Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts



Nikada, ali nikada Srpska politika prema Kosovu nije bila usmerena na ljudima, uvek I samo prema 'teritoriji'.


Svako ima svoju percepciju kosovske krize. Nekog interesuju ljudi, nekog teritorije, a neko piše samo o zapaljenim automobilima. To sve čini neku celinu i pomaže sagledavanju ukupnog kosovskog ambijenta. Čiji su i kakvi motivi i uloga u svemu tome je posebna priča....



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu ovo prvi disonantni tonovi izmedju Kurtija i Amerikanaca. Dobar 5D sah naseg vodje ili slucajnost? 😄

 

Inace mi je jako interesantna izjava Hovenijera - ovo se zavrsava u najgorem slucaju kao Palestina a u najboljem kao Severni Kipar.

 

To je prvi put da Ameri javno kazu da neka vrsta de facto podele jeste moguca.

 

Nasi strucnjaci za teritoriju do koje im je jedino stalo bi mogli da iskoriste ovaj trenutak.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Nisu ovo prvi disonantni tonovi izmedju Kurtija i Amerikanaca. Dobar 5D sah naseg vodje ili slucajnost? 😄

 

Inace mi je jako interesantna izjava Hovenijera - ovo se zavrsava u najgorem slucaju kao Palestina a u najboljem kao Severni Kipar.

 

To je prvi put da Ameri javno kazu da neka vrsta de facto podele jeste moguca.

 

Nasi strucnjaci za teritoriju do koje im je jedino stalo bi mogli da iskoriste ovaj trenutak.

Cuo sam da je ovo izjavio. Neka vrsta podele bi mogla da bude i najbolja alternativa ratu.

Jel mozes malo detaljnije da pojasnis sta je mislio sa ovim? Nisam dovoljno upoznat sa analogijom.

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Cuo sam da je ovo izjavio. Neka vrsta podele bi mogla da bude i najbolja alternativa ratu.

Jel mozes malo detaljnije da pojasnis sta je mislio sa ovim? Nisam dovoljno upoznat sa analogijom.

 

 

Pa to je bila jedna recenica, a sta je mogao da misli pod tim, kako sam ja bar razumeo, Palestina = neresen status sa tinjajucim sukobom koji moze da eskalira svakog trenutka, Severni Kipar = nereseni status, ali je bar mirno i nema ocigledne i neposredne opasnosti od sukoba.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram da je neki cilj SAD da se formira ZSO sa ingerencijama manjim od RS,većim od onog što se nudi iz Prištine,zatim krajnji sporazum koji neće tražiti eksplicitno priznanje ali će de facto Kosovo biti nezavisno ... verovatno će i Beogradu "ispod stola" ponuditi neke privilegije koje će u odredjenoj meri dozvoliti da se pita oko stvari vezana za Srbe,naravno ne u obimu kakav sada postoji preko SL ...

Sledeći potez je verujem trpanje svih djuture u "Otvoreni Balkan" (tu mislim i na CG i Bosnu) što bi trebalo da donekle relaksira napetosti ...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Ovde jeste problem,ne samo kod nas u Srbiji nego i šire u regionu što je postavljanje i pokušaj ispunjenja nekih geostrateških ciljeva kompezacija za nemogućnost uredjenja društva ...

Srbija u današnjim granicama ili neka imaginarna Srbija sa granicama na 5 kim od Zagreba i Tirane potencijalno dele istu sudbinu- urušiće se u sebe ... jer sa ovakvim načinom funkcionisanja države i mentalitetom naroda na duži rok to je neminovnost ...

Rado ponavljam: mi smo težnju za unutrašnjim razvojem rado zamenili težnjom za teritorijama.

Umesto da bude obrnuto.
Da uredimo državu,da upristojimo društvo. Da učinimo zemlju lepim mestom za život,da razvijamo demokratske i ekonomske kapacitete,da ekonomski ojačamo,da osiguramo bezbedan i miran život ljudima..samim tim bismo zaustavili bežaniju iz zemlje,ali i privukli ljude da dođu ovde da žive..istorijski procesi nisu nepromenljivi,mogu da se okrenu.. Možda bi neko sam poželeo da opet živi sa nama?

Ovako kako se ponašamo poslednjih 100.godina (sa izuzetkom socijalističkog perioda) mi ne da smo sve odbili i oterali od nas,mi sami teramo i svoje ljude iz zemlje..Srbi beže iz ove ludare od države.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Constantin said:

Neće...fajt bi bio pošten sa neizvesnim ishodom. Ako misliš da VS nabavi F-16 ...možemo mi to bolje, a iskreno mislim da nam uopšte nije potrebna nekakva eskadrila...samo dobar PVO. Možda par dežurnih "lovaca" i po neki za delove emoji847.png.....

 

Ma nisam mislio ni na kakav dogfight lovaca, nego, ako ovaj pređe granicu ko zna kako KFOR to može da protumači.

A F16 sam pominjao u smislu zamene MIGova za F16 (pošto je većina vojne opreme kod nas odavno već po standardu NATO), mada realno slažem se da nam puno aviona nešto baš i ne treba.  Ono, nije kao da je SFRJ u pitanju pa da možeš i da ga provozaš uzdužno afterburnerom a da ne ugroziš vazdušni prostor komšijama :s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

 
Ma nisam mislio ni na kakav dogfight lovaca, nego, ako ovaj pređe granicu ko zna kako KFOR to može da protumači.
A F16 sam pominjao u smislu zamene MIGova za F16 (pošto je većina vojne opreme kod nas odavno već po standardu NATO), mada realno slažem se da nam puno aviona nešto baš i ne treba.  Ono, nije kao da je SFRJ u pitanju pa da možeš i da ga provozaš uzdužno afterburnerom a da ne ugroziš vazdušni prostor komšijama :s_d:
 
Ja mislim da se poprilično korektno vodi računa o povredi zone zabranjenog leta, a zajedničke vežbe i akcije VS i KFOR-a idu u prilog tome.

"Dvajes devetke" su i onako za penziju....Srbija kupuje dve eskadrile Rafala najverovatnije, a F-16 je ispao iz razmatranja.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Pa to je bila jedna recenica, a sta je mogao da misli pod tim, kako sam ja bar razumeo, Palestina = neresen status sa tinjajucim sukobom koji moze da eskalira svakog trenutka, Severni Kipar = nereseni status, ali je bar mirno i nema ocigledne i neposredne opasnosti od sukoba.

 

Samo nije definisao da li misli na Kosovo = Palestina/Kipar ili Severno Kosovo = Palestina/Kipar. 😄 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

 😄To je prvi put da Ameri javno kazu da neka vrsta de facto podele jeste moguca.

Zapravo Ameri I forsiraju tu pricu vec godinama, davno su rekli da su za svako 'kreativno' resenje koje dogovore Pristina I Beograd. Nemacka je ta koja 'nece da cuje' za bilo kakvo menjanje granica u Evropi.

Inace je Kurti I 'uzjjahao' na kritici Tacija (I Vucica) da se ponasaju kao generali u prvom sv ratu ispred kojih je mapa a oni povlace granice - kome sever, kome Presevo, gde ova medja, gde ona itd.

 

Inace, ova ekipa koja je napala KFOR vojnike I nanela im teske povrede je ista ona ekipa koja pali automobile po severu (I radi jos dosta slicnih stvari) I sa njima se nije saliti, a nije teskog pogoditi ko stoji iza njih.

 

Link to comment
Share on other sites

И Макрон оптужио Приштину за нереде? Курти се мало заиграо, а Вучић миљеник запада?

И Макрон оптужио Приштину за нереде? Курти се мало заиграо, а Вучић миљеник запада?

Link to comment
Share on other sites

Danas mirno, sutra moguci haos. 

Albanski/kosovski ekstremisti, javno pozivaju ljude da sutra dodju na most koji deli sever od juga, organizuju protest pod nazivom "mars na sever" Ono sto je bitno da ljudima govore da se opreme, pogotovo gas maskama. 

Moze to lako da eskalira u nesto vece. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Referent said:

И Макрон оптужио Приштину за нереде? Курти се мало заиграо, а Вучић миљеник запада?

И Макрон оптужио Приштину за нереде? Курти се мало заиграо, а Вучић миљеник запада?

 

Nije džaba Vodja pravio onaj slet Makronu u čast pre par godina , solidno uvlačenje,tu negde u rangu sa Putinom...

A i oni aeroplani što hoćemo da kupimo od Francuza, nije Makron nikada bio gadljiv da kaže neku lepu reč ako imaju od toga finansijske koristi ...

1 minute ago, Igor_ said:

Danas mirno, sutra moguci haos. 

Albanski/kosovski ekstremisti, javno pozivaju ljude da sutra dodju na most koji deli sever od juga, organizuju protest pod nazivom "mars na sever" Ono sto je bitno da ljudima govore da se opreme, pogotovo gas maskama. 

Moze to lako da eskalira u nesto vece. 

 

Može samo da dobiju batine od KFORa, Kurti izgleda odlučio da dobije nogobulj sa funkcije u velikom stilu ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Igor_ said:

Albanski/kosovski ekstremisti, javno pozivaju ljude da sutra dodju na most koji deli sever od juga, organizuju protest pod nazivom "mars na sever" Ono sto je bitno da ljudima govore da se opreme, pogotovo gas maskama. 

Moze to lako da eskalira u nesto vece.

 

Imaju li ovaj tvit i njegov autor kredibilitet?

 

Ako je tačno da se razmatra ukidanje viznih olakšica, da su čika Miroslav i čika Žozep rekli da bi trebalo povući ručnu i da je Uncle Sam spomenuo nekoliko vaspitnih, da li ceniš da bi u slučaju nekog sr*nja KFOR malo pokazao zube?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Da li ceniš da bi u slučaju nekog sr*nja KFOR malo pokazao zube?

Jeste da nisi mene pitao, ali nema dileme da KFOR nece dozvoliti sukobe koji mogu da dovedu do nesagledivih posledica. Ovo sve uz ogradu da na pomolu nije worst case scenario iliti opstu picvajz koji nas dovodi u period pun krajnje neizvesnosti.

Pretpostavljam da su slike maskiranih ljudi koji se mlate sa KFOR vojnicima probudile neke duhove juzno od Ibra da pokazu I svoje 'snage'.

 

Bottom line - tu 'ekipu' I taj 'skup' iz juzne Mitrovice bi trebalo da obezbedi I kontrolise kosovska policija, a ne KFOR, dakle ozbiljan izazov za kosovske institucije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Па ако би поштено погледали како би све требало да се одигра и ако изађу ти екстремисти заиста они и не би требали да добију прилику да се сукобе са нашима ови који протестују. Пре свега треба да буде косовска полиција да то спречи, ако не желе они онда би морао КФОР да буде препрека.

 

У случају да нека врста силе буде потребна мислим да би стварно било продуктивно да њих КФОР мало испрепуца ако заслуже да се да знак Куртију да ови озбиљно мисле шта су рекли јуче и данас. 

 

ПС: Пустити Мађаре КФОР-овце да реше ситуацију :classic_laugh:

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

У случају да нека врста силе буде потребна мислим да би стварно било продуктивно да њих КФОР мало испрепуца ако заслуже да се да знак Куртију да ови озбиљно мисле шта су рекли јуче и данас. 

Ako zasluze, verujem da nisu zaboravili mart 2004. kada su pripadnici KFORa u sukobima sa albanskim ekstremistima ubili 11 Albanaca I pohapsili jos kamaru zlikovaca zasluznih za etnicko ciscenje. Ali jbg ako se vracamo u 2004. ili 1998, onda sve sto mislimo, radimo I pricamo je besmisleno. 

Generalno, Kurti je hteo da otvori cuveni most u Mitrovici I za drumski saobracaj, a u konkretnoj situaciji je verovatnije da ce se zaustaviti I pesacki saobracaj.

Link to comment
Share on other sites

Kurti nikad nije bio americki igrac, i kad god zasere cekaju ovi americki igraci da ga poseru.

 

Ma kakav da je ja sam dugo mislio da je on pravo resenje i kontra ovom ja tebi ti meni Balkanu, ali nije.

 

Lik je ne samo los politicar, nacionalista i paljevina, nego i nije preterano taktican.

 

Da ne pricamo sto je poceo zestoko da prodaje maglu i ima isti modus operandi kao Vucic i maskira neuspeh na unutrasnjem planu nekim nacionalistickim idiotizmima.

 

Verovatno najvece razocarenje od svih likova koji su dosli na vlast van utvrdjenog establismenta, ukljucujuci Dritana.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...