Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

Iskreno nisam verovao da pos 1 Balanar i pos 2 Lina mogu da dobiju TI bitan game, kakav statement win. 

 

Thundra ima pomalo onaj OG TI9 wibe, pored visokog skila, iskustva, izgleda da su se i mentalno poslozili, a tu je skiter najslabiji. Po prikazanom, oni bi trebalo da uzmu, ali ne me bi cudilo da kad u finalu krenu protiv papija ili matumbe da se zamrzne ruka, kao prosle god u kvalifikacijama, kad su izbacili OG u UB, i u finalu imali 2:1, pa opet flopnuli. 

Kako dota pise price, matumba i zai koji su verovali da u Liquidu mogu vise, sada bas protiv papija za grand finale. 

 

Ja bih rekao ovako: Thundra osvaja, najvise prikazanog na turniru, tokom cele sezone solidni, Liquid finalista, Secret treci, jer jednostavno ne verujem u Kristalisa, bice mi apsolutno neverovatno da lik koji do juce nije mogao da bude najbolji igrac u Ghost Frogu osvoji TI. 

Link to comment
Share on other sites

Inace, ovo je peti TI u nizu gde Kinezi ispusavaju. Apsolutna dominacija WEU, sa 6 timova na turniru i svi u TOP 3, ostali takodje prosli grupnu fazu. 

Gde je zapelo sa Kinom, da li nedostatak srece kod LGD-a, ili njihovo prilagodjavanje na metu nije dovoljno brzo/dobro. 

Pricalo se kako je Stokholm Major fake, jer nije bilo Kineza, ali videlo se da ni na Arlingtonu nisu procvetali. 

RNG ostaje bez Somnusa, LGD bez faith biana, Aster je ovde dosao daleko, mada sam cak ocekivao njih na prvom mestu, jer sam verovao u zakon brojeva da je ovo mozda kineska godina konacno. 

 

Ipak, najveci problemi ostaju za SEA region, da li jednostavno taj server ne moze da se odmakne od netimske dote, pa se to prenosi na rezultate na jakim turnirima.

Link to comment
Share on other sites

Kakva dominacija Tundre, nisu im bili ni blizu iz Secreta.

 

Saksa je bio lud u ovom poslednjem gejmu, bukvalno ih je unistio sa Tajnijem. Zaslužio je ovo Saksa definitivno dugo je u vhu.

 

Drago mi je i 33 što je uzeo Aegis. Otkako se pojavio sa onim HellsRaisers timom u kojem je bio i Swiftending, gde ih je bukvalno sam doveo do TI-a, prejako igra sve vreme. Jedan od najboljih na svetu trenutno

Link to comment
Share on other sites

Pustio sam strim bukvalno u poslednjem pušu za kraj. 😄

Nadao sam se da ce se igrati bar 4 gejma kako bih makar jedan odgledao u fulu, ali baš sam lepo proveo dan sa ženom i detetom napolju, pa se i to valjda računa, šta znam. 😄

Malo antiklimaktično finale, kao kad je Liquid omrčio Newbee.

 

Ne znam, iako je dota eSport, i za ove momke posao, mene rade te friendship priče, jer mi je Dota lepa uspomena iz mladosti, sa dosta jakih partija i blejanja sa drugarima, bez nekih interesa i slicno.

Shodno tome bas mi se nije svidela Thundra posle onog što je bilo sa Fatom i kako su ga našutirali u dupe, iako ih je on okupio, ali nema šta, i sa tom promenom su (p)ostali moćan tim. Drago mi je makar zbog Sakse, jer je momak to zasluzio, a 33 i Nine su core ovog tima sa njihovim draftovima, i mislim da bez jednog od njih dvojice, ne bi dogurali dovde. Tj. Thundra, potpuno zasluzeno.

 

Baš mi je krivo zbog Papija, 11 TI učešća, titula i još tri finala. Sadge. Nadao sam se  da  cemo sada konacno dobiti duplog TI sampiona, Papi ili Matumba.

Mislim da je Zajac brzinski postao miljenik publike.

Link to comment
Share on other sites

Od Digital Chaos line-upa koji je izgubio protiv Wingsa, na kraju su se tri igraca ponovo nasla u finalu i samo je Saksa na kraju osvojio, W33 i Reso ponovo drugo mesto. 

Nisam gledao, ali verovatno jedini uz Amea, koji su dva puta igrali finale, a da nisu osvojili. 

Kuro i Papi su sad valjda na istom broju, 4 finala ukupno, od toga jedna titula. 

Ti 8 i 9 OG line up i dalje jedini igraci koji imaju 2 TI-a. 

 

Mislim da ce biti zanimljivih preraspodela u timovima, darkmago vec napustio Thunder, BOOM GG. 

Nadam se da ce se od nove sezone Save ponovo vratiti u pro tim, mislim da taj momak ima jos dosta da prikaze. 

Thundra ne bi trebalo da menja nista, Liquid mora da nadje novog kerija, Alliance ceo novi roster, OG bi trebalo da rotira Misu i Chua, ili da nadje novog pos 5 igraca. 

Ne znam sta ce biti sa EG-om, ja bih prvo otpustio Bulbu, pa onda videti da li hard ili soft rebuild. 

Link to comment
Share on other sites

Očekivano prave dobru atmosferu. A što se tiče Brazilskih timova, samo se od Furie Brazilci nečemu mogu nadati (Mada ni oni nisu u ne znam kakvoj formi). Imperial i 00Nation su ispali sinoć, ali njima je negde jedina nada bila da će domaća publika uspeti da ih vozdigne, jer su kvalitetom pri dnu od 24 učesnika. 9Z se još uvek bori ali su underdogovi teški sutra protiv Fnatica. Rekao bih manje više sve standardno prva 3 dana, uz nekoliko bo1 upseta. 

Link to comment
Share on other sites

potpuno sam prestao da pratim otkad sam prestao i da igram pa ušao sad malo da vidim rostere i ko je kakav

 

vidim neki bad new eagles 3-0, reko šta je ovo, možda neki od ovih ruskih timova ponovo promenio ime, kad ono tim sa Kosova :classic_laugh: ne znam kako tačno idu sve kvalifikacije za major, ali kako uleteše kad piše da se tim sastavio u avgustu 2022.?

 

sta je sa g2? raspad totalni?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

potpuno sam prestao da pratim otkad sam prestao i da igram pa ušao sad malo da vidim rostere i ko je kakav

 

vidim neki bad new eagles 3-0, reko šta je ovo, možda neki od ovih ruskih timova ponovo promenio ime, kad ono tim sa Kosova :classic_laugh: ne znam kako tačno idu sve kvalifikacije za major, ali kako uleteše kad piše da se tim sastavio u avgustu 2022.?

 

sta je sa g2? raspad totalni?

Nisu prošli kvalifikacije, baš su se raspali. Otišao im je trener pre neki dan.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, djole said:

potpuno sam prestao da pratim otkad sam prestao i da igram pa ušao sad malo da vidim rostere i ko je kakav

 

vidim neki bad new eagles 3-0, reko šta je ovo, možda neki od ovih ruskih timova ponovo promenio ime, kad ono tim sa Kosova :classic_laugh: ne znam kako tačno idu sve kvalifikacije za major, ali kako uleteše kad piše da se tim sastavio u avgustu 2022.?

 

sta je sa g2? raspad totalni?

 

Nisi pratio, blago rečeno. BNE su igrali i na majoru u Antverpenu, formirali su se početkom godine od igrača koji su igrali u Albanskom Blinku. Solidna ekipa koja kad se raspuca izgleda kao da svakog mogu da dobiju, ali naravno taktički su tanki i gube kad ne mogu da sirovo nadpucaju protivnika, pogotovo to bude slučaj kad protivnički coach/igl uradi scouting, domaći zadatak. (Drugim rečima, na važnom eventu ne bi smeli da eliminišu bilo koju top10 ekipu pa i šire, ali ne isključujem tu mogućnost).   

 

 

O G2 i NiKu

 

Spoiler

Prvi promašaj je bio što su umesto Aleksib doveli Hooxi-ja koji je imao uspeha sa Danskom ekipom (Copenhagen Flames), ali nije bio ni blizu toga da vodi internacionalni roster, i onda mu menadžment G2 ponude da bude upravo to, igl internacionalnog rostera koji puca na najviše domete. U realnosti, on je najmanje kriv, krivi su nemači pojma u samoj organizaciji kojima je to uopšte palo na pamet. Xtqzzz se isto nije snašao, koji je u Vitality imao apexa i zywooa, ovde prvo ekipa nije bila ni blizu forme sa kraja prošle god, onda nije našao zajednički jezik sa aleksibom, onda Hooxi dođe, sve u svemu stabilnost misaona imenica. E sad, u tim major kvalama se jesu izblamirali svi redom, i ekipa i trener. Ako ćemo pravo, tom prilikom svoju vrednost nisu dokazali Niko i hunter, a ovu dvojicu ističem u smislu da kao daleko najiskusniji igrači u ekipi nisu doneli prevagu - Tako nešto u takvim mečevima se ne očekuje ni od monesija koji ima 17 god, ni od jks-a koji nije taj kalibar, a svakako ne ni od Hooxija. U tom ključnom meču, GL je igrao jako dobro, ali G2 se pogubio opasno. Kod naših fanova, kastera itd inače vlada taj narativ kako je Niko uvek u samom vrhu cs-a, i kako uvek ide u istu rečenicu sa simpleom i zywoom, odnosno kako je najbolji rifler u igri. On nije konstantan kao pomenuta dvojica, koji osim snajperom, često izdominiraju i puškama, i koji su stvarno bili jedine prave superzvezde u smislu da su vukli mnoge daleko lošije saigrače tokom prethodnih nekoliko sezona. Niko je npr nestao u finalu Katowica protiv Fazea, pa je u podužem narednom periodu na jedno 5 važnih turnira odigrao za zaborav, pa se vratio bolji posle pauze, pa onda opet se desi to što se desi u rmr. Ja se bojim da on ne da nije toliko veliki igrač koliko ga naši hype-uju, nego da on i ne može više tako često da bude onaj najbolji Niko, tj ono što ljudi misle da je njegov standard,(pogotovo ako se ne upari sa nekim igl-om koji mu odgovara, koji će znati sa njim), ako grešim utoliko bolje. Ono što je destabilizovalo samu organizaciju je to što je Carlos "ocelote" Rodríguez morao da napusti G2 koji je osnovao još pre 10-ak god, (A sve zbog toga što je na socialsima izletelo neko njegovo partijanje sa onim idiotom Andrew Tate-om, što je posebna saga o debilnosti i toksičnom uticaju socijalnih mreža, jer je ispalo da on tu snosi neku krivicu/podržava kakav je neko, a sve na osnovu toga sa kim je snimljen jednom prilikom). Šta će sada biti dalje sa ekipom još se ne zna, coach ode, došao Petar "peca" Marković kao team manager, to je to za sada... Bar imaju cela tri meseca da se smisle šta i kako dalje

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Nakon 8 dana igre u dve faze u Riocentru, major je stigao do Top8 (Playoffs) i konačno i do Jeunesse Arene. Mogla su se očekivati iznenađenja, ali ne u ovolikoj meri, jer se u Top8 nisu plasirali ni Faze, ni Vitality, ni Liquid. Faze je ne samo osvajač prethodnog majora, nego su igrali i za Intel Grand Slam (1M usd), ali nisu bili u istoj formi nakon letnje pauze. Vitality je podbacio na sličan način, sa malo boljim skorom, dok je Liquid izgubio dva tesna bo3 meča protiv Heroica i Spirita. Žreb je išao kako je išao, ali moram da pljucnem po formatu, jer bo1 ne bi smeo da odlučuje i da uopšte bude prisutan ni u kvalifikacijama, a ne na samom glavnom takmičenju. Od pozitivnih iznenađenja tu su najpre Fnatic, zatim Mouz i Team Spirit: Za ove prve pravo je čudo kako su došli dovde, ali su bar na papiru najveći underdog. Spirit je eksplodirao na ovom turniru, i sada je najveće pitanje kako će se ova, u proseku najmlađa ekipa na turniru, snaći pred najvećom publikom pred kojom su imali prilike da igraju. Mouz je u dobroj formi, ali ni oni nemaju previše major iskustva, autsajderi su ovde, i morali bi što rasterećenije da igraju. Što se favorita tiče, Navi je zbog iskustva u ovoj fazi svakako prvi favorit, bez obzira na očigledne probleme, kako u formi, tako kad igraju na ofanzivnoj strani. Za Cloud9 bi se moglo reći da su drugi favoriti, jer su konačno na lanu zaigrali onako dobro kao što su igrali preko godinu dana na online eventovima. Heroic bi na papiru trebao biti treći favorit, proaktivni stil koji oni preferiraju je potencijalno pobednički protiv svih i atraktivan za gledanje, zavisiće od toga da li će mladi rifleri odigrati kao u prethodnoj fazi. Furia će naravno imati ogromnu podršku publike, samo je pitanje koliko im sad to može pomoći, do sada su im tribine bile očekivano 6-ti igrač. Outsidersi su čini se na ovom turniru dostigli vrhunac u svojoj dosadnoj i pasivnoj igri, jer dugo već nisu bili ovako dobri, ma kako ih bilo ružno gledati.

 

spacer.png

 

 

Nekoliko bo3 mečeva

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, OgX said:

Mogu li Jame i ekipa do titule majora?

 

Zao mi je sto Furia nije u finalu.

 

Znao sam da mogu kad su već stigli do samog kraja. Što se tiče Furie, možda bi i bilo bolje da su oni igrali u finalu, jer se Heroic sinoć samo u prvoj mapi pojavio (Opet ko zna, nije da bi Furia bila favorit u finalu da su oni prošli). Nije prvi put da polufinala budu daleko bolja od samog finala. Major kao major mi je bio bezveze u smislu da, usled brojnih iznenađenja, playoff bude slab, imao sam neki osećaj da bude tako, ali sam se nadao boljem. Desilo se kao u Krakovu pre 5 god, da šampion bude jedan od neočekivanih dark horse timova, plus ovog puta to je ekipa koja igra daleko najdosadniji cs od svih. Format je jednostavno užasan sa bo1 mečevima i glupim seedingom. Lepo je imati izenađenjana turniru, ali nažalost u ovom slučaju se ispostavilo da je to na uštrb kvaliteta u playoffu... Favoritima niko nije kriv što su ispali manje više mnogo pre nego što im je prognozirano, ali previše toga je bilo do formata. Brazil je opravdao očekivanja sa one strane gde se i očekivalo: Entuzijazam publike, decibeli i brojnost. ESL im je dodelio IEM Rio naredne godine, fine. Ali... Ostaje problem sa X-rayom i minimapom, i urlanjem publike na iste, u situacijama naravno kad igra domaći tim, desilo se već sa Astralisom u Copenhagenu- Izgleda da je rešenje jednostavno ukloniti obe stvari sa displaya za domaću publiku. Takođe određeni likovi su imali previše prostora , kao npr Gaules, koji iako official commentator na turniru, je opet imao ispade. Prema tome nisam baš lud za nekim novim majorom u Brazilu, zapravo bar 5god mi ne bi dolazilo u obzir. O rasporedu, ESL-u i sl, ću neki naredni put 

 

 

Playoff mečevi u Jeunesse areni

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2022 at 5:31 PM, OgX said:

Mozes reci kakve je Gaules imao ispade?

Nisam bas ni pratio u cjelini ovaj Major.

 

E, praštaj za okasneli odgovor, dešava se.

 

Ovako, nekome je to bilo očekivano, pogotovo onima koji su upoznati sa likom i delom Gaulesa, ali za official co-streamera, i offical Portuguese lanaguage stream, svakako je previše. Ne samo da je dobio taj svoj stage napolju, za koji su se prodavale karte jeftinije  nego za arenu, nego je odmah bilo očigledno da ESL nema nikakvu kontrolu nad njim, influenserom koji je prosečnom Brazilskom fanu važniji i od igre, i od turnira i od svega. Neko bi rekao tako im i treba kad su se toliko plašili manje gledanosti, pa su njemu "dali ključeve" za ceo događaj da bi se uvlačili Brazilskoj publici. A što je ispao najveći vic, na kraju se ispostavilo da su Mouz i Outsidersi u 1/2 izašli pred praznu arenu, i onda usred tog meča Gaules kreće da hypuje masu sa FUURIAAA (Mi protiv sveta mu je bio neki narativ svo vreme), takođe je s1mple bio proglašen igračem decenije isto pred praznom arenom (Umesto da su to stavili pred samo finale), sa sve pogrešno napisanim imenom na podijumu, onda ESL možda nije imao pojma/ignorisali da je F1 São Paulo Grand Prix istog dana kad i finale, da je bilo neko i poklapanje sa SAT testom u Brazilu i eto praznine u hali. Dakle shitshow jbg, ali ništa od toga nije u poređenju sa Gaulesom koji je realno oteo ceo turnir... Lik je razlog zbog kojeg u Brazilu faktički ni ne postoje casteri (Jer on to nije), uprkos ogromnoj popularnosti same igre i velike scene, svakako ne kao na ovoj strani sveta takoreći, tj oni koji još uvek rade na Portugalskom su marginalizovani. Da se jedan major napravi tako da se sve podredi jednom liku, ogroman propust i ESL i Valvea. Ako je za utehu, prve dve faze u Rio centru su bile dobre i opravdale su očekivanja.

 

Kada su isključili X-ray i minimapu, pa je budaletina lupetala tokom meča Cloud9-Imperial: "It’s a shame that the biggest CS broadcast in the world doesn’t have X-ray and that the ESL doesn’t have the structure to put X-ray for internet and without X-ray for the arena. If they think we’re calling but they don’t understand any Portuguese, it’s time for them to learn Portuguese… They’ll never understand what it’s like to be Brazilian.” 

 

Jednom prilikom se masi dernjao ovo, kao na nekom političkom mitingu: "You had to save money, came from other regions of Brazil. They will never understand our country is bigger than their whole continent” he said to applause from the crowd. “Some people are in college, are working, we came here to do a party for everyone, that’s our visit card, they have already shown they are desperate [to be here]. Tomorrow, inside is going to be full, outside is going to be full, all in the same vibe to make this the biggest party in the world and the party is for Brazil. This is not CS, this is not a major, this is fucking Brazil! Tomorrow is ours!”   :ajme:

 

 

 

 

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@freethrow

Nemam uvid u postavku algoritma kojim se dolazilo do rezultata. Verujem da su samo uzete u obzir navedeni parametri, pomnozeni sa faktorom znacaja i podeljeni s brojem parametara.

Kako god, Rampart kao zamak, i njegove jedinice na previsokom mestu. Stronghold prenisko. To su mi najveca iznenadjenja.

Jel prihvatas rezultate visedecenijske debate Dread Knight vs Naga?

Level 1 jedinice:
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoKeZwn_700bwp.webp

Level 2 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aqeK1MY_700bwp.webp

 

Level 3 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aeQrZ0j_700bwp.webp

Level 4 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aNwY3OA_460swp.webp

 

Level 5 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoKe75g_460swp.webp

 

Level 6 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a7qwwze_460swp.webp

Level 7 jedinice:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aEqgZXe_700bwp.webp

Zamkovi:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/anz5pPo_460swp.webp

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...