Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Stiletto said:

Sad malo ozbiljno, šta piše prištinska štampa i portali o ovome?

Quote

 

Opozicija u PR kritikuje Kurtija: Najavljen protest, traži se ostavka – „prihvatio sporazum o nepriznavanju sa autonomijom za Srbe“

Opozicija i posle Ohrida kritikuje Vučića: Traže ostavku, raspisivanje izbora, referendum, najavljena blokada institucija

https://kossev.info/opozicija-u-pr-kritikuje-kurtija-najavljen-protest-trazi-se-ostavka-prihvatio-sporazum-o-nepriznavanju-sa-autonomijom-za-srbe/


 

 

I sad ? Ko je ovde blesav ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

Jesi ti Perkose pio neko oštrije piće od jutros? 😄 Mislim ako nisi popij nešto, vidiš da ti škodi treznost, svašta ti se priviđa :classic_biggrin:

 

Sad malo ozbiljno, šta piše prištinska štampa i portali o ovome? Video sam par sajtova na engleskom, sve nešto umiveno. Pretpostavljam da je na albanskom druga priča, ali ne razumem ni reč.

Da li da tu odgovaram ili da budem neozbiljan. Sinoć je glavna ekipa za podtšku Aljbina Kurtija bila isto sa knedlom u grlu, neki su išli toliko daleko da nagoveštavaju i mogućnost blokiranja vizne liberizacije za građane Kosova. Verovatno danas a sigurno od sutra kreće nova priča o istorijskom uspehu njihovog gazde. Oni trezveniji kažu da je kompletno ptiznanje Kosova "tamo daleko" i da će to verovatno uspeti da ostvare generacije koje tek nadolaze. E sad koliko će do tad ostati i Albanaca i Srba na Kosovu bumo videli.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jako loša stvar. Sada je praktično jedini garant da će taj sporazum biti sproveden naša želja da nastavimo EU put. Ako odustanemo od EU puta nemamo više ni obavezu da ga sprovodimo. To je penal za ove zapadnofobe i verujem da će nastaviti da pada podrška EU i raste protivljenje. Vučiću je ovo odlično, praktično je sve prihvatio a ne mora ništa da potpiše. Njegovi glasači neće ni skontati šta se dogodilo.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Klotzen said:

Ovo je jako loša stvar. Sada je praktično jedini garant da će taj sporazum biti sproveden naša želja da nastavimo EU put. Ako odustanemo od EU puta nemamo više ni obavezu da ga sprovodimo. To je penal za ove zapadnofobe i verujem da će nastaviti da pada podrška EU i raste protivljenje. Vučiću je ovo odlično, praktično je sve prihvatio a ne mora ništa da potpiše. Njegovi glasači neće ni skontati šta se dogodilo.

 

Ne mora da znači. Vidim da je američki ambasador zadovoljan onime što je postignuto, a on ne daje izjave tek tako. Ovde ne mislim na Kristofera Hila konkretno, već na ambasadora kao instituciju. Pretpostavljam da su i jednom i drugom zavrnuli loptice koliko treba i da malo ozbiljniji igrači na političkoj sceni mogu da izađu na kraj sa dva seoska đilkoša. Obojica vrlo dobro znaju da se vrata Zapada mogu veoma lako zatvoriti i da im se crkavica koju tamo drže može zamrznuti jednim potezom olovke, a ovo drugo je mnogo bolnije od prvog. Iza obijice stoji mafija, koja u znoju lica svog 'pošteno' uzima pare sa tog istog Zapada, a kojoj se ne bi dopalo da im se zavrne finansijska slavina, a samim tim, ne bi mogli ni da finansiraju pomenutu dvojicu. Kosovo zavisi od novca sa Zapada, što važi i za Srbiju, ali pošto je rezervni igrač iz Kremlja popio sankcije, pa samim tim i ne može da tako lako šalje pare, kojih ionako manje ima, plus što je Putler na poternici i što neće imati mnogo prostora da sprečava Kosovo da uđe u međunarodne institucije, situacija se izmenila. Oni krezavi što glasaju za sendvič će ionako glasati kako im se kaže i pišnuće u gaće od sreće kad im se na TV prikaže otvaranje novih 500 metara neke ulice, novog semafora u Donjem Smrdljekovcu ili pešakog prelaza u Drndovcima. Ovi što su protiv svega civilizovanog se ionako neće pitati ni za šta kada se Kosovo bude takmičilo na Evroviziji ili na nekom fudbalskom prvenstvu, a mogu slobodno do sutra da luduju sa transparentima NEДАМО КОCOVO ili КОCOVO JE SRЦЕ CPБNJE. Čak i da u nekom sumanutom spletu okolnosti na sledećim izborima vladu formiraju Zveri, Avetnici i Novi D-SS, moći će samo da demonstrativno odbiju utakmicu sa reprezentacijom Kosova i da se još demonstrativnije povuku sa pesme Evrovizije ukoliko tamo bude učestvovao neko sa Kosova.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne mora da znači. Vidim da je američki ambasador zadovoljan onime što je postignuto, a on ne daje izjave tek tako. Ovde ne mislim na Kristofera Hila konkretno, već na ambasadora kao instituciju. Pretpostavljam da su i jednom i drugom zavrnuli loptice koliko treba i da malo ozbiljniji igrači na političkoj sceni mogu da izađu na kraj sa dva seoska đilkoša. Obojica vrlo dobro znaju da se vrata Zapada mogu veoma lako zatvoriti i da im se crkavica koju tamo drže može zamrznuti jednim potezom olovke, a ovo drugo je mnogo bolnije od prvog. Iza obijice stoji mafija, koja u znoju lica svog 'pošteno' uzima pare sa tog istog Zapada, a kojoj se ne bi dopalo da im se zavrne finansijska slavina, a samim tim, ne bi mogli ni da finansiraju pomenutu dvojicu. Kosovo zavisi od novca sa Zapada, što važi i za Srbiju, ali pošto je rezervni igrač iz Kremlja popio sankcije, pa samim tim i ne može da tako lako šalje pare, kojih ionako manje ima, plus što je Putler na poternici i što neće imati mnogo prostora da sprečava Kosovo da uđe u međunarodne institucije, situacija se izmenila. Oni krezavi što glasaju za sendvič će ionako glasati kako im se kaže i pišnuće u gaće od sreće kad im se na TV prikaže otvaranje novih 500 metara neke ulice, novog semafora u Donjem Smrdljekovcu ili pešakog prelaza u Drndovcima. Ovi što su protiv svega civilizovanog se ionako neće pitati ni za šta kada se Kosovo bude takmičilo na Evroviziji ili na nekom fudbalskom prvenstvu, a mogu slobodno do sutra da luduju sa transparentima NEДАМО КОCOVO ili КОCOVO JE SRЦЕ CPБNJE. Čak i da u nekom sumanutom spletu okolnosti na sledećim izborima vladu formiraju Zveri, Avetnici i Novi D-SS, moći će samo da demonstrativno odbiju utakmicu sa reprezentacijom Kosova i da se još demonstrativnije povuku sa pesme Evrovizije ukoliko tamo bude učestvovao neko sa Kosova.

 

Kada objašnjavam ovdašnjim Srboljubima da je Kosovo osvojilo zlatnu medalju na Olimpijadi gledaju me ko da sam struju izmislio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za evroviziju ali kosovo odavno učestvuje na sportskim takmičenjima, fudbal, košarka, rukomet, Olimpijada takođe. Negde im ponekad domaćini prave male probleme eto skoro u Indiji nisu hteli da dopuste nekoj bokserki da učestvuje pod obeležjima Kosova nego samo pojedinačno bez obeležja. Dobili su određene zadatke a pošto su nekad bili "štreberi" valjda će i da ih odrade.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stiletto said:

 

Kada objašnjavam ovdašnjim Srboljubima da je Kosovo osvojilo zlatnu medalju na Olimpijadi gledaju me ko da sam struju izmislio.

 

21 minutes ago, Perkos2 said:

Ne znam za evroviziju ali kosovo odavno učestvuje na sportskim takmičenjima, fudbal, košarka, rukomet, Olimpijada takođe. Negde im ponekad domaćini prave male probleme eto skoro u Indiji nisu hteli da dopuste nekoj bokserki da učestvuje pod obeležjima Kosova nego samo pojedinačno bez obeležja. Dobili su određene zadatke a pošto su nekad bili "štreberi" valjda će i da ih odrade.

 

Nije tajna da se ne razumem u sport jer ga ne pratim, ali mislio sam na ono što su ranije kmečali da ni po koju cenu neće da se takmiče sa Kosovom kao reprezentacijom koja nastupa pod svojim simbolima. Zanima me šta bi se dasilo kada bi hipotetički Kosovo pobedilo na Evroviziji ili kada bi neki ovdašnji klub ispao kada izgubi od kosovskog kluba na nekom prvenstvu. Da li bi se povukli sa takmičenja ili bi stisnuli petlju da se takmiče? Mogu ovi naši do sutra da zabranjuju bilo koji akt koji se može tumačiti kao priznavanje kosovske državnosti i da smatraju da je Kosovo teritorija Srbije, ali realnost je nešto drugo. To što nekom Peri Periću, koji u pasošu ima kosovski pečat precrtavaju taj pečat jer je tuda putovao kako bi letovao u Albaniji ili što stavljaju nalepnice na komad pleha na kome piše 01-123-AB ili BG -123-AB je samo idiotluk uperen protiv običnog sveta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako "slučajno" žreb u raznim sportovima promaši klubove sa Kosova i klubove iz Srbije, za reprezentacije znam da se unapred odredi da se ne sastaju barem u kvalifikacijama a pošto trenutno Kosovo nema neku kvalitetnu reprezentaciju neće se u skorije vreme to desiti. Kad je bio žreb za fudbalske kvalifikacije one čike iz Uefa  su to i naglasile. Igrao je Borac Banjaluka  zadnjih godina dva puta rukomet u Peći i nije bilo nekih problema. Poneka pesma i zviždanje što je već standardno na utakmicama

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DJ_Vasa said:

To što nekom Peri Periću, koji u pasošu ima kosovski pečat precrtavaju taj pečat jer je tuda putovao kako bi letovao u Albaniji ili što stavljaju nalepnice na komad pleha na kome piše 01-123-AB ili BG -123-AB je samo idiotluk uperen protiv običnog sveta.

Mašiš poentu Vaso. PoJenta da se preko tih granica prelazi kao na pešačkom prelazu. Bez pečata....

 

Mladji si, možda nisi imao prilike, ali kad je Makedonija proglasila nezavisnost i kad na proputovanju ka Grčkoj u pasoš dobiješ makedonski pečat, Grci su inovirali svoj posebni pečat, kojeg su udarali preko makedonskog štambilja i na kom je pisalo "nepostojeća država".... eto, nismo ni originalni.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Mašiš poentu Vaso. PoJenta da se preko tih granica prelazi kao na pešačkom prelazu. Bez pečata....

 

Mladji si, možda nisi imao prilike, ali kad je Makedonija proglasila nezavisnost i kad na proputovanju ka Grčkoj u pasoš dobiješ makedonski pečat, Grci su inovirali svoj posebni pečat, kojeg su udarali preko makedonskog štambilja i na kom je pisalo "nepostojeća država".... eto, nismo ni originalni.

 

Rođak je pre nekoliko godina išao službeno u Albaniju i uredno su mu stavili neki pečat preko kosovskog. Kroz Kosovo je samo prošao i natočio gorivo, a policajcima nije bio zanimljiv jer je nosio samo lične stvari i službenu dokumentaciju. Znam da su Grci davali neke nalepnice Makedoncima pre nekoliko godina, valjda za one tablice sa plavom trakom i oznakom MK, mada ih i nisu baš nešto revnosno čuvali. Pretpostavljam da su izdržavanim licima EU mnogo bitnije pare koje Makedonci tamo troše nego isterivanje maka na konac. Kod nas sam redovno višao prelepljene kosovske tablice, a pretpostavljam da je tamo ista priča. Nedavno sam na autoputu kroz Beograd video neki auto sa šabačkim tablicama na kome je bilo prelepljeno ono SRB sa leve strane u plavoj traci. Pretpostavljam da je taj bio na Kosovu i da je zaboravio da skine nalepnicu. Budalaštine sa tim tablicama, kao da je parče pleha mnogo bitno...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Rođak je pre nekoliko godina išao službeno u Albaniju i uredno su mu stavili neki pečat preko kosovskog. Kroz Kosovo je samo prošao i natočio gorivo, a policajcima nije bio zanimljiv jer je nosio samo lične stvari i službenu dokumentaciju. Znam da su Grci davali neke nalepnice Makedoncima pre nekoliko godina, valjda za one tablice sa plavom trakom i oznakom MK, mada ih i nisu baš nešto revnosno čuvali. Pretpostavljam da su izdržavanim licima EU mnogo bitnije pare koje Makedonci tamo troše nego isterivanje maka na konac. Kod nas sam redovno višao prelepljene kosovske tablice, a pretpostavljam da je tamo ista priča. Nedavno sam na autoputu kroz Beograd video neki auto sa šabačkim tablicama na kome je bilo prelepljeno ono SRB sa leve strane u plavoj traci. Pretpostavljam da je taj bio na Kosovu i da je zaboravio da skine nalepnicu. Budalaštine sa tim tablicama, kao da je parče pleha mnogo bitno...

Nije morao da koristi pasoš preko Kosova, samo je komplikovao stvari.

 

Grci su lupali štambilje "nepostojeća država" preko štambilja Makedonija.

 

Neki dan sam gledao intervju Eskobara....kaže da treba ići što vipe ka unifikaciji dokumenata, tablica. Slažem se s tim. Treba polako, ali sigurno, odlučno, odučiti ove kerove da ne zapišavaju teritoriju. Skloniti i Brnjak i Jarinje, Merdare, Vrbnicu, Djeneral Janković (Elez Han), i sve djuture uterati u EU...a ne da nam Kurti sipa metafore, o kočijama, ovaj naš večito dobija 5:0....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Constantin said:

Nije morao da koristi pasoš preko Kosova, samo je komplikovao stvari.

 

Grci su lupali štambilje "nepostojeća država" preko štambilja Makedonija.

 

Neki dan sam gledao intervju Eskobara....kaže da treba ići što vipe ka unifikaciji dokumenata, tablica. Slažem se s tim. Treba polako, ali sigurno, odlučno, odučiti ove kerove da ne zapišavaju teritoriju. Skloniti i Brnjak i Jarinje, Merdare, Vrbnicu, Djeneral Janković (Elez Han), i sve djuture uterati u EU...a ne da nam Kurti sipa metafore, o kočijama, ovaj naš večito dobija 5:0....

 

Upravo tako. U normalnom svetu možeš da ideš od Hrvatske do Portugala kontinentalnim putem i da jedini znak da su u pitanju različite države bude obična tabla. U nenormalnom svetu te zaustavlja svaka budala i za običnu 'rutinsku kontrolu' koja veze s mozgom nema.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Suvise naivno od vas, i Konstantine i Vaso..... poredite ludi Balkan sa Evropom (bez obzira koliko ista imala krvavu proslost te gomilu mana i sada). 
Naivno ili ne...moraće i taj Balkan da se civilizuje. Nema više "neće slonče u lonče"...hoće, pa će još i komforno da mu bude.

Kad bih bio savetnik nekog Eskobara ili bilo kog mooda koje se za nešto pita, sve bih ja to "umatičio"...Kurti, Murti, Edita, Vjoša, Voolin, Bokan, Mikan i naravno Džej*....
 
*Džej = "Beogradski pobednik" AV

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Perkos2 said:

Nekako "slučajno" žreb u raznim sportovima promaši klubove sa Kosova i klubove iz Srbije, za reprezentacije znam da se unapred odredi da se ne sastaju barem u kvalifikacijama a pošto trenutno Kosovo nema neku kvalitetnu reprezentaciju neće se u skorije vreme to desiti. Kad je bio žreb za fudbalske kvalifikacije one čike iz Uefa  su to i naglasile. Igrao je Borac Banjaluka  zadnjih godina dva puta rukomet u Peći i nije bilo nekih problema. Poneka pesma i zviždanje što je već standardno na utakmicama

Reprezentacija "Kosova" (sa Kosova i Metohije) ima odlične mlade igrače, većina nastupa u Švajcarskoj, samo im fali vremena. Za par godina će eksplodirati u nekim kvalifikacijama, ozbiljno rade, retko kada me osećaj prevari. 

Najveća moguća budalaština je da zbog politike trpi neko na normalnom svakodnevnom životu. Da se ja pitam, unifikovao bih registarske tablice na nivou Srbije (sa KiM), BiH, Albanije, Makedonije i CG. Bez oznaka gradova, neka eu varijanta kao u Bosni što postoje. U roku od 12 meseci ukidanje svih graničnih kontrola na prelazima (i graničnim i administrativnim ka KiM), da nebitne stvarni budu i stvarno nebitne. 

Putni dokumenti se takođe standardizuju, bez birokratskih banalnosti pa ako svi imaju ista putna dokumenta (nadnacionalna, balkanska ili kako ih već nazovu) koga briga. 
Ja sam nacionalista, protivim se bilo kakvoj "nezavisnosti" jednog dela moje Srbije. Ali zaista bih bio bezočan kada bih se zalagao za to da neko dete rođeno 2005 godine ne može da nastupi zato što je ono rođeno u tome što oni nazivaju "državom". Ok, svako neka živi na toj teritoriji kako im odgovara, a najbolje bi bilo da EU napravi neki provizorijum i da ceo ovaj prostor USISA u EU. Bez puno okolišanja i njihove birokratije. 
U NATO takođe. 
Bojim se da će ovo vreme koje se gubi na budalaštinama tipa registarske tablice, dokumenta itd da usijane glave iskoriste samo za nabijanje tenzija, zle krvi i za stvaranje mržnje među generacijama koje nisu ni učestvovale u oružanim sukobima. Imam osećaj da Evropa ovde tromo pravi greške kao sa Ukrajinom, Gruzijom i Moldavijom pre 20-25 godina, kada su ih maltretirali birokratijom, "uslovima", slali im karijerne birokrate da ih mrcvare, umesto da su ad hoc kao Rumuniju i Bugarsku SVE PRIMILI u EU i NATO. Tada nikog nije bilo da se buni i to bi sada bili stabilni regioni Evrope. 

I finalno, da se kaže svima ovde gospodo, sada ćete ovako, da se naučite na RED i MIR,  pa jednom kada prosečna plata bude 3000 evra onda slobodno možete da se bavite ratovima, mržnjom itd. 

Ono što meni kao Srbinu smeta i užasava me to je što se dobar deo populacije ovde o Albancima na KiM u komunikaciji izražava kao o životinjama, a siguran sam da bolje mišljenje ni ljudi dole nemaju o nama. A  za sve je krivo samo nepoznavanje i nedostatak horizontalne komunikacije osnovne, svakodnevne. 

Ja sam usred Beograda 80ih u osnovnu školu išao, a tek skoro sam shvatio da smo imali u odeljenju Hrvata, Mađare dva brata blizanca i Albance. Znaš kad je nekome na pamet palo šta je neko od ovih po nacionalnosti. Brate... 

 

Izvinjavam se možda na malom off topicu. Zaista igrokaz AV i Kurtija neću da komentarišem, po meni je to predstava isto kao i ono sa hoklicom u Beloj kući. Kakvi su to pregovori nakon kojih se samo rađa još veća mržnja među ljudima. 
 

Link to comment
Share on other sites

Što se fudbala tiče na kosovu tu sam više nego dobro informisan a dvoje mojih nakdašnjih saigrača u mlađim kategorijama vode danas kao treneri mlade selekcije kosova. Ima talenata ali i tamo ima menadzera i golog interesa pa je tako neki penzioner Švajcarac bip selektor i pozivao igrače koji potpišu za jednog menadzera. Sve ostalo napisano je samo jedan pogled na problem Kosova koji traje poodavno i neće se tako brzo rešiti a bogami slaba je i volja da se to reši. Možda ti nisi znao s'kim ideš u školu ali je na Kosovu škola bila podeljena i u titovo vreme a na početku svake školske godine u razredu su nas ispitivali koje smo nacije pa bude 20 Srba, 7 Crnogoraca, 2-3 Goranca 2-3 Roma i ponekad de pojavi neko ko se izjašnjava kao Jugosloven. U mom kvartu bile i zgrade gde su živeli oficiri jna pa svake godine novi đaci dođu. Tako imam iz osnovne i Slovenku i Maledonce i Bošnjaka i Hrvata( njih je bilo i domaćih iz Janjeva). Onda krene srednja pa izlasci a čuveni prištinski korzo sa mirišljavim lipama podeljen na levu srpsku i desnu albansku stranu i to od '45 krenulo. Lokali isto svakp u svoje, jedino su trgovina i sport do 1991 bili zajednički, posle i sportski klubovi postali "naši i  njihovi"  Kompikovano je Kosovo nema tu brzog rešenja

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Perkos2 said:

Što se fudbala tiče na kosovu tu sam više nego dobro informisan a dvoje mojih nakdašnjih saigrača u mlađim kategorijama vode danas kao treneri mlade selekcije kosova. Ima talenata ali i tamo ima menadzera i golog interesa pa je tako neki penzioner Švajcarac bip selektor i pozivao igrače koji potpišu za jednog menadzera. Sve ostalo napisano je samo jedan pogled na problem Kosova koji traje poodavno i neće se tako brzo rešiti a bogami slaba je i volja da se to reši. Možda ti nisi znao s'kim ideš u školu ali je na Kosovu škola bila podeljena i u titovo vreme a na početku svake školske godine u razredu su nas ispitivali koje smo nacije pa bude 20 Srba, 7 Crnogoraca, 2-3 Goranca 2-3 Roma i ponekad de pojavi neko ko se izjašnjava kao Jugosloven. U mom kvartu bile i zgrade gde su živeli oficiri jna pa svake godine novi đaci dođu. Tako imam iz osnovne i Slovenku i Maledonce i Bošnjaka i Hrvata( njih je bilo i domaćih iz Janjeva). Onda krene srednja pa izlasci a čuveni prištinski korzo sa mirišljavim lipama podeljen na levu srpsku i desnu albansku stranu i to od '45 krenulo. Lokali isto svakp u svoje, jedino su trgovina i sport do 1991 bili zajednički, posle i sportski klubovi postali "naši i  njihovi"  Kompikovano je Kosovo nema tu brzog rešenja

Što se fudbala tiče to su boljke mladih i novih reprezentacija, vremenom će se to rešiti. A ljudi dole i vole fudbal, utegnuće se to kako treba, verujem. 
Ja sam u školu išao u Beogradu, ti verovatno nisi. Kod vas je bilo tako, a kod nas nije. 

 

Nema rešenja dok nove generacije, nezatrovane mržnjom, ne budu uzele stvari u svoje ruke. A EU i NATO mogu da ubrzaju to i reše samo ad hoc prijemom bez puno foliranja i birokratkskih zavrzlama, poglavljima i slično. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Perkos2 said:

https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/gasi-ako-kurti-formira-zso-gadjacu-njegovu-kucu-molotovljevim-koktelom-21-3-2023

 

da li se samo pravi važan ili otvoreno preti Premijeru valjda će utvrditi nadležni organi na Kosovu

Počeće, u dogledno vreme, da im "objašnjavaju" kako su došli do ovde.....

 

Inače, imam plac na Taslidže, nemoj da je Kurti uzurpirao, opasno će se posvadjamo :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

Počeće, u dogledno vreme, da im "objašnjavaju" kako su došli do ovde.....

 

Inače, imam plac na Taslidže, nemoj da je Kurti uzurpirao, opasno će se posvadjamo :smiley2:

e moj druže, umesto da brojiš par miliona evra od placa u taslidže ti se maješ ovde po forumu😏 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, suptil said:

Realno dosli smo u poziciju da Vucic priznaje de facto nezavisnost Kosova. Aleksandar de facto Vucic. 

bez pečata i potpisa se ne priznaje, mada rekoše mi neki prijatelji šta će ti potpis kad su kurti i AV dali besu za sprovođenje sporazuma  

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...