Jump to content

Recommended Posts

4 hours ago, Lancelot_Bg said:

Не капирам какви бандити ? Игра наша Звезда, сад када је потребна највећа подршка лик на форуму ЦЗ тролује о неким бандитима... Мало ти је 1/8 УЕФА лиге, 35 место на УЕФА листи итд. ? 

Ај севај на ваш део форума,  мислим да имате свој топик овде. 

Nastavak agresivnog nastupa i nakon 2 bana. 3. ban u 40 postova. Trajno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da cete u narednim danima imati kao moderacija ovog foruma dosta posla oko odrzavanja foruma u smislu kvaliteta pisanja.

 

Za sada nikoga ne pikiram jer ne zelim da se ogresim o nekog, ali je dosta ucestalije pisanje slicno onom sa RSB-a otkad se isti ugasio. Samo kazem, obratite paznju. Ocekujem upise kako je sad tezak trenutak i kako svi treba da budemo slozni i stanemo uz ekipu. That kinda shit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Bojim se da cete u narednim danima imati kao moderacija ovog foruma dosta posla oko odrzavanja foruma u smislu kvaliteta pisanja.

 

Za sada nikoga ne pikiram jer ne zelim da se ogresim o nekog, ali je dosta ucestalije pisanje slicno onom sa RSB-a otkad se isti ugasio. Samo kazem, obratite paznju. Ocekujem upise kako je sad tezak trenutak i kako svi treba da budemo slozni i stanemo uz ekipu. That kinda shit.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Bojim se da cete u narednim danima imati kao moderacija ovog foruma dosta posla oko odrzavanja foruma u smislu kvaliteta pisanja.

 

Za sada nikoga ne pikiram jer ne zelim da se ogresim o nekog, ali je dosta ucestalije pisanje slicno onom sa RSB-a otkad se isti ugasio. Samo kazem, obratite paznju. Ocekujem upise kako je sad tezak trenutak i kako svi treba da budemo slozni i stanemo uz ekipu. That kinda shit.

Zašto bi problem bio stav " puna podrška treneru i ekipi", sve dok se ne nameće drugima kao obavezan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

Zašto bi problem bio stav " puna podrška treneru i ekipi", sve dok se ne nameće drugima kao obavezan.

 

Zato sto su na RSB-u to konstantno koristili kada zele da uguse dijalog. Trebalo je da budemo "slozni" samo onda kada je to odgovara njima (citaj svinjama u klubu i placenim navijacima). U tim momentima se to "jedinstvo" potezalo. Zato je to manipulativno. Naravno da cemo podrzati ekipu, to niko ne mora da nam govori, ali ponekad mora da se prica i o "slonu u uglu sobe", ne mozes ignorisati probleme uvek.

Postujem tvoje pitanje i nadam se da sam ti odgovorio prikladno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Zato sto su na RSB-u to konstantno koristili kada zele da uguse dijalog. Trebalo je da budemo "slozni" samo onda kada je to odgovara njima (citaj svinjama u klubu i placenim navijacima). U tim momentima se to "jedinstvo" potezalo. Zato je to manipulativno. Naravno da cemo podrzati ekipu, to niko ne mora da nam govori, ali ponekad mora da se prica i o "slonu u uglu sobe", ne mozes ignorisati probleme uvek.

Postujem tvoje pitanje i nadam se da sam ti odgovorio prikladno.

zato sam dodao ovo "sve dok se ne nameće drugima".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se raspada rsb tiče, nemoguće je kontrolisati šta će pisati masa zvezdaša koja ipak drugačije razmišlja od onog utvrđenog kao "podobno". Nisu pomagali ni banovi posle 2 posta, odavno je curelo na sve strane. Na kraju je bilo nemoguće zadržati poplavu a u isto vreme apologetski opravdavati poteze dokazanih štetočina. Pa sukobi interesa, ihhh....

 

Lično, drago mi je zbog toga jer ni šipka ni lopovska uprava ni ova ogavna vlast ne mogu uticati na mišljenje većine zvezdaša. Biće da je donekle i do toga da se spalo na volontersko održavanje foruma, na šta izvesno nisu navikli, kao neke budale koje znamo...

 

No, to je opet njihova stvar i njihov je problem, a mi možemo komotno dalje. 

 

edit: Pobeže mi par rečenica o novom članstvu i pravilima. Oni stari (koji su pisali i na b92 i na rsb) će znati da prenesu na pravi način kako se lepo i fino postaje delom naše familije. Hvala im unapred.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Ne pricam samo o individualnom pisanju vec o opasnosti da se pokusa nametnuti taj "sipka" diskurs na ovom forumu.

 

Ne kazem da hoce, samo kazem da trebate biti oprezni sada neko vreme po tom pitanju. Zasto to pisem?

 

Pa, tacno je da, citajuci taj sada vec bivsi forum, moze da se uvidi da zaista vecina ljudi tamo jesu relativno normalni, ali isto tako je i ocigledno da su bili kalupljeni na odredjeni nacin koji se vrlo jasno vidi kada krenes da im sumnjas u odredjene vrednosti koje su tamo bile "no passaran" po pitanju kritike.

 

Razumes na sta mislim? Ne zelim da budemo tolerantni prema netolerantnima. Diskusija je ok, ali te nacionalisticke, ksenofobne uzde koje su stavljane tamosnjim clanovima celu jednu deceniju, ne treba dozvoliti ovde.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, tsva said:

Sasvim nevazno je odakle dolaze. Pravila su ista za sve(dobro sad, za neke su vise ista a za neke manje). Nema sanse da se ovde ikome ista nametne. Previse dugo se virtualno poznajemo.

 

Moram da odgovorim, u svetlu (ili bolje rečeno crnilu) jednog strašnog propusta i još strašnijeg prethodnog događaja. Koga zanima, neka pogleda topik Gde su i šta rade, uz dignutu čašu za dobro zdravlje i činjenicu da je forum veći od par omiljenih topika. I da nudi sadržaje od opšteg značaja. I da se forumaši mogu družiti i sporazumevati, kao slovesna bića bez obzira na boje i druge razlike. Da dobijaju informacije o ostalim učesnicima... etc.

 

Meni ovaj forum liči na Švajcarsku po ustrojstvu. Zvuči pretenciozno, imajući u vidu kakva smo stoka u biti, ali konfederacija pdfova, sa jako različitim ekipama, jedinstvanog zakona ali i lokalnih primena istog, daje mi bar promil prava da umuvam podudarnosti. U ženevskom kantonu je dozvoljena upotreba hašiša dok je u lozanskom zabranjena. Sa druge strane, tamo se može kupiti alkohol i posle 22h a u ženevskom se plaća kazna. Prodavac čak najebe.

 

Htedoh reći, na košarkaškom pdfu je topik Tata aktivan (za razliku od ovog kantonatm), što se koristi za poslovična međusobna navijačka peglanja. Jedni isti forumaši tamo pokazuju jedno lice, ovde pokazuju drugo. Domaći forumaši to dobro znaju i lepo zloupotrebljavaju pogodnost kad god im odgovara, ali znaju i da postoje big no-no's, koje ni tamo ni ovde ne ispaljuju. Ne sumnjam da će tako i da ostane, te da će podjednako gledati na novo članstvo i prepoznati kod njih crtu koja razdvaja pisanje na Vox92 od drugih mesta. Sloboda jeste ok, kad se zna kako i dokle.

Edited by Neme
TYPO
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
41 minutes ago, OgX said:

Postoji li tema vezana za Spanski Kup Kralja i Superkup?

 

Pretrazivao sam i nisam nasao ali pitam jer mi je mozda promaklo.

 

Nije ti ništa promaklo, nema. Ako si zainteresovan da se zanimaš, otvori slobodno. :classic_biggrin:

(edit: Popravićemo ako bude neki problem, sve ok)

 

Postoji za sada samo tema La Liga:

 

 

 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

A sto bi se posebno otvarale teme za svako nacionalno takmicenje?
Sta fali temi La Liga ? Nije da se tamo pise mnogo,pa eto,izgubice se postovi o Kupu kralja u moru drugih..

 

Slažem se. I meni je to palo na pamet sinoć ali rekoh, ako ima posebno želju da se bavi temom, onda neka ga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi,ti znas da ja ne volim kad se na Forumu prave teme kupusare,tamo gde ne treba da postoje..ali ne treba ici ni u drugu krajnost - hiperprodukciju tema. Mislim da je po jedan topik za svaku od LIga petice sasvim dovoljan,a da onda u okviru svakog od njih ulaze i kupovi..ne treba ni previse razvodnjavati diskusije..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako cemo se sloziti da je jedan oblik,vid trolovanja i obesmisljavanje diskusije,da pitam cenjenu moderaciju na ovom PDF - je li registrovala takvu pojavu tokom sinocnje utakmice na FKCZ temi? Plus,onako i onoliko ucestalo je i flodovanje..

Ja sam sad iscitao temu i ono ne bi trebalo tolerisati ubuduce.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Video sam da je @Liska Manjina trajno udaljen sa foruma na gornjim spratovima. Ne ulazim u razloge niti želim da ih saznajem, niti bilo koga kritikujem ili zapitkujem, samo da izjavim da mi je žao jer smo imali lepu komunikaciju na fudbalu, bez obzira na to što nas dele navijačke boje. Moglo se finih njegovih postova pročitati na razne fudbalske teme i to će mi nedostajati.

 

Virtuelni gud baj s moje strane. 😢

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Naravno da treba osuditi antisemitizam, ne znam šta pokušavaš? Nisam video postove u kojima je Liska Manjina izrazio antisemitizam, video sam obrazloženje za ban i zato sam se iznenadio jer do sada nisam zapazio takav narativ kod njega.

 

Meni je žao kada neko kvalitetno piše na sportu i pogine na politici za koju me iskreno zabole patka. Sport volim i volim da pročitam kada neko napravi dobru analizu ili ima dobar info. Zato i dalje stojim iza stava više sporta - manje politike, u zdravom telu zdrav duh.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...