Jump to content

Kako se danas osecate.


mrd

Recommended Posts

21 minutes ago, ControlFreak said:

@Div Kako se ti osećaš?

 

Covid je bio i prošao, nisam imao jake simtome, osim temperature, izgleda da nema nikakvih posledica.
Trebalo je da u decembru obavim još jednu neurohiruršku operaciju ali je odložena za januar. Prva operacija, u avgustu je prošla uglavnom dobro.

Subjektivno, dobro se osećam, a trenutno mi je unuk u Beogradu, to je najbolji lek za sve probleme.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ControlFreak said:

@Angelia @urosg3 kako su princ i princeza? Htela sam da pišem Endži juče da joj kažem da koristi FaceTime oko ponoći sa sinom kao da ona to ne zna i sama 🙂

@Div Kako se ti osećaš? @Pletilja vi, unuk? @Devojka kako ti i mama?

I za sve ostale koji prolaze kroz muke bolesti, da vam brzo bude bolje i bez posledica.

Kako je...
Bolje nego ja satrala me na odbojci 1:1, na čistu energiju i kondiciju, ta ti može satima trčati za loptom. Dakle strašno gledati, ona se ne zadiše uopšte, vidi ja godinama redovno igram stoni tenis, sve mislim da sam u zavidnoj kondiciji. Kad ono - pojede me za doručak, ispljunula koske i trči i dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ControlFreak said:

@Angelia @urosg3 kako su princ i princeza? Htela sam da pišem Endži juče da joj kažem da koristi FaceTime oko ponoći sa sinom kao da ona to ne zna i sama 🙂

@Div Kako se ti osećaš? @Pletilja vi, unuk? @Devojka kako ti i mama?

I za sve ostale koji prolaze kroz muke bolesti, da vam brzo bude bolje i bez posledica.

 

 

Hvala, moj je izasao iz sobe za veceru kratko i da saceka Novu Godinu, nije mi dao da ga zagrlim i drzao distancu...ali dobro je :classic_biggrin:

Glavno je da se on oseca bolje, cinjenica da je sinoc opet jeo je bila dobar znak da se oporavlja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

c7dGtVx.mp4

Hvala na pitanju, sve je u redu...

Nekako sam se vezala za ove ptice, cesto sam na obali, jos su tu mada petarde grme okolo...

 Danas sam bas uzivala, slusala sam radio prenos iz Muzikferajna, valceri i labudovi, prvi put za vise od 50 godina nisam prenos koncerta gledala na tv vec na otvorenom, bilo je divno...

Od srca vam svima zelim srecnu Novu 2022 godinu, da vam porodice napreduju prema planovima i zeljama, da budete svi zdravi i orni, da se radujete zivotu jer tako treba i tako mora.....

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Kako je...
Bolje nego ja satrala me na odbojci 1:1, na čistu energiju i kondiciju, ta ti može satima trčati za loptom. Dakle strašno gledati, ona se ne zadiše uopšte, vidi ja godinama redovno igram stoni tenis, sve mislim da sam u zavidnoj kondiciji. Kad ono - pojede me za doručak, ispljunula koske i trči i dalje.

Uzivaj u tome, dok se okrenes...

tumblr_nuthwxvFIG1tgz4rco1_500.gif

 

Do tada - ko pridje na 2 klika od princeze.....

 

nuYLrpS.gif

 

Sve u svoje vreme. :s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Korona nam pravi problema oko povratka The Starije, videćemo kad će nazad, mislili smo da danas imamo neki datum ali nema još ništa. Predviđeni let je definitivno otkazan jurimo alternative. Valjda se ukopi u te dve nedelje...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, urosg3 said:

Kako je...
Bolje nego ja satrala me na odbojci 1:1, na čistu energiju i kondiciju, ta ti može satima trčati za loptom. Dakle strašno gledati, ona se ne zadiše uopšte, vidi ja godinama redovno igram stoni tenis, sve mislim da sam u zavidnoj kondiciji. Kad ono - pojede me za doručak, ispljunula koske i trči i dalje.

Nešto interesantno za Mladju…da vas privolim da pokuša da studira kod nas. Odbojkaški trener Sanja Tomašević, a stdentkinja, poreklom iz BIH upravo izabrana za all star: Volleyball season recap

 

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Korona nam pravi problema oko povratka The Starije, videćemo kad će nazad, mislili smo da danas imamo neki datum ali nema još ništa. Predviđeni let je definitivno otkazan jurimo alternative. Valjda se ukopi u te dve nedelje...

Lep grad, nek uživa dok the tata and the mama jure alternative 😀

Možda voz do Ciriha ili nekog drugog obližnjeg grada, pa avion?

I kod nas puno otkazanih letova, jedna ćera u Severnoj Karolini treba da se vrati sutra…čekamo da vidimo da ne otkažu.

 

Hladno danas, ali sunčan dan, porodično se uvek ovog prvog dana ide u hiking. Ove godine nam se pridružio samo jedan sin. OK, namerno sam zaostajala iza da se dvojica zbliže, slobodno komuniciraju…lepo i meni da prevrćem svoje misli u prirodi okružena kaktusima, žbunjem i kamenjem. Dobro je, levo koleno koje mi sve više zadaje problema ovog puta se nije javljalo.

 

Spoiler

spacer.png

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ControlFreak said:

Nešto interesantno za Mladju…da vas privolim da pokuša da studira kod nas. Odbojkaški trener Sanja Tomašević, a studentkinja, poreklom iz BIH upravo izabrana za all star: Volleyball season recap


Kontaktirala nas izvesna fondacija iz Novog Sada sa sličnim predlogom za USA školovanje, pa videćemo. Sad je neki ključni period do leta, bar u našem klubu i ovom formatu lige. Do sledeće sezone biće mnogo šta jasnije i njoj u vezi same sebe i sa pozicijom u klubu. Ja sam otvoren za ideju, ali žena_mog_života ima par sumnji i rezervi, ali neka nek se razvija, sve mi izgleda da je na dobrom putu. Živi taj sport i to mi je super. 
Videćemo šta će ove godine da nam spremi OSS, prošle godine je The Mlađa bila na širem spisku perspektivnih, pa je vodili na pripreme a dosta je napredovala, možda ove godine i upadne u repku ako budu uopšte pravili selekciju njenog godišta. Malo je teže sa starijima mngo je dve godine u tom uzrastu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ControlFreak said:

Lep grad, nek uživa dok the tata and the mama jure alternative 😀

Možda voz do Ciriha ili nekog drugog obližnjeg grada, pa avion?

I kod nas puno otkazanih letova, jedna ćera u Severnoj Karolini treba da se vrati sutra…čekamo da vidimo da ne otkažu.

 

Hladno danas, ali sunčan dan, porodično se uvek ovog prvog dana ide u hiking. Ove godine nam se pridružio samo jedan sin. OK, namerno sam zaostajala iza da se dvojica zbliže, slobodno komuniciraju…lepo i meni da prevrćem svoje misli u prirodi okružena kaktusima, žbunjem i kamenjem. Dobro je, levo koleno koje mi sve više zadaje problema ovog puta se nije javljalo.

 

  Reveal hidden contents

spacer.png

 

Bila je danas do Ciriha, vozom, jašta. Ma neka je i koji dan duže neće crći fakultet za toliko.  Ma vratiće se nekako nije frka, nego smo već kupili karte, a otkazan let, vratiće se makar i busom ako prigusti - a neće. Mi ne mrdamo odavde do nek ne rešimo, uh teško nam je palo, da ne veruješ. Razvlačimo se po krevetima, ma idi - muka...
Stavio sam testo da naraste, ujutro pečem hleb.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ControlFreak Hvala na pitanju, dobro smo i mama i ja. Ali..juče nismo čule neke lepe već tužne vesti...

 

Ujak mi je bolestan, mada sam ja nekako to naslućivala, sada smo dobile potvrdu. Važno je što je sve otkriveno na vreme i uredno ide na imunoterapije ( valjda je ta terapija kompletne promene krvi imunoterapija ). Dobro se fizički oseća, ali..njegovom unuku o kome sam pisala na forumu, sve je gore i gore 😞 

Ima nekoliko jačih epi napada tokom dana, njihov broj se povećava iz dana u dan. Strašno je mršav.

Ne znam kako se zove taj sindrom jer nikada nisam pitala ni ujnu ni ujaka kako se zove..Ima atrofiju mozga od rođenja+najteži oblik cerebralne paralize sa jakim epi napadima.

 

Trudim se da budem psihički ok, dosta čitam i gledam poneki film na nekom kablovskom kanalu. Svi smo nemoćni, i uža i mi kao šira porodica. 

 

Lečenje ne postoji. Ovde u Srbiji ima 12 ili 13 dece sa tim sindromom. 

 

 

 

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2022 at 3:55 PM, ControlFreak said:

Nešto interesantno za Mladju…da vas privolim da pokuša da studira kod nas. Odbojkaški trener Sanja Tomašević, a stdentkinja, poreklom iz BIH upravo izabrana za all star: Volleyball season recap

 

 

On 1/1/2022 at 4:25 PM, urosg3 said:


Kontaktirala nas izvesna fondacija iz Novog Sada sa sličnim predlogom za USA školovanje, pa videćemo. Sad je neki ključni period do leta, bar u našem klubu i ovom formatu lige. Do sledeće sezone biće mnogo šta jasnije i njoj u vezi same sebe i sa pozicijom u klubu. Ja sam otvoren za ideju, ali žena_mog_života ima par sumnji i rezervi, ali neka nek se razvija, sve mi izgleda da je na dobrom putu. Živi taj sport i to mi je super. 
Videćemo šta će ove godine da nam spremi OSS, prošle godine je The Mlađa bila na širem spisku perspektivnih, pa je vodili na pripreme a dosta je napredovala, možda ove godine i upadne u repku ako budu uopšte pravili selekciju njenog godišta. Malo je teže sa starijima mngo je dve godine u tom uzrastu.

 

 

Ovo je sve jako zanimljivo. @urosg3, navijam za tvoje cerke da budu uspesne u sta god da se upuste. @ControlFreak, tvoje potomstvo je vec malo starije, pa mu neko navijanje i ne treba vise... :classic_smile:

 

Mi (nasa mala porodica) smo imali takve dileme pre par i vise godina.

Cerka odlicno igra tenis. Oko mature, imala je nekoliko ponuda za athletic scholarship od vise univerziteta ovde u USA. Ja se odusevio - sve ono vreme i pare "bacene" na treninge, najam terena itd, nije to bilo uzalud.

Eh, jebiga.

Nije moguce studirati medicinu uz to, jer tako zahtevne studije ne ostavljaju dovoljno vremena za treninge i takmicenja. A dete se opredelilo za to, nije htela da studira (i, kasnije jednom, radi) nesto lakse.

Eh, studiranje medicine se u USA placa suvim zlatom (skolovanje je drzavno/besplatno samo do mature). Mama i ja naprosto nemamo 50 do 100 hiljada $ godisnje da to platimo, a "studentski kredit" je dozivotna gvozdena kugla oko noge, bili smo protiv toga.

 

Na kraju, iskoristili smo to sto dete ima tri drzavljanstva. Rodjena u USA, a po majci i ocu ima i srpsko i hrvatsko drzavljanstvo. Na kraju, studira medicinu u Zagrebu - ne kosta nista, a tamo imamo i par stanova pa ima svoj mir. U Beogradu bi morala da zivi sa familijom i najverovatnije bi popizdela :classic_biggrin: .

 

Najzgodnije je sto samo placamo rezije za stan. Cerka ima taman dovoljno vremena da u teniskom klubu poducava decu i pocetnike, a to po satu naplacuje vise nego sam ja ikada zaradjivao - sa fakultetskom diplomom, u zdravstvu. Tako ima dovoljno za svoje neke gluposti - a ja bih poludeo da moram da placam neku sminku i brendirane majice, posvadjali bi se. Ona je moderna mlada zena, a ja sam omatoreli hippie - mator u godinama, ali odrasao nikada nisam.

 

@urosg3, hoces li razmenu? Dajem ti studentkinju medicine za theMladju. Fali mi roditeljstvo, prebrzo je to proslo...

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zoran59 said:

 

@urosg3, hoces li razmenu? Dajem ti studentkinju medicine za theMladju. Fali mi roditeljstvo, prebrzo je to proslo...

 

Može, ali da preživim ovo prvo a i njoj da se završi sezona. Realno da joj daju mesec dana na Bahamima a da propusti utakmicu rekla bi NE! I ovo što je propustila prijateljsku i današnji trening računaj planeto da ti veeeliku uslugu učinila i da je žrtva dostojna epa.
Živi sport i to ti je.

Divno ste organizovali sve, malčice nam je rano da temeljitije promišljamo ovde, ali proleteće ove dve godine do srednje, pa zašto da ne, High School tamo mi uopšte nije loš izbor, why not...
Taman negde u to doba smo wife i ja mislili da se otisnemo u tu USA, da vozimo coast to coast, pa gde zabodemo, nisam džabe onaj Easy rider stavio hoću i ja to da doživim. 
Kad smo već kod životnih ciljeva da doživimo ono šta smo slušali kroz muziku i gledali kroz filmove ceo život.
A odrasli smo na dobroj muzici 🙂
Tako da ako sve bude okay, a ne vidim razloga da ne bude, slomićemo otpor gospođže eto nas tamo neki Midwest, sa sasvim pristojnim liberom za odbojkaški tim i ne prevelikim akademskim ambicijama - daj šta daš, ali sa sportskim mamojeb stavom tipa "niko ne udara ovu loptu bolje od mene - smeš na crtu?" Znaš kako je to dobro gledati...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

 ..................    malčice nam je rano da temeljitije promišljamo ovde ..................................

 

 

Ma, znas, svet je poludeo. Nista nije sigurno, imas inflaciju i epidemiju, deca odrastaju, ode sve u vrazju mater.

 

Evo, da iznesem licni primer. Pazi, nikakav savet ili da nagovaram na neku glupost.

 

Forumas @mrd je negde postavio oglas iz novina, prodaje se parkirno mesto za 100 000 $ u San Franciscu. Ja se nasmejao, kupio sam kucu u Alabami za manje od pola toga.

U ovim godinama, treba mi mir. Da igram tenis ili sah kad mi dodje, a ne kad nekome drugom dodje. Da odem na neko brdo ili planinu, a do mora imam 3 sata voznje - oces autom ili motorom.

 

Eh, malo o cerkama. Ti imas prednost, imas dve a ja samo jednu.

 

Rekoh/napisah, rodjena u USA a studira u Hrvatskoj. I, jebiga, normalno za godine, ima decka. Mali je odlican. Ajde, izabrao je glupi sport. Bavi se macevanjem. XY!? Ko se jos bavi macevanjem? Ali decko je vec vise godina sampion hrvatske i medju prvih 100 na svetu. Za dlaku je propustio da se plasira na Olimpijadu.

Ove prosle nedelje mi se cerka javila iz Kopenhagena. Bio je neki turnir u macevanju. A put, hotel itd.je platio macevalacki savez drzave. Decko je imao pravo da vodi jos jednog/jednu.

 

Ma, sve je to lepo. Ali plasim se da dete ostane u toj nedodjiji i propasti od drzave. Isti qrtz, Srbija i Hrvatska. Hteo bih da joj bude briga hoce li u dvoriste asfalt ili beton. Ne da brine ima li "vezu" da ode do nekog lekara specijaliste.

 

Svejedno.

Deca odrastaju, imamo sve manje obaveza prema njima.

A ti, ako hoces, javi - ako hoces da se penzionises na miru uUSA, ja cu ti pomoci. Nije ovde Kosmaj, ali ima brda i planina. Da te ne zezam, pismen si covek, mozes sve da nadjes na netu. I reklame i turisticke gluposti i Google maps,uz "Street View."

 

Znas sta, ljudima fali ono sta nemaju a ne cene ono sta imaju. Tako ja imam brda i jezera u blizini, ali retko idem tamo. A strasno me primamljuje da odem s tobom na taj tvoj Kosmaj i da pecemo to prase koje si pomenuo vec milion puta.

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Znas sta, ljudima fali ono sta nemaju a ne cene ono sta imaju. Tako ja imam brda i jezera u blizini, ali retko idem tamo. A strasno me primamljuje da odem s tobom na taj tvoj Kosmaj i da pecemo to prase koje si pomenuo vec milion puta.

Ta USA je skroz moj trip i super je što me porodica podržava, ako ne odlepim do kraja biće, ali vratiću se na temu...
 
Kosmaj ti je nekako posledica pandemije, kad smo proletos odlepili tokom pilicijskih vikenda, srećno se pogodilo da smo zatvorili neki posao i kupili smo ranč. I onda nam se lagano uvukao pod kožu sa sve mirom koji nosi po sebi, sa ovih nekoliko pitoresknih čudaka koji nam zasmejavaju boravak, sa vazduhom i slobodom  koju ograđujem od sveta. Baš se nekako pogodilo i životna faza i potreba i srećan izgovor.
Ima neke lepote ovde koji retko srećem van Kosmaja, nosi baš neki mir sa sobom neverovatno koliko nam znači. Sa druge strane koreni su mi odavde, valjda ga zato i precenjujem nekad, eto pre neki dan sedim napolju, otoplilo malo i mislim se, da, ja sam odavde, sa svim manama i skrivenim vrlinama - to je moje.

Penzija ne izgleda blizu, ali hej godine lete, devojke ionako neće ostajati ovde, The Starija ima svu potrebnu ambiciju i sposobnosti da iznese projekat dijasporičara, za nju se ne brinem, mada nju više Evropa privlači ali ta će prvu priliku da zagruze nemam sumnje u to. The Mlađa, hej - videćemo, potencijal je tu, volje ima...

Ozbiljno wife i ja pričamo o projektu da završimo u USA na kraju karijere, pa imamo još deceniju i po najmanje da guramo svoju, pa lagano u sumrak. Meni je to poseban trip, pretpostavljam da si gledao The Straight Story film, tako ti ja nekako zamišljam taj zalazak sunca, taj neki vibe i taj neki svetonazor. Meni je čak i sa godinama postala prihvatljiva i muzika iz filma, Pa što da ne, imamo uspešne karijere oboje, blizu smo, ako nismo već i preskočili zenit pa da idemo u taj smiraj. Ova mlađa da poraste, i to je to. U međuvremenu - Kosmaj .

Ono što je sigurno ostati ovde nećemo, ja ne mogu to, sve više i više, svakim danom za još malo se osećam da sam potpuno kontra društva, kontra svetonazora, kontra svega što ovo društvo čini društvom i to mi je tužno, ne zato što sam manjina, nego zato što bih se se tamo negde, u onome što mi je danas inostranstvo osećao spokojnije, jer to društvo i svetonazor su pravili neki drugi ljudi ne osećam odgovornost za to kakvo je ispalo, a ovde imam taj osećaj da smo generacijski nešto debelo zgrešili i da živimo posledice te greške.

Dakle to je plan, samo da ispratimo ovu pandemiju kako dolikuje uz najbolju žurku ikad, i da - svi su pozvani!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

..................................
Ozbiljno wife i ja pričamo o projektu da završimo u USA

...................................

 

Ozbiljno. Ti si mi lek. Ne slazem se s tobom na korona temi, bas volEm da se svadjam s tobom. Zato jer si pametan i racionalan. Na drugaciji nacin od mene, ali je to lepse nego da se se prepucavam (ovako internetski i forumski) sa nekim ko je budala i ne razume nista.

 

Eh, a ovde o tom tvojem (vasem) projektu.

Dajes mi inspiraciju, podstices me.

 

Ja sam psihijatrijski bolesnik. Nista me ne zanima, jedva cekam da umrem.

Kupio sam kucu u losem stanju, htejuci da me motivise, da je sredim. A ne da mi se, lenj sam, necu za samog sebe.

Eh, a onda mi padne na pamet, da dodju Uros i zena mu, pa treba da zavrsim kucu i tu dodatnu spavacu sobu. To je motivacija, neki "input" i treba mi.

 

Tako, sporo mi de, sve nesto serem i mudrujem. Ali ako mi kazes da dolazite na leto, polomicu se i raditi 33 sata dnevno, da bude sve spremno.

jebiga, lud covek.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zoran59 said:

 

Ozbiljno. Ti si mi lek. Ne slazem se s tobom na korona temi, bas volEm da se svadjam s tobom. Zato jer si pametan i racionalan. Na drugaciji nacin od mene, ali je to lepse nego da se se prepucavam (ovako internetski i forumski) sa nekim ko je budala i ne razume nista.

 

Eh, a ovde o tom tvojem (vasem) projektu.

Dajes mi inspiraciju, podstices me.

 

Na to računaj, do sada smo uspeli svaki životni cilj da sklepamo gde nećemo ovaj najvažniji. Baš sam sa nekim pričao na temu, ima tome godinu i više, o tom cilju da pređem tu Ameriku cost to coast da vidim  Veliki kanjon, i Route 66 i probamo taj Peyote napokon. Dakle dolazimo sigurno, sa sve besmisleno velikim autom iz Detroita 🙂 Može i Ford Bronco, taj mi je po meri.

 

Quote

Eh, a ovde o tom tvojem (vasem) projektu.

Dajes mi inspiraciju, podstices me.

 

Ja sam psihijatrijski bolesnik. Nista me ne zanima, jedva cekam da umrem.

Kupio sam kucu u losem stanju, htejuci da me motivise, da je sredim. A ne da mi se, lenj sam, necu za samog sebe.

Eh, a onda mi padne na pamet, da dodju Uros i zena mu, pa treba da zavrsim kucu i tu dodatnu spavacu sobu. To je motivacija, neki "input" i treba mi.

Meni još uvek posao ne da to smirenje, prošle godine smo zatvorili drugi veliki projekat, što je verovatno i životno delo, nešto što ću da pričam unucima, kako smo od ništa napravili nešto. Lepo se zaradilo, hvala bogu, i potpisani su važni ugovori koji garantuju održivost u budućnosti, još ne mogu ni da sagledam ni da se naviknem iskreno na sigurnost koju donosi taj projekat, pa sve trčimo partner i ja u krug sa postojećim manjim projektima da ih oržimo ili proširimo, ali mislim da je to to, i da ubuduće širenje ove naše male firme mora da se desi i da lagano uvodimo naslednike, bez žurbe ili pritiska vremena, ali neko mlad, ambiciozan i vredan bi mogao da nas nasledi i radujem se tome. Tako da nas ne računaj na leto, The Mlađa ima da gura još dva razreda osnovne, ali kažem ti vreme je da se ulazi u priču oko athletic scholarship na vreme, a to je kraj ove takmičarske sezone u Maju i da vidimo kuda će sa klubom, i kakva je situacija. Pa eto ti neki time frame da se planiraš.
Mi bi svakako kupili nekretninu tamo, onaj moj Bronco da ga opremim pristojnim sound sistemom neće se Johnny Cash i ekipa puštati sami od sebe...

Na korona temi, pa šibaćemo se, pa kako drugačije 🙂

p.s. školski drug je zapalio sa ženom, pa ima 10 godina već, završio u Kentakiju, građevinac, radio nešto malo u struci i otvori mu se u neka prilika da vozi 18 wheeler i to počne i sve ove godine nam šalje slike i mi balavimo ovde, obišao je sve, apsolutno sve. Moram i njega da obiđem tamo i probam taj njegov Peterbilt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zoran59 said:

 

 

 

Ovo je sve jako zanimljivo. @urosg3, navijam za tvoje cerke da budu uspesne u sta god da se upuste. @ControlFreak, tvoje potomstvo je vec malo starije, pa mu neko navijanje i ne treba vise... :classic_smile:

 

Mi (nasa mala porodica) smo imali takve dileme pre par i vise godina.

Cerka odlicno igra tenis. Oko mature, imala je nekoliko ponuda za athletic scholarship od vise univerziteta ovde u USA. Ja se odusevio - sve ono vreme i pare "bacene" na treninge, najam terena itd, nije to bilo uzalud.

Eh, jebiga.

Nije moguce studirati medicinu uz to, jer tako zahtevne studije ne ostavljaju dovoljno vremena za treninge i takmicenja. A dete se opredelilo za to, nije htela da studira (i, kasnije jednom, radi) nesto lakse.

Eh, studiranje medicine se u USA placa suvim zlatom (skolovanje je drzavno/besplatno samo do mature). Mama i ja naprosto nemamo 50 do 100 hiljada $ godisnje da to platimo, a "studentski kredit" je dozivotna gvozdena kugla oko noge, bili smo protiv toga.

 

Na kraju, iskoristili smo to sto dete ima tri drzavljanstva. Rodjena u USA, a po majci i ocu ima i srpsko i hrvatsko drzavljanstvo. Na kraju, studira medicinu u Zagrebu - ne kosta nista, a tamo imamo i par stanova pa ima svoj mir. U Beogradu bi morala da zivi sa familijom i najverovatnije bi popizdela :classic_biggrin: .

 

Najzgodnije je sto samo placamo rezije za stan. Cerka ima taman dovoljno vremena da u teniskom klubu poducava decu i pocetnike, a to po satu naplacuje vise nego sam ja ikada zaradjivao - sa fakultetskom diplomom, u zdravstvu. Tako ima dovoljno za svoje neke gluposti - a ja bih poludeo da moram da placam neku sminku i brendirane majice, posvadjali bi se. Ona je moderna mlada zena, a ja sam omatoreli hippie - mator u godinama, ali odrasao nikada nisam.

 

@urosg3, hoces li razmenu? Dajem ti studentkinju medicine za theMladju. Fali mi roditeljstvo, prebrzo je to proslo...

 

 

 

 

Potsetili ste me na jedan od najozbiljnijih razgovora za porodicnim stolom: late suprug je bio ozbiljan sportista, kosarkas, i nakon zavrsene sportske karijere nastavio je da manijacki odrzava kondiciju, tegovi, stoni tenis, biciklizam...kako je sin rastao, tako su rasle i njegove ambicije da mu sin zavrsi u NBA ligi. Dete je raslo i izraslo do 2 m i 4 cm, trenirao je odbojku, kada je zavrsio gimnazijsko skolovanje i upisao medicinu, imao je ugovor sa Crvenom Zvezdom, otac je hteo da pukne od ponosa, vec je sina video i italijanskim klubovima kako mlati pare. Na kraju prvog semestra na fakultetu, dete mi je doslo kuci na raspust i reklo, u poverenju, da ce napustiti klub jer ne moze da isprati i predavanja i treninge ali nije znao kako da to saopsti ocu. Stvarno je bilo tesko i zamisliti taj razgovor, ukljucili smo u zaveru i mladje dete, tatinu princezu, prethodnog leta je bila medju pobednicima prve Bg rolerijade, tezu artiljeriju nismo imali na raspolaganju. I dogodio se taj porodicni rucak i bi sta bi. I danas pamtim muzevljev izraz lica kada je, konacno, shvatio sta mu sin govori. Okrenuo se prema meni i rekao: "Ti si kriva, ovo je tvoje maslo". Mozda jesam a mozda i nisam: za sve godine sinovljevog treniranja odbojke, znala sam da to cini zbog oca, odbio je da trenira kosarku jer je kontaktni sport i nekako se izborio za odbojku ali mi je i dalje, nakon dobrih utakmica, govorio da ne oseca timski duh, da mu pobeda tima ne znaci koliko i drugima u klubu. 

Znala sam koliko mu je stalo do nauke, koliko je introvertan i zato sam ga podrzala. Odbojci sam bskrajno zahvalna za sve sto je znacila u odrastanju mog deteta, od trapavog, naglo izraslog pubertetlije napravila je lepog, zgodnog mladog coveka ali sve vise od toga bi bila njegova zrtva necemu sto mu nista nije znacilo. Posledice? Do kraja zivota otac mu se obracao samo sa "Ti, magarce....." a magarac danas zavrsava doktorske studije iz svoje oblasti i srecan je u svom poslu i karijeri. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, urosg3 said:

.......................

Meni još uvek posao ne da to smirenje ...

.......................

 

Urose, drz' se posla!

 

Vidis (ajde, licni primer i nije univerzalno), mene je sjebao odlazak u penziju. Zato moram da odem kod psihijatra. Naprosto vise nemam svrhe u zivotu. Niko me ne treba (a vrhunski sam strucnjak u profesiji, osvajao nagrade na simpozijumima i bio dobro placen). Cerka (tako i treba) ima svoj zivot i sve redje me zove.

 

I sad sve nesto mislim, da se vratim u profesiju. Nekakva obaveza je motivacija, daje smisao zivotu. Ovako, bez obaveze, nema potrebe da postojim.

 

Dakle, hteo bih da obecam tebi i @Kronostime da cu doci i svirati gitaru dok vi pecete prasad. To bi mi bila obaveza, kupio bih zice i nastimovao gitaru koju nisam svirao vec godinama. Jer, jebiga, moram ako sam obecao. A da sviram samom sebi, ma, nije bitno, izgubljeno vreme i trud.

 

Zato, guraj cerke u zivot, radi, nadji zanimaciju. Bez toga je mozda lakse, ali je i dosadno.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

Urose, drz' se posla!

 

Vidis (ajde, licni primer i nije univerzalno), mene je sjebao odlazak u penziju. Zato moram da odem kod psihijatra. Naprosto vise nemam svrhe u zivotu. Niko me ne treba (a vrhunski sam strucnjak u profesiji, osvajao nagrade na simpozijumima i bio dobro placen). Cerka (tako i treba) ima svoj zivot i sve redje me zove.

 

I sad sve nesto mislim, da se vratim u profesiju. Nekakva obaveza je motivacija, daje smisao zivotu. Ovako, bez obaveze, nema potrebe da postojim.

 

Dakle, hteo bih da obecam tebi i @Kronostime da cu doci i svirati gitaru dok vi pecete prasad. To bi mi bila obaveza, kupio bih zice i nastimovao gitaru koju nisam svirao vec godinama. Jer, jebiga, moram ako sam obecao. A da sviram samom sebi, ma, nije bitno, izgubljeno vreme i trud.

 

Zato, guraj cerke u zivot, radi, nadji zanimaciju. Bez toga je mozda lakse, ali je i dosadno.

Imam ja viska gitara, ne brini.:s_d:

Ova je mojih ruku delo.

blmtQAC.jpg

Edited by Kronostime
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...