Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Na stranu ova glupost sa Kurtijem i stavljenje mete na celo, ako se fokusiramo samo na Milos Francuz i Milica Lazljivica, ne vidim apsolutno nijedan problem, opet kazem, ako se fokusiramo iskljucivo na ta dva epiteta.

 

Milos Francuz je inace odlican opis citavog lika i dela tog prevaranta iz DSSa, dok je Milica Lazljivica takodje dobar opis, jedino sto nije ekskluzivitet njen, nego 90% politicke scene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, McLeod said:

Na stranu ova glupost sa Kurtijem i stavljenje mete na celo, ako se fokusiramo samo na Milos Francuz i Milica Lazljivica, ne vidim apsolutno nijedan problem, opet kazem, ako se fokusiramo iskljucivo na ta dva epiteta.

 

Milos Francuz je inace odlican opis citavog lika i dela tog prevaranta iz DSSa, dok je Milica Lazljivica takodje dobar opis, jedino sto nije ekskluzivitet njen, nego 90% politicke scene.

 

I plakati i farbanje ulica su jeftin pilićarski i pijačarski štos za one sa još nižim IQ od standardnih glupaka. Još se može desiti da time podignu rejting onima koji nisu bili na vlasti jer sada mogu da se predstave kao žrtve crno na belo. I Zveri i Avetnici imaju najodvratniju moguću politiku, ali pošto nisu bili nikada na vlasti, evidentno je da se nisu pitali ni za produžetak neke linije gradskog prevoza, a o Kosovu još manje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se čini da ovo ide na ruku "franzucu" i "lažljivici". Interesantno da za Boška nema posebnog pečata, spota i tome slično, njemu ne želi da daje mesta u medijima. Stavio ga je na onaj grupni poster i to je sve. Cilj da posle dogovora sa Kosovom razočarani SNS glasači slučajno ne glasaju za pravu opoziciju nego za ove spavače koji će u Šapićevom stilu da prelete u zagrljaj faraona.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

I meni se čini da ovo ide na ruku "franzucu" i "lažljivici". Interesantno da za Boška nema posebnog pečata, spota i tome slično, njemu ne želi da daje mesta u medijima. Stavio ga je na onaj grupni poster i to je sve. Cilj da posle dogovora sa Kosovom razočarani SNS glasači slučajno ne glasaju za pravu opoziciju nego za ove spavače koji će u Šapićevom stilu da prelete u zagrljaj faraona.

 

Moram da priznam da ne znam šta znači 'prava/lažna opozicija' jer to slušamo odavno. Da se razumemo, ne upućujem kritiku tebi, već govorim uopšteno o onome što je prisutno u političkom diskursu. Sasvim slučajno sam istu konstataciju pre nekoliko minuta pročitao u vesti o Đilasu (videti komentare, mada nije prvi put), slično se pisalo i o ovo troje i o drugima, ali u ovom trenutku nema ničeg konkretnog što bi to potvrdilo. Istom logikom bi se moglo tvrditi da su ovi sa plakata lažna opozicija jer im je smešna kampanja za grafitima mogla doneti samo koristi. Kumanovski sporazum je potpisan kada je Milica bila u osnovnoj školi, a Boškić je bio student ili tek diplomirao. Kada je Kosovo proglasilo nezavisnost, Milica je tek postala punoletna, a Boškić je radio u biblioteci ili bio urednik časopisa koji se zove kao i njegova stranka.  I najdebilnijem glasaču SNS-a je jasno da oni u tome nisu mogli ni na koji način da učestvuju u bilo kakvom donošenju odluka u vezi sa Kosovom. Francuz jeste licemer što praktično poziva na izolaciju i distanciranje od EU, čiji je pasoš rado uzeo, što ga bar donekle diskredituje, ali nije bio neki faktor u vlasti. Hajde da se vratimo na Boškića – ne znam da li se može porediti sa Šapićem, koji je kao vlastodržac bio poznat samo u jednoj opštini, dobio je glasove maltene na autopilotu, ali je i onako sirov shvatio da sam nema kapaciteta da se uglavi bez pripajanja SNS-u. Osim toga, stranka mu je bila mala čak i za kombi-stranku, dok Zveri imaju ozbiljniju infrastrukturu i članstvo. Ukratko, ne verujem da bi mu se isplatilo da za jedan mandat sruši celu stranku jer bi ga i birači i članovi jednostavno napustili. Ako je i ovima u SNS-u jasno da im pada rejting, ne verujem da bi bio blesav da se ukrca na brod koji tone. Niti bi mogao da se u budućnosti vrati tek tako na političku scenu jer bi ga desno orijentisani glasači jednostavno oduvali, a onima sa druge strane se ne bi nikada približio. U tom slučaju bi se pretvorio u Mišu Vacića v2.0 i sam sebi bi nalepio etiketu lažova i pajaca.

 

Mene više zanima šta će se desiti sa 'pravom/lažnom opozicijom', tj. percepcijom o tome ko gde spada kada se u narednim mesecima bude odlučivalo još nešto o Kosovu ili o sankcijama Putleru. Sve i da se sutra potpiše sporazum, Kosovo će i dalje biti tema, a kako stvari stoje, uskoro će biti još jedno zavrtanje loptica po pitanju RuSSije. Ukoliko proevropska opozicija, tj. oni koji se tako izjašnjavaju, bude glasala isto kao i SNS kada im zavrnu loptice, automatski će postati 'lažna' opozicija, bilo da govorimo o desničarski orijentisanim biračima, bilo o njihovim simpatizerima koji misle da se sa SNS-om ne treba složiti čak ni oko toga da je 2+2=4. Još će biti veći cirkus ukoliko SPS bude glasao protiv sankcija RuSSiji, a sankcije podrži neko iz opozicije. Da li će to onda biti lažna opozicija, ili naprosto neko ko je principijelan.

 

Nažalost, i među glasačima opozicije, uključujući i one koji su deklarativno za zapadne vrednosti, ima mnogo idiota i idiotskog razmišljanja. Najbolji primer za to je Đilas i njegov razgovor sa AV odmah posle izbora. Posao političara jeste da razgovara, pregovara i traži rešenje, pa makar razgovarao i sa crnim đavolom. Đilasu mogu da zamerim mnogo toga, što sam pisao pre samo nekoliko dana, ali ne i to što je razgovarao i što je to javno potvrdio.

Link to comment
Share on other sites

Pa,vecina opozicije (ove "moje" jer necu da napisem "nase") ne propusta priliku da promantra da je za evropski put,onako po inerciji,sta ih kosta. Ali cim im postave pitanja o Kosovu, sankcijama Rusiji ili NATO-u,pocne mrsomudjevina.
Teska srca priznajem - bezmudasi, jajare, neubedljivi..cast izuzecima za koje ne znam mogu li se na prste jedne ruke pobrojati

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

lažna opozicija je kolokvijalni izraz za stranke koje plaća faraon da glumataju opoziciju ali da kada njemu to treba prelete u njegove redove. Zavetnica je primer takve osobe, tu čak ne treba ništa sem googla pa da se nađe gde je bila pre ove stranke, pa onda naprasno izašla iz iste i osnovala stranku sa gomilom gradskih odbora po Srbiji. I pri tome redovan gost na režimskim medijima u to vreme. Zatim imamo POKS, pa one što su napustili DS pa pravili neki pokret sa Čomićkom, zaboravih mu ime, Gangula i da ne nabrajam dalje. Naravno sumnja se i na Boška, Francuza i u zadnje vreme i u Đilasa ali za njih trojicu već ne bi smeo da se kladim da rade za faraona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Klotzen said:

lažna opozicija je kolokvijalni izraz za stranke koje plaća faraon da glumataju opoziciju ali da kada njemu to treba prelete u njegove redove. Zavetnica je primer takve osobe, tu čak ne treba ništa sem googla pa da se nađe gde je bila pre ove stranke, pa onda naprasno izašla iz iste i osnovala stranku sa gomilom gradskih odbora po Srbiji. I pri tome redovan gost na režimskim medijima u to vreme. Zatim imamo POKS, pa one što su napustili DS pa pravili neki pokret sa Čomićkom, zaboravih mu ime, Gangula i da ne nabrajam dalje. Naravno sumnja se i na Boška, Francuza i u zadnje vreme i u Đilasa ali za njih trojicu već ne bi smeo da se kladim da rade za faraona.

 

Meni Avetnici više liče na gomilu pajaca nego na nekoga ko bi zaista bio koristan. Od stranke sa malim brojem članova i glasača, običnih ekstremista sa niskim IQ ne se može očekivati ništa – niti imaju potencijala za koaliciju, niti imaju neke harizmatične ličnosti, niti nekoga ko zna posao, tj. da ozbiljno mulja sa finansijama. Tu me podsećaju na već spomenutog Mišu Vacića, klasičnog balvana koji se pokazao kao vrlo loša investicija, a jedini dobitak su mu neka kancelarija za Kosovo sa Kosmetom i Metohijom bez Kosova i neko odborničko mesto u Medveđi. Ping POKS mi je i dalje misterija, dok Gangula i nije, jer šta god mi mislili o njemu, u odnosu na Vesića je manje odvratan, s tim da se to može lako izmeniti ukoliko nastavi da lupeta. Ekipa iz DS-a mi nije ni najmanje misterija jer ti znaju gde su pare. Osim onih koji su svima dobro poznati, ima dosta lokalnih kabadahija koji su se nekada kitili bojama DS-a, ali sada su lepo uzNAPREDovali. Reče neko već ranije, ako se dobro sećam to beše Draža Petrović, da SNS može komotno da osnuje neki klub DS-ovaca. Ti su uspeli da prešišaju one što od prvog dana lepe plakate i prave sendviče.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Meni Avetnici više liče na gomilu pajaca nego na nekoga ko bi zaista bio koristan. Od stranke sa malim brojem članova i glasača, običnih ekstremista sa niskim IQ ne se može očekivati ništa – niti imaju potencijala za koaliciju, niti imaju neke harizmatične ličnosti, niti nekoga ko zna posao, tj. da ozbiljno mulja sa finansijama. Tu me podsećaju na već spomenutog Mišu Vacića, klasičnog balvana koji se pokazao kao vrlo loša investicija, a jedini dobitak su mu neka kancelarija za Kosovo sa Kosmetom i Metohijom bez Kosova i neko odborničko mesto u Medveđi. Ping POKS mi je i dalje misterija, dok Gangula i nije, jer šta god mi mislili o njemu, u odnosu na Vesića je manje odvratan, s tim da se to može lako izmeniti ukoliko nastavi da lupeta. Ekipa iz DS-a mi nije ni najmanje misterija jer ti znaju gde su pare. Osim onih koji su svima dobro poznati, ima dosta lokalnih kabadahija koji su se nekada kitili bojama DS-a, ali sada su lepo uzNAPREDovali. Reče neko već ranije, ako se dobro sećam to beše Draža Petrović, da SNS može komotno da osnuje neki klub DS-ovaca. Ti su uspeli da prešišaju one što od prvog dana lepe plakate i prave sendviče.

 

Prvi cilj zavetnika je bio da obore rejting dveri. Dveri su tada bile blizu 5% a danas ne verujem da imaju i pola od toga, osim ako unazad par nedelja nije došlo do nekog rasta. Pored Zavetnika na tome je radio i onaj Glišić koji je njihov bivši član. U to vreme su često bili gosti na TV i davano im je dosta vremena. Međutim sada kada će Vučić početi da gubi glasače to će uglavnom biti desno orjentisani glasači a oni sigurno neće glasati za DS ili Đilasa nego će glasati za neke desničare kada napuste SNS.

 

Zato trojanci treba da rovare kao opozicija da kupe te glasove i tako ih praktično neutrališu jer je potpuno svejedno da li će oni preći cenzus ili ne, bitno je da opozicija ne raste. Opozicija koja bi prešla 15-20% bi bila ozbiljan sagovornik sa EU a ovako sa strankama gde najveći poslanički klub ima 15 poslanika teško je i EU da im pridaju veći značaj. Dakle uništavanjem opozicije je Vučić doveo EU u situaciju da on nema alternativu i da moraju sa njim da se dogovoraju jer bi dizanje opozicije iz mrtvih bio isuviše veliki i dugotrajan posao za njih.

Link to comment
Share on other sites

Kosovske institucije sprovode postupak relativizacije ovog gnusnog čina, kako bi se umanjila odgovornost optuženog. Zato ne čudi, ali jeste sramno, da se takvom licu omogući kućni pritvor“, oglasila se Srpska lista nakon što je danas određena mera kućnog pritvora A. K, osumnjičenom u slučaju ranjavanja dečaka i mladića u Gotovuši, na Badnji dan.

https://kossev.info/sl-o-meri-kucnog-pritvora-za-pripadnika-kbs-a-ne-cudi-ali-je-sramno/

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Rafalnom paljbom raniš dete i mladića i odgovaraš za izazivanje opasnosti.

Pripadniku Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS) Agimu Kurtaju koji je na Badnji dan u selu Gotovuša, kod Štrpca pucao na dvojicu Srba, dečaka Stefana (11) i njegovog rođaka Miloša (21) Stojanovića, Osnovni sud u Uroševcu danas je meru sudskog zamenio merom  kućnog pritvora.

Kako za „Politiku” kaže Miloš Delević, advokat koji zastupa povređene dečake, „danas je održano prvo saslušanje u predmetu protiv okrivljenog Kurtaja, a on nije priznao krivicu za krivično delo koje mu se stavlja na teret”.

– Bili smo protiv toga da se Kurtaju mera sudskog zameni kućnim pritvorom, ali sud nije uvažio naše razloge da je to teško krivično delo.  Tužilac  se nije izjasnio o mom zahtevu da delo prekvalifikuje u teško ubistvo u pokušaju, a nadamo se da će sud do kraja postupka to uraditi jer nije vezan pravnom kvalifikacijom u optužnici. Do kraja postupka ćemo insistrirati da  Azem Kurtaj odgovara za teško ubistvo u pokušaju – kaže za „Politiku” advokat Delević, uz napomenu da će „advokatski tim koji zastupa povređenog dečaka i mladića predložiti nove dokaze i nova veštačenja u pogledu telesnih povreda i u pogledu ispaljenih metaka”.

Inače, tužilac je delo okvalifikovao kao „izazivanje opšte opasnosti i posedovanje oružja”.

Na Badnji dan Miloš i Stefan Stojanović su povređeni kada je iz vozila u pokretu na njih pucao aktivni pripadnik KBS Azem Kurtaj koji je pobegao sa lica mesta, a posle dva dana je uhapšen i određen mu je jednomesečni pritvor, koji je po isteku produžen na još 30 dana.

Dvojica srpskih dečaka su vraćajući se iz šume sa badnjakom išla pored puta, kada je na njih Kurtaj otvorio rafalnu vatru.

Miloš je zadobio prostrelnu ranu šake, dok je Stefan povređen u rame i samo pukom srećom nisu stradali.

Posle ukazane pomoći u domu zdravlja u Štrpcu, transportovani su u Kliničko bolnički centar (KBC) Priština sa privremenim sedištem u Gračanici, gde je Miloš pušten posle dva dana, a Stefan je u bolnici ostao duže od nedelju,  gde je po otpuštanju svakodnevno išao na previjanje.

Kako je tada saopšteno iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju „ovakav napad je direktna posledica antisrposke politike Aljbina Kurtija koji svojim ponašanjem i potezima ohrabruje sve one koji žele srpsku krv, čak i na Božić”.

https://www.politika.rs/sr/clanak/543049/kosovo-i-metohija-pucnjava-kucni-pritvor-deca-albanac
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, AgroLaki said:
Quote

finalizacija implementacije aneksa sporazuma o normalizaciji

😄

 

Mislim da su ovo preliminarni razgovori o pripremi finalizacije implementacije aneksa načelnog sporazuma o normalizaciji

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Iliti, potpisao ti ili ne potpisao, ima da uradiš sve kao da jesi.

 

https://n1info.rs/posts/tekst-aneksa-sporazuma-o-putu-ka-normalizaciji

 

Par izdvojenih crtica:

 

Quote

-Kosovo i Srbija u potpunosti se obavezuju da će poštovati sve članove Sporazuma i ovog Aneksa, i sprovesti sve svoje obaveze koje proizilaze iz Sporazuma i ovog Aneksa ekspeditivno i u dobroj veri.

 

– Kosovo i Srbija se slažu da neće blokirati primenu nijednog člana (tačke).

 

– Kosovo i Srbija su primile k znanju da svako nepoštovanje svojih obaveza iz Sporazuma, ovog Aneksa ili prethodnih sporazuma o dijalogu može imati direktne negativne posledice po njihove procese pristupanja EU i po pitanju finansijske pomoći koju dobijaju od EU.

 

Sad može samo za domaću upotrebu da arlauče "ja ništa nisam potpisao", ima da vrti kolce po notama Sporazuma i Aneksa sve u šesnaest uz "ijuju", nisu džabe ušle u Aneks kaznene odredbe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, suptil said:

Ali Suzana Vasiljevic sinoc iza Vucica posle "Ohridskog sporazuma" koji nije potpisan place. Savremena Kosovka devojka. 

 

Mozda su suze radosnice, da se konačno oslobodi od Kosova i dobije lovu za investicije

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

Mozda su suze radosnice, da se konačno oslobodi od Kosova i dobije lovu za investicije

 

Jesi ti Perkose pio neko oštrije piće od jutros? 😄 Mislim ako nisi popij nešto, vidiš da ti škodi treznost, svašta ti se priviđa :classic_biggrin:

 

Sad malo ozbiljno, šta piše prištinska štampa i portali o ovome? Video sam par sajtova na engleskom, sve nešto umiveno. Pretpostavljam da je na albanskom druga priča, ali ne razumem ni reč.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...