Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

36 minutes ago, djura.net said:

@Constantin

Vest je itekako bitna, ovo gurati pod tepih je velika sramota. 

Vec sam pisao ovde da kad imamo medije kakve imamo, da je bitno dati sto vise vesti, a na publici je da ih sortira I 'obradi'.

Meni stvarno nije jasno, zasto je tebe ova vest na taj nacin pogodila, da pises kako je n1 isto sto I informer, kad toga nema ni u tragovima.

 

Inace, nije da se ovakvi incidenti, etnicki motivisani, ne desavaju u Mitrovici s vremena na vreme, ali se pred njima zmuri, krivci ne odgovaraju I drze da je sasvim u redu da nastave to da rade. Ako sebe pogledamo u ogledalo I budemo iskreni, jasno je I zasto je to tako.

 

Da ne duzim, zasmetala ti je vest I medij koji ga je preneo, a nije ti zasmetalo nasilje? Bio bi zadovoljniji da se to gurnulo pod tepih I da o tome niko nigde u Srbiji nije izvestio?

U svemu ovo mi smeta jedino to što si pisao, i stalno pišeš "masnim slovima". Za one, koji ne poznaju niški književnik jezik, to je bold.

 

Vidiš, apropo vesti...i ciljane grupe, iva vest je našla konzumenta, tebe. Tebe su i "gadjali".... 

 

Kažeš incident je etnički motivisan. Kaži mi, ako si saznao iz vesti, koje su nacionalnosti izvršioci napada. Kako znaš da su "napadači" druge nacionalnosti. 

 

Kako je došlo do konflikta imaginarne dve ili više grupe? 

 

Sa ovakvim vestima, na ovakvim prostorima treba oprez, u najmanju ruku.

Najlakše je optužiti nekog i nalepiti mu etiketu, nije fer, ali se uklapa u narativ.

 

Ne zameram ti...osim masnih slova :smiley2:

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

Tu vest se preneli svi mediji kod nas, čak i režimski. Izvor je kossev tako da ne vidim ni jedan razlog za pljuvačinu po N1 osim prezira prema toj televiziji.

 

OK..prihvatam da sam ih popljuvao, nepotrebno, u ovom slučaju. U stvari, trebao sam da se fokusiram na tumačenje dogadja od kolege, ali sam ga izgleda i izazvao. Tako da su stvari isterane na čistac. 

 

U svakom slučaju, nije dobro odmah "pokazivati prstom" na etnički sukob. Ne tvrdim da nije, ali ni iz čega se ne može izvući takav zaključak.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Constantin said:

Kazeš incident je etnički motivisan. Kaži mi, ako si saznao iz vesti, koje su nacionalnosti izvršioci napada. Kako znaš da su "napadači" druge nacionalnosti.

A meni jako smeta ovo glumljenje francuske sobarice, mnogo vise od bilo cijih 'mznih slova' 😁

 

Verujem da te moje prenosenje vesti sa nekih portala 'pogadja', a ja cu ipak da nastavim da ih prenosim, jer ne zelim da tako ozbiljne stvari, kao sto je etnicki motivisano nasilje, zavrse pod tepihom, niti da od toga okrecemo glavu kao drustvo.

 

A masna slova koristim uvek kad prenosim vesti, da bi se vizuelno razlikovalo od onoga sto ja pisem.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno.....

Na pitanje odakle izvlačiš zaključak da je ovo etnički motivisan sukob, ti startuješ na lični nekakav sukob i ceniš da me vest pogadja. Ne, ne pogadja me vest, to nije ništa novo za taj deo države ili bivše države...svejedno...pogadjaju me takvi likovi koji se hrane takvim dogadjajima i daju svoje bolesno i krivo tumačenje. Zbog takvih, kao što si ti, se dogodio 17. mart. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

pogadjaju me takvi likovi koji se hrane takvim dogadjajima i daju svoje bolesno i krivo tumačenje. Zbog takvih, kao što si ti, se dogodio 17. mart. 

ne cini ti se da preterujes malo? (mozda ti je los dan?)
 

nikakav licni sukob nisam potencirao, tu je vest, i dalje tvrdim da takve stvari ne treba sakrivati. ako tebe boli sto se o toj vesti ne cuti, razmisli jos jednom.

 

bas zato sto to nije nista novo za Kosovo, mislim da sto cesce treba skretati paznju na to.

 

a odgovorio sam ti i to zasto je etnicki motivisano nasilje, ali tebi izgleda odgovara da se pravis francuska sobarica, zasto, razmisli i o tome jos jednom. (ili ne moras, ako ti je lakse).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

ne cini ti se da preterujes malo? (mozda ti je los dan?)
 

nikakav licni sukob nisam potencirao, tu je vest, i dalje tvrdim da takve stvari ne treba sakrivati. ako tebe boli sto se o toj vesti ne cuti, razmisli jos jednom.

 

bas zato sto to nije nista novo za Kosovo, mislim da sto cesce treba skretati paznju na to.

 

a odgovorio sam ti i to zasto je etnicki motivisano nasilje, ali tebi izgleda odgovara da se pravis francuska sobarica, zasto, razmisli i o tome jos jednom. (ili ne moras, ako ti je lakse).

Opet ti sa francuskom sobaricom. Sačekaj...ne zna se s kim se ta grupa mladića, albanske nacionalnosti, sukobila. Ima li njihove izjave o tome ? Gde piše ?

Zašto misliš da to "guram pod tepih" ?

 

U Severnoj Mitrovici živi preko 2000 Albanaca i preko 1000 ljudi drugih nacionalnosti uz dvadesetak hiljada Srba. Ne isključujem da je sukob takav kako ga opisuješ, ali za sada to niko ne tvrdi, osim tebe. Prikoči malo. Znaš li koliko je samo incidenata, na celom Kosovu, bilo, koji su ovako a priori proglašeni za etničke sukobe, a kasnije se ispostavilo da nisu ?  Baš zato treba biti oprezan sa ovakvom kvalifikacijom, zato što posledice mogu da budu katastrofalne, kao što se desilo pomenutog 17.03.   

Link to comment
Share on other sites

  

58 minutes ago, Constantin said:

takvi likovi koji se hrane takvim dogadjajima i daju bolesno i krivo tumačenje. Zbog takvih, kao što si ti, se dogodio 17. mart. 

 

@Constantin prestani ovo da radiš.  

 

Pre svega, počni da praktikuješ ono što drugima savetuješ:

 

7 minutes ago, Constantin said:

Prikoči malo

7 minutes ago, Constantin said:

treba biti oprezan sa ovakvom kvalifikacijom

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Znaš li koliko je samo incidenata, na celom Kosovu, bilo, koji su ovako a priori proglašeni za etničke sukobe, a kasnije se ispostavilo da nisu ?

znam, naravno, ali okolnosti - grupa mladica jedne nacionalnosti je napadnuta na setalistu u severnoj Mitrovici, a pocinioci su pobegli i nedostupni su policiji, jednostavno se taj obrazac previse ponavlja da bi bio slucajan.
zadnji put kad sam bio u Mitrovici, desio se bas takav incident, bas na istom mestu, o cemu mi je posvedocio prijatelj - "da su ovi nasi klinci nalupali ove njihove, pa su onda pobegli".

 

i ja jedva cekam da izadje neki demantij, da ovo nije bio medjuetnicki incident, ali se plasim da to necemo docekati.

i racunam na razum ljudi koji citaju ovaj forum, da niko nece potrcati da novi 17. mart, ali i da svako treba da kriticki oceni neku vest. U prvom postu na ovu temu sam samo citirao n1 sajt koji je preneo kossev vest u izvornom obliku, nigde nisam govorio o medjuetnickom nasilju, ali tebi je i sama vest zasmetala. zasto? zbog masnih slova? kada krenemo u diskusiju (vredjanje?), moze biti svakakvih optuzbi, ali to je potpuno pogresan put, koji nas je i dove ovde gde jesmo (ne mislim na mene i tebe, nego generalno).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fancy said:

  

 

@Constantin prestani ovo da radiš.  

 

Pre svega, počni da praktikuješ ono što drugima savetuješ:

 

 

Ako misliš da je ovo glavni problem OK. Sve se ovo kosi sa pravilima foruma, ali nema veze za mene je to očekivano. Pogotovu tvoji nastupi. Što nisi reagovao na prvu "kvalifikaciju" nego njega štitiš. Uklapa se u narativ foruma ? Doduše ne narativ foruma, nego narativ samoproglašene elite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, djura.net said:



i racunam na razum ljudi koji citaju ovaj forum, da niko nece potrcati da novi 17. mart, ali i da svako treba da kriticki oceni neku vest. U prvom postu na ovu temu sam samo citirao n1 sajt koji je preneo kossev vest u izvornom obliku, nigde nisam govorio o medjuetnickom nasilju, ali tebi je i sama vest zasmetala. zasto? zbog masnih slova? kada krenemo u diskusiju (vredjanje?), moze biti svakakvih optuzbi, ali to je potpuno pogresan put, koji nas je i dove ovde gde jesmo (ne mislim na mene i tebe, nego generalno).

 

U pravu si....ja sam tumačio, kako ne treba, mada...ispostavilo se da sam dobro predpostavljao...:smiley24:

Vest, kao vest, nije ništa posebno...otvori bilo koji portal, imaš ih na stotine. Medjuetnički sukobi svakako nisu dobri i sam sukob ima dodatnu težinu. Pogotovu u atmosferi koja je poprilično nategnuta i zapaljiva...

 

Evo jednog primera...

https://www.koha.net/kronike-e-zeze/354896/arrestohen-7-persona-ne-kacanik-pas-nje-perleshjeje-te-madhe-u-perdor-edhe-thika/

ALbanac u tuči...jedan teže (nožem) jedan lakše povredjen....učinioci pobegli Golfom. To se samo zna.... i hajde sad???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Što nisi reagovao na prvu "kvalifikaciju" nego njega štitiš. Uklapa se u narativ foruma ?

 

Civilizacijski narativ je da ove dve stvari:

 

1 hour ago, djura.net said:

tebi izgleda odgovara da se pravis francuska sobarica

 

i

 

2 hours ago, Constantin said:

takvi likovi koji se hrane takvim dogadjajima i daju svoje bolesno i krivo tumačenje. Zbog takvih, kao što si ti, se dogodio 17. mart. 

 

...nisu za poređenje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam skoro ovde negde laički pretpostavio, cela ideja je da mu se oduzme mandat upravljanjem Srbima s Kosova iz Beograda i da to rade Srbi s Kosova, tj. oni koji tamo žive a ne instalirani Vučićevi botovi.

Videli smo kako su Srbi u Hrvatskoj prošli a bogami i kako prolaze na Kosovu dok se Beograd "bori za njih".


Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

Link to comment
Share on other sites

bas zanimljivo sta ce biti sa ovim izborima na severu.

Americki ambasador u Pristini kaze da nema uslova za njih trenutno, a Vjosa "ceka" bezbedonosnu procenu da li je moguce odrzati izbore u trenutnoj 'bombaskoj' atmosferi. 

inace, ako se dobro secam, Srbi su napustili kosovske institucije zbog toga sto nisu hteli da kaznjavaju ljude sa KM tablicama (ili bese zbog neceg drugog?), pa s obzirom da je ta stvar sa tablicama stavljena ad akta, mozda mogu da se vrate na svoje poslove?

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 2:55 PM, fancy said:

Kao što sam skoro ovde negde laički pretpostavio, cela ideja je da mu se oduzme mandat upravljanjem Srbima s Kosova iz Beograda i da to rade Srbi s Kosova, tj. oni koji tamo žive a ne instalirani Vučićevi botovi.

Videli smo kako su Srbi u Hrvatskoj prošli a bogami i kako prolaze na Kosovu dok se Beograd "bori za njih".


Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

 

Jos da makedonski Albanci ne idu po misljenje u Tiranu i svi srecni i zadovoljni. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Jeste puška prazna ali od nje se dvojica plaše, onaj ko je drži i onaj u koga je uperena

 

Petković: Beograd će razmotriti povratak naših bezbednosnih snaga na Kosovo

Quote

 

„Predsednik Aleksandar Vučić mnogo puta je ponovio da se više nikada neće ponoviti ni pogrom niti ‘Oluja’, i čini mi se da dovoljno dobro nisu shvatili, pogotovo oni na Zapadu koji treba da urazume Prištinu, šta znači ono što je predsednik Vučić rekao“, kazao je Petković na konferenciji za novinare u Beogradu.

„Ja se nadam da nakon ovoga što se večeras dogodilo, sada oni koji treba da urazume Kurtija shtvataju šta znači ova važna i značajna poruka, jer mi želimo da sačuvamo naš narod, i nećemo dopustiti da naš narod strada, da ga neko progoni, ubija i maltretira“, dodao je Petković.

Zemljama zapada je poručio da „dobro vode računa (…) da posle ne budu iznenađeni odlukama Beograda.“

 

 

Na stranu pismenost:

Najavio je i da će Beograd, zbog svega, "razmotriti povratak do 1.000 naših bezbednosnih snaga na prostor Kosova i Metohije, onako kako to predviđa Rezolucija 1244, posebno član 4 ove rezolucije, kao i član 6 aneksa 2."

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

 

Jeste puška prazna ali od nje se dvojica plaše, onaj ko je drži i onaj u koga je uperena

 

Petković: Beograd će razmotriti povratak naših bezbednosnih snaga na Kosovo

 

Na stranu pismenost:

Najavio je i da će Beograd, zbog svega, "razmotriti povratak do 1.000 naših bezbednosnih snaga na prostor Kosova i Metohije, onako kako to predviđa Rezolucija 1244, posebno član 4 ove rezolucije, kao i član 6 aneksa 2."

 

Ovo je za čitaoce informera, jer to mora da odobri SB UN, a zna se da se to neće dogoditi, ne sada, nego nikada.

Krajnje irelevantna "vest".

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Profesor said:

Manje nego licemerje i dvostruki aršini.

Ne, nego je CPJ, to jest Srbija izgubila rat, a prema onima koji izgube rat se postupa gore nego prema ostalima i to potpuno zasluzeno. Tako je jos od sumerskih i egipatskih vremena. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...