Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

27 minutes ago, dekkard said:

 

Zato što nije kvalitetno rešenje na mestu backup pleja. Mogao bi da bude u timu jedino na mestu trećeg pleja.

 

Da ga posaljemo jednu sezonu na kaljenje u fmp pa onda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo kažem da se robuje nekim predrasudama, kao što je da backup plej mora da bude domaći igrač po svaku cenu. Ja bih da oba pleja budu strani igrači, naravno sa EL kvalitetom.

Zapravo, prvo se moraju postaviti ciljevi, videti sa kojim budžetom se raspolaže pa onda sastavljati roster. Po meni, Zvezda treba da napada PO EL sledeće sezone, ako se i dalje budemo odlučili da samo tavorimo u EL i da čekamo cele sezone PO ABA da bi tada pokazali najviše i osvojili titulu... to jednostavno nije dovoljno, potrebno je da se napravi rezultatski i igrački iskorak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NMX said:

 

Nije kao da se statistika evrolige čuva u pećinama Hilandara pa da nije dostupna...

 

6.1p

4.4as

2.1k

45.8% za 2

34.9 za 3

75% bacanja

 

Nisam ni ja neki veliki fan Pefija ali ga solidno omanuo sa statistikom :kece:

 

Izvukao sam statse is kategorije EL "regular season" ovo tvoje boldovano se odnosi na razliku od:

dva poena, 0,4 asista i 4.9% više za tri...nije baš ni solidna razlika.

I sa ovako "nabudženom" statistikom opet je podaleko od cifre na tržištu. 

Pored činjenice da je  uvek bio specifičan za izmeriti ciframa, ali da li si gledao npr. njegove igre kada se glavni baja povredio pa je dobio nešto veću minutažu i odgovornost i sada u finalnoj seriji sa CSKA?

baš, ali baš bledunjavo...ostavljaju ga samog na šutu jer je šuta bez...ne ide na prodor...u pozicionom sve to predugo traje jer ne baca rizične pasove a vreme ide...

ne vidim koji to segment on može doneti a da je vredan tih para.

 

Evo konkretnog poređenja...da li bi pre za poziciju drugog pleja pazarili Pefija za tih 500K (nek spusti i na 400K...)

ili Kobsa za max 300K? Ali ako je već plan da nam Pefi i Filip budu jedina rešenja na kecu...onda smo se skecali.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Ja bih mogao nekako da progutam popularnog Vepra  ako bismo doveli klasnog plejmejkera i pouzdanog kombo beka poput Đenke koji bi mogao da uskače. Pritom je tu i DeDa zlu ne trebalo. Znam da Junior nije ni za EK, a kamoli EL, i da bi njegova idealna pozicija bila treći plej i van 12, ali svi znamo da su šanse za to mizerne i da džabe udaramo po tastaturi. Za mene je ove godine cilj da se ne brukamo u EL kao Budućnost, te da se u nekom slučaju ubacimo negde između 10-12. mesta. Čak i da se dobro pojačamo, mislim da smo prilično daleko od 8 najboljih i da ne treba timu nabacivati ogromna očekivanja na pleća i da rezultate i tim treba graditi postepeno. Kad ona Radonjina mašinerija zbog povrede Jovketa nije mogla u 8... A realno je bilo da budemo 6. ili 7. Onih mesec i nešto smo bili ekipa u najboljoj formi u Evropi. Čast Partizanu iz F4 sezone (po mom mišljenju, taj herojski izboren F4, gde su za dlaku ostali bez finala, im je možda i veći uspeh od titule iz '92, koliko god suludo zvučalo, a na osnovu više činjenica), ali nijedan klub sa ovih prostora nije vezao onakve pobede u seriji otkad se SFRJ raspala.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se sve nešto nadam da će njegovim poenima biti odlučen pobednik EL u sezoni 19/20, i da će onda, onako razdragan i sa suzama radosnicama u očima dok grli pehar EL,izjaviti da titulu posvećuje svojim hrabrim roditeljima, majci Vesni i ocu Nebojši. To bi bila prava filmska priča sa srećnom završnicom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dekkard said:

Ja se sve nešto nadam da će njegovim poenima biti odlučen pobednik EL u sezoni 19/20, i da će onda, onako razdragan i sa suzama radosnicama u očima dok grli pehar EL,izjaviti da titulu posvećuje svojim hrabrim roditeljima, majci Vesni i ocu Nebojši. To bi bila prava filmska priča sa srećnom završnicom.

Mislim da si ti skoro nekome preporucio da ide na pijac po smisao za humor, pa ako mu treba drustvo mislim da imam resenje :)) 

vidim i da je neko pomenuo Erica, meni je isto pao na pamet, ne bi bio lose resenje, odlican fizicki, nesto nizeg bball iq, ali ima materijala. Uz dobrog pleja naravno.

I da, mislim da to sto se zaludjujemo da cemo dovesti 2 kvalitetna plejmejkera mozemo da zaboravimo. Plej i kombo bek kao sto je naveo Pepe i da pevamo.

Ja dizem ruku za henrija ali iskreno ne verujem u to

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Ja se sve nešto nadam da će njegovim poenima biti odlučen pobednik EL u sezoni 19/20, i da će onda, onako razdragan i sa suzama radosnicama u očima dok grli pehar EL,izjaviti da titulu posvećuje svojim hrabrim roditeljima, majci Vesni i ocu Nebojši. To bi bila prava filmska priča sa srećnom završnicom.

To bi bio san, a probudjeni ocigledno bi morao da se obrise maramicama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...