Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Srbi juzno od Ibra su najveci gubitnici svih ovih zajebancija medjunarodne zajednice,  kosovskih i srpskih vlasti od '99 pa do danas. Strahuju za zivote, imovinu, evo cak i za zivote svoje dece. Mnogi od njih zive kao u getu. Ovo nisu izolovani slucajevi, desavali su se ekscesi godinama unazad. Njihova sudbina ne interesuje gotovo nikog. 

 

Eh, da citiram: "Srbi juzno od Ibra su najveci gubitnici svih ovih zajebancija medjunarodne zajednice...'

Nisu. Tzv. "medjunarodnu zajednicu" ne brine par tvrdoglavaca. Umesto sto vide nacionalnost, nacionalni identitet, kao svrhu zivota, sta bi im falilo da nauce albanski i ukljuce se u ekonomske tokove?

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, zoran59 said:

 

Eh, da citiram: "Srbi juzno od Ibra su najveci gubitnici svih ovih zajebancija medjunarodne zajednice...'

Nisu. Tzv. "medjunarodnu zajednicu" ne brine par tvrdoglavaca. Umesto sto vide nacionalnost, nacionalni identitet, kao svrhu zivota, sta bi im falilo da nauce albanski i ukljuce se u ekonomske tokove?

 

Znači i mi da počnemo da mlatimo naše Subotičane , ili da se lome kosti malo u Istri Italijanima? 🙂

Zoki, smatram te za ozbiljnog čoveka, pa nemoj da opravdavamo zločine time da li neko ima ova ili ona krava zrnca.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, zoran59 said:

 

Eh, da citiram: "Srbi juzno od Ibra su najveci gubitnici svih ovih zajebancija medjunarodne zajednice...'

Nisu. Tzv. "medjunarodnu zajednicu" ne brine par tvrdoglavaca. Umesto sto vide nacionalnost, nacionalni identitet, kao svrhu zivota, sta bi im falilo da nauce albanski i ukljuce se u ekonomske tokove?

 

Da li si ti stvarno "koštunica" ili si totalno bezobrazan? Nadam se da je ono prvo u pitanju? Mada dosta je trebalo vremena za pregrupisanje redova😄 očekivao sam nešto ovako napisano još sinoć.

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

Vecina uvijek i svuda treba da zastiti manjinu, a ne da je maltretira.

....osim ako ta manjina nema pridev srpska.... Nažalost.... Da ne idemo dalje u prošlost, ova dešavanja od prethodna dva dana su potvrda mojih reči.... Fascinantno je da su veću reakciju izazvale tablice i hapšenje bivšeg pripadnika KP, nego ranavanje i prebijanje dece... Čak i na pinku su imali celovečernja kukumavčenja potkrepljena mišljenjima "stručnjaka" o svakojakim budalaštinama i ZaM (zabavama miliona) na Kosovu, a ovome maltene ni reči.... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Azazelkg said:

....osim ako ta manjina nema pridev srpska.... Nažalost.... Da ne idemo dalje u prošlost, ova dešavanja od prethodna dva dana su potvrda mojih reči.... Fascinantno je da su veću reakciju izazvale tablice i hapšenje bivšeg pripadnika KP, nego ranavanje i prebijanje dece... Čak i na pinku su imali celovečernja kukumavčenja potkrepljena mišljenjima "stručnjaka" o svakojakim budalaštinama i ZaM (zabavama miliona) na Kosovu, a ovome maltene ni reči.... 

Ove pizdarije ne odgovaraju AV i zato nema specijala na pinku i hepiju a samim tim ni ostala medijska bratija nema argumente da krene u akciju. Čudi me samo da nisu pinkovci krenuli u hajku na severnjake zbog toplog dočeka koji je petković jedva preživeo, uglavnom zaštićen kurtijevim specijalcima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JohnnyDragon said:

Znači i mi da počnemo da mlatimo naše Subotičane , ili da se lome kosti malo u Istri Italijanima? 🙂

Zoki, smatram te za ozbiljnog čoveka, pa nemoj da opravdavamo zločine time da li neko ima ova ili ona krava zrnca.

 

Johhny, nema ovo veze sa zlocinima.

 

Istina, secanja na zlocine su svezija na Kosovu nego ovde u USA. No ovde Indijanci sasvim normalno zive kao inzenjeri, profersori ili mehanicari.Onih nrkoliko koji nece da prihvate vrene i razvoj, zive u rezervatima i niko ih ne smeta.

 

Ja sam Emigrant (iz SFRJ) i 😃 Imigrant (u USA). U Alabami, nemam nikakva "nacionalna prava" - nisam ni "manjina, jer "nacionalno" nema nas dovoljno da budemo prepoznati.

 

Imam gradjanska prava. Ne treba mi vise.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zoran59 said:

 

Johhny, nema ovo veze sa zlocinima.

 

Istina, secanja na zlocine su svezija na Kosovu nego ovde u USA. No ovde Indijanci sasvim normalno zive kao inzenjeri, profersori ili mehanicari.Onih nrkoliko koji nece da prihvate vrene i razvoj, zive u rezervatima i niko ih ne smeta.

 

Ja sam Emigrant (iz SFRJ) i 😃 Imigrant (u USA). U Alabami, nemam nikakva "nacionalna prava" - nisam ni "manjina, jer "nacionalno" nema nas dovoljno da budemo prepoznati.

 

Imam gradjanska prava. Ne treba mi vise.

 

 

Imaš li pravo da prošetaš ulicom u kojoj stanuješ?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To je sve rezultat minulog rada. Šta se uopšte očekuje posle 20 godina odbijanja realnosti nego da situacija eskalira, posebno kod onih koji pored ostalog zbog takvih stvari neće da imaju nikakve veze sa onima koji su negiranje stvarnosti pretvorili u lajfstajl.

 

Napravite pokret ili nešto koji će biti 10 puta masovniji od antipederskih "litija" gde ćete zahtevati od naci-analnih sisatelja drzavne sise da začepe prljave gubice, pa neka veličaju zivot u deluziji za svoje pare, ili da se skinu sa drzavne sise koju vi plaćate, ako neće da rade ono za šta su plaćeni i poboljšavaju drustvo, pa na primer ako su sociolozi da prave socioloske analize, zašto je tu široka masa šizofrena, a od političara da taj pokret trazi da i oni prestanu da kenjaju i da prestanu sa izdrkavanjima o teritorijama, pa da se bave stvarnim svetom, a ovima tamo na Kosovu preporučite to što kaže Zoran, da se integrišu u okruženje, pa će i takve stvari prestati. 

 

Jasno da su ovi oštećeni nedužni, a ovi koji ih napadaju malo poremećeni, ama to tako ne funkcioniše. Stalno dranje o zlim njima i silovanje barikadama i vozovima, "otpriznavanjima" itd vodi samo u sve agresivniji odgovor druge strane. Ti ljudi tamo ne žele da imaju nikakve veze sa Srbijom i to je to.

 

Da li neko od ovih patrijota zeli da ima posla sa onima iz "svog naroda" koji stalno "vrdaju", nikad nista ne urade kad su rekli, lazu, mazu, namerno odugovlače samo da se nešto ne bi zavrsilo itd, i šta bi oni počeli posle 20 godina zaglavljenosti u tome i sa takvima da priželjkuju osim da se to već jednom zavrsi tako što će ludak crći? 

 

Ne umeju saobraćaj da urede nego im se stoka dere "ja ću poštovati zakone ako oni naprave dovoljno parking mesta" i slicne ludosti, kao da u civilizovanom svetu ne postoji nedostatak parking mesta, pa tamo ne lude, oni će nešto uraditi u vezi bilo čega. Kilavci i manijaci obicni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

 

Johhny, nema ovo veze sa zlocinima.

 

Istina, secanja na zlocine su svezija na Kosovu nego ovde u USA. No ovde Indijanci sasvim normalno zive kao inzenjeri, profersori ili mehanicari.Onih nrkoliko koji nece da prihvate vrene i razvoj, zive u rezervatima i niko ih ne smeta.

 

Ja sam Emigrant (iz SFRJ) i 😃 Imigrant (u USA). U Alabami, nemam nikakva "nacionalna prava" - nisam ni "manjina, jer "nacionalno" nema nas dovoljno da budemo prepoznati.

 

Imam gradjanska prava. Ne treba mi vise.

 

 

Uvek je lako bilo pricati onima koji nisu tu.

Ako ces bas do sitnih detalja, roditelje te dece na koju je pucano uredno placaju porez, struju i sve ostale dazbine drzavi Kosovo. Uredno vecina njih dole saradjuje sa kosovskim albancima, zive sa njima i rade poslove koje si pomenuo u kosovskim institucijama. 2/3 se i sporazumeva na albanskom i nije i "mrsko" da ga pricaju (isto vasi i za albance po trgovinama na juznoj strani, oni koji znaju uvek sa osmehom odgovore na srpskom). 

E sad zamisli kako bi bilo da tamo gde ti trenutno zivis, neko zato sto si ti manjina ili zato sto je zakljucio da si nacionalista na osnovu neke generalizacije, uzme i eto da sebi za pravo da puca na neko dete koje se vraca iz crkve, i onda ja tebi napisem jbg manjina si. 

A tacno je da su Srbi juzno zrtve svega ovoga, patili su godinama zbog nase vojske koja je u povlacenju posle rata napravila haos,a sad trpe zbog politike AV. 

Link to comment
Share on other sites

Osnovno tužilaštvo u Uroševcu, Odeljenje za teška krivična dela:

Quote

U njemu [saopštenju tužilaštva] se navodi da postoji osnovana sumnja da je A. K. juče oko 14.00 časova, u selu Gotovuša, opština Štrpce, sa namerom pokušao da liši života M. S. i S. S.

Kako navode, on je, posle verbalne rasprave koja se dogodila na licu mesta, izvadio revolver marke „Mossberg”, dva puta pucao i pritom pogodio M. S i S. S.

„Povređeni su zadobili telesne povrede, prvo su upućeni u Dom zdravlja u Štrpcu, a zatim u bolnicu u Gračanici“, navodi se u saopštenju.

Usled ovih radnji osumnjičeni se tereti za krivično delo „teško ubistvo u pokušaju“.

https://rs.n1info.com/vesti/tuzilastvo-trazi-30-dana-pritvora-zbog-ranjavanja-mladica-i-decaka-kod-strpca/

Link to comment
Share on other sites

Sta je ovo..? Sirom Kosova protesti Srba protiv tzv.srpske liste..?! :classic_blink: Ovo je prvi put da Srbi dignu glas protiv Vucicevih krimosa..podrska za to,ali bojim se da su debelo okasnili.. Deset godina verovali lazovu koji im je pricao bajke..kao i ostatak Srbije,uostalom..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Drug Crni said:

Sta je ovo..? Sirom Kosova protesti Srba protiv tzv.srpske liste..?! :classic_blink: Ovo je prvi put da Srbi dignu glas protiv Vucicevih krimosa..podrska za to,ali bojim se da su debelo okasnili.. Deset godina verovali lazovu koji im je pricao bajke..kao i ostatak Srbije,uostalom..

To je naredni nivo cirkusijade: protest Srba protiv Srba... Ne kažem da nije opravdan, samo zanemarivati jako bitan razlog zbog protesta (ranjavanje dece), i sad se setiti da su "kao" protiv Vučića, a do juče su vikali na telefon Aco Srbineeeee je najblaže rečeno školski primer spinovanja... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Azazelkg said:

To je naredni nivo cirkusijade: protest Srba protiv Srba... Ne kažem da nije opravdan, samo zanemarivati jako bitan razlog zbog protesta (ranjavanje dece), i sad se setiti da su "kao" protiv Vučića, a do juče su vikali na telefon Aco Srbineeeee je najblaže rečeno školski primer spinovanja... 

Protest protiv SL i njihovog rada zakazan je pre nego što je došlo do pokušaja ubistva srpskih dečaka. Koliko će taj glas protiv nešto promeniti ostaje pitanje ali eto jedna grupa ljudi barem ima snage da to uradi dok je većini važniji vatromet za NG.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Protest protiv SL i njihovog rada zakazan je pre nego što je došlo do pokušaja ubistva srpskih dečaka. Koliko će taj glas protiv nešto promeniti ostaje pitanje ali eto jedna grupa ljudi barem ima snage da to uradi dok je većini važniji vatromet za NG.

Onda se izvinjavam. Nisam znao da je protest ranije bio zakazan, zaličilo je na pokušaj nekog spina... Pogrešno sam sve iskonstruisao... 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, JohnnyDragon said:

Znači i mi da počnemo da mlatimo naše Subotičane , ili da se lome kosti malo u Istri Italijanima? 🙂

Zoki, smatram te za ozbiljnog čoveka, pa nemoj da opravdavamo zločine time da li neko ima ova ili ona krava zrnca.

 

5 hours ago, Igor_ said:

Uvek je lako bilo pricati onima koji nisu tu.

Ako ces bas do sitnih detalja ................

 

 

Igore, sve si u pravu.

 

Ne pisem o realnosti, nego kako bih hteo da bude. Tako i pricam sa okolinom, ne stidim se. Dopustam si to iz najmanje dve perspektive: prvo, ne zivim tamo i niko me ne zajebava po nacionalnom osnovu, a drugo - u penziji sam, dete je odraslo, ne trazim posao. Dovoljan sam sebi, a drustvo i okolina su dobrodosli kad jesu  pristojni, inace ih od*ebem.

 

 

 

Hteo bih da ti ispricam pricu, mada ne znam hoces li imati strpljenja da je procitas.

 

Naa cerka je rezultat "mesanog" braka - srpsko/hrvatskog. Rodjena u USA, ima drzavljanstvo itd. Detinja leta je provodila u Zagrebu kod dede i bake,  Srba u soliteru, "vojnoj zgradi" (moj tast je penzioner JNA, jos ziv, pri kraju 9. decenije), na cetvrtom spratu.

U prizemlju je Abanac otvorio slasticarnu i napravio lepu terasu sa cvecem. Neko vreme su mu "komsije" zalivali cvece vrelom vodom sa balkona ali su nakon par meseci odustali.

Cerka se druzila sa slasticarevom unukom i dovodila je u stan. Jednom tu malu Remziju (vec pokojna) tasta pita, "a zasto ti volis Kiru?" Dete odgovori: "zato sto me ne pita sta sam nego samo hoce da se igra!"

(ni kriv ni duzan, jos uvek prilikom posete imam besplatnu kafu i sladoled :thumbup: ).

 

Prosle su mnoge godine. Cerka je pred kraj fakulteta (oduzila je, trebalo je da vec davno diplomira :classic_sad: ). A njena drugarica Remzija se udala "na nevidjeno" (dogovoreni brak) sa 16 godina, zivi negde u Austriji ili Svajcasrskoj i vec ima troje dece.

Njih dve se cuju/kontaktiraju povodom rodjendana ili necega, ali ne cesto.

 

Gde je poanta moje price?

 

Mentaliteti se mozda razlikuju, kolektivno. Individualne price, isto tako. No potrebna je tolerancija za "one druge" i svoju "drugost" treba drzati u kuci. U javnosti, treba da obavljamo posao i budemo pristojni.

 

Kad to nauce Srbi i Allbanci, bice i mira i napretka.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, zoran59 said:

 

 

 

Igore, sve si u pravu.

 

Ne pisem o realnosti, nego kako bih hteo da bude. Tako i pricam sa okolinom, ne stidim se. Dopustam si to iz najmanje dve perspektive: prvo, ne zivim tamo i niko me ne zajebava po nacionalnom osnovu, a drugo - u penziji sam, dete je odraslo, ne trazim posao. Dovoljan sam sebi, a drustvo i okolina su dobrodosli kad jesu  pristojni, inace ih od*ebem.

 

 

 

Hteo bih da ti ispricam pricu, mada ne znam hoces li imati strpljenja da je procitas.

 

Naa cerka je rezultat "mesanog" braka - srpsko/hrvatskog. Rodjena u USA, ima drzavljanstvo itd. Detinja leta je provodila u Zagrebu kod dede i bake,  Srba u soliteru, "vojnoj zgradi" (moj tast je penzioner JNA, jos ziv, pri kraju 9. decenije), na cetvrtom spratu.

U prizemlju je Abanac otvorio slasticarnu i napravio lepu terasu sa cvecem. Neko vreme su mu "komsije" zalivali cvece vrelom vodom sa balkona ali su nakon par meseci odustali.

Cerka se druzila sa slasticarevom unukom i dovodila je u stan. Jednom tu malu Remziju (vec pokojna) tasta pita, "a zasto ti volis Kiru?" Dete odgovori: "zato sto me ne pita sta sam nego samo hoce da se igra!"

(ni kriv ni duzan, jos uvek prilikom posete imam besplatnu kafu i sladoled :thumbup: ).

 

Prosle su mnoge godine. Cerka je pred kraj fakulteta (oduzila je, trebalo je da vec davno diplomira :classic_sad: ). A njena drugarica Remzija se udala "na nevidjeno" (dogovoreni brak) sa 16 godina, zivi negde u Austriji ili Svajcasrskoj i vec ima troje dece.

Njih dve se cuju/kontaktiraju povodom rodjendana ili necega, ali ne cesto.

 

Gde je poanta moje price?

 

Mentaliteti se mozda razlikuju, kolektivno. Individualne price, isto tako. No potrebna je tolerancija za "one druge" i svoju "drugost" treba drzati u kuci. U javnosti, treba da obavljamo posao i budemo pristojni.

 

Kad to nauce Srbi i Allbanci, bice i mira i napretka.

 

 

 

 

Pa slažem se ali ne smemo opravdavati nasilje time da li je neko manjina, većina, šta god.

To ne sme biti očekivano.

U kom svetu živimo onda?

Za mene nema izgovora oko takvih stvari, a mislim da su svi upoznati sa mojim stavovima.

Moja je lična emocija da ne volim Srbiju, i tu necivilizovanu većinu koja tu živi, ali ne mogu da opravdavam napade na njih na osnovu toga jer su eto, ne svojom krivicom -Srbi.

Činjenice pokazuju da nisu Albanci ništa bolji kada dobiju državu, i isti maltret sledi manjinama, kao što je se to radilo njima do '99.

Jedna spirala bez dna očigledno, i još jedan pokazatelj da ta plemena Balkana ne treba da imaju bilo kakvu izvršnu vlast, čak ni jednu mesnu zajednicu po mom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je čudnih okolnosti oko tog slučaja na badnji dan. Lik iz FSK koji ne živi u tom kraju iznenada se pojavljuje naoružan službenim pištoljem i pokušava da preseče kolonu meštana koji se vraćaju iz seče badnjaka. Dolazi do verbalnog sukoba i on poteže oružje i ranjava dve osobe. Seča badnjaka postoji svuda na Kosovu gde još ima pravoslavnih vernika i ne pamti se da je zabeležen neki incident čak ni neposredno posle rata. Svaki pripadnik policijskih i vojnih jedinica na Kosovu prolazi kompletnu proveru NATO tako je i ovaj Kurtaj to prošao i pre nepunih 6 meseci postao deo FSK i odmah eto došao na ideju da na badnje jutro ode najmanje 50km od svog doma( gde inače nema Srba) u sredinu gde je 95% Srba i brže bolje potegne pištolj. Neki komentari sa Kosova idu čak dotle da ovo povezuju kao napad na verskoj osnovi pošto Kurtaj dolazi iz opštine Kačanik gde je bilo veliko uporište Islamske države i solidan broj momaka je išao u Siriju da ratuje na strani islamista. Dobra stvar je što je uhapšen i što su uglavnom svi politički faktori na Kosovu osudili napad a šta će se otkriti ostaje da sačekamo. 

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

"On Friday afternoon, my protégé together with his friend were traveling to Brezovica and suddenly in a certain place, they were blocked by a crowd of people who were celebrating and were suddenly attacked with vehicles," said Ferati [Naim Ferati, the lawyer of the KSF soldier Azem Kurtaj].

In order to remove the danger, Ferati says, that Kurtaj shot once in the air and once towards the asphalt.

His lawyer says that Kurtaj did not know that two people were injured, which he realized after reaching Prevalle.

"Based on the danger, the same person tried to leave but was blocked by the crowd and in self-defense in order to displace or remove the danger, he fired once with his weapon that he had in his possession, his personal weapon . He fired once in the air to disperse the crowd. Due to the circumstances and the attack he suffered in those moments, he was forced to fire once again towards the ground, this time towards the asphalt, and in those moments he managed to leave the place, without having information that someone could hurt life. He went to Prevalle, and from social networks he realized that someone might have been hurt", he declared.

"From this it is clearly understood that my client had no intention to shoot or injure any citizen, but the whole event was developed in self-defense. This assessment of the defense is also confirmed by the mother of the injured 11-year-old, Mrs. Zorica Stojanovic, in the statement presented to the media in Serbian language, said that "she did not shoot at them, but on the asphalt", said Ferati.

https://www.gazetaexpress.com/plagosja-e-dy-te-rinjve-serbe-avokati-i-kurtajt-tregon-se-si-ndodhi-ngjarja-ne-shterpce/ (na albanskom)

 

Quote

U saopštenju Suda se navodi da je sudija za prethodni postupak Odeljenja za teška krivična dela ocenio da postoji sumnja da je Azem Kurtaj u Gotovuši kod Štrpca namerno pokušao da ubije Stefana i Miloša Stojanovića.

"Kada je svojim automobilom stigao na ulaz u selo, primetio je neke građane na kraju puta i da bi ih oterao, zatrubio je. Ne mogavši dalje, zaustavio je auto i nakon verbalne svađe izvadio je revolver i dva puta pucao nanevši telesne povrede dečaku i mladiću. Oni su prvo upućeni u Dom zdravlja u Štrpcu, a potom u bolnicu u Gračanici", navodi se u saopštenju Suda.

https://mondo.rs/Info/Srbija/a1734212/Sud-odredio-pritvor-Azemu-Kurtaju.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

 

 

Igore, sve si u pravu.

 

Ne pisem o realnosti, nego kako bih hteo da bude. Tako i pricam sa okolinom, ne stidim se. Dopustam si to iz najmanje dve perspektive: prvo, ne zivim tamo i niko me ne zajebava po nacionalnom osnovu, a drugo - u penziji sam, dete je odraslo, ne trazim posao. Dovoljan sam sebi, a drustvo i okolina su dobrodosli kad jesu  pristojni, inace ih od*ebem.

 

 

 

Hteo bih da ti ispricam pricu, mada ne znam hoces li imati strpljenja da je procitas.

 

Naa cerka je rezultat "mesanog" braka - srpsko/hrvatskog. Rodjena u USA, ima drzavljanstvo itd. Detinja leta je provodila u Zagrebu kod dede i bake,  Srba u soliteru, "vojnoj zgradi" (moj tast je penzioner JNA, jos ziv, pri kraju 9. decenije), na cetvrtom spratu.

U prizemlju je Abanac otvorio slasticarnu i napravio lepu terasu sa cvecem. Neko vreme su mu "komsije" zalivali cvece vrelom vodom sa balkona ali su nakon par meseci odustali.

Cerka se druzila sa slasticarevom unukom i dovodila je u stan. Jednom tu malu Remziju (vec pokojna) tasta pita, "a zasto ti volis Kiru?" Dete odgovori: "zato sto me ne pita sta sam nego samo hoce da se igra!"

(ni kriv ni duzan, jos uvek prilikom posete imam besplatnu kafu i sladoled :thumbup: ).

 

Prosle su mnoge godine. Cerka je pred kraj fakulteta (oduzila je, trebalo je da vec davno diplomira :classic_sad: ). A njena drugarica Remzija se udala "na nevidjeno" (dogovoreni brak) sa 16 godina, zivi negde u Austriji ili Svajcasrskoj i vec ima troje dece.

Njih dve se cuju/kontaktiraju povodom rodjendana ili necega, ali ne cesto.

 

Gde je poanta moje price?

 

Mentaliteti se mozda razlikuju, kolektivno. Individualne price, isto tako. No potrebna je tolerancija za "one druge" i svoju "drugost" treba drzati u kuci. U javnosti, treba da obavljamo posao i budemo pristojni.

 

Kad to nauce Srbi i Allbanci, bice i mira i napretka.

 

 

 

 

Razumem poentu tvoje price, normalno da cu imati strpljenja da je procitam. 

Jasno je meni o cemu ti pricas, i vidim da si imao slicna iskustva, ipak mislim da je situacija dole malo, da kazem, teza. Totalni suprotna onome sto mediji pokazuju, Srbi sa KiM su bili spremni da i posle pogrona paljenja crkvi i svega, budu deo kosovskih institucija (vecinom ruku na srce, pristali na to jedino zbog para), i opet godinama imamo napada na nasu decu po enklavama. Najveci krivac je Srbija koja cuti, garantujem ti da bi za jedan opaljeni metak na neko Albansko dete (sto se nadam da se nikad nece desiti), pokrenuo lavinu i verovatno kao posledicu imao progon ogromnog broja Srba sa KiM. 

Zamisli situaciju u kojoj veliki broj Kosovskih Albanaca danas trazi pustanje coveka koji je pucao i slave ga kao heroja.. 

Poenta, mi smo sa nase strane pokusali da zivimo i saradjujemo, sa njihove nismo dobili pozitivan odgovor. 

Btw: kao sto rekoh najveci krivac je drzava Srbija i Srpska lista, koja cuti i zataska sve za svoje "partner in crime" sa druge strane, pa tako mozete videti intervju majke pogodjenog decaka od 11 godina koja kaze "on nije pucao u njih, nego u asvalt pa se metak odbio i okrznuo moje dete", nadam se da ce u miru da potrosi obecane pare za ovu izjavu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, erwin said:

 

Znači pucao je u samoodbrani.....Pa OK to u kosovskom pravosudju i može da prodje, s obzirom na učesnike incidenta. Kako reče onaj Krndelj, najdemokratskija država na svetu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da vidim izjave svedoka i ranjenih o okolnostima napada u srpskim medijima. Nisam ih našao. Ako su mi promakle, neka neko linkuje.

 

Inače, optužnica tereti Kurtaja i za pucnjavu sat vremena ranije na drugom mestu, jer je navodno bio revoltiran gužvom. Fin mladić.

 

Quote

U saopštenju tužilaštva koje prenosi Gaztea Express, navodi se da postoji osnovana sumnja da je A. K. juče oko 14:00, u selu Gotovuša, opština Štrpce, sa namerom pokušao da liši života M. S. i S. S. (...)

Treće krivično delo koje se stavlja na teret A. K. je izazivanje opšte opasnosti.

Iz tužilaštva navode da postoji osnovana sumnja da je A. K. istog dana, u 13:00 u Brezovici, doveo u veliku opasnost živote ljudi upotrebom oružja.

„On je svojim automobilom marke ‘golf V’, usled nemogućnosti da uđe na put koji vodi ka Ski centru, pošto je bila gužva, skrenuo ka Štrpcu i iz revolvera marke ‘mossberg’ pucao pet puta u vazduh“, naglašava tužilaštvo, prenosi Kossev.

https://www.danas.rs/vesti/politika/tuzilastvo-u-urosevcu-trazi-da-se-odredi-pritvor-osmunjicenom-za-ranjavanje-srpskih-mladica-kod-strpca/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 

Znači pucao je u samoodbrani.....Pa OK to u kosovskom pravosudju i može da prodje, s obzirom na učesnike incidenta. Kako reče onaj Krndelj, najdemokratskija država na svetu.

Ako bi nastavili u njihovom stilu i zadržali maksimalno nivo karikiranja moglo bi da se doda:.....jer kako se drugačije "odbraniti" od dvoje dece? Jedina opcija je da se puca u njih.... 

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

Ako bi nastavili u njihovom stilu i zadržali maksimalno nivo karikiranja moglo bi da se doda:.....jer kako se drugačije "odbraniti" od dvoje dece? Jedina opcija je da se puca u njih.... 
 
Ne znam da li sam dobro shvatio...jednom je pucao u vazduh, jednom u asfalt...i tom priliko ranio dvojicu ?...u toj velikoj gomili ljudi.....a onda je naš traktor uzleteo i otvorio vatru i tom prilikom oborio dva kineska aviona. :smiley13:

Kako reče jedan eminetni duskutant...treba se navići na realnost...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...