u isti kos sa pobrojanima,osim ako se svojim ponasanjem van sportskih borilista tamo nisu svrstali.

Jel sad jasnije zasto ne moze neprikladan recnik na ovom pdf u odnosu na njih? Napominjem - na igrace i trenere,ne i funkcionere.

 

Ти си се уфурао да уводиш ред (о коме немам ништа против а нисам никада ни кукао сви знају да никада никога нисам чак ни репортовао) али види се да си танак. Као прво већ сам образложио назив Сисоје као плод еволуције па да се не понављам. Исто тако по дифолту нисам одмах звао ни Грофа Говедо, ни Крстајића Носати дунстер. На страну ко воли какав фудбал, али ако неко стави Јовића по страни а играју му Сикира и МеЂик онда то свако са мало чорбе у глави види да није нормално а са малчице више чорбе с правом сумња да је то пиксла, баш као што је Чаушић на којем се изредаше ни мање ни више него 3 провизије. За квази селектора се одмах видјело да је политички испрдак. Просто Муслин (а као тренера нисам га готивио због дефанзиве ни раније) је испунио циљ који се зве СП и онда буде одједном замијењен али не Јиргеном Клопом него дунстером који узгред никада није да ни једну једину изјаву против Муслина док му је био помоћник. Јучерашња изјава "гдје нас Украјина није надиграла" требало би да отвори очи и ћоравим. Могао бих и даље у историју за многе који су заслужено добијали ове или оне надимке од Алкосана преко Јанкосана. Такође нисам се никада бавио ћеркама, синовима и приватним животима (не подржавам ни ја да се жутило увлачи у расправе) већ неко добија надимке или  позитивне критике искључиво на основу свога (не)рада на терену!

Што се тиче паралеле са политичарима она нема везе са мозгом. Прво нажалост код нас је јака спрега између политике и спорта, а друго у спорту лакше сврну паре него у политици. Чак су и мање изложени критици јавности. Каква год да је држава, постоје неке институције које могу да скоче на грбачу, а постоје и медији и дио јавности који једва чекају да искале бијес када је нека корупција у питању. У спорту у којем нема закона о приватизацији је највећи лоповлук, који се скоро никада у ни једном случају није санкционисао. А исисати неколико стотина хиљада у фудбалу и подијелити без одговорности није било једном. Дакле, мало је рећи да јавне личности из сфере спорта могу у исти ранг са политичарима, али ако ти и (Ви остали) тако не мислите слободно направите још једну ушминкану верзију навијачких форума са квази културом изражавања иза које су се одувијек сакривале само хуље, били они тренери или спортски радници.

Ја ћу писати када обезбједите слободу изражавања (сутра или за 2 године свеједно), до тада ћу да испуним обећање од прошлог пута: Довиђења (и видимо се када сазорите).

 

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čovek je napisao "srećom, devojka je dobro", dakle, ni na koji način nije likovao nad njenim udesom niti bi se to tako moglo protumačiti. Ovde uostalom nije ni reč o Maši, ona je samo beneficiary tatinog lopovluka, a tata je, gle čuda, predsednik FKCZ. Ne deluje mi uopšte nemoguće da će taja da iskešira novi džip od neke "fudbalske" mahinacije u kojoj će biti dobar za neku ilegalnu proviziju.

Jok, nego de da ga iskesira od plate i toplog obroka i regresa.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čovek je napisao "srećom, devojka je dobro"

 

Čovek je napisao i "sad će da proda Joveljića da ispegla troškove",  pre toga dva puta mu je do sada bilo rečeno da povede računa i dobio je warn na Basketu u petak. Hvala za iznošenje mišljenja, ali ovog puta nema mesta reviziji. 

 

50 minutes ago, Константин said:

Ја ћу писати када обезбједите слободу изражавања (сутра или за 2 године свеједно), до тада ћу да испуним обећање од прошлог пута: Довиђења (и видимо се када сазорите).

 

Batali molim te, ovde se oduvek kritički pisalo o svemu vezanom za srpski fudbal i rukovodstva u savezima. Nalaziš da nije tako? Ili ti je Crni malo povredio sujetu, zato što nije dozvolio da vučeš za nos moderaciju ponavljanjem izraza koji je stavljen van upotrebe? Kad prebrojiš sve te "izraze", nećeš doći ni do broja "deset" a ti se žališ kako se ovde postupa restriktivno i brani sloboda izražavanja. I, kako treba da "sazorimo", supertm...

 

Piši kad god hoćeš, tvoj je izbor, ali nemoj to više mešati sa banom ili kriviti bilo koga. Lakše je da prihvatiš pravila nego da detinjasto kritikuješ moderaciju jer si ih prekršio. 

 

 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, prolup said:

Ako Terzićeva ćerka treba da ima udes da se poentira kako je on lopov

... onda smo u kurcu kao ljudska bica. Postoje milion puta bolji nacini da se za nekoga kaze da je lopov od toga. Ovo je bukvalno Kurir/Pink/Informer nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barracuda said:

 

 

Batali molim te, ovde se oduvek kritički pisalo o svemu vezanom za srpski fudbal i rukovodstva u savezima. Nalaziš da nije tako? Ili ti je Crni malo povredio sujetu, zato što nije dozvolio da vučeš za nos moderaciju ponavljanjem izraza koji je stavljen van upotrebe? Kad prebrojiš sve te "izraze", nećeš doći ni do broja "deset" a ti se žališ kako se ovde postupa restriktivno i brani sloboda izražavanja. I, kako treba da "sazorimo", supertm...

 

Piši kad god hoćeš, tvoj je izbor, ali nemoj to više mešati sa banom ili kriviti bilo koga. Lakše je da prihvatiš pravila nego da detinjasto kritikuješ moderaciju jer si ih prekršio. 

 

 

 

Нисам ни сумњао да си ти главни капетан брода који даље од плићака стићи неће. И да нисам детаљно образлагао овај спор сигуран сам да знаш да је сујета код мене=0, у противном би имао раније од мене бар једну једину притужбу на некога, на нешто, на овој теми или преко ПМ. Баш биједна констатација...

Како год, само наставите, можда је вријеме и за појачања да избаците на палубу неког Ред Вајтија или Пролупа и сличне као модераторе да појачају опхођење према идолима, мало су један РСБ и слични...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Константин said:

Нисам ни сумњао да си ти главни капетан брода који даље од плићака стићи неће.

 

Stigosmo samo na drugi forum. Ipak ti radi sujeta, hvala na potvrdi.

 

10 minutes ago, Константин said:

Како год, само наставите, можда је вријеме и за појачања да избаците на палубу неког Ред Вајтија или Пролупа и сличне као модераторе да појачају опхођење према идолима, мало су један РСБ и слични...

 

Živo me zanima, kako bi bilo da ti dobiješ moderatorska ovlašćenja? :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Čime se bavi dotična mlada dama, pa može da se priušti ovakvo motorno vozilo?

Ili je dečkovo/devojčino pa ga ona koristi...

nije zavist i ljubomora, mogu da ga priuštim iako mi tata nije nekadašnji predsednik kluba sa Karaburme i doktor ekonomije sa prestižnog američkog univerziteta....

inače pošto i sam prolazim kroz nešto slično u RL, čisto za zapisnik:  Pun mi qrac ovog moralisanja nad decom kriminalaca i jbne političke korektnosti. Da joj tata kriminalac nije pokrao više fudbalskih klubova, ne bi se ni ovako bahato ponašala prema pokretnoj imovini niti bi bilo ovakvih scena.

Pustite čoveka da se načestita Terzi nove godine kao što je on vama čestita svaki dan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Barracuda said:

ponavljanjem izraza koji je stavljen van upotrebe

 

Kriterijumima koji su samo vama logicni.

 

21 hours ago, prolup said:

Ako Terzićeva ćerka treba da ima udes da se poentira kako je on lopov

 

Ne znam sto bi neko poentirao i u kojoj diskusiji necim sto je notorna cinjenica.

Njihove cerke su korisnici novca koji se pokrade od prodaje igraca. I nisu maloletne pa da se ovde apeluje ne dirajte decu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Kriterijumima koji su samo vama logicni.

 

 

Ne znam sto bi neko poentirao i u kojoj diskusiji necim sto je notorna cinjenica.

Njihove cerke su korisnici novca koji se pokrade od prodaje igraca. I nisu maloletne pa da se ovde apeluje ne dirajte decu.

Ja, vala, zaradilo dete preko omladinske: stedelo, gladovalo, ....

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

 I nisu maloletne pa da se ovde apeluje ne dirajte decu.



I da jesu maloletne,  koga boli qrac,

izabrale da se promovišu po storijim, glorijama i ostalim instagramima i faceboocima novcem koji su nijhovi očevi sklonili iz JAVNOG DOBRA poznatog kao FK CZV...  podložni kritici.

Kako na primer ne znamo šta rade Piksijeve ćerke ili deca od Roberta Prosinečkog, Jugovića Vladimira.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Docim su tvoji kriterijumi logicni. @The Walking Dravot
Poput onog o javnim licnostima i kako se postaje javna licnost. Vodili smo jednu takvu diskusiju na prethodnom forumu. Kad sam ti kroz primer objasnio koliko gresis,nisi imao da odgovoris nista drugo do - "ne vidim kako to sto pises ima veze sa onim sto sam ja napisao"
I nema potrebe da se obracas u mnozini moderaciji. Moja je inicijativa da se pravilnik dopuni. Izuzev jednog manjeg dela,i formulacije koriscenje u objasnjenjima su skoro autenticno moje. Tako da se slobodno mozes obratiti meni. U jednini.
Kad ti budes u moderaciji onda ces ih ti (kriterijume) odredjivati.

@Stondisha
Zanimljivo je kako se na drugom pdf zgrazavas nad ambijentom u kojem se odigrava finalna serija KLS-a,a ovde apelujes da pustimo da se,pazi sad,clanovi porodica razvlace i mazu fekalijama. Tamo ti smetaju izlivi mrznje i primitivizma sa tribina,a ovde treba da postane legitimno kacenje fotografija saobracajnih udesa i nesreca. I gde je onda kraj? Moze da se predje i na fotografije clanova porodice sa plaze,u toplesu..da se pise ko koga i sa kim vara,ko je uradio liposukciju,a ko ugradio silikonske implante. Jer eto - Dzaja&Terza su lopovi,pa ajde da od FK teme napravimo toaletoid.
E,pa,not on my watch!


Ja cu ostati moderator mozda duze,mozda krace..ali dok sam ovde nikakva kreativna akrobatika nece dovesti do toga da ovakav rezon postane ispravan

 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je zanimljivo kad ne razumeš i ne dobacuješ. 

 

Da ne postoje zvezdan, nč, nb, i slična gamad, ne bi smo imali ni onakve atmosfere na finalima, ni razbijene A3 kupljene/iznajmljene novcem poreskih obveznika.

 

 

Oćeš sutra da nas ućutkuješ kad pomenemo Danila sa janičarima ili ukradenu ličnu kartu Andrejevu?

 

Nisu oni mučenici krivi što im je Aca tata/bata...

 

 

Ako treba pojašnjenja dodatnih možemo na private da nastavimo, ili ćeš da se ponašaš kao sudija u derbiju košarkaškom sinoć.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...